Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.07.2007., 15:09   #81
dubai ce za 10-ak godina biti zbilja grad za 21 stoljece, ne znam koji se grad danas razvija tolikom brzinom...malo sam gledao te njihove arhitektonske projekte i urbanisticki plan, do 2020 godine bi u dubaiu trebalo biti cak 10 od 20 najvisih zgrada na svijetu, i to samo u jednoj ulici...u planu su i hotel pod vodom, jos 2 umjetna otoka (vec postoji jedan u obliku palme), i jos hrpa stvari, zbilja djeluje fascinantno..
legolas1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2007., 16:12   #82
Evo jedan dobar link posebno za ljubitelje dubaia i njegove mega projekte koji su stvarno "bolesni".
www.pbase.com/bmcmorrow/dubaiprojects
matija74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 10:46   #83
Quote:
legolas1 kaže: Pogledaj post
dubai ce za 10-ak godina biti zbilja grad za 21 stoljece, ne znam koji se grad danas razvija tolikom brzinom...malo sam gledao te njihove arhitektonske projekte i urbanisticki plan, do 2020 godine bi u dubaiu trebalo biti cak 10 od 20 najvisih zgrada na svijetu, i to samo u jednoj ulici...u planu su i hotel pod vodom, jos 2 umjetna otoka (vec postoji jedan u obliku palme), i jos hrpa stvari, zbilja djeluje fascinantno..
2
vekmar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 14:08   #84
Quote:
vekmar kaže: Pogledaj post
2
Mala nadopuna. legolas1 dobro govori.
Prvi otok u obliku palme (Palm Jumeirah) je gotov i primio je prve stanovnike. Uskoro ce biti kompletno zavrsen.
Drugi palma otok (Palm Jebel Ali) je zasada samo hrpa kamenja i tek je ugrubo oblikovan.
Treci i najveci palma otok (Palm Deira) nije jos ni zapocet.

Izmedju njih je - Svijet - puno malih umjetnih otoka koji gledajuci iz pticije perspektive tvore kartu svijeta. Zasada isto samo hrpa kamenja.
Evo kako izgledaju te gradjevine pravljene kao satelitska animacija.

Najmanji palma otok ne slici je zavrseni Palm Jumeirah.
bbc is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2007., 10:16   #85
ja sam onda luda kad sam vidila 2 palme
doduse bila je noc i ja sam bila na 27 katu burj al araba no i konobar je rekao da su za sad dve palme

e da! cist informativno da napisem
ko je zainteresiran, nekretnine su im jeftine
apartman u versace resortu, na plazi smjesten, sa kompleksom bazena vam kosta ko stan u ZG..
ko voli nek izvoli
doduse, maloj e zajebano jer ima neka dulja procedura za strance no kako nis od apartmana, nisam bas ni slusala dalje
vekmar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2007., 10:56   #86
Kolko sam ja skuzila, procedura je da se apartmani bas i ne mogu kupit nego ih mozes unajmiti na 100, 200 i bla bla bla godina..pa ti ispadne ko da je tvoje, ali zapravo nije
eko-eko is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2007., 11:27   #87
mislis, mozes uzet koncesiju?
malo su im kontradiktorni stavovi
po jednima, ne mozes kupit nekretninu niti otvoriti svoju firmu (sto je jasno primamljivo jerbo nema poreza), dok po drugima mozes bez problema. mislim, ima nekih rupa u tom zakonu al..posto mi nebi ni jedno ni drugo, potpuno nam je svejedno no samo sam htjela napisati ako nekoga interesira jer mi se cini da su skoro svugdje nekretnine jeftinije nego kod nas u hrv.

s druge strane, seik im je lud ko siba. svako tko zavrsi faks od seika dobiva na dar auto. a ako si jos pravi dubaicanin (cca17% ljudi) od seika ces na svadbeni poklon dobiti vilu sa 5 spavacih soba, auto i gratis vodu (jako bitno) i struju narednih 5 godina.
eto, to je onako, zanimljivo.
vekmar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2007., 11:53   #88
Ja sam jako zainteresiran za kupnju apartmana pa ako netko zna sisteme i cijene konkretno neka napise par rijeci jer me grad strasno privlaci a gradi se jako puno i izgledati ce stvarno fenomenalno.Ako je vec tako jeftino onda se i isplati
matija74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2007., 12:08   #89
ma nemojte me krivo shvatit
nije da su apartmani djabe al u usporedbi sa HRV cijene nisu visoke
probat cu nac tu agenciju na netu, pricekaj malo
vekmar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2007., 12:15   #90
eto kakav je proces kupovine:

The Property Buying Process
Many of our clients are familiar with purchasing property in their own home market. However, the process of finding and securing a Dubai property can be quite different. The following is paragraphs will give you an insight into the local market but you should seek guidance from one of our property experts who will guide you through every step.

