Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2017., 05:13   #1
Obični brakovi i vaše mišljenje o njima

Pozdrav, evo zanima me vaše mišeljenje o njima.

Dakle običan brak, situacija u kojoj muškarac obično u kasnim dvadesetima zaprosi ženu, te se ožene jer su već dugo skupa, a i što drugo da se radi, bolje prilike nisu naišle, svi drugi su to napravili tu je i pritisak obitelji, a u većini slučajeva razlog za prošnju je i to što je ona slučajno ostala trudna.

Nakon toga slijedi period u kojem ona samo priča o djetetu, a on uglavnom pokušava izbjeći tu obavezu, da bi ih uskoro taj brak umorio, padne razina njihove intimnosti, seks se prorijedi, a po hrvatskoj statistici više od 50 posto brakova završi razvodom. Također, u nemalom broju običnih heteroseksualnpo monogamnih brakova nailazimo i na obiteljsko nasilje.

Po vama, jel normalno da ljudi ulaze u takve brakove? Koje je vaše mišljenje o tome?
__________________
il vento soffia ancora, ma il tempo è gentiluomo
Delvecchio is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 07:50   #2
Nije li to za ŽuD više???
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 07:57   #3
To nije obicni nego isforsirani brak.
Obicni brakovi su oni, di sve krene lezerno, sve se podrazumijeva, nema nekih velikih iznenadenja ni ocekivanja ni sa jedne strane, bude ti ugodno s tom osobom, i onda nakon nekog vremena ili odlucite uci u brak ili trudnoca pozuri tu odluku, mada je i bez nje bilo samo pitanje trenutka. Uz manje ili vise nijansi i razlika.
I tada pocinju obaveze i zivot i razlike u misljenjima, pocinjes se zapravo navikavati i prihvacati uz vise ili manje negodovanja, razlike svog partnera.
I nekako sve ide normalno, ugnijezdis se, naviknes se, a onda nakon nekoliko godina ili desetljeca shvatis da to nije to, ili upoznas nekog novog ili bla bla...
To bi bio taj obicni brak koji se na kraju raspada.
Ovaj tvoj opisani, cini mi se, vec je unaprijed osuden na propast.
Ili to stvarno je slika danasnjih "obicnih" brakova?
Ako je, sretna sam sto sam prosla dvadesete...
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 08:20   #4
Ljudi su uglavnom sebicna i nesvjesna bica.
Najcesce ulaze u brak iz sebicnih pobuda iako im se cini da to nije sebicnost i onda isti taj brak upropaste iz sebicnih pobuda i nesvjesnosti i onda odu iz njega iz sebicnih pobuda i nesvjesnosti.

Brak unisti jedna ili obje strane, ali ovo gore navedeno je prisutno bar kod jedne.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 09:33   #5
Quote:
avelina kaže: Pogledaj post
To nije obicni nego isforsirani brak.
Obicni brakovi su oni, di sve krene lezerno, sve se podrazumijeva, nema nekih velikih iznenadenja ni ocekivanja ni sa jedne strane, bude ti ugodno s tom osobom, i onda nakon nekog vremena ili odlucite uci u brak ili trudnoca pozuri tu odluku, mada je i bez nje bilo samo pitanje trenutka. Uz manje ili vise nijansi i razlika.
I tada pocinju obaveze i zivot i razlike u misljenjima, pocinjes se zapravo navikavati i prihvacati uz vise ili manje negodovanja, razlike svog partnera.
I nekako sve ide normalno, ugnijezdis se, naviknes se, a onda nakon nekoliko godina ili desetljeca shvatis da to nije to, ili upoznas nekog novog ili bla bla...
To bi bio taj obicni brak koji se na kraju raspada.
Ovaj tvoj opisani, cini mi se, vec je unaprijed osuden na propast.
Ili to stvarno je slika danasnjih "obicnih" brakova?
Ako je, sretna sam sto sam prosla dvadesete...
Statistika kaže da se pola brakova raspadne, a iz vlastitog iskustva znamo da i od one druge polovice mnogo njih se ne razvede na papiru ''zbog djece'' ili kredita ili nečeg trećeg, ali daleko je to od neke romanse. Tako da običan (obično je ono što je u većini) brak je disfunkcionalan. To ne znači da nema i onih uspješnih, romantičnih, ali oni su teška manjina.
__________________
il vento soffia ancora, ma il tempo è gentiluomo
Delvecchio is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 09:50   #6
Quote:
Delvecchio kaže: Pogledaj post
Statistika kaže da se pola brakova raspadne, a iz vlastitog iskustva znamo da i od one druge polovice mnogo njih se ne razvede na papiru ''zbog djece'' ili kredita ili nečeg trećeg, ali daleko je to od neke romanse. Tako da običan (obično je ono što je u većini) brak je disfunkcionalan. To ne znači da nema i onih uspješnih, romantičnih, ali oni su teška manjina.
Zato sto u brak udes u nekim okolnostima, najcesce, kad ni sam sebe ne poznajes dovoljno, a o zivotu da i ne govorim. Znam da se mnogim zenama najprije svidi sama ideja da su u braku, ideja da ce napraviti nesto veliko i novo, pa vjencanje, kume, bebica....uopce ne vide sirinu cijele slike. Samo ono sto je njima bas super u tom trenutku i kad vidim te cure kako se uzbudeno cerekaju i jedva cekaju reci da, zeludac mi se okrece. Jer kad ih prvi problemi pritisnu, shvate da to bas i nije tako simpaticno kako im se cinilo i da problemi ne nestaju samo zato jer smo mi dobri u dusi i jer cemo biti pametni pa se to nama nikako ne moze dogoditi. Ljubav je jaca od svega...
I onda pocinju prva durenja, prva osvjescivanja da princeze postoje samo u bajkama, a ne u stvarnom zivotu, s punim sudoperom suđa, hrpom neispeglanog vesa i prljavim i zapustenim stanom jer je to nekad radila mama, a sad nema tko...
Pa onda muskarci koji ce malo pomoci, ali u principu, pobjegnu na pivo ili imaju svojih obaveza, a ona je ionako dobila ono sto je trazila (brak), pa neka se i koprca u njemu.
Financije su poseban problem. Jedno bi platilo racune, a drugo bi podiglo kredit, pa onda povuci potegni, i kad shvate, da novac ne kapa zajedno s kisom, i da ono sto su mama i tata vikali sve godine, dolazi na naplatu, vec je kasno...
I seks. Njega ubijaju cari bracnog zivota i razlike od zamisljenog i stvarnog zivota.

