Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.10.2016., 20:42   #541
Ukucam u Airbnb smjestaj u Baselu a on mi ponudi 30 apartmana u MMulhouse... i tek dva u Baselu. Taj Mulhouse je ko gradic od Basela 20-tak km ili ? Koliko skupo , daj predođbu
__________________
Figli di una vecchia mentalità...
wob is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 21:20   #542
Meni u Mcdrecku cca 15 franaka? Kava 5-6? A mislim da je pizza oko 20, ako se dobro sjecam. Hostel, visekrevetna soba je bila 40 franaka.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 21:33   #543
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Meni u Mcdrecku cca 15 franaka? Kava 5-6? A mislim da je pizza oko 20, ako se dobro sjecam. Hostel, visekrevetna soba je bila 40 franaka.
A franak je 7 .. sta je skoro ko euro.
Skupo za popizdit.. za 7 dana nas troje.. ne zvuci lipo
__________________
Figli di una vecchia mentalità...
wob is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 21:59   #544
Zato ti i kazem, trebas dvije vrece novaca. Svicarska je u klasi Skandinavije i Islanda po skupoci.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 00:51   #545
Švicarska je manageable ako spavaš kod rodbine i imaš svoje auto. otherways, forget it.
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 01:22   #546
Well, i opcija hvatanja jeftinijih vlakova ili passova je ok...
Ja sam išla autom, ali prema viđenom - ne bih više nikada - vlak rulZ tamo... dovede vas na kućni prag...

E sad, što se hrane tiče zato se tamo ne jede u običnim restosima niti McDrecku već u Coop kantinama koje imaju vrlo fini izbor nirmalne klope, a ima i njihovih kafića - mi platili 15CHF 2 kave i 3 kolača i to obilna (u Luzernu, a jela u istom restaču i u Bernu).

U Genevi niti općenito južnom dijelu (FR dio) nisam bila - više sam zaljubljenik u sjeverni dio, dakle Bern koji mi je ispao fenomenalno iznenađenje mada su mi tamo šanuli tablicu

Zurich je ok za jedno popodne, ali guglaj - Jungfraujoch: planina na koju se penješ vlakom... Dodješ do vrha, provodiš koliko hoćeš dnevno vremena.

Za utjehu - PDV im je najniži u Europi pa je elektronika povoljna.

Eh, i za doručak se otkotrljaš u Coop, kupiš šunkice i napraviš sendvič i - Bog te veseli. Cijene u samoposlugama su ok - problem nastaje kad treba platiti radnu snagu... zato je pizza toliko skupa...
Živjele Coop kantine!


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 01:31   #547
meni je Švicarska inače prekrasna i rado bih se tamo stalno vraćala, ali to će pričekati onu famoznu sedmicu na lotu...
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 09:50   #548
Evo za Zürich besplatni ulazi plus ova ZürichCARD ne izgleda lose :-) https://www.zuerich.com/de/besuchen/...gratis-erleben
Spartiketi voz http://www.sbb.ch/abos-billette/bill...rbillette.html
druide is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 15:02   #549



Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 21:01   #550
Jel netko zna što o ovome?
http://www.geneva.info/transport/card/
i
http://www.geneva.info/transport/free-ticket/
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 22:45   #551
Quote:
Toma Sawyer kaže: Pogledaj post
U Ženevi je turistima prijevoz besplatan. Ako odsjedaš u hotelu dobiješ tamo karticu koja vrijedi za sve vrste javnog prijevoza (s time da za vlak vrijedi samo za 2. razred). Ako nemaš smještaj u hotelu, mislim da karticu dobiješ u turističkom uredu ili kako se već to zove. Ako dolaziš zrakoplovom na aerodromu imaš automate za besplatnu karticu koja vrijedi 80 minuta, što je dovoljno za doći do grada.
dlozic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 02:45   #552
Išao bih u genevu. ako odsjedam u hostelu/hotelu, mogu se bespaltno vozati gradom? ali čitav centar mogu pjehe

jel se karta za Geneva auto show može kupiti na licu mjesta tamo ili moram unaprijed online, što savjetjute jel bude jako velika gužva za kartu?

