Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.04.2016., 21:38   #1621
Quote:
klokann kaže: Pogledaj post
Evo pošto mi je stigla obavjest da sam kupil karte za euro prva tekma u parizu zanima me dal ako idem avionom mi treba putovnica ili mogu sa osobnom?? Drugo pitanje kojim prijevoznim sredstvom je najjeftinije (autobus,vlak ) ??
Ako si EU drzavljanstvo samo osobna i za avion
Ganapati is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 15:20   #1622
Ljudi , ima li koga da je u Francuskoj, ili da barem dobro spika Francuski
__________________
zasto vi koji ste ti ,meni koji sam vi kazete ti ,kad ja koji sam vi ,vama koji ste ti kazem vi
uddk.hr
valsimot53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 16:07   #1623
Quote:
valsimot53 kaže: Pogledaj post
Ljudi , ima li koga da je u Francuskoj, ili da barem dobro spika Francuski
Ima onih koji su u Francuskoj, ali ne spikaju francuski.
The_Kid is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 20:04   #1624
Ja sam u Francuskoj, ne spikam dobro Francuski al cura mi je francuskinja pa slobodno pitaj sta trebas
__________________
enjoy | XBL - skols1555
sk0ls is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2016., 22:27   #1625
Quote:
valsimot53 kaže: Pogledaj post
Ljudi , ima li koga da je u Francuskoj, ili da barem dobro spika Francuski
Ja!
orel is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2016., 22:26   #1626
Pozdrav ljudi,ove godine se upisujem na FSB u Zagrebu.Mene zanima koje uvjete trebam ispuniti da bi tokom studija ili poslije završenog studija mogao otići na praksu u Francusku ili dobiti posao?
Kroz cijelu srednju prolazio sam sa odličnim uspjehom,matematika i fizika nisu mi strani predmeti.
Da li je dobro ako stavim u CV položene online tečajeve?
__________________
Carry on
d1n0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2016., 15:28   #1627
pozdrav ljudi. ove jeseni planiram sezonski brati grožđe u francuskoj. koliko sam našao na netu, hrvatski državljani ne trebaju radnu vizu za francusku. može li mi netko potvrditi to? koju ustanovu u hrvatskoj mogu kontaktirati da mi potvrdi to?
tomasini is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2016., 10:42   #1628
Quote:
tomasini kaže: Pogledaj post
pozdrav ljudi. ove jeseni planiram sezonski brati grožđe u francuskoj. koliko sam našao na netu, hrvatski državljani ne trebaju radnu vizu za francusku. može li mi netko potvrditi to? koju ustanovu u hrvatskoj mogu kontaktirati da mi potvrdi to?
Francusko veleposlanstvo u Zagrebu.
The_Kid is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 19:19   #1629
Pozdrav svima,
ako ima netko tko mi može objasnit kakva su prava i obveze stranih radnika u Francuskoj?
Znači,ja sam došao u Francusku preko jedne litvanske kompanije i sad već par mjeseci radim u Francuskoj. Ima nas tu par radnika iz HR.Problem je što ne možemo saznat nikakve konkretne informacije vezano za bilo šta, jer kad god nešto pitamo litvanci ne znaju kako je to s nama Hrvatima. Firma za koju radimo je registrirana u Litvi i mi smo službeno prijavljeni tamo. Tu u Francuskoj imaju otvorene urede jer inače ne bi mogli raditi tu. Imamo problem sa zdravstvenim osiguranjem, pa kad pitamo za porez isto nam nitko ništa ne zna reči, tako da smo odlučili sami naći nekog tko nam može sve objasniti.Pa bi vas zamolio za neke konkretne informacije ili nekee kontakte koji bi mogli biti korisni. Poreznik, knjigovođa, pravnik bilo tko da zna nešto vezano za zdravstvo, porez, socijalno i sl.
Hvala
__________________
sve izgleda iz daleka drukčije...
Triola is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 14:01   #1630
Quote:
Triola kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
ako ima netko tko mi može objasnit kakva su prava i obveze stranih radnika u Francuskoj?
Znači,ja sam došao u Francusku preko jedne litvanske kompanije i sad već par mjeseci radim u Francuskoj. Ima nas tu par radnika iz HR.Problem je što ne možemo saznat nikakve konkretne informacije vezano za bilo šta, jer kad god nešto pitamo litvanci ne znaju kako je to s nama Hrvatima. Firma za koju radimo je registrirana u Litvi i mi smo službeno prijavljeni tamo. Tu u Francuskoj imaju otvorene urede jer inače ne bi mogli raditi tu. Imamo problem sa zdravstvenim osiguranjem, pa kad pitamo za porez isto nam nitko ništa ne zna reči, tako da smo odlučili sami naći nekog tko nam može sve objasniti.Pa bi vas zamolio za neke konkretne informacije ili nekee kontakte koji bi mogli biti korisni. Poreznik, knjigovođa, pravnik bilo tko da zna nešto vezano za zdravstvo, porez, socijalno i sl.
Hvala
Na koji bankovni racun dobivate placu, odnosno da li vas netko trenutno oporezuje?

