Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.06.2009., 11:04   #881
Quote:
MonyB kaže: Pogledaj post
Danas sam napokon obavila rektoskopiju i narucena sam za operaciju 15.6.,a mozda cak i ranije,ovisi o mom doktoru jer me je covjek ubacio u svoj raspored iako je pun u 6.mjesecu..tako da sad ne mogu docekati osloboditi se ovih napasti..i mogu reci da rektoskopija uopce nije bolna,dapace..malo neugodan osjecaj i to je sve..


Joj, tog se i pregleda bojim..
preneugodna mi je sama pomisao na to, a još gore kad te trebaju spraznit prije operacije..
Ja sam naručena 4.6. za pregled i kad ćmo dog podvezivanje probat ću se dog da dođem dan-dva prije zahvata pa da niš ne jedem i stave me na infuziju rađe , nego da mi gurnu cijev i napune me vodom, ak kužiš kaj hoću reći..
Malabu is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 12:40   #882
Quote:
MonyB kaže: Pogledaj post
Danas sam napokon obavila rektoskopiju i narucena sam za operaciju 15.6.,a mozda cak i ranije,ovisi o mom doktoru jer me je covjek ubacio u svoj raspored iako je pun u 6.mjesecu..tako da sad ne mogu docekati osloboditi se ovih napasti..i mogu reci da rektoskopija uopce nije bolna,dapace..malo neugodan osjecaj i to je sve..
ako smijem pitat, o kakvoj se vrsti hemeroida radi kod tebe, vanjski il unutarnji?
Zy1991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 13:30   #883
Kod mene se radi o jednima i drugima,s tim sto unutarnji ispadaju van a vanjskih imam tek 2..problem je u tim unutarnjima i stjenki crijeva koja ih vise ne moze drzati unutra pa kad su vani ne mogu zivit od bolova i nervozeI ja ne idem na podvezivanje vec na klasicnu operaciju kod koje se uklanjaju tri "glavna"hemoroida na koji se nadovezuju drugi..
MonyB is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 13:36   #884
Quote:
Malabu kaže: Pogledaj post
Joj, tog se i pregleda bojim..
preneugodna mi je sama pomisao na to, a još gore kad te trebaju spraznit prije operacije..
Ja sam naručena 4.6. za pregled i kad ćmo dog podvezivanje probat ću se dog da dođem dan-dva prije zahvata pa da niš ne jedem i stave me na infuziju rađe , nego da mi gurnu cijev i napune me vodom, ak kužiš kaj hoću reći..
ja sam vec bila na operaciji staplerom i hemoroidi su mi se vratili ali vjeruj sve ono nelagodno sta prođes prije operacije isplati se pretrpiti..tebi su samo vanjski kad ides na podvezivanje ili?
MonyB is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 19:13   #885
Quote:
MonyB kaže: Pogledaj post
ja sam vec bila na operaciji staplerom i hemoroidi su mi se vratili ali vjeruj sve ono nelagodno sta prođes prije operacije isplati se pretrpiti..tebi su samo vanjski kad ides na podvezivanje ili?
Da meni su samo vanjski.. Jel boli taj postupak stalperom i koliko traje oporavak.?
Malabu is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 23:10   #886
Ne,ne boli niti malo,cak ni oporavak ali i to se radi pod opcom anestezijom tako da si u bolnici 3 dana..samo za tu vrstu operacije se ipak moras posavjetovati sa kirurgom..
MonyB is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2009., 19:53   #887
zanima me sad nešto vezano za unutarnje hemeroide s obzirom da ih i ja imam:

1) kako se uopće zove taj doktor što to radi
2) koji je postupak kad se dođe na pregled, ovdje sam na brzinu pročitao da se gura nešto u analni otvor kako bi se vidjela i ustanovila situacija, jel to bolno i kolko traje?!

hvala
Zy1991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2009., 06:27   #888
Quote:
Zy1991 kaže: Pogledaj post
Da, ulazi video nadzor... ako se opustiš, nije problem. Traje dok dr ne bude zadovoljan TV prijenosom. Nije na programu utakmica, ne brini!
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2009., 15:20   #889
Doktor se zove proktolog..i kao sto dUbO kaze ulazi video nadzor..postoje,bar koliko ja znam 3 vrste pregledabicni pregled prsticima,rektoskopija(uguravanje posebne vrste cjevcice 15-ak cm u debelo crijevo kroz koju dr.gleda trenutno stanje malih napasti),malo je neugodno ali vjeruj nista strasno kad se opustis,i treci pregled je kolonoskopija koju ja nisam radila ali sam cula da je dosta neugodna i bolna..eto,nadam se da neces imati ozbiljnijih problema s hemoroidima,a ako i dođe do toga idi na pregled jer ces tako sebi puno pomoci i olaksati stvari..A mene u ovaj ponedjeljak ceka klasicna operacija hemoroida i jedva cekam da ih se rjesimkad izađem iz bolnice sve cu vam lijepo ispricati,u detalje..