i gdje jesti, rekla je uglythekid u Coopu i Mihosu, to su duićani na svakom koraku, jel ima još nekih restorančića jeftinijih? Poput ovog https://www.youtube.com/watch?v=FIbskJnfJKA Chez ma Couzine (2:35)

I kako de CERN-a, isto jel se karta može kupiti na licu mjesta jer u jednom video guideu sam čuo da je dva tjedna prije potrebno rezervirati?

I gdje odsjesti? a da nije skupo jel 2000 kn za tri dana puno?
OceanStorm is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 14:08   #553
Budući da je wizz air uveo liniju Osijek - Bazel odlučio sam se na izlet u Švicarsku, karta je 30 eura povratna. Planiram malo obići zemlju, ne biti samo u Baselu pa mislim uzeti interrail kartu za Švicarsku jer vlak bi mi inače bio preskup. Dva dana bih bio u vlaku, a ostalo u Baselu.
Ovo bi mi bila ruta:
1. dan Basel - Luzern -Interlaken -Sion,

U Luzernu i Interlakenu planiram provesti par sati, a u Sionu noćiti. Iz Lurerna u interlaken bih išao Golden pass vlakićem.

2. dan Sion - Lausanne - Bern -Basel

Volio bih vidjeti više toga ali mislim da neću stići jer let je u petak dosta kasno, a povratak u ponedjeljak popodne, pa bih zadnji dan bio samo u Baselu.
Lijepo bi bilo vidjeti i Thun, Fribourg, Monteux... voziti se Glaciar expressom... no to bude drugi put.

Molim poznavatelje Švicarske da dadu svoje mišljenje.
biciklist is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 14:21   #554
Quote:
biciklist kaže: Pogledaj post
Budući da je wizz air uveo liniju Osijek - Bazel odlučio sam se na izlet u Švicarsku, karta je 30 eura povratna. Planiram malo obići zemlju, ne biti samo u Baselu pa mislim uzeti interrail kartu za Švicarsku jer vlak bi mi inače bio preskup. Dva dana bih bio u vlaku, a ostalo u Baselu.
Ovo bi mi bila ruta:
1. dan Basel - Luzern -Interlaken -Sion,

U Luzernu i Interlakenu planiram provesti par sati, a u Sionu noćiti. Iz Lurerna u interlaken bih išao Golden pass vlakićem.

2. dan Sion - Lausanne - Bern -Basel

Volio bih vidjeti više toga ali mislim da neću stići jer let je u petak dosta kasno, a povratak u ponedjeljak popodne, pa bih zadnji dan bio samo u Baselu.
Lijepo bi bilo vidjeti i Thun, Fribourg, Monteux... voziti se Glaciar expressom... no to bude drugi put.

Molim poznavatelje Švicarske da dadu svoje mišljenje.
http://www.moja-domovina.net/2017/04...osijeka-basel/

Kada budes u Luzernu, od mene ces doboti na poklon kartu zone 10. ako ti vrijeme i novci dozvole, obavezno se popni na Pilatus....od Luzerna do Interlakena je uskotracna pruga, ali jako konforan vlak....napuni baterije u foticu i uzivaj, na djelu gdje je veliki uspon penje se pomocu zupcanika i jako sporo, . u, zatim nastavi brodom do Thuna......, i po Valisu bi ti ce ti interesantno, ali kada bi imao vise vremena....
Svicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 15:26   #555
Quote:
biciklist kaže: Pogledaj post
Budući da je wizz air uveo liniju Osijek - Bazel odlučio sam se na izlet u Švicarsku, karta je 30 eura povratna. Planiram malo obići zemlju, ne biti samo u Baselu pa mislim uzeti interrail kartu za Švicarsku jer vlak bi mi inače bio preskup. Dva dana bih bio u vlaku, a ostalo u Baselu.
Ovo bi mi bila ruta:
1. dan Basel - Luzern -Interlaken -Sion,

U Luzernu i Interlakenu planiram provesti par sati, a u Sionu noćiti. Iz Lurerna u interlaken bih išao Golden pass vlakićem.

