Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.04.2017., 17:46   #321
Quote:
AjdinSa kaže: Pogledaj post
Ovo prihvaćanje sebe me nekako nervira, bez uvrede.
Zašto bi ona morala sebe takvu prihvatiti ako se vidi da je ona zbog toga nesigurna i očigledno da se ne osjeća ugodno u svojoj koži. Ja sam imao drugačiji problem, čitav život sam bio mršav, bez samopouzdanja, nesiguran u sebe itd itd... I onda sam jednostavno odlučio da to promjenim, imao sam volju, želju, karakter, krenuo u teretanu i vremenom su se rezultati pokazali. Danas imam izgled kakav nisam mislio da ću ikad imati i nikad se bolje nisam osjećao.
Ona je već navela da je prije bila sportski tip, i to nije tako davno bilo, razumijem i bolest i sve... Ali dok ima želje za sexom onda može i odlučiti da nešto promjeni na sebi.
Naravno, za sve treba vremena ali ništa nije nemoguće.
Miješaš kruške i jabuke. To što si ti bio mršav i onda se uz volju i trud promijenio kako tebi odgovara nema nikakve veze s onime u kakvoj situaciji sam ja bila ili u kakvoj je autorica. Ako je napisala da neće moći zbog bolesti promijeniti izgled, onda nema smisla davati takav primjer. Vjerojatno zna koji je recept za mršavljenje, u normalnim okolnostima, a to podrazumijeva da je zdrava! Ja sam, nakon izvjesnog vremena uspjela srediti svoju kilažu i ponovo se vratila na ono čime sam zadovoljna, to je ono na što sam ja mogla utjecati. Ali zaostala mi je deformirana ruka, a pomalo i noga. I, šta? Da vježbam pa da je ispravim? Ili da prihvatim da sam to nova ja?
Kada i ako autorica bude bila u mogućnosti promijeniti nešto na svome izgledu, onda će to možda i napraviti, sad, ako je to nemoguće, treba raditi na tome da prihvati novonastalu situaciju.
lasheba is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 20:24   #322
Quote:
lasheba kaže: Pogledaj post
Vjerojatno zna koji je recept za mršavljenje, u normalnim okolnostima, a to podrazumijeva da je zdrava!
ovo je kuljučna rečenica za sve one sudionike na temi koji misle da se, eto, samo trebam potruditi nakon što prihvatim njihove savjete o mršavljenju
Murron is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 13:29   #323
Quote:
panther-1989 kaže: Pogledaj post
Eto vidiš lažni moralistu, o tome ja pričam!

I nemam se više namjeru tebi opravdat, jer na kraju, ko si ti uopće? Ja ću debele ljude naziv krmcima i male ljude kepecima i to mi neće niko zabranit! A hoćeš li ti i cijeli forum zbog toga mislit da sam ja nekulturni šupak me zaboli ona stvar između nogu

Svakako svakako, svima nama su nebitna tuđa mišljenja HOW YES NO
Nema to veze s moralom nego pristojnoscu. Dosao si zeni koja je zbog bolesti natukla kile govoriti da je 'krmaca' i nabijati komplekse drugima u vezi s necim na sto nisu imali utjecaj, kao sto ti nisi imao bilo kakav utjecaj na vlastitu visinu.

Ti se ne mozes razboljeti btw?

Quote:
panther-1989 kaže: Pogledaj post
Ti mene kao misliš zajebavat? Ne bi ti sad pomogao savjetom ni da mi platiš
Zajebancija je samo tebi dozvoljena? Trebao si nam to prije objasniti da se znamo prestrojiti u redove za podrsku pantheru (ocigledno ti je neophodna).
.
.
.