Finding a Suitable Property
With so many real estate developments available on the market the biggest challenge to face most of our clients is finding the most suitable to their needs. To do this our staff will take time to understand your requirements and advise you accordingly. Property deals tend to get closed quite quickly, with this in mind it is highly advisable to arrange your finances prior to commencing your search, this often helps to avoid disappointment.

Construction Period and Developers
Most Dubai property developments are due for completion at least 18 months after launch. It should be noted that the system of Escrow accounts in Dubai is limited to a few developers, whereas the majority are using investor's instalment payments to fund the construction of their specific buildings. There is obviously little risk with the Government backed developers, but it is important to use reliable private developers. To ensure investor protection, the Government now require that new developers lodge a bond for 50% of the sale price of the building before units can be marketed for sale.

Payment Schedules
Units are paid for by a series of payments spread over the construction period. Payment schedules tend to be quite evenly spread requiring the majority of the purchase price to be paid before completion. All developments vary but typically the purchaser would be required to put down 10/15% booking deposit followed by 10/15% every 3 months or even up to 20% installments in some cases.

Premium
A property is sold by the developer at the 'Original Price' to the purchaser. The capital appreciation on the property is referred to as the 'Premium.' When a purchaser buys from another individual it is referred to as a 'Secondary Sale.'

Valuations
If you are raising finances for your Dubai property from one of the locally based Banks you will often be required to obtain a valuation if you are buying a 'secondary sale. This is normally quite a straightforward homebuyers valuation and is aimed at confirming the market price and any premium on the property.

Re-Sale Terms
The terms and conditions applied for re-sale differ from developer to developer but it is worth noting them for the 2 largest developers;

Emaar - any Emaar property can only be re-sold once during the construction period, i.e. Purchaser 1 buys off-plan from Emaar but decides to sell before completion. Purchaser 2 can only re-sell that property after it is complete which means settling the balance outstanding to the developer on the due date. Once the property is complete it can be sold on again at any time. Emaar charges a Transfer Fee of 1.5% for a property that is yet to be completed and registered with the Land Department. In the case of a registered property, sellers will require a No Objection Certificate from Emaar, currently costing AED 5,000. The land department will charge 0.5% to the seller and 1.5% to he buyer.

Nakheel - any Nakheel property can be re-sold at any time. At whatever stage the payment plan is at, a 10% accelerated instalment is applied, i.e. if Purchaser 1 has paid 30% so far to Nakheel then Purchaser 2 has to pay 10% of the next payment due on transfer. Nakheel charges a Transfer Fee of 2% (of Original Price). Land Department fees are as above for completed and registered properties.

These terms are subject to change.

Most private developers allow re-sale to take place at any point during construction and typically charge a 2% (of Original Price) Transfer Fee.
vekmar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2007., 12:18   #91
Quote:
matija74 kaže: Pogledaj post
Ja sam jako zainteresiran za kupnju apartmana pa ako netko zna sisteme i cijene konkretno neka napise par rijeci jer me grad strasno privlaci a gradi se jako puno i izgledati ce stvarno fenomenalno.Ako je vec tako jeftino onda se i isplati
mda, sve je to relativno... gradi se puno, ali koliko smo mi vidjeli ne bas kvalitetno... dosta je baciti oko na vile koje su stare samo par godina, a vec je izvana sve puno pukotina... jer ne koriste materijale koji su prilagodjeni ekstremnim temperaturama i temperaturnim razlikama...
ako se ne varam, garancija na nebodere je samo 20 godina... dvadeset! pa na montazne kuce je garancija 100-150 godina!
oni ne rade objekte da traju, jednostavnije im je srusiti ih nakon tog vremena i sagraditi nesto novo, vece, grandioznije... dakle, jeftinije mozda je, ali je pitanje koliko vrijedi omjer ulozenog novca i roka trajanja
macka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2007., 12:29   #92
http://www.dubailuxuryhomes.com/index.asp

http://www.orange-property.com/index.php

to su najpopularnije stranice
prema mojim proracunima jedan ultra luksuzni stan na bolesnoj lokaciji je 3000 eura metar kvadratni

koliko se sjecam (najbolje ti je da provjeris tecaj u ZABI)
1 EURO - 4,0 AED
1 DOLAR - 3,6 AED
vekmar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2007., 12:33   #93
ne znam kakva je kvaliteta
pricala sam sa ljudima koji su visokopozicionirani tamo i svi su odusevljeni
kako uvjetima rada tako i nekretninama
al nisam ja ekspert
ja sam vise estet..meni su gradjevine lijepe, a jesu li kvalitetne - ne znam
to prepustam strucnjacima
vekmar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2007., 12:49   #94
Quote:
vekmar kaže: Pogledaj post
ne znam kakva je kvaliteta
pricala sam sa ljudima koji su visokopozicionirani tamo i svi su odusevljeni
kako uvjetima rada tako i nekretninama
al nisam ja ekspert
ja sam vise estet..meni su gradjevine lijepe, a jesu li kvalitetne - ne znam
to prepustam strucnjacima
ma meni su isto prekrasne... ne znam sta mi se vise svidja, bas te kuce koje fakat izgledaju kao vile (kod njih nema nista malo ) ili neboderi za koje ne znas koji je fascinantniji

