Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.04.2007., 16:22   #81
hehe bidni kinezi ni reklamirat se ne znaju na forumu ...bio sam i ja doli u china town i sve je stvarno osuseno ili ako nije onda je groznog okusa ...ma bio sam u masu tih china towns pa rekoh umjesto da stalno odlazim u china town di god dodjem idem vidit 'uzivo' sta ima....ma preogromna je zemlja, tesko mi je i izabrat sta sve ic vidit...
__________________
nemam potpis!
milk is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 17:00   #82
kad sam ja trebao u Tibet u 11./12. mjesecu prošle godine, malo sam istražio preko neta, a zatim kad sam došao u Kinu, istražio i na licu mjesta. samostalno u Tibet možeš bez većih problema. postoje dvije opcije: vlak (nedavno otvorena željeznička pruga) i drugi je avion. vožnja vlakom traje užasno puno, a košta približno isto kao i avion (avioni za Tibet su dosta pojeftinili u zadnje vrijeme zbog velike konkurencije). za Tibet ti treba posebna propusnica koja košta cca 450 yuana, a može ti je srediti bilo koja agencija u Chengduu ili Chongqingu.
za avione pogledaj ove stranice http://english.ctrip.com/index.asp i http://www.elong.com/
za informacije o propusnici možeš kontaktirati Sims Travel (u sklopu Sims Hostela u Chengduu), kojeg su mi preporučili dok sam bio u Kini. e-mail je [email protected]
__________________
Instagram #vedrananelic

BACKPACK PUTOPISI http://backpack.blog.hr & http://backpack-ski.blog.hr | 23.06.-11.07.2018. Portugal & Gvineja Bissau; 16.-30.08.2018. Sevilla, Barcelona & Boston/Nova Engleska; 11.-18.11.2018. Gruzija, Ukrajina & Moldova; 30.11.-08.12.2018. Martinique, Dominica & Guadeloupe; 05.01.-02.04.2019. Australija
vanelic is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 12:22   #83
Decko i ja smo sa grupom bili u kini: peking, shangai, xian i suzhou, preko nase agencije, s time da nam je vodic bio takoder nas, ali smo u svakom gradu jos imali i covjeka iz kine za vodica. Tesko mi je reci sto mi je bilo najbolje, osim onih najpoznatijih stvari u pekingu (zabranjeni grad, kineki zid itd...), fascinirali su me terakota ratnici u xianu, pa ako mozes probaj nekako i to obici, smatraju ih takoder svjetskim cudom...iako je meni u kini sve ravno cudu....shangai je pak prica za sebe, i kazu jedini grad u kini gdje je jos na snazi matrijarhat he)...suzhou nalik na veneciju....

Sto se tice ovih cudnih zivotinja koje oni jedu, nama su nudili u jednom restoranu rakiju u kojoj pliva otrovna zmija, moram reci da nitko nije bio dovoljno odvazan da proba...

..na tibetu nismo bili (iako imamo zelju) pa neznam, sto se tice vize za kinu mi smo dobili grupnu, jer je sve sredivala agencija....


Kina je strava, zao ti otici na rucak jer imas osjecaj da gubis vrijeme, koliko toga ima za vidjeti...tamo smo kupili bas poprilicno suvenira, ima naravno svega...
ajd sretno i uzivajte)
ararita57 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 20:15   #84
e hvala...xian mislim obavezno obic...than vanelic idem vidi avio veze...dobro bi mi dosla tibet - hk ...
__________________
nemam potpis!
milk is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2007., 22:05   #85
Ima li netko da je bio na Yangzte "kruzanju" i na Tiger Leaping Gorge....?