Jesi li skupila hrabrost i javila mu se Murron? Najgore sto ti se moze desiti je da te odbije (rekla bih da nece biti kraj svijeta ukoliko se to desi). Mozda ce ti samo spasti ruzicate naocale u vezi s njim.
__________________
Stay classy sassy and a little bad ass - y

'Još je puno bolja' - by j. ♥
Alaine Zanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 13:36   #324
Quote:
Alaine Zanna kaže: Pogledaj post
Jesi li skupila hrabrost i javila mu se Murron? Najgore sto ti se moze desiti je da te odbije (rekla bih da nece biti kraj svijeta ukoliko se to desi). Mozda ce ti samo spasti ruzicate naocale u vezi s njim.
sto to tocno moze pokvariti njen dojam o njegovom jebackom umijecu, zbog kojeg su se ocito druzili
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 13:42   #325
.
__________________
The cake is a lie.

Zadnje uređivanje 4fun : 29.04.2017. at 13:42. Reason: duplic
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 13:43   #326
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
sto to tocno moze pokvariti njen dojam o njegovom jebackom umijecu, zbog kojeg su se ocito druzili
Mozda ce njen dojam o njegovom umijecu seksanja ostati isti, ali bi prebacivanjem fokusa na neku drugu i dostupniju osobu (pod uvjetom da je odbije) mogla spoznati da nije jedini. Samo to.
__________________
Stay classy sassy and a little bad ass - y

'Još je puno bolja' - by j. ♥
Alaine Zanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 13:45   #327
Quote:
Alaine Zanna kaže: Pogledaj post
Mozda ce njen dojam o njegovom umijecu seksanja ostati isti, ali bi prebacivanjem fokusa na neku drugu i dostupniju osobu (pod uvjetom da je odbije) mogla spoznati da nije jedini. Samo to.
nemam bas dojam da ona ima neki fokus na njega, s obzirom da joj je bivsi jebac, a sjetila ga se uglavnom jer ju je zasvrbilo. a strah od odbijanja poradi ega je shvatljiv u ovom slucaju. kresali se kao majmuni, bilo im oboma super, ne zeli sjebati taj dojam/uspomenu/whatever pa se dvoumi.
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 13:50   #328
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
nemam bas dojam da ona ima neki fokus na njega, s obzirom da joj je bivsi jebac, a sjetila ga se uglavnom jer ju je zasvrbilo. a strah od odbijanja poradi ega je shvatljiv u ovom slucaju. kresali se kao majmuni, bilo im oboma super, ne zeli sjebati taj dojam/uspomenu/whatever pa se dvoumi.
Slazem se s dijelom o strahu od odbijanja, otprilike nesto slicno sam joj rekla u prvom javljanju na temu. Ne slazem se s tim da joj fokus nije na njemu, tema mi je svjedok.
__________________
Stay classy sassy and a little bad ass - y

'Još je puno bolja' - by j. ♥
Alaine Zanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 14:09   #329
Strah od odbijanja je neopravdan; ego je nepotreban.
__________________
We must do whatever it takes to justify what we've already done.
The Ambadassor is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 17:22   #330
Quote:
The Ambadassor kaže: Pogledaj post
Strah od odbijanja je neopravdan; ego je nepotreban.
Ha? ha? ha?
Odi na filozofiju
positiveshit is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 17:33   #331
Quote:
positiveshit kaže: Pogledaj post
Ha? ha? ha?
Odi na filozofiju
Šta se čudiš? Jesam li reko nešto netočno?
Na filozofiju nek idu ljudi koji nisu svjesni toga šta sam reko - očito im je potrebno.

Šta sve još neću pročitat danas... Onoj je netko drugi kriv šta se zaljubila, ovdje se savjetuje da si žena neda mira i ostane vječno u neizvjesnosti jer - pazi - mogla bi bit odbijena...