Obi romanticari o kojima pises su osobe koje su zrelo sagledale sliku braka i onog sto brak nosi i za takve parove nece biti velikih iznenadenja ili iskusenja koja ce ih zaskociti naspremne.
Takvi parovi traju jer nisu brak temeljili na mastanjima nego na stvarnom zivotu.
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 09:53   #7
Točno je to što pišeš, prema statistikama. LJudi u Hrvatskoj se nerijetko žene upravo zato što je žena zatrudnila. Koliko je tu doista ljubavi, to je sad drugo pitanje? Ljudi ulaze u takve brakove iz čistog konformizma i zbog tradicionalnog sustava vrijednosti. Naime, u društvima u kojima se smatra da je žena koja rodi dijete izvan braka "nepoštena" itd. da ne kažem nešto gore, očekuje se da se ljudi prvo ožene, pa onda stvaraju djecu. A Hrvatska je upravo takvo društvo. Kad bi bilo sasvim normalno da se djeca rađaju izvan braka jednako kao i u braku i kad bi izvanbračni partneri imali sve društvene uvjete jednake kao i bračni (niti zakon tu nije dovoljan), te kad žene nitko ne bi poprijeko gledao što rađaju djecu izvan braka, onda mislim da bi se i puno manje formalnih brakova sklapalo. Primjerice u Skandinaviji oko 70% parova živi izvan braka, nikada niti ne sklapaju brak. U Francuskoj oko 50%, ali tamo država puno više podupire roditeljsku infrastrukturu, kao i socijalnu skrb o djeci.. Hrvatska je još jaaako daleko od toga, po svemu, i po materijalnim uvjetima i po sustavu vrijednosti. Mi smo još uvijek jedno prilično patrijarhalo i tradicionalno društvo, pogotovo u nekim dijelovima zemlje, osim velikih gradova (Rijeka i Zagreb). Čak i u Splitu i Osijeku vlada debeli konformizam i tradicija, a kamoli po selima Like, Slavonije, Dalmatinske zagore itd.
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 10:08   #8
Quote:
Delvecchio kaže: Pogledaj post
To ne znači da nema i onih uspješnih, romantičnih, ali oni su teška manjina.
mislim da pretjeruješ. raspada se svaki treći brak, ali daleko od toga da su svi u kurcu i da su kvalitetni odnosi u TEŠKOJ manjini. prevladavaju prosječni odnosi, a prosječno bih ja definirala kao dovoljno dobro. teško je procijeniti koliko je disfunkcionalnih brakova i jesu li oni NORMALNI - osobno, nemam takve primjere u svojoj okolini, dapače. također; dulje veze uz zajednički život zapravo uopće ne razlikuju od braka, razliku čine isključivo djeca.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 10:17   #9
Quote:
Delvecchio kaže: Pogledaj post
Pozdrav, evo zanima me vaše mišeljenje o njima.

Dakle običan brak, situacija u kojoj muškarac obično u kasnim dvadesetima zaprosi ženu, te se ožene jer su već dugo skupa, a i što drugo da se radi, bolje prilike nisu naišle, svi drugi su to napravili tu je i pritisak obitelji, a u većini slučajeva razlog za prošnju je i to što je ona slučajno ostala trudna.

Nakon toga slijedi period u kojem ona samo priča o djetetu, a on uglavnom pokušava izbjeći tu obavezu, da bi ih uskoro taj brak umorio, padne razina njihove intimnosti, seks se prorijedi, a po hrvatskoj statistici više od 50 posto brakova završi razvodom. Također, u nemalom broju običnih heteroseksualnpo monogamnih brakova nailazimo i na obiteljsko nasilje.

Po vama, jel normalno da ljudi ulaze u takve brakove? Koje je vaše mišljenje o tome?
Dobro je netko napisao, to nije obični već isforsirani brak. Obični, prosječni ili tradicionalni brak je nešto drugo.

Ne znam jel ti namjera obezvrijediti tradicionalni brak svrstavajući ga u ovu skupinu koju si opisao, no tako izgleda.

A čitao sam negdje i da se ne razvodi svaki drugi već svaki treći par.
Rory Delap is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 10:31   #10
Meni je najgluplje vjenčanje zbog trudnoće.
I kaj ak će se rodit dijete? Može se vjenčat i kasnije,a može se i razić.
Ne kužim te sklopove u glavi.

I još ne volim ogromne svadbe di se dižu krediti i bankrotira.A za kaj?
Za 1 dan slavlja.Moš mislit...
Bolje novac uložit na štednju za dijete ili zajednički život.
Il nekaj kaj ima smisla...

A svadba zato "kaj ti je vrijeme" uopće neću komentirat...
Kakvo vrijeme?I ko je odredio to "pravo vrijeme"?
Bolje bit sam cijeli život,nego se vjenčat jer ti je vrijeme.

I onda se čudimo kaj brakovi propadaju...
Propadaju kad se i sklapaju zbog krivih razloga.
starakrpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 10:44   #11
Mi smo se vjencali bez ikakve namjere da skoro imamo djecu.

Kakav je to onda brak? Neobicni?

Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
mislim da pretjeruješ. raspada se svaki treći brak, ali daleko od toga da su svi u kurcu i da su kvalitetni odnosi u TEŠKOJ manjini. prevladavaju prosječni odnosi, a prosječno bih ja definirala kao dovoljno dobro. teško je procijeniti koliko je disfunkcionalnih brakova i jesu li oni NORMALNI - osobno, nemam takve primjere u svojoj okolini, dapače. također; dulje veze uz zajednički život zapravo uopće ne razlikuju od braka, razliku čine isključivo djeca.
Tesko je izvana suditi kakav je tocno neki odnos

Bitno kako se to dvoje ljudi osjeca skupa. Izvana to moze svakako izgledati.
A da ne pricam da ima i odnosa koji izvana izgledaju bajkovito i onda preko noci raspad sistema

Inace, brak, kao i sve na ovom svijetu, ima rok trajanja.
Makar takav da oboje na kraju umru vjencani
Po meni, nema smisla filozofirati previse, ako osjetis da bi to trebao napraviti, vjencas se, probas, vidis kako ide.
Pa nije ni rastava smak svijeta, niti brak treba toliko mistificirati.
Mi nismo imali pojma sto radimo i kamo idemo kad smo se vjencali, samo nam se to ucinilo kao dobra ideja Tj vise njemu nego meni, ali ja ga volim pa sam pristala.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 14:25   #12
Brak je istrošena, a i opasna forma. Barem dok je stanje takvo kakvo je.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 15:04   #13
Po cemu je brak opasna forma?
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 16:32   #14
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Mi smo se vjencali bez ikakve namjere da skoro imamo djecu.

Kakav je to onda brak? Neobicni?
Brak koji se sklapa iz netipičnih razloga (u prosjeku).

Baš sam nedavno komentirala sličnu temu. Mislim da ljudi sklapaju brakove u većini slučajeva onda kad žele osnovati obitelj i uglavnom spremaju potomstvo. Brakovi se sklapaju iz razloga konformizma, ali i zato jer živimo u malim i konzervativnim sredinama, gdje se svaka ženska u kasnim 20-tim ili 30-tim smatra luzericom, jer se eto nije ubračila.
Ako nema partnera, to je još gore, dišgracija , jer svima je kakti cilj imati nekoga i živjeti s nekim ili su duboko nesretni.
Muški naravno nisu u takvoj situaciji, oni su dječarci u odraslom tijelu kojima treba vremena.

Problem sa institucijom braka je taj jedan okvir, koji daljnji odnos čini predvidivim.
Kao kad pas zapiša teritorij, od ulaska u brak se podrazumijeva da se ljudi uozbilje (a to znači da budu mrtva puhala samo posvećena svojem gnijezdu, bez hobija i slobodnog vremena za sebe , da donose potomstvo na svijet i da se posvete životu koji se odvija u njihovoj maloj zajednici. Nema izleta ili su rijetke zabave van toga, jer to baš i nije tipično i nije prilično.

I tu onda dođe do problema, mala djeca, iste ili veće obveze, godišnji odmor obavezno sa dragim ili dragom, dječicom i patkicama.
Rutina, posesivnost koja je prisutna u većini veza i brakova, nema više slobode da se osoba zalaufa i ode nekamo sama, sa frendicama i frendovima (u prosjeku) ili pak rijetko možeš naći nekoga za to, jer je većina zdušno posvećena samo svom gnijezdu. Pitanje je koliko su stvarno sretni s tim.

Ako jedna osoba u braku čak tako nešto i želi, obično bude osude druge osobe, jer ponovno...ljudi su u vezama, a posebno u brakovima jako posesivni, čast izuzecima. To su neka moja zapažanja i iskreno, većina tih brakova koje vidim okolo djeluje toliko rutinski i predvidljivo, da je to blagi užas.

A svi kakti želimo u brak i možda smo zavidni na takvom obiteljskom životu. Osobno, puno ljudi mi djeluje jako dosadno i posesivno i dok su u vezama, a kamoli ne u braku. Valjda se zadovolje sa prividnom sigurnošću i rutinom.
Ipak, sigurna sam da ima i svijetlih, makar daleko rjeđih primjera stimulativnih brakova.
Veritas6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 16:57   #15
Ne znam, mogu govoriti samo o primjerima iz okoline / rodbine / susjedstva, a to je da se puno više raspadaju nego sklapaju. Većina tih razvoda je bila nakon 20+ godina zajedničkog života i djeca iz raspalog braka su već punoljetna (ajd bolje i to nego da su klinci).
drumforce is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 20:33   #16
veritas6
fascinantna je ta tvoja sposobnost promjene spola, pa da znas kako je biti i muskarac i zena
bilo bi zabavno to nauciti
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 20:34   #17
Quote:
Veritas6 kaže: Pogledaj post
Brak koji se sklapa iz netipičnih razloga (u prosjeku).

Baš sam nedavno komentirala sličnu temu. Mislim da ljudi sklapaju brakove u većini slučajeva onda kad žele osnovati obitelj i uglavnom spremaju potomstvo. Brakovi se sklapaju iz razloga konformizma, ali i zato jer živimo u malim i konzervativnim sredinama, gdje se svaka ženska u kasnim 20-tim ili 30-tim smatra luzericom, jer se eto nije ubračila.
Ako nema partnera, to je još gore, dišgracija , jer svima je kakti cilj imati nekoga i živjeti s nekim ili su duboko nesretni.
Muški naravno nisu u takvoj situaciji, oni su dječarci u odraslom tijelu kojima treba vremena.
Dozvoli da kvoutam samo jednog od kolega forumaša

Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post



Šta kog briga hoću li se i kada ženit Eto, da se skucam poslije noćne pod neki šleper, ne bi bilo takvih pitanja, pa niti od rođene mame
Pritisak okoline je jedan od razloga zašto se ljudi ubračuju.

Delvekijo ima novu temu! Na zadnjoj mi je bilo zabavno!
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 21:52   #18
Quote:
Delvecchio kaže: Pogledaj post
Pozdrav, evo zanima me vaše mišeljenje o njima.

Dakle običan brak, situacija u kojoj muškarac obično u kasnim dvadesetima zaprosi ženu, te se ožene jer su već dugo skupa, a i što drugo da se radi, bolje prilike nisu naišle, svi drugi su to napravili tu je i pritisak obitelji, a u većini slučajeva razlog za prošnju je i to što je ona slučajno ostala trudna.

Nakon toga slijedi period u kojem ona samo priča o djetetu, a on uglavnom pokušava izbjeći tu obavezu, da bi ih uskoro taj brak umorio, padne razina njihove intimnosti, seks se prorijedi, a po hrvatskoj statistici više od 50 posto brakova završi razvodom. Također, u nemalom broju običnih heteroseksualnpo monogamnih brakova nailazimo i na obiteljsko nasilje.

Po vama, jel normalno da ljudi ulaze u takve brakove? Koje je vaše mišljenje o tome?
A u kurac? Pa to kaj si ti napisal su prilično neobični brakovi.Pa gdje si ti vidjel da netko nekoga u braku nagovara na dete?
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 21:56   #19
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Po cemu je brak opasna forma?
Barem za muške. Kao što je nekoć ropstvo bilo opasno za robove.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 21:58   #20
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
Barem za muške. Kao što je nekoć ropstvo bilo opasno za robove.
Zakaj? Ja sam bil slobodan ko ptica u braku!
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:43.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger