Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Planinarenje

Planinarenje Po šumama i gorama

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2010., 13:06   #61
u ducanu store ima dosta backpack ruksaka
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 13:39   #62
Quote:
Mirotvorac kaže: Pogledaj post
Meni treba ruksak za mene i dijete (5g), dakle moja rezervna odjeća (majica, duge gaće, čarape, vesta, vjetrovka, dereze) + djetetova (hlače, čarape, potkošulja, vesta, jakna, rukavice) i nešto "assessoriesa" (termosica, posuda s klopom, boca 1.5 litrena s vodom, fotkač (poveći) i sl.

Jedan od načina da saznam je da sve to ponesem u dućan al se uzdam u vas :-)

Bude OK 30 litara ili malo manji?
30l mi se čini premali za sve to.
Za ovo sve kaj si nabrojao ja bi reko 40-50l .. Posjedujem 60l za koji bi rekao da je prevelik za to sve, pa možda da ti neko tko je koristio 40l potvrdi jesam li u pravu ili ne.
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 16:56   #63
Quote:
Buraz kaže: Pogledaj post
30l mi se čini premali za sve to.
Za ovo sve kaj si nabrojao ja bi reko 40-50l .. Posjedujem 60l za koji bi rekao da je prevelik za to sve, pa možda da ti neko tko je koristio 40l potvrdi jesam li u pravu ili ne.
Da, frendica ima 40 litara i njoj je taman. Fora je što ću većinu vremena koristiti samo za sebe a ponekad s djetetom (dao Bog što ćešće). Pa tražim neki kompromisni. A eto, neki kažu da im je 30 litara jedva dosta samo za njih..pa ja sam dosad u malom ruksaku tipa "4. srednje" furao pulover, vjetrovku i vodu, to je za mene skoro dosta, pa sam mislio da mi je 32 litrice za mene i malu uvrh glave..
__________________
Pismejker
Mirotvorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2010., 00:55   #64
Malo glupo pitanje, ali dal je bio skoro netko po dućanima (Hervisu, Intersportu u Domjanićevoj, Vrhuncu, Iglu Športu, Rost Športu, City Centru One, West Gateu ili CisAlfi) a da je slučajno vidio da li ima manih ruksaka (10 do 45 litara), da su ispod 350kn a da nisu preupadljivih boja (tipa McKinley crveni i žuti kaj budu cijeli) ili ženski modeli?
Slym is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2010., 06:50   #65
Kakvo je to pitanje... mislim da bi valjda u svim tim dućanima trebalo biti takovog ruksaka. Preskoči iglu sport ako tražiš niže od 350kn
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2010., 09:30   #66
hm.. i palo mi na pamet da 45 litara baš i ne spada u kategoriju manjih ruksaka..
I čudno mi da tražiš ruksak od 10-45 litara
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2010., 14:07   #67
Quote:
Buraz kaže: Pogledaj post
Kakvo je to pitanje... mislim da bi valjda u svim tim dućanima trebalo biti takovog ruksaka. Preskoči iglu sport ako tražiš niže od 350kn
Pa eto, jučer sam obišao tri Intersporta i kako se ispostavilo niti u jednom nema ruksaka do 300kn a da nije ženski model ili biciklistički osim McKinley Beavera 25 i 35 koji su dostupni isključivo u žarko crvenoj boji što mi nikako ne odgovara.

Što se kapaciteta tiče, trenutno mi u principu treba ispod 30L, ali ako naiđem na neki veći povoljno naći će i on svoju primjenu. Zato rekoh od 10 do 45.
Slym is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 21:24   #68
KUPUJEM SKATE RUKSAK

kupujem skate ruksak! javiti se na private
__________________
Nemam potpis jer mi ga admini uvijek maknu. :D
egzodus is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 07:50   #69
Pravi podforum si našao za ovakav oglas
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 12:59   #70
Ima li tko od vas iskustva s Jack Wolfskin rusacima?

Našla sam jedan super, 35l, nekih 750kn. Ali imam karticu za Intersport, pa bi me došao nekih 600kn.
S Deuterom bi bolje financijski prošla, ali kad me muči njihova paleta boja
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 17:53   #71
Neam pojma.
Ja bi uzeo Deuter
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 10:38   #72
Quote:
Buraz kaže: Pogledaj post
Neam pojma.
Ja bi uzeo Deuter
Meni je to sve slično Možda postoje neke razlike kojih nisam svjesna.
Za sada jedina vidljiva je da Deuter ima onu mrežicu na leđima veću i udaljeniju, ostalo je slično.
I naravno po cijeni, jer se može uzeti 10 litara više za iste pare, ali i onako nemam namjeru pretjerivati s litrama , pa mi to nije neki orijentir.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 23:08   #73
piknula bi si ovaj backpack tak da me zanimaju dojmovi i impresije vlasnika dotičnog pros and cons



http://www.deuter.com/en_DE/backpack...0Pro%2034%20SL
__________________
the great escape
deceptacon
exitmusic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2011., 17:27   #74
Ruksak za planinarenje?

Pozdrav, na ljeto planiram poceti sa aktivnijim planinarenjem pa bih trebao odgovarajuci ruksak. Ideja su dvodnevni ili trodnevni izleti, nositi će se sator za tri osobe i vreca za spavanje.
Kakav ili jos bitnije koliki ruksak je potreban za ovakav tip planinarenja, znaci da stane mali sator, vreca, hrana, pice, digitalac i sve ostalo potrebno za 3 dana u planini?
Vidim da je u Iglu sportu akcija jos par dana i da ima par ruksaka po snizenim cijenama.

Ferino MYTO 80 - ovo mi se cini preveliko, mada bi mi dobro doslo jer studiram daleko od kuce pa kada idem kuci nosim puno stvari, znaci mogao bi sluziti i za putovanja osim planinarenja

Ostali ruksaci koji su na akciji u Iglu Sportu mi se cine premali

Osim ruksaka primjetio sam i ove samonapuhujuce podloge za spavanje Trangoworld Confort XL. Jel se isplati to kupiti, koliko mjesta zauzima u torbi i kako je spavati na tome?
Star Traveller is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2011., 19:10   #75
80l ti je previše za 2-3 dana.
ja bi uzeo oko 45l. Bitno ti je da izvana možeš zakačit vreću i šator, pa onda unutra možeš nagurat više toga ako treba.

I sjeti se da šator podjeliš između osoba koje spavaju u njemu, a ne da ti tegliš za sve
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 23:26   #76
Bok ljudi.

Totalni sam neznalica. Koja kategorija i koliko litara bi poslužilo za 3 tjedna hodanja po europi? Dakle, pričamo o odjeći, higijenske potrepštine, šlape, koja boca i takve stvarčice.

Može i konkretni modeli. Hvala!
Legura is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2011., 06:56   #77
ja bi reko 60ak litara da je optimalno: da ne tegliš previše nepotrebnih stvari ako ćeš stalno hodat. Iako bi mogo smanjit sve na 40ak litara ako si discipliniran, a to i preporučam
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2011., 07:52   #78
Quote:
Star Traveller kaže: Pogledaj post
Pozdrav, na ljeto planiram poceti sa aktivnijim planinarenjem pa bih trebao odgovarajuci ruksak. Ideja su dvodnevni ili trodnevni izleti, nositi će se sator za tri osobe i vreca za spavanje.
Kakav ili jos bitnije koliki ruksak je potreban za ovakav tip planinarenja, znaci da stane mali sator, vreca, hrana, pice, digitalac i sve ostalo potrebno za 3 dana u planini?
Vidim da je u Iglu sportu akcija jos par dana i da ima par ruksaka po snizenim cijenama.

Ferino MYTO 80 - ovo mi se cini preveliko, mada bi mi dobro doslo jer studiram daleko od kuce pa kada idem kuci nosim puno stvari, znaci mogao bi sluziti i za putovanja osim planinarenja

Ostali ruksaci koji su na akciji u Iglu Sportu mi se cine premali

Osim ruksaka primjetio sam i ove samonapuhujuce podloge za spavanje Trangoworld Confort XL. Jel se isplati to kupiti, koliko mjesta zauzima u torbi i kako je spavati na tome?
Ruksak te namjene i veličine (ne 80 l, to ipak, ko što Buraz kaže, previše) je mejđr pis of ekvipment () i ne kupuje se "preko noći" uz požurivanje samog sebe tipa "joj, akcija traje još nekoliko dana, moram to oma' kupit".

Uzgred, na starom je forumu planinarskog saveza bio odličan topic o tome, i ja sam si vrlo uspješno kupio rukasak nakon sudjelovanja na njemu, probaj nekog nagovorit da ti ga odnekud "iskopa". (Može se do tog foruma još uvijek uz pomoć tražilica.)

Uzgred, hrvatski Hervis trenutačno ima akciju tipa "kupi 3, plati 2" (traje još nekoliko dana), što "u prijevodu" znači da ako kupiš 3 stvari približno jednakih cijena, popust ti može biti i preko 30%. Zna se tamo naći i solidnih ruksaka, no to vrijedi samo ako si uistinu u fazi intenzivnog nabavljanja opreme (a ne da ideš izmišljati ostale 2 stvari za tu "2 za 3" akciju. )
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2011., 21:40   #79
trebao bih kupiti šator za 2 osobe i neku vreću za spavanje za toplije vremenske uvjete, pa me zanima ima li gdje u ovome trenutku u zagrebu snizenje na takve artikle...naravno htio bi malo kvalitetniju opremu a da nije preskupa, čudnoga li zahtjeva :P
Iscjedak! is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2011., 06:03   #80
Frend je nedavno kupio Chaos 2 od Ferrina u Igluu i pre pre zadovoljan je. Cijena? Prava sitnica, 1200kn
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:37.