ali od frendova koji tamo zive smo culi ovaj dio oko kvalitete... posebno kod nebodera, jer zbog tla imaju problem - s obzirom da je tlo od pijeska, oni ne mogu 'ukopati' sam neboder, vec zabodu velike sipke sto dublje mogu i one im glume temelje, a to kao nije tako stabilno (ajme sta sam se strucno izrazila, vidi se da sam pravi znalac )
macka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2007., 12:53   #95
Vekmar hvala ti puno na svim ovim korisnim informacijama.Gradi se jako puno pa
treba privuci ljude.Otici cu dole druge godine pa se i sam uvjeriti narocito u kvalitetu a i u mogucnosti kupnje,u gradu po meni buducnosti ali i multinacionalnosti sto mi najvise odgovara
matija74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2007., 13:26   #96
macka ja poima nemam. ovi zive u vilama i nije da smo sad pricali o kvaliteti vec da je zivot super. al vjerujem ti. ima logike.
e sad, matija budi siguran da ti zenu/djevojku nece prihvatiti u dubaiu i da ce joj biti jako tesko. (te se lude zene kupaju u onim nosnjama, carapama i rukavicama) nadalje, u moru se nemojte kupat jer je puno morskih pasa i meduza. nadalje, dubai je gladan mladih intelektualaca i place su im zakon. dakle za posao nemas beda. al jedino ako si fakultetski obrazovan. znam isto tako ljude bez faksa koji crnce u dubaiu za 600 dolara mjesecno. a zivot je dolje skup. skuplji od toga.
dakle, diplomu u ruku i bjezi,al moras znat da put do dubaia traje 6 sati i da kosta cca 5000kn povratna karta po osobi.
sam ti hocu rec da razmislis da ti nebi bila pita skuplja od tepsije.
eto, tek toliko da nebi ispalo da ti solim pamet.
to fakat ne zelim.
vekmar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2007., 15:11   #97
Quote:
vekmar kaže: Pogledaj post
ja sam onda luda kad sam vidila 2 palme
doduse bila je noc i ja sam bila na 27 katu burj al araba no i konobar je rekao da su za sad dve palme
Dobro si ti vidjela i cula. Zasada su dva su otoka u obliku palmi, samo sto drugi otok nije u funkciji i tek je na pocetku izgradnje.
Postavljeni su samo temelji. Evo nekoliko slika. Prve tri su Palm Jumeirah koji je primio prve stanovnike.
Kuce su prosjecno kosatale oko $1 mil. Sad se preprodaju za duplo.
Treca slika su ti apartmani u zgradama na pocetku otoka i meni bas ne izgledaju impresivno.
Cetvrta slika je taj novi palma otok koji Vekmar spomine i vidi se da je izgradnja u pocetcima.
Zadnja slika govori sama za sebe. Izdanje za sijecanj 07.

@matija74. Upucujem te na ovaj tekst. Na kraju su cijene i kontakt info za kupnju apartmana u marini na otoku Palm Jumeirah.
Cini se da najjeftiniji apartman kosta oko 700.000€.









bbc is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2007., 23:08   #98
Quote:
eko-eko kaže: Pogledaj post
Kolko sam ja skuzila, procedura je da se apartmani bas i ne mogu kupit nego ih mozes unajmiti na 100, 200 i bla bla bla godina..pa ti ispadne ko da je tvoje, ali zapravo nije
Tako nesto.
I bitno je da je zemljiste na kojoj je tvoja nekretnina u Dubaiju, sto god ona bila, stan, apartman, ili kuca, zauvijek u vlasnistvu Emirata.
avril is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2007., 18:47   #99
Wink DUBAI

Uskoro sa suprugom putujem u Dubai pa bi molila one koji su bili da mi opišu svoje dojmove,zanimljivosti i sl.Kakvu garderobu da ponesemo,koliko novaca i ostalo.
ivia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2007., 13:10   #100
posto idem u dubai od 20.8.-30.8. imam par pitanja . dakle - posto u hotelu imamo samo nocenje i dorucak, di se jeftino hraniti? kako se kretati po dubaiju - taxi, bus ili nesto trece? i jel se za taxi (a i za druge stvari) treba cjenkati? sto se tice punjaca za mobitele/fotice isl - pretpostavljam da nam trebaju adapteri. jel ih imaju u hotelima, a ako ne di se mogu kupiti? lovu imamo u eurima - jel nam bolje zamijeniti u zagrebu, na aerodromu ili negdje drugo?
ako netko ima jos nekih pametnih savjeta - sve je dobrodoslo
tnx
Just a Girl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:58.