Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera > Informacije o poslodavcima

Informacije o poslodavcima Misija: zaposlenje!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2007., 20:37   #1
APIS IT

pozdrav!

pozvana sam na razgovor za poslovnog analitičara u APIS IT, pa me zanima ima li tko kakva iskustva sa njima? da je radio tamo ili radi trenutno? kakva je atmosfera, ljudi, uvjeti, plaćica..itd, itd...
tnx
nemesiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 20:48   #2
Pa lijepo ti piše na njihovom webu:

Agencija za podršku informacijskim sustavima i informacijskim tehnologijama, APIS IT d.o.o., osnovana je krajem 2005. ugovorom između Vlade RH i Grada Zagreba, kako bi na pozitivnim iskustvima Gradskog zavoda za automatsku obradu podataka, GZAOP-a, obavljala poslove razvoja i podrške ključnim informacijskim sustavima RH i Grada Zagreba, te razvila aplikativne servise i čuvala potrebne informacijske baze, što je temelj funkcioniranja moderne elektronički podržane uprave.

Dakle miran posao, ali manja lova nego u privatnoj firmi.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 21:18   #3
Poslovni analitičar?
Ako ti je to jedan od prvih poslova, go for it! Neovisno o plaći, kasnije će ti se to iskustvo itekako isplatiti. To je zanimanje koje će sve više dobijati na težini.
faetont is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 22:12   #4
Quote:
Pa lijepo ti piše na njihovom webu:

Agencija za podršku informacijskim sustavima i informacijskim tehnologijama, APIS IT d.o.o., osnovana je krajem 2005. ugovorom između Vlade RH i Grada Zagreba, kako bi na pozitivnim iskustvima Gradskog zavoda za automatsku obradu podataka, GZAOP-a, obavljala poslove razvoja i podrške ključnim informacijskim sustavima RH i Grada Zagreba, te razvila aplikativne servise i čuvala potrebne informacijske baze, što je temelj funkcioniranja moderne elektronički podržane uprave.

Dakle miran posao, ali manja lova nego u privatnoj firmi.
da, znam to, bila sam već na njihovoj stranici i sve pročitala, samo sam se htjela dodatno raspitati da čujem iskustva iz prve ruke
nemesiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 00:35   #5
Quote:
nemesiss kaže: Pogledaj post
da, znam to, bila sam već na njihovoj stranici i sve pročitala, samo sam se htjela dodatno raspitati da čujem iskustva iz prve ruke
Pa, to ti je kao državna služba - ako si ambiciozna, stekni iskustvo, kontakte, malo se certificiraj - i bježi.

Konkertno kako je radit najviše ovisi o neposrednom šefu.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 19:54   #6
ma kao pokreću neki novi projekt, pa traže analitičare... pa ovo što si opisao super zvuči, ali ne trebaš se gnjavit, ni ne znam kolike su mi šanse i da li će me uzet, rekli su se javit drugi tjedan...
nemesiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2007., 09:37   #7
Pripravnička je 5 kkn, nakon pola godine je procjena pa može rasti recimo 10%
to vrijedi za VSS
Guzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2007., 09:47   #8
Poslovni analitičar je jedan jako zamoran i tup posao. Kao IT stručnjak to nikad ne bi mogao raditi. To zapravo nije IT, već nešto.... razgovor s korisnicima, crtanje dijagrama i poslovnih modela. Kad se jednom prekvalificiraš za to, više nema van s toga. Pitanje je samo kolko firmi u RH traži poslovne analitičare!?

Inače sam upoznat s time zašto APIS IT traži poslovne analitičare. Mislim da su skrenuli u krivu ulicu pod utjecajem jedne od najjačih svjetskih marketing mašinerija.
__________________
Živio Predrag Raos!
MilkyWay is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2007., 21:03   #9
Quote:
nemesiss kaže: Pogledaj post
pozdrav!

pozvana sam na razgovor za poslovnog analitičara u APIS IT, pa me zanima ima li tko kakva iskustva sa njima? da je radio tamo ili radi trenutno? kakva je atmosfera, ljudi, uvjeti, plaćica..itd, itd...
tnx
Pa, vjerojatno najbolji uvjeti (plaćica) medju drzavnim/gradskim firmama. Normalno, sve zavisi gdje zavrsis i kako se uklopis medju drustvo.

Sto se tice certifikata, to zaboravi neko vrijeme; skolovanja ima.

Postdiplomski, postoji mogucnost, ali ne uzeti zdravo za gotovo.