2. dan Sion - Lausanne - Bern -Basel

Volio bih vidjeti više toga ali mislim da neću stići jer let je u petak dosta kasno, a povratak u ponedjeljak popodne, pa bih zadnji dan bio samo u Baselu.
Lijepo bi bilo vidjeti i Thun, Fribourg, Monteux... voziti se Glaciar expressom... no to bude drugi put.

Molim poznavatelje Švicarske da dadu svoje mišljenje.
Golden linija se sastoji od mislim d tri vlaka, moraš presjedatui, ali je ruta i vozni red narihtan - onaj baš zlatni vlak je na zadnjoj dionici .- prema Montreuxu. Mi smo ju prošli cijelu. Ne sjećam se Siona, ali Montreux je preprepredivan.
Mislim da je najmanji Švicarski pass za 3 dana, a ne za dva
evo ti link
https://www.swiss-pass.ch/swiss-pass/

pogledaj si i vozne redove . vlakovi nisu jako brzi jer su i rute takve kakve jesu - prilično brdovite. Skini si SBB ovu aplikaciju na smartphone
https://www.sbb.ch/en/home.html
tiko123 is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 12:33   #556
Hvala vam na savjetu.
Isplati se uzeti tri dana interraila za dva dana putovanja jer su pojedinačne karte za vlak preskupe. Za noć dolaska pronašao sam hotel kod Bazela na francuskoj strani granice (a vrlo blizu tramvajskog okretišta za Bazel) pa ću odmah u startu proći jeftinije.
Namirnice planiram kupovati u supermarketima, čitam posvuda da je Migros najpovoljniji. Nadam se da će biti i Lidla. Ako bude klopa u restoranu onda ću pratiti cijene u vrijeme ručka ili u hostelima.
Za kavu ćemo vidjeti, ali ne mislim plaćati po 6-7 chf za espresso.
biciklist is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 12:34   #557
Quote:
biciklist kaže: Pogledaj post
Hvala vam na savjetu.
Isplati se uzeti tri dana interraila za dva dana putovanja jer su pojedinačne karte za vlak preskupe. Za noć dolaska pronašao sam hotel kod Bazela na francuskoj strani granice (a vrlo blizu tramvajskog okretišta za Bazel) pa ću odmah u startu proći jeftinije.
Namirnice planiram kupovati u supermarketima, čitam posvuda da je Migros najpovoljniji. Nadam se da će biti i Lidla. Ako bude klopa u restoranu onda ću pratiti cijene u vrijeme ručka ili u hostelima.
Za kavu ćemo vidjeti, ali ne mislim plaćati po 6-7 chf za espresso.
4.5-5
Svicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 20:25   #558
Kako je najjeftinije doći iz Geneve do Lausanne?
alter ego blagajnice is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 14:56   #559
cijene vlaka imaš na webu - ak sam dobro gledala 11,5 franaka

za bus nemam pojma
tiko123 is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 15:11   #560
Planiramo krajem srpnja do Svicarske, kamperom. Par dana bi proveli u Lauterbrunnenu i planinarili okolo. I ubacili bi na dolasku/polasku jos nesto sto bi bilo zanimljivo i za sestogodisnjaka... razmisljam nekako ubaciti tvornicu cokolade i sira, pa mi je zapelo za oko Cailler i za siri tamo oko Gruyerea. Da li je netko bio? Sto jos iskombinirati na tom djelu u blizini u prolazu iz/prema Italiji? Gradovi nam nisu napeti, vise volimo prirodu (a i kamperom nije bas zgodno ic u gradove i trazit parking)
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:48.