Ne znam precizan odgovor na sva pitanja, ali moje iskustvo je sljedece. Ja sam zaposlen u Norveskoj, ali sam 6 mjeseci proveo radeci u Francuskoj. Tokom tih 6 mjeseci primao sam placu na bankovni racun u norveskoj banci, placao sam porez Norveskoj i nisam imao nikakvih kontakata sa Francuskom sto se tice place i poreza.

Da li je to uvijek slucaj ovisi (ja mislim) o trajanju boravka i o tome kako su sredeni odnosi izmedu dvije zemlje.

Nemoj me uzimati za rijec (ili slovo!).
The_Kid is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 21:54   #1631
Primam plaču na hrvatski račun, ali tako sam primao na hr račun i kad sam radio u Njemačkoj, pa sam ostvario povratak poreza od njemačke porezne. I to je bila jedna lijepa sumica. Največi problem je što je kompanija za koju radimo litvanska i nemamo koga pitati jernitko ne zna ništa. Bar ništa vezano za nas Hrvate koji radimo za njih. U njemačkoj smo imali porezni broj i prijavu boravišta, ali tu u Francuskoj je sve jedna velika misterija
__________________
sve izgleda iz daleka drukčije...
Triola is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 21:48   #1632
Pozdrav ljudi,
Francuska me jako privlači (posebno Metz i okolica), a trenutno sam u fazi upisivanja fakulteta pa me zanima sa kojim bi poslom se mogao lako zaposliti u Francuskoj.
Vuki23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 21:31   #1633
jel ima netko u Bordeauxu? uskoro idem tamo raditi pa da mogu s nekim pričat materinjim jezikom
__________________
plešem pucam pjevam plačem lomim boce grizem čaše puno pušim puno pijem..
tomy83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 15:57   #1634
Pozdrav!

Zanima me kakvi su okvirno troškovi života na Azurnoj obali (i unutrašnjosti te regije)?
Radi se o dvije osobe.
Konkretno, područje oko Nice i Antibesa.
Koji je neki minimum za preživjeti, a koja je cifra poželjna za normalan život*?
Auto već imam, volio bih ga i nastaviti imati u posjedu u Francuskoj.

* pod "normalan" ne mislim na nikakve večere niti na život visokih klasa - nego jednostavan život, mali stan, kuhanje doma, kupovina namirnica koje su potrebne, a da se može tu i tamo popit piće, otići na izlet i eventualno staviti par eura sastrane svaki mjesec)?

Unaprijed hvala.
paprat984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 11:08   #1635
Jeste li za posao na Sjevernom ili Južnom polu? Francuski znanstveni institut možda traži baš vas.

Znanstveni institut Paul-Emilea Victora objavio je javni natječaj za 40 radnih mjesta u njegovih šest baza na Arktiku i Antarktici. Uvjet je znanje francuskog jezika, a traže se kemičari, stolari, pekari, slastičari i druga zanimanja.

Znanstvenici nam se uvijek javljaju, ali nam kronično fale mehaničari ili razni strojari jer ljudi ne znaju za nas, kaže jedan od odjelnih direktora u institutu Andre Le Marec.