Kad ti apetit poraste, ides dalje. A mozda sretno i ostanes u prilicno sigurnoj sredini.
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 17:53   #10
APIS IT

Vidio sam njihov natjecaj u kojem nude posao i dodatnu edukaciju,pa me zanima moze li netko reci nesto vise o njima,kakva su testiranja,uvjeti rada i kakvu placu ocekivati?
Lord Angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 18:06   #11
ja sam bila tamo na testiranju u 2 mjesecu, ne sjećam se više točnog naziva radnog mjesta, al u pitanju je bilo projektiranje inform. sustava, nešto vezano za porezni sustav. nisam prošla natječaj, pa ne znam baš neke detalje o njima no to je državna firma, dakle, malo manja plaća, ali radi se od 8-4 i sve drugo što uz državne firme i ide.
testiranje se , ovo na koje sam ja išla sastojalo samo od intervjua, a da li dalje još ima kakvih provjera znanja...ne znam
nadam se da sam pomogla.
nemesiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 21:52   #12
Quote:
nemesiss kaže: Pogledaj post
... no to je državna firma, dakle, malo manja plaća, ali radi se od 8-4 i sve drugo što uz državne firme i ide.
Malo (ili malo vise) veca placa od placa drzavnih firma - placa na razine gradske firme.
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 08:32   #13
Mislim da je u toj firmi netko pogubio kompas. Tehnološki gledano. WebSphere proces serveri??? To je tehnologija koja još nije ni približno zrela za development, a kamoli produkciju.
__________________
Živio Predrag Raos!
MilkyWay is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 13:03   #14
pripravnički traje 1g, šalju na edukacije (prvih godinu dana)
pripravnička 5100 + 15% rast nakon isteka pripravničkog

kasnije plaća raste sa stažom, možda i nešto posebno, tko zna, ja još ne

ležerna atmosfera

prijatelj tam radi
Mladenac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 22:20   #15
Quote:
angell kaže: Pogledaj post
Vidio sam njihov natjecaj u kojem nude posao i dodatnu edukaciju,pa me zanima moze li netko reci nesto vise o njima,kakva su testiranja,uvjeti rada i kakvu placu ocekivati?

traže ljude, koje će odma poslati na edukaciju!
radi se o Javi!
376 sati, 4 mjeseca.

tako da ako niste vješti u nekom programskom jeziku, mrežama i bazama podataka šanse su nikakve.jer to se traži kao predznanje.

takva edukacija bi koštala sigurno 4-5 k eura.

za plaću od 5 k kuna.slabo.
Markoleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 14:59   #16
APIS IT

Pozdrav, da li je netko od prisutnih sudjelovao na testiranju za firmu APIS (http://www.osvojiposao.com/testiranje.html)...
Hvala.
cyclus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 12:56   #17
...APIS IT...

http://www.apis-it.hr/

Bijah na razgovoru za posao jer sam prošao prvi krug testiranja: http://osvojiposao.com/ pa me zanimaju iskustva s radom u toj tvrtki ili neka dobra/loša saznjanja o njoj!

HVALA!
mrzm smglsnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2008., 15:37   #18
APIS

Quote:
mrzm smglsnk kaže: Pogledaj post
http://www.apis-it.hr/

Bijah na razgovoru za posao jer sam prošao prvi krug testiranja: http://osvojiposao.com/ pa me zanimaju iskustva s radom u toj tvrtki ili neka dobra/loša saznjanja o njoj!

HVALA!
U svakom slucaju to ti je vrlo dobra prilika. Ne znam na koliko se vremena moras obavezati da radis, nakon tolike edukacije. Firma je gradsko/drzavna, place su na razini gradskih, a mozda i nesto vise, napredujes manje vise po defaultu. Mozes se izboriti i za brze/vise. Ovisno o tvojim ambicijama i sreci, moze ti biti odlicno, rad s najnovijim tehnologijama, bilo distribuirane ili mainframe okoline, a mozes biti i "idle". U svakom slucaju, za vrijeme te ciljane edukacije, dobit ces priliku i sam zakljuciti sto ti najvise odgovora i lezi, a pretpostavljam da ce i poslodavac dobiti neku ocjenu i preporuku o tebi.

Sretno!
Temp2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 11:20   #19
Ima li kakvih novosti iz APISA, malo su me zainteresirali?
__________________
Dollar, one of John Wayne's favorite horses.
johnny02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 11:00   #20
Apis IT

Pozdrav svima!

Je li možda netko bio na razgovor za posao u Apis IT-u (Poslovni analitičar)?
Kakva je situacija tamo? klima, plaća, ...

hvala!
dinomali is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:40.