Jel moguće da je to samo meni smiješno?
__________________
We must do whatever it takes to justify what we've already done.
The Ambadassor is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 22:32   #332
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
nemam bas dojam da ona ima neki fokus na njega, s obzirom da joj je bivsi jebac, a sjetila ga se uglavnom jer ju je zasvrbilo. a strah od odbijanja poradi ega je shvatljiv u ovom slucaju. kresali se kao majmuni, bilo im oboma super, ne zeli sjebati taj dojam/uspomenu/whatever pa se dvoumi.

ni sama ne bi to bolje rekla
Murron is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 07:47   #333
A što sad možeš u datoj situaciji.
Malo dizanje ega na svoj račun nije loše ali i dalje imaš problem.
Moguće da su ti od debljine narasle sise tako da..si možda i tu negdje na dobitku, u njegovim očima.
Meni je tvoja priča poprilično zanimljiva ali..čim se ti dvoumiš mislim da nisi previše debela još uvijek.
Iskoristi zadnju šansu jer nikad ne znaš što donosi sutra.
Možda bude još gore!
ayca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 17:58   #334
Quote:
The Ambadassor kaže: Pogledaj post
Šta se čudiš? Jesam li reko nešto netočno?
Na filozofiju nek idu ljudi koji nisu svjesni toga šta sam reko - očito im je potrebno.

Šta sve još neću pročitat danas... Onoj je netko drugi kriv šta se zaljubila, ovdje se savjetuje da si žena neda mira i ostane vječno u neizvjesnosti jer - pazi - mogla bi bit odbijena...

Jel moguće da je to samo meni smiješno?
Sad sam tek ovo vidjela
Moje osobno mišljenje je da (kao i ti) ego jest bespotreban ali nisam u životu nikad upoznala nekog, a da njime ne upravlja ego.
Nepotreban je, ali ipak velika većina ljudi djeluje upravo iz ega i samim tim je sebična i svi radije djeluju tako da pokušaju sačuvati tu neku svoju comfort zone jer inače bi im ego bio poljuljan ako budu odbijeni. Većina ljudi su ziheraši, djeluju i rade uglavnom kad su sigurni u neki pozitivan ishod za njih i njihov ego
Kad sam prije komentirala ovu temu, isto nisam vidjela razlog da zašto se dotična ne bi javila tom liku, ali što god duže razmišljam o tome, čak mogu i razumjeti to da ona radije ostavlja u njegovim očima sliku stare sebe nego da mu se javi i popuši nekakav odjeb, što automatski znači da će slika nje u njegovim očima biti drugačija. Mislim da joj znači više nego što sebi želi priznati, mislim da je u nezavidnoj situaciji zbog bolesti jer i inače ljudi se boje da neće biti prihvaćeni takvi kakvi jesu, a njoj su se dogodile velike promjene zbog bolesti
positiveshit is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 19:43   #335
Quote:
positiveshit kaže: Pogledaj post
Sad sam tek ovo vidjela
Moje osobno mišljenje je da (kao i ti) ego jest bespotreban ali nisam u životu nikad upoznala nekog, a da njime ne upravlja ego.
Za boga miloga, ne misliš mi reć da ne postoje ljudi koji znaju živit lišeni od tih pizdarija? Šta to znači, da sam jedinstven na cijelom svijetu?

Quote:
Nepotreban je, ali ipak velika većina ljudi djeluje upravo iz ega i samim tim je sebična i svi radije djeluju tako da pokušaju sačuvati tu neku svoju comfort zone jer inače bi im ego bio poljuljan ako budu odbijeni. Većina ljudi su ziheraši, djeluju i rade uglavnom kad su sigurni u neki pozitivan ishod za njih i njihov ego
Tužan život, i odbijam prihvatit to kao činjenicu. Ionako poznaješ samo ograničen broj ljudi, a još manje njih dovoljno dobro poznaješ da doneseš takve zaključke o njima. Sklon sam vjerovat da jednostavno takvi ljudi ne samo privlače slične sebi, već da i na one koje ne poznaju dovoljno dobro jednostavno projiciraju da i njima "upravlja ego".