On bi želio da u njihovim polarnim bazama bude više žena. Sada ih je samo šest među 30 ljudi koliko ih ondje trenutačno ima. Potencijalni kandidati će morati proći i rigorozan zdravstveni pregled.

Moraju biti tjelesno spremni za takvu vrstu misije, a i psihološki spremni za život u malim skupinama na izoliranim područjima u uvjetima koji katkad mogu biti ekstremni, kaže Le Marec.

Primjerice, u bazi Concordia na Antarktici zimi temperature mogu pasti i na minus 80 stupnjeva Celzija. Zimi nema povratka u domovinu, upozorava se u natječaju za posao.

Concorida je jedna od tri stalne znanstvene baze u unutrašnjosti Antarktike, jednog od najnegostoljubivijih mjesta na Zemlji.

Nisu u svim bazama temperature tako ekstremne, objašnjava Le Marec i dodaje da se u onim rubnim ljeti može raditi i u majici.
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2018., 12:25   #1636
Nedavno sam dosla u Francusku , i tijekom moga boravka tu znam da oni imaju novcanu pomoc od drzave , ako si stariji od 26 , ako radis neko vrijeme i dobijes otkaz nastavis dobivat neki postotak place nakon otkaza , i uglavnom koliko sam skuzila za svasta imaju tu novcanu pomoc . Par ljudi mi je reklo posto sam iz europe da bih mozda i ja mogla dobiti tu neku novcanu pomoc , ako radim tu . Pa me zanima ako netko od vas mozda zna nesto vise o tome ? Mogu li zaista dobiti pomoc ? Gdje da odem , i da se vise o tome raspitam ?
Little Bunny I is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2019., 01:30   #1637
Pozdrav.

Planiram se preseliti u Francusku ili ovu jesen ili iduće proljeće. Trenutno studiram (francuski i sociologija, 3. godina), jezik nije problem. Naime, ne vidim nikakvu budućnost u našoj državi pa mi jedino preostaje otići van. Zanima je li pametnije otići negdje u Francusku, naći smještaj, srediti papirologiju i onda tražiti posao ili naći posao i onda se preseliti. U planu mi je odraditi nekoliko mjeseci u Hrvatskoj da zaradim novac kako bih uopće mogao preživjeti 2-3 mjeseca, odnosno dok ne sjedne prva plaća u FR. Eto, zanima me vaše mišljenje.
many44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2019., 23:17   #1638
Pozdrav ljudi...vi koji zivite u francuskoj,mozete li mi reci kako se zivi tamo...da li su zuti prsluci sa razlogom...znam da je nezaposlenost oko 9%...kakve su opce zarade tamo,kakav je zivot opcenito
Tomislav1313 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2019., 14:10   #1639
Quote:
many44 kaže: Pogledaj post
Pozdrav.

Planiram se preseliti u Francusku ili ovu jesen ili iduće proljeće. Trenutno studiram (francuski i sociologija, 3. godina), jezik nije problem. Naime, ne vidim nikakvu budućnost u našoj državi pa mi jedino preostaje otići van. Zanima je li pametnije otići negdje u Francusku, naći smještaj, srediti papirologiju i onda tražiti posao ili naći posao i onda se preseliti. U planu mi je odraditi nekoliko mjeseci u Hrvatskoj da zaradim novac kako bih uopće mogao preživjeti 2-3 mjeseca, odnosno dok ne sjedne prva plaća u FR. Eto, zanima me vaše mišljenje.

Minimalac je 1150€ neto. S time možeš u većem gradu, poput Toulousea, unajmit stan, platit pokaz, pokrit režije i hranu i ostat će ti cca 200-250€ za "luksuze".
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2019., 10:54   #1640
Neznam koliko je aktivna tema, no da probam.

Koji je najjeftiniji način za poslati paket od pol kile u Pariz? Postoji li neka služba ili neka šema koju vi koji živite tamo koristite? Regularne kurirske službe su neočekivano skupe kao da je pošta luksuz.
Johnny Quid is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:48.