Zadnje uređivanje MonyB : 05.06.2009. at 15:21. Reason: pogreska u pisanju
MonyB is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2009., 10:52   #890
Quote:
MonyB kaže: Pogledaj post
Da ohrabriš strašljive, ili ih do kraja isprepadaš?!?
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2009., 20:09   #891
pilex je najbolji,u par dana mi je vise pomogao nego detralex u 2 mjeseca
roverinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2009., 22:08   #892
Quote:
dUbO kaže: Pogledaj post
Da ohrabriš strašljive, ili ih do kraja isprepadaš?!?
Je li ti to zbog sebe govoris?
MonyB is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2009., 01:46   #893
Jedno pitanje....jel se kom dešavalo to da je imao krvarenje nekad malo jace a većinom slabo(prilikom brisanja dupeta) kad bi imao malo tvrđu stolicu???

U ostalim slučajevima je stolica uredna....

Kakva bi ovo bila klasifikacija???
__________________
“You spend the first years of a child’s life teaching it to walk and talk, then you spend the rest of its life telling it to shut up and sit down”
Dwarfinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2009., 06:31   #894
Quote:
MonyB kaže: Pogledaj post
Je li ti to zbog sebe govoris?
A nego što... za sada još sve radi ok, unutra-vani i obratno, ali ... to tako šljaka 20 godina, a tko zna do kada će tako, da ne dosadi! Pa je bolje biti u tijeku!

N.B. Znači da su mi podvalili brašno u Pilex tabletama, samo su izazvale krvarenje... uz efekat: strogo nula. I što sada?
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2009., 06:32   #895
Quote:
Dwarf980 kaže: Pogledaj post
Ako neznaš od čega, što čekaš?? Našu dijagnozu?
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2009., 15:03   #896
Dragi dUbO nemoj biti tago strog! znas da je nekad lakse potraziti savjet tu nego kod doktora..samo sto se ipak kad je o krvarenju rijec slazem s tobom..nije za igrati se sa letecim savjetima..ljudi!MA NISU PREGLEDI TAKO STRASNI,VJERUJTE!pogotovo kad ste na nekakvom pocetku,kad sve to skupa jos ne boli puno..
MonyB is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 06:07   #897
Ma čekaj... kakva strogost?? Treba svima objasniti: NE PRIMAMO nikoga tko nema hrabrosti saznati ODAKLE KRV!!! Zašto? Pa nema tu igranja, ako su hemoroidi ima vremana da dajemo savjete, svakakve, dobre i loše, nema tu straha od nekog pogoršanja. Ali AKO NISU?!?

Nebih uopće postavljao dilemu: ODMAH kod liječnika!!! Ako on dijagnosticira da su najobičniji dosadni hemoroidi, koji dave 3/4 stanovništva koje (uglavnom) sjedi - sve ok! Bit će savjeta ko kiše...
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2009., 17:49   #898
slazem se duBo u potpunosti!i evo mene danas kuci nakon operacije!kao sto vidite brzo sam dosla kuci,dva dana u bolnici i treci si doma..sve je super proslo,bez komplikacija i problema..prvi dan odmah nakon operacije osjecala sam bol ali ni priblizno onakvu o kavoj su govorili..nista strasno!jucer je bilo jos bolje a danas osjecam bol jedino poslije stolice sto je i normalno..ma da sam znala da ova klasicna operacija izgleda ovako ucinila bi to i prvi put,a ne staplerom..eto,u svakom slucaju sad moram jesti laganu hranu,ispirati guzu u mlakoj slanoj vodi(a jos malo i u moru)i izbjegavati sjedenje koliko je to moguce..mislim da cu se napokon preporoditi..i samo da napomenem da su mi hemoroidi bili 3.i 4. stupanj.koma
MonyB is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2009., 06:36   #899
Quote:
MonyB kaže: Pogledaj post
Ovo se zove: PRAVI POST!!!
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2009., 19:19   #900
Ako mislis na post kao lagano gladovanje u pravu si
MonyB is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:57.