Moguće da sam u krivu, ali nadam se da nisam. To bi značilo da su većina ljudi slabići koji ne znaju živit, što mi smanjuje ionako minimalnu volju da ih upoznajem.

Quote:
Kad sam prije komentirala ovu temu, isto nisam vidjela razlog da zašto se dotična ne bi javila tom liku, ali što god duže razmišljam o tome, čak mogu i razumjeti to da ona radije ostavlja u njegovim očima sliku stare sebe nego da mu se javi i popuši nekakav odjeb, što automatski znači da će slika nje u njegovim očima biti drugačija.
Ali ona više nije ona stara. Ona je toga svjesna, nema nikakve mogućnosti da bude u zabludi oko toga. Osim toga šta ju nebi trebalo opterećivat ni najmanje to šta on misli (ako ju i ne želi, ima i drugih, a ne temeljimo valjda mišljenje o sebi prema odobravanju drugih?!), bit će joj lakše što prije se pomiri s tim da je to ili gotovo, ili nije. Neće se ništa promijenit, samo odugovlači i drži se u neizvjesnosti. Okolnosti su već formirane, ono šta ona odgađa je susret i informaciju. Nije da će bit drukčija kad se napokon vide... A što prije se vide i što prije bude odbijena (ili prihvaćena) to prije će agonija neznanja nestat.

Stvarno ne razumijem smisao takvog mučenja sebe.

Quote:
Mislim da joj znači više nego što sebi želi priznati, mislim da je u nezavidnoj situaciji zbog bolesti jer i inače ljudi se boje da neće biti prihvaćeni takvi kakvi jesu, a njoj su se dogodile velike promjene zbog bolesti
Razumijem ja da ti meni želiš objasnit da ljudi imaju strah od odbijanja, svi smo ga morali naučit savladat, ali pokušavam ja tebi objasnit da je neutemeljen i postoji samo zato da bi ga se nadišlo. Ona se može pojest od brige, ali on će ju ili prihvatit, ili ne prihvatit, to je već odlučeno, i ona na to ne može utjecat.

Nek se bavi stvarima na koje može utjecat i nek prihvati one na koje ne može.
Drugo je ludost...
__________________
We must do whatever it takes to justify what we've already done.
The Ambadassor is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 19:52   #336
Quote:
The Ambadassor kaže: Pogledaj post
Za boga miloga, ne misliš mi reć da ne postoje ljudi koji znaju živit lišeni od tih pizdarija? Šta to znači, da sam jedinstven na cijelom svijetu?



Tužan život, i odbijam prihvatit to kao činjenicu. Ionako poznaješ samo ograničen broj ljudi, a još manje njih dovoljno dobro poznaješ da doneseš takve zaključke o njima. Sklon sam vjerovat da jednostavno takvi ljudi ne samo privlače slične sebi, već da i na one koje ne poznaju dovoljno dobro jednostavno projiciraju da i njima "upravlja ego".

Moguće da sam u krivu, ali nadam se da nisam. To bi značilo da su većina ljudi slabići koji ne znaju živit, što mi smanjuje ionako minimalnu volju da ih upoznajem.



Ali ona više nije ona stara. Ona je toga svjesna, nema nikakve mogućnosti da bude u zabludi oko toga. Osim toga šta ju nebi trebalo opterećivat ni najmanje to šta on misli (ako ju i ne želi, ima i drugih, a ne temeljimo valjda mišljenje o sebi prema odobravanju drugih?!), bit će joj lakše što prije se pomiri s tim da je to ili gotovo, ili nije. Neće se ništa promijenit, samo odugovlači i drži se u neizvjesnosti. Okolnosti su već formirane, ono šta ona odgađa je susret i informaciju. Nije da će bit drukčija kad se napokon vide... A što prije se vide i što prije bude odbijena (ili prihvaćena) to prije će agonija neznanja nestat.