Zanima me, što bi radije odabrali ako imate vremena samo za jedan od ova dva izleta (par dana)?
intrepidCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 20:35   #86
ajd ljudi dajte malo detalja...sto vam se svidilo u kini? nekakva hrana, pice, smjestaj, znamenitost ??
__________________
nemam potpis!
milk is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 15:44   #87
Quote:
milk kaže: Pogledaj post
ajd ljudi dajte malo detalja...sto vam se svidilo u kini? nekakva hrana, pice, smjestaj, znamenitost ??
Gdje planiras ici?Sto se hrane tice mogu ti samo reci da ne ocekujes onu na koju si pod nazivom"kineska"navikao u Europi.Takve nema...
Popularno pice je viski sa zelenim cajem...Nije lose...
__________________
"What's the use of watching?A watched pot never boils".
Elizabeth Gaskell
Telma is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 15:49   #88
ma evo me tak sad..jbg.
ovak: za vidjeti imas jako jako jako puno toga. ne znam da li slijeces u peking , no kada si tamo jedna od obaveznijih stavri je zid.
imas vise ulaza u zid koji su na razlicitim udaljensotima od pekinga. najblizi je cca pola sata voznje, dok su neki malo atraktivniji i manje komercijalno dalji.
preporucam te druge ulaze, ima ih vise, neki se cak planinarskog karaktera, dakleko od urbanih mjesta, uz mala zabacena sela, puna onih pravih kineza kakvih se sjecamo iz starih filmova.
to svakako preporucam.
mogu doma pogledat u knjigu pa ti napisati na koji sam ja ulaz isla, iako sam bila nekoliko puta, taj "divlji" - ne sjecam s eimena - preporucam.
u samom pekingu imas one osnovne stvari, tianan men, zabranjeni grad, summer palace, temple of heaven i jos nekih takvih velikih znamenitosti da skratim.
za izlaske: san li tun (kvart gdje su ambasade, odlicni barovi, ali uglavnom tamo briju stranci.
za jesti: obavezno hot pot i pekinsku patku. imena restorana se ne sjecam, mozda slucajno imam negdje u biljeskama doma.
peking je raj sto se klope tice, ne samo kineski restorani, vec korejski, japanski, tajlandski, indijski, arapski i sl. koreansku klopu probati obavezno, kimchi i mesinu njihovu.
imas i street food, tj food markete. jbg, isto se ne sjecam naziva, ali na to cete naletjeti ako cete imati srece.
znajte da ce vam za ici nekamo u pekingu ili sangaju trebati cijeli dan, npr tesko cete dvije stavri obaviti u isti dan, jer relacije su ogromne, vozis se po sat dva unutar centra grada, a koliko tek npr na drugi dio grada.

ne znam kaj jos ovak na brzaka da ti velim..
__________________
cola je lijek!
snjoxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 14:06   #89
Obicno se ide na ulaz badalin za kineski zid jer je najblizi ali i najvise turista.Uglavnom i to ce ti biti dosta jer neces imati snage niti volje setati uzbrdo vise od 200 metara ha.Bitno je biti tamo,vidjeti i osjetiti jer je uglavnom sve isto.Mi smo prosli dvije kule i umrli od penjanja.
Kina,puno toga za vidjeti,velika kultura i stvarno nama nezaboravno putovanje.Nikako ne propustiti Xian i teracotu.
Milk napravi si plan unaprijed jer je sve veliko i treba puno vremena od jednoga do drugoga.Mi smo bili na odredenoj turi i sve je bilo odlicno organizirano i da bi sve stigli pogledati morali smo prakticki trcati.Zabranjeni grad 3 sata hodanja i slicno.
matija74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 14:29   #90
ne bih se slozila da je badaling najbolji izbor, bas naprotiv.

to je vise da mozes reci da si bio na kineskom zidu.
najevca je guzva, najkomercijalniji je, najblizi pa samim time nema se puno krajolika za vidjeti sjeverno od pekinga, nema toliko lijepih i "divljih" prizora, da ne spominjem kako ne mozes okunuti niti jednu fotku bez da ti neka grupa turista uleti u kadar.

mi smo bili i na badalingu i na jinshanling-u.

jinshanling - super, ocaravajuce i veliki dozivljaj. poseba priroda, posebni ljudi sa sela, dozivljaji s njima (da ne spominjem da je na zidu dobio svatko svog "pratioca" iz sela pored ulaza, i kud smo isli mi, tud i oni. jako su bili fora i simpa, obuceni tradicionalno kineski, onako bez zuba i malecki, bez da znaju i jednu rijec engl.

na zidu nije bilo turista osim nas. divota.
inace je jinshangling interesantan jer ima puno neprijateljskih kula, strazarnica, razvedeniji je, nije jednako strm niti sirok i visok, vrlo je raznolik.

osobno, preporucam pod obavezno
__________________
cola je lijek!
snjoxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 14:47   #91
Ja nisam rekao da je badaling najbolji izbor vec da je najblizi.Bili smo dosta u kini pa smo vidjeli i boljih krajolika i seoskoga zivota pa zato i kazem da ako se zeli vidjeti zid a nema se puno vremena da je ok otici i na badaling jer je najblizi,da ponovim
matija74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 14:52   #92
thanx svima malo sam zauzet lejtli pa ne stignem odgovorit...koliko je od pekinga badaling, a koliko jinshanling ?
__________________
nemam potpis!
milk is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 15:01   #93
badaling pol cuke - cuku kroz kinesku vrevu
jinshanling 140 km od pekinga
__________________
cola je lijek!
snjoxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 15:23   #94
Zid jest razvikan i apsolutno fascinantan, ali ne i jedino cudo u kini (govorim o svom dozivljaju kine), a badaling je bio sasvim u redu, s obzirom da je vrijeme u toj predivnoj zemlji jaaako dragocjeno. Naravno ovisi sto od zida zelis vidjeti i koliko imas vremena...U svakom slucaju i neovisno na koji ulaz usao, kada stanes podno tog golemog zdanja zaboravit ces na ulaze, kilometrazu, turiste, ma na sve
ararita57 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 14:27   #95
Pozdrav svima,

evo i ja idem u Kinu za koji dan istina poslovno. Krecem iz Zg do Budimpešte pa do Pekinga gdje presjedam na let do Changsha. Bit cu dolje 7 dana, oduvijek sam to zelio ali sad me pomalo i hvata nervoza kako ce to sve dolje izgledat. Kad se vratim pisem vam.
tihomir is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 15:06   #96
imam kartu tralala
__________________
nemam potpis!
milk is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 15:10   #97


Kad letis? I kuda?
__________________
Potrudite se da dobijete ono što volite, jer će vas inače prisiliti da volite ono što dobijete
funkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 13:01   #98
14.07 za peking, a povratak tamo pocetkom osmog ih hong konga ...sve skupa 6ipo tisuca...mislim da ce bit i jos jedan let iz lhase (tibet) za HK al to cu vidjet kad dodjem tamo...
__________________
nemam potpis!
milk is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 12:17   #99
evo koga zanima.. turisticka viza za kinu: 180 kuna, jedna slija, ispunjen zahtjev i rezervacija smjestaja za par dana po dolasku ...
o tibetu jos nista nisam 100% saznao pa o tome naknadno...:-)
__________________
nemam potpis!
milk is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2007., 04:43   #100
Ako nabavljas vizu negdje vani, cesto ti je znaju dat i besplatno jer si iz ex-juge pa si kao frend Kine, vec mi se par puta to dogodilo

Kaj se tice znamenitosti up pekingu, toga stvarno ima dosta I ako stvarno to hoces normalno vidjet neces moc posjetit vise od jedne na dan (jedino forbidden city, tianamen square i wangfujing ili beihai mozda mozes zajedno jer je sve jedno do drugog).

Za izlaske mozes otic u sanlitunr koji je vec neko spomenuo ali tu su vecinom stranci pa mi se osobno bas ne svida; jedino kaj je tu mozda lakse zbarit (iako to u kini stvarno nije problem). Bolja mjesta su gongti beimenr (Mix, Vics) ili ximen'r (Babyface, Angel club, ...), houhai (tu su vise barovi, a i po ljeti zna bit dosta turista tak da je bolje doc kasno kad se ove obitelje pokupe doma), a ima u par clubova posijano pa gradu - Brown's, Suzie Wang's, Maggie's (puno kurvi iz mongolije), Banana (vecinom trance/techno, uvijek je puno), Rock&Roll (techno/trance, malo vise klosarski on Banane)
celavi2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:37.