Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2006., 14:41   #1
Madrid

Trebala bih krajem 2. mjeseca u Madrid. Ako netko zna kako mi je najjeftinije odn. kojom aviokompanijom, bila bih mu yahvalna. thanx
dinda83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2006., 11:33   #2
Quote:
dinda83 kaže:
Trebala bih krajem 2. mjeseca u Madrid. Ako netko zna kako mi je najjeftinije odn. kojom aviokompanijom, bila bih mu yahvalna. thanx
Tražio sam nešto za sebe preko Madrida pa sam slučajno naletio na ovo:

Venezia-Madrid 89 ojra+takse, Španjolska kompanija Iberia, valjda tri leta dnevno.
Izvor: e-tours, Zg.
Ako si tu negdje na zapadu Hr i ako ti se da par sati tramakati do Venecije probaj si to istražiti.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2006., 09:15   #3
Thanx...Iako mi se čini da ću ipak iz Zagreba. Alitaliom me dođe 1700 kn, a čula sam da je vlak do Venecije oko 500 kn. Mislim da se za 200 kn ne isplati toliko vozikati.
dinda83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2006., 10:17   #4
Quote:
dinda83 kaže:
Thanx...Iako mi se čini da ću ipak iz Zagreba. Alitaliom me dođe 1700 kn, a čula sam da je vlak do Venecije oko 500 kn. Mislim da se za 200 kn ne isplati toliko vozikati.
500kn?

Rijeka-Budimpešta ti je 300 i nešto.
Ali u pravu si, ni ja iz Zg ne bi potezao do Venecije. Zato sam i rekao da ti ovo vrijedi samo ako si tu negdje relativno blizu
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2006., 15:55   #5
Quote:
dinda83 kaže:
Thanx...Iako mi se čini da ću ipak iz Zagreba. Alitaliom me dođe 1700 kn, a čula sam da je vlak do Venecije oko 500 kn. Mislim da se za 200 kn ne isplati toliko vozikati.
baš sam prije 2 tjedna bila u barceloni, letila alitaliom. grozno!
do sada sam uvijek letila (i za barcu i za madrid) czecz airlines-om i stvarno su puno bolji! (osim što sam jednom izgubila connection i provela cijeli dan na aerodromu u pragu, pa preko beča došla doma )
tak da bih ti preporučila da pogledaš tu opciju, mislim da se cijene ne razlikuju puno.
osim toga, čula sam da iz graza nešto leti za barcelonu.
t.star is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2006., 22:32   #6
Za spanjolsku imas i ryan air, i to za barcelonu i jerez de la frontera (to je na granici s portugalom). To ti je jako povoljno (recimo, oko 20-ak eura) ali treba rezervirati nekoliko mjeseci unaprijed. Nema sanse da sada dobijes kartu za kraj 2. mjeseca.

Ja sam Zagreb-Madrid letio s Lufthansom za 1500 kn prije koju godinu. Preko Frankfurta, naravno. Do Frankfurta je bio avion Lufthanse, i sve super. Od Frankfurta je letio avoin Spanair koji je izgledao otrcano, ruzno i blago katastroficno. Let je bio u skladu s izgledom aviona - katastrofalan (moj najgori let u zivotu). Usluga takoder grozna. Ne znam kako nesto takvo moze uopce biti clan Star Alliancea.

Inace, Madrid je jedan od najljepsih gradova u Evropi. Predivno i nezaboravno. Ne zaboravi otici iz Madrida u Escorial i jedan dan do Toleda. Madrid uz London i Pariz ima daleko najbolje muzeje u Evropi. Ako zelis preporuke, samo se javi.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2006., 17:57   #7
Quote:
dinda83 kaže:
Trebala bih krajem 2. mjeseca u Madrid. Ako netko zna kako mi je najjeftinije odn. kojom aviokompanijom, bila bih mu yahvalna. thanx
Provjeri www.myair.com iz venecije, možeš potrefiti kartu za 9 eura, pa ti onda u jednom smjeru sve skup s taksama dođe 45e
Alexei the Kozak is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2006., 09:39   #8
Quote:
El Tomo kaže:
Za spanjolsku imas i ryan air, i to za barcelonu
odakle leti taj ryanair za barcelonu?
jer znam da iz graza nema...
t.star is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2006., 13:29   #9
Zg 8:35 - Bec 9:40
Bec 10:55 - Madrid 13:45

Madrid 15:05 - Bec 18:00
Bec 19:25 - Zg 20:15

Cijena: 390 eura (povratna s taxama)
www.aua.com

Nije najjeftinije, ali leti svaki dan i nema problema s cekanjem i gubitkom leta.

Iz Budapest leti Skyeurope za Barcelonu (utorkom i subotom), cijena oko 170 eura (povratno s taxama)
www.skyeurope.com
karlovacko3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2006., 10:28   #10
Quote:
karlovacko3 kaže:
Zg 8:35 - Bec 9:40
Bec 10:55 - Madrid 13:45

Madrid 15:05 - Bec 18:00
Bec 19:25 - Zg 20:15

Cijena: 390 eura (povratna s taxama)
www.aua.com

Nije najjeftinije, ali leti svaki dan i nema problema s cekanjem i gubitkom leta.
slične su cijene kod alitalie i čsa...


Quote:
karlovacko3 kaže:
Iz Budapest leti Skyeurope za Barcelonu (utorkom i subotom), cijena oko 170 eura (povratno s taxama)
www.skyeurope.com
jel netko letio ovom kompanijom?
t.star is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2006., 15:09   #11
Hvala svima...Nakon što sam pregledala sve moguće solucije od svih low cost pa do croatie airlinesa, uzela sam alitaliju preko milana. Bila je jeftino preko germanwingnsa, ali nikako nisam mogla srediti povratni let bez noćenja u stutgarttu, tako da sam išla na sigurno. Platila sam 2000 kn, jeftinije nisam mogla naći. Nadam se da neće biti tako strašno...
dinda83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2006., 15:11   #12
i da...za el toma....hvala na preporukama. Bila sam na maturalcu u Madridu, sad idem u posjet frendici...U escorial mislim da neću opet, ali toledo je nezaobilazan!
dinda83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 12:40   #13
ako je neko išao s avionom do madrida...

već dugo me kopka da ga posjetim, bila sam u barci i oduševila se. sad bi u madrid, na proljeće, ako nađem na relativno jeftin prijevoz.

ima linija ZG-STUTTGART-MADRID germanwings, za oko 700kn, što je ok. povratka nema bez spavanja u stuttgartu. ima netko drugu varijantu s drugom kompanijom za povratak? ima možda vlak i koliko vozi i košta? koliko bi bilo idealno ostati, tjedan dana?

ako ima neko koji info ili prijedlog nek kaže i vama koji ste bili, jel vam se svidjelo?
mighty_aphrodite is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 21:45   #14
Quote:
mighty_aphrodite kaže:
ako je neko išao s avionom do madrida...

već dugo me kopka da ga posjetim, bila sam u barci i oduševila se. sad bi u madrid, na proljeće, ako nađem na relativno jeftin prijevoz.

ima linija ZG-STUTTGART-MADRID germanwings, za oko 700kn, što je ok. povratka nema bez spavanja u stuttgartu. ima netko drugu varijantu s drugom kompanijom za povratak? ima možda vlak i koliko vozi i košta? koliko bi bilo idealno ostati, tjedan dana?

ako ima neko koji info ili prijedlog nek kaže i vama koji ste bili, jel vam se svidjelo?
Stalno ponavljam isto, ali evo jos jednom. Do Spanjolske se da jako jeftino preko Venecije. Ne ici direktno vlakom, vec autobusom do Trsta, pa lokalni vlak do Venezije. Sve skupa kosta nesto vise od 200 kuna (povratna). A dalje imas MyAir, Vueling, Rianair. Ili produziti vlakom do Milana i izbor je jos veci. Da se sloziti jako jeftinih kombinacija. Ja sam tako putovao u Spanjolsku i Portugal i ove i prosle godine.

Inace, kod gore nabrojanih kompanija je svejedno da li kupujes kartu u jednom sijeru ili povratnu. Nema nikakvih popusta i pogodnosti za povratnu. Tako da ima smisla traziti odvojeno karte za odlazak i povratak. Obicno izadje jeftinije.

Ivica
Joaninho is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2006., 21:00   #15
Quote:
mighty_aphrodite kaže:
i vama koji ste bili, jel vam se svidjelo?
itekako, vrijedi posjetit obavezno
Pea is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 18:21   #16
Quote:
Joaninho kaže:
Stalno ponavljam isto, ali evo jos jednom. Do Spanjolske se da jako jeftino preko Venecije. Ne ici direktno vlakom, vec autobusom do Trsta, pa lokalni vlak do Venezije. Sve skupa kosta nesto vise od 200 kuna (povratna). A dalje imas MyAir, Vueling, Rianair. Ili produziti vlakom do Milana i izbor je jos veci. Da se sloziti jako jeftinih kombinacija. Ja sam tako putovao u Spanjolsku i Portugal i ove i prosle godine.

Inace, kod gore nabrojanih kompanija je svejedno da li kupujes kartu u jednom sijeru ili povratnu. Nema nikakvih popusta i pogodnosti za povratnu. Tako da ima smisla traziti odvojeno karte za odlazak i povratak. Obicno izadje jeftinije.

Ivica
hvala ti. pročitala sam to za veneciju, ali bila sam pod dojmom da je ta kombinacija malo predaleko od zagreba. međutim vrijedi se malo pomučiti u jednom smjeru ako bude dobrih karata.
za odlazak mi se ovo preko stuttgarta cini odlično.
mighty_aphrodite is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 15:51   #17
german wings ima ponude za 0 eura do 7og, ja upravo kombiniram da uzmem Budimpesta-Koln 39 eura, pa Koln-Madrid 10 eura kartu, pa onda Madrid-Caracas za 228 eura sa Aireuropa, sad moram jos samo naci connection i cijenu Caracas - Brasilia i ja odoh.
__________________
One day there'll be a place for us
Marin23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 14:16   #18
ja zivim u madridu tako da sam cesto na relaciji zg-md.cijen akrte naravno ovisi o vio kompaniji i i o periodu godine u kojem se putuje.od jeftinih ,onih low coast kompanija,nema niti jedan za madrid iz hrvatske,ima jedino za barcelonu,pa onda opet moras do madrida,avionom,ili ces busom ali to ti je 600 km voznje.ja putujem uvijek sa csa,i to preko sta travel u zg,studentska turisticka agencija.oni ti na tvoj zahtjev pronadju najjeftiniju opciju.sad u 2.mj.idem u hrv.ali ovaj put preko venecije,tj.direktno madrid venecija,pa od tamo autom,doci ce po nas.to nas je ispalo 935 kn po osobi.
mierda is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 12:22   #19
Madrid

Evo odoh u srijedu u Madrid poslovno, ali navecer sam slobodan. Jel bio tko? Neki zanimljivi klubovi, nesto za vidit?
__________________
Potrudite se da dobijete ono što volite, jer će vas inače prisiliti da volite ono što dobijete
funkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 12:38   #20
Pre cetiri godine sma tamo boravio i to 6 tjedna,isto tako poslovno.Za klubove neznam,al za vidjet,to moras sam odlucit,najbolje je pjeske.Uzmes u hotelu vodic i uzivanje je,od Ventasa do trga sunca,jamsa bio u Hotelu Rafael Ventas,odatle si svuda blizu.Cijene taxi usluge su povoljne,imaih na svakom koraku,metroe je zgodan za brzo se vratit u hotel al opet nevidis nista.Kineski restorani drsko jevtini,dok ostali i nisu.AKo volis nogomet nista zgodnije,tada je bilo toplo za ovo doba godine 10-18 stupnjeva.
Svicar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:29.