Stvarno ne razumijem smisao takvog mučenja sebe.



Razumijem ja da ti meni želiš objasnit da ljudi imaju strah od odbijanja, svi smo ga morali naučit savladat, ali pokušavam ja tebi objasnit da je neutemeljen i postoji samo zato da bi ga se nadišlo. Ona se može pojest od brige, ali on će ju ili prihvatit, ili ne prihvatit, to je već odlučeno, i ona na to ne može utjecat.

Nek se bavi stvarima na koje može utjecat i nek prihvati one na koje ne može.
Drugo je ludost...
Čitala sam dosta o toj temi ega, bavila se neko vrijeme time, nastojala to analizirati i nekako sam skužila da ljude pokreće upravo taj ego i da sve što čine, čine iz ega odnosno da prvo misle na sebe i da sve rade kako bi sačuvali taj ego
I vidiš, kad sam ja pokušavala doprijeti do tog kolege koji mi se sviđao, nije mi čak bio bed ako me odbije, bitno samo da ga više ne viđam i da mi se ostali ne smiju. I to je ego. Nisam dala ništa od sebe, samo bila zabrinuta što će mislit on, ovaj ili onaj i onda se povukla skroz jer sam skužila da će mi taj krhki, a ipak jagi ego patit
I tako vjerojatno i ona razmišlja, šta će on mislit kad je vidi, šta ako je odbije itd. Iako je uvijek bolje to nadići, kako si već napisao, ipak kao da svi biramo radije muku i patnju, samo da se ne sruši naša slika o samima sebi i slika drugih koju mislimo da imaju o nama
positiveshit is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 20:09   #337
Quote:
positiveshit kaže: Pogledaj post
Čitala sam dosta o toj temi ega, bavila se neko vrijeme time, nastojala to analizirati i nekako sam skužila da ljude pokreće upravo taj ego i da sve što čine, čine iz ega odnosno da prvo misle na sebe i da sve rade kako bi sačuvali taj ego
Istina je da ljude pokreću sebični motivi (čak i altruizam je baziran na zadovoljenju NAŠE potrebe da činimo dobro i NAŠEG zadovoljstva koje proizlazi iz tuđe sreće). Istina je isto tako da živimo za sebe, ne za druge, ali kako jedna stoička izreka kaže: čudno je da su nam tuđa mišljenja bitnija od naših, s obzirom da volimo sebe više nego volimo druge. Jel tako?

Quote:
I vidiš, kad sam ja pokušavala doprijeti do tog kolege koji mi se sviđao, nije mi čak bio bed ako me odbije, bitno samo da ga više ne viđam i da mi se ostali ne smiju. I to je ego. Nisam dala ništa od sebe, samo bila zabrinuta što će mislit on, ovaj ili onaj i onda se povukla skroz jer sam skužila da će mi taj krhki, a ipak jagi ego patit
I što bi se točno dogodilo da ti se ostali smiju? Kako su oni bitni? Ne živiš za njih, već za sebe. Šta god oni radili, ne mogu ti naštetit (osim ako te fizički napadnu ili ti naprave neku spletku, ali mislim čisto na njihovo mišljenje i ruganje ovdje). Osim toga, šta god oni radili, oni će to i dalje radit bez obzira smetalo to tebe ili ne.

Totalno si krivo napravila, i propustila si možda puno sreće. Doduše tvoja tema - oboje ste mutavi, sorry , ali iako je to meni osobno simpatično, muka mi je kad razmišljam o tome iz tvoje perspektive jer želim pomoć a ne znam kako.

Možda nešto od ovog dopre do tebe, ali poanta je da jednostavno ne postoji stvar koja može negativno utjecat na nas bez da mi to dopustimo. Kad strpaš sve u 2 kategorije: "pod mojom kontrolom" (ti) i "nije pod mojom kontrolom" (sve ostalo), bit će ti puno lakše. Prvo shvati prvu kategoriju, da NITKO ne vlada tobom osim tebe same (što isto ljudi baš ne razumiju često), a onda drugu, što znači da ako nešto ne možeš promijenit da nema baš nikakvog smisla zbog toga se pojedat, žalit ili ljutit, kad će to i dalje bit tako, a tebi je u interesu i koristi da se osjećaš što bolje, a ne što gore.

Ako znam da će se sve odvijat istim putem bez obzira bio ja sretan ili nesretan, onda biram bit sretan. Ako pak mogu utjecat na to, e onda ću se tek brinut i davat sve od sebe. Na sreću, na vrlo malo toga možemo utjecat, možemo neke stvari usmjerit u određenom pravcu, ali na ništa osim sebe direktno i potpuno.

Quote:
I tako vjerojatno i ona razmišlja, šta će on mislit kad je vidi, šta ako je odbije itd.
I? Što ako ju odbije? Kraj svijeta?
Ionako je njegova odluka već formirana, sve što je potrebno je da ona dođe pred njega i saznat će oboje koja je to. Nije da ona može napravit nešto bolje ili gore da promijeni njegovu percepciju nje ili njegovu odluku šta će s njom. On nije njen, ako i budu skupa mora bit svjesna da bi prekinuli itd.

Quote:
Iako je uvijek bolje to nadići, kako si već napisao, ipak kao da svi biramo radije muku i patnju, samo da se ne sruši naša slika o samima sebi i slika drugih koju mislimo da imaju o nama
Naša slika o samima sebi nebi nikad trebala ovisit o drugima, jer su tuđa mišljenja različita, jer se sami poznajemo bolje nego nas itko drugi poznaje, i jer jednostavno, ničije mišljenje nije toliko bitno. Zato ne razumijem rušenje te slike ako se nečije mišljenje promijeni. Zar to nije tužno i nesigurno? Kako da ti znaš da se tuđe mišljenje neće promijenit, i kako to spriječit? Baš nikako.

A za tu njihovu sliku - to je njihova stvar. Ne samo da bi ljudi trebali imat pametnijeg posla od bavljenja time što netko drugi misli, već je to uzaludan posao sam po sebi. Nemaš nikakve stvarne koristi od toga, a otvaraš si mogućnost da te netko povrijedi.


Tako da me nisi uvjerila da je opravdano dozvolit egu da igra toliku ulogu, to je blesavo, nepotrebno i štetno.
__________________
We must do whatever it takes to justify what we've already done.
The Ambadassor is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 20:20   #338
Quote:
The Ambadassor kaže: Pogledaj post
Istina je da ljude pokreću sebični motivi (čak i altruizam je baziran na zadovoljenju NAŠE potrebe da činimo dobro i NAŠEG zadovoljstva koje proizlazi iz tuđe sreće). Istina je isto tako da živimo za sebe, ne za druge, ali kako jedna stoička izreka kaže: čudno je da su nam tuđa mišljenja bitnija od naših, s obzirom da volimo sebe više nego volimo druge. Jel tako?



I što bi se točno dogodilo da ti se ostali smiju? Kako su oni bitni? Ne živiš za njih, već za sebe. Šta god oni radili, ne mogu ti naštetit (osim ako te fizički napadnu ili ti naprave neku spletku, ali mislim čisto na njihovo mišljenje i ruganje ovdje). Osim toga, šta god oni radili, oni će to i dalje radit bez obzira smetalo to tebe ili ne.

Totalno si krivo napravila, i propustila si možda puno sreće. Doduše tvoja tema - oboje ste mutavi, sorry , ali iako je to meni osobno simpatično, muka mi je kad razmišljam o tome iz tvoje perspektive jer želim pomoć a ne znam kako.

Možda nešto od ovog dopre do tebe, ali poanta je da jednostavno ne postoji stvar koja može negativno utjecat na nas bez da mi to dopustimo. Kad strpaš sve u 2 kategorije: "pod mojom kontrolom" (ti) i "nije pod mojom kontrolom" (sve ostalo), bit će ti puno lakše. Prvo shvati prvu kategoriju, da NITKO ne vlada tobom osim tebe same (što isto ljudi baš ne razumiju često), a onda drugu, što znači da ako nešto ne možeš promijenit da nema baš nikakvog smisla zbog toga se pojedat, žalit ili ljutit, kad će to i dalje bit tako, a tebi je u interesu i koristi da se osjećaš što bolje, a ne što gore.

Ako znam da će se sve odvijat istim putem bez obzira bio ja sretan ili nesretan, onda biram bit sretan. Ako pak mogu utjecat na to, e onda ću se tek brinut i davat sve od sebe. Na sreću, na vrlo malo toga možemo utjecat, možemo neke stvari usmjerit u određenom pravcu, ali na ništa osim sebe direktno i potpuno.



I? Što ako ju odbije? Kraj svijeta?
Ionako je njegova odluka već formirana, sve što je potrebno je da ona dođe pred njega i saznat će oboje koja je to. Nije da ona može napravit nešto bolje ili gore da promijeni njegovu percepciju nje ili njegovu odluku šta će s njom. On nije njen, ako i budu skupa mora bit svjesna da bi prekinuli itd.



Naša slika o samima sebi nebi nikad trebala ovisit o drugima, jer su tuđa mišljenja različita, jer se sami poznajemo bolje nego nas itko drugi poznaje, i jer jednostavno, ničije mišljenje nije toliko bitno. Zato ne razumijem rušenje te slike ako se nečije mišljenje promijeni. Zar to nije tužno i nesigurno? Kako da ti znaš da se tuđe mišljenje neće promijenit, i kako to spriječit? Baš nikako.

A za tu njihovu sliku - to je njihova stvar. Ne samo da bi ljudi trebali imat pametnijeg posla od bavljenja time što netko drugi misli, već je to uzaludan posao sam po sebi. Nemaš nikakve stvarne koristi od toga, a otvaraš si mogućnost da te netko povrijedi.


Tako da me nisi uvjerila da je opravdano dozvolit egu da igra toliku ulogu, to je blesavo, nepotrebno i štetno.
Sve si pametno napisao i super mi je posebno ovo da su nam tuđa mišljenja važnija iako sebe više volimo. Super, koji stoik je to rekao, ako znaš slučajno?
Nisam rekla da je opravdan bilo koji postupak ega, u principu se ja slažem sa svim što ti o tome kažeš, samo što mi svi znamo, ali u praksi nije tako
I da, moja tema, je, mutavi smo, odnosno ja sam mutava. I ne da mi se igrat igrice ili suptilno nešto pokušavat, ja bih najradije pitala: oš ili neš? I gotova priča.
Samo što bih na takvo nešto ja prva rekla ejjjj, polako itd.
A situacija među radnim kolegama, sitnice, pizdarije, zamjeranja, pdsmjehivanja i sve te stvari je tako lako namirisat kad si s nekim svaki dan i realno nitko od nas to ne voli. Kad već moram tolike sate biti na tom poslu, onda hoću barem ugodne i opuštene odnose među svima nama.
positiveshit is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 20:33   #339
[QUOTE=positiveshit;63666963] Mislim da joj znači više nego što sebi želi priznati.../QUOTE]

tip mi ništa posebno ne znači ali bi radije da zadržim FF odnos s njim jer em se s njim u tom smislu odlično slažem, em je teško naći novog FF-a koji bi zadovoljavao kriterije i još se uklopio u novonosatalu situaciju
Murron is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 20:35   #340
Quote:
ayca kaže: Pogledaj post
čim se ti dvoumiš mislim da nisi previše debela još uvijek.
vrlo zanimljiv zaključak - otkud ti to?
Murron is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:30.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger