Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.08.2012., 10:57   #41
Kakve si lijekove dobila za posljie zahvata?

Nemam osobnog iskustva ali vjerujem da nakon baš kiretaže ipak treba neko vrijeme da prestane krvarenje, tako mi nekako logika kaže.
cudim_se is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 00:12   #42
Jel netko zna od čega nastaju ti polipi?

Čula sam dvije informacije: od čestih i pretjeranih upala. Ili od hormonalnog dizbalansa (traže hormonalnu terapiju NAKON OTKLANJANJA).

Zna netko?

Jeste li dobile kakvu hormonsku terapiju nakon otklanjanja i koliko dugo ste ju morale uzimati? Trajno?
cudim_se is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2012., 16:07   #43
Preporučena mi je ablacija cervikalnog polipa.

Preporuku samo dobila još početkom ljeta ali sam zahvat odgodila zbog operacije suspektnog fibroadenoma lijeve dojke.

Tu operaciju (fibroadenoma lijeve dojke) obavila sam, pod punom anestezijom, 19.10.2012.

Zanima me sljedeće...

Informirala sam se i doznala da ablaciju cervikalnog polipa rade u poliklinici Sunce (Zagreb) po cijeni od 700 kn koja mi je prihvatljiva.

Zna li netko, može li mi predstavljati problem to što sam nedavno imala operaciju pod punom anestezijom? Treba li proći neko razdoblje čekanja između dva zahvata?
Garbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2012., 16:22   #44
Bok, mislim da to Sunce ne radi, bar nije radilo prije, a i ne vjerujem da rade po tako niskoj cijeni jer su inače medju skuplijma. Negdje sam pročitala da je u Poliklinici Vili bilo 2-3 tisuće kuna, znači da to što si "čula" vjerojatno nije točno. Nazovi ih i pitaj.

Ako se radi ambulantno onda nema anestezije, osim neke minimalne, pa ti to ne smeta. Osobno sam imala 2 opće anestezije u istom mjesecu, stjecajem okolnosti, pa ako si načelno zdrava osoba nije problem. Pogotovu ne ako ćeš to raditi LOKALNO.
etera35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2012., 20:36   #45
Sunce to radi sigurno jer sam našla na njihovim web stranicama.

Nakon toga sam ih išla e-mailati i pitala sam koliko košta zahvat. Odgovorili su mi da zahvat košta 700 kuna.

Tako da je informacija provjerena.

Što se tiče ostaloga, hvala na informaciji.
Garbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2012., 22:25   #46
Da, fakat piše na njihovu webu. To me čudi jer sam ja bila kod njih prije 2 mjeseca i rekli su mi da idem u bolnicu. Svašta! Ako to rade i to za tako malo novaca, samo odi, to je super obaviti ambulantno!
etera35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2012., 13:04   #47
Hmmm... moram priznati da sam sad ja malo zbunjena.

Naime, ja sam to na njihovom webu našla negdje u srpnju - znači, prije cca tri mjeseca.

I odmah onda sam ih mailala jer na webu samo piše da obavljaju taj zahvat, ne i koliko košta. I onda su mi odgovorili da je to 700 kn.

Potom sam imala jedno podpitanje nakon kojeg su još jednom potvrdili tu cijenu.

A ništa... negdje tijekom slijedećeg mjeseca planiram to obaviti pa ću vidjeti.
Garbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2012., 21:03   #48
Ma meni se ti shitovi stalno vraćaju, možda mi zato ženska nije ni predložila da to obavim kod njih. Nadam se da će mi konačno netko dati neku terapiju da prestanem prolazit stalno isto. Javi kak si prošla i kak je bilo. I jesi dobila kakvu terapiju!!!
etera35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2012., 16:00   #49
Hoću svakako.
Garbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 21:41   #50
Ja sam nedavno zvala Sunce radi toga, ne rade to. Na webu je greška.
cica2014 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 16:08   #51
Cao svima

Potrebna mi misljenje, savjet i iskustva zena koje su ostranile polip.

Ja sam trudna 13+0 tj danas. Radi krvarenja otkriveno je da imam polip na grlicu maternice (mislim da su dva). Juce su mi ostranili polip i receno mi je da mirujem, i da ocekujem da cu da krvarim. Danas mnogo krvarim, cak ispadaju i komadici. Najveci sok sam dozivjela maloprije kada sam nakon odlaska na wc na papiru ugledala komad necega..nije bila ugrusana krv vec neki organski dio promjera par cm..imao je i neke bijele tri tackice.

Mnogo sam preplasena!!!

Zvala sam doktora, sekretarica mi se javila i rekla da ne brinem.

Ginekolog mi je rekla da ne moze naskoditi bebi..ali mene strah da ne dolazi do spontanog. Inace imam jake menstrualne bolove (grcenje maternice) vec sedam dana. Na UZ juce beba je bila dobro i po njima je izgledalo sve kako treba.

Molim vas pomagajte. Da li je ovo ispadanje djelova normalno?
tea79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 10:27   #52
Quote:
cica2014 kaže: Pogledaj post
Ja
sam nedavno zvala Sunce radi toga, ne rade to. Na webu je greška.
Bojim se da je ovo dezinformacija jer ja imam dogovorenu ablaciju polipa za danas (da, malo se oteglo iz nekih mojih privatnih razloga) u 14:00, kod doktorice Renate Dragun na Trnju. Za cijenu od 700 kuna - tako mi je barem preko njihovog maila (na koji sam sve dogovorila) rečeno.

Bilo bi prilično gadno da sam objekt nekakve neslane šale, zar ne?
Garbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 16:18   #53
Garbo, stvarno??? HAHAHAHAHA, ja sam nedavno bila kod nje i posvadjala se nešto baš s njom, a prije toga sam ju pitala i za to i rekla mi je da NE RADE I DA JE NA WEBU greška, a isto to su mi rekli i kad sam zvala telefonom. Ne znam što bih rekla, osim sretno! )) Nadam se da ti neće izvaditi mandule, umjesto odstraniti polip Javi kako je bilo, baš me zanima!!!

Inače, ja sam bila u Viliju u medjuvremenu tamo je 2200 kn, tako da je to još i povoljno. Ali MOLIM TE SVAKAKO JAVI ŠTO JE BILO JER JA JEDNOSTAVNO NE VJERUJEM
cica2014 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 19:58   #54
Cure, evo, da vam svima prepričam svoje iskustvo.
Prije 2 godine sam saznala da imam polip i nekako sam stalno odgađala da odem na operaciju jer nisam planirala trudnoću, pa ono... Prije 3 mjeseca sam otišla na pregled radi nečega drugog, da bi mi ginek. rekao da je dosta narastao. Savjetovao mi je da čim prije odem na operaciju, posebno ukoliko planiram trudnoću. To sam ispričala mami. Nakon nekoliko dana zove me mama i kaže mi da zna prirodni recept kako da se toga riješim. Njena prijateljica je imala 4 polipa, sada nema nijedan. Nakon samo mjesec dana. Ako vas zanima recept, evo:
lješnjake u ljusci malo istući tako da ljuska popuca, al da se ne odvoji od lješnjaka. Jednu šaku lješnjaka staviti da se kuha (oko 3 dcl vode). Neka se lješnjaci kuhaju dok voda ne postane tamno smeđa. Pustit da se ohladi. Piti ujutro i navečer. Dakle, ovo što sam sad navela je samo za jutro ili navečer. Dakle, za svako jutro i večer treba praviti svježe.
Nakon mjesec dana nema više polipa (maminoj frendici nestala 4 polipa koja je imala, meni jedan koji sam imala) . Uvjerila se na svom iskustvu. Bila sam jako skeptična, al ipak sam odlučila probat jer bolje to, nego pod nož, laser ili bilo što drugo. Ugl nema polipa, a to je najbitnije!!
Eto, ako želite, probajte. Naškodit vam ne može. Sretno!!
mixmag is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2013., 23:07   #55
Drage forumašice,
neki dan sam operirala polip pa evo mog savjeta-ne trošite novac na svakojake preparate , ne idite u privatne klinike i bespotrebno trošite novac. operaciju sam radila u državnoj bolnici ,rađena mi je histeroskopija u općoj anesteziji. ništa, ali doslovno ništa ne boli! stoji se dva dana, prvi je priprema za operaciju, drugi operacija i treći ujutro ste vani. ponavljam-apsolutno ništa ne boli. anestezija je također ništa-udahnete par puta i zaspite. ja sam dva sata nakon operacije tako slasno večerala kao da sam u najfinijem restoranu. zato ,umjesto čajeva (na koje sam i sama bespotrebno potrošila novac), privatnike, lokalne anestezije zaboravite, radije za te novce kupite par cipela, torbicu, odvedite dragu osobu na večeru...bilo što i držite se državnih bolnica. i najvažnije, u državnim bolnicama tkivo se nosi na analizu da ne bi, nedaj bože, bio kakav tumor. jer da je, pijenje čajeva samo oduzima dragocjeno vrijeme.pozdrav
jaosobno is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2013., 11:54   #56
Ja sam dosad imala nekoliko radnih histero - mislim da 5
Sve privat i ne zalim niti jedne kune za to. Niti jedne.

Zahvat traje max par min, bol je relativan pojam ionako al cak i meni mimozi je izdrzivo. Nema lokalne ni opce - realno nema ni potrebe za tim.
Nakon zahvata sjednem u auto i odvezem se sama doma.

Hvala ali ne hvala natezanju po bolnici - dok god to mogu financirati privat.
I naravno da se tkivo salje na analizu, postoji opcija odabira al u vecini ide na analizu.

S obzirom na moju ucestalost ponavljanja tog zahvata lagano bi poludila da su me dosad 5 puta hospitalizirali po 3 dana poradi zahvata koji traje par minuta.

Savjetovati necu nikome nista no moje iskustvo sa privat klinikom po tom pitanju je uistinu pozitivno i uvijek bi preporucila svakome tko si moze priustiti financijski

Dakle govorimo o radnoj histeroskopiji i uklanjanju polipa sa endometrija - da ne bi bilo zabune.
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 01:59   #57
Naravno da svatko ima pravo izbora, meni odlazak u bolnicu ne predstavlja problem. Odmorila se i naspavala, 2 dana je ništa. Mnogo žena će platiti zbog straha i nepovjerenja u državne bolnice iako nisu pri novcima, a stvarno nema potrebe. A bol-da pojednostavim- na ljestvici od 0-10, 0. voljela bi da sam našla ovakav post prije zahvata jer bi se i sama puno prije odlučila na odlazak u bolnicu.
Uostalom, kad dajem trećinu plaće na zdravstveno ,pošteno da i dobijem nešto za uzvrat.
jaosobno is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2015., 22:55   #58
Quote:
sly47 kaže: Pogledaj post
Ja sam dosad imala nekoliko radnih histero - mislim da 5
Sve privat i ne zalim niti jedne kune za to. Niti jedne.

Zahvat traje max par min, bol je relativan pojam ionako al cak i meni mimozi je izdrzivo. Nema lokalne ni opce - realno nema ni potrebe za tim.
Nakon zahvata sjednem u auto i odvezem se sama doma.

Hvala ali ne hvala natezanju po bolnici - dok god to mogu financirati privat.
I naravno da se tkivo salje na analizu, postoji opcija odabira al u vecini ide na analizu.

S obzirom na moju ucestalost ponavljanja tog zahvata lagano bi poludila da su me dosad 5 puta hospitalizirali po 3 dana poradi zahvata koji traje par minuta.

Savjetovati necu nikome nista no moje iskustvo sa privat klinikom po tom pitanju je uistinu pozitivno i uvijek bi preporucila svakome tko si moze priustiti financijski

Dakle govorimo o radnoj histeroskopiji i uklanjanju polipa sa endometrija - da ne bi bilo zabune.
Prošlo je poprilično vremena od zadnjeg posta, ali možda netko vidi...
Radi se o histeroskopskoj ablaciji endometralnog polipa ?
ne znam što znači radna histeroskopija.
Sklonija sam privatnicima iako je dosta novaca pa mi svako mišljenje puno znači
Fruf is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2015., 12:58   #59
Ja sam na odstranjivanje polipa išla dva puta. Opisat ću vam proceduru u Klinici za tumore u Zagrebu gdje sam ja bila.
Prvi put je polip bio unutar maternice (polip endometrija). Prije samog operativnog zahvata tražili su mi cervikalne briseve da se infekcija, ako slučajno postoji, ne bi zahvatom prenijela u maternicu. Ako vam brisevi nisu čisti, onda prvo rješavate bakteriju (meni su bili našli ureaplazmu), pa opet brisevi za kontrolu. Tek kad ste to riješile idete na operativni zahvat. Meni su radili histeroskopski zahvat pod općom anestezijom u Klinici za tumore. To znači da vam u operacijskoj sali dok ste u općoj anesteziji malo rašire grlić maternice i u nju uvedu instrument s kamericom, pa vam ciljano odstrane samo polip. Bila sam u bolnici dva dana, sve je proteklo uredno i ništa nije bolilo ni krvarilo nakon zahvata, najnormalnije sam funkcionirala. U Klinici za tumore ne plaćate nikakvu participaciju za boravak u bolnici, dakle sve je besplatno (ja nemam dodatno zdravstveno osiguranje, samo obavezno), ginekološka onkologija je novi odjel, tako da svaka soba ima wc i sve je novo. Tkivo polipa se šalje na analizu da se utvrdi da li je maligno (inače oko 1% polipa su maligno tkivo). Onda vas naručuju na kontrole, prvo za 3 mjeseca, pa za 6 mjeseci, pa za godinu dana. U tom periodu meni je narastao još jedan polip, na grliću maternice. Tog su mi odstranili isto u Klinici za tumore, ambulantno. Dođete tamo, daju vam lokalnu anesteziju i sve skupa je gotovo u par minuta. Idete doma ili na posao, svejedno je, ja apsolutno ništa nisam osjetila ni za vrijeme zahvata niti poslije njega. Tkivo opet ide na analizu. Opet kontrole, za 3 pa za 6 mjeseci pa za godinu dana. Evo ga sad po treći put, opet cervikalni. Još ni prvu kontrolu nisam dočekala (znači od odstranjivanja zadnjeg je prošlo oko 3 mjeseca). Našao mi ga je moj ginekolog na pregledu na koji sam išla jer planiram trudnoću. On me poslao na briseve, pa kad to dočekam idem opet u Kliniku za tumore... Never ending story...
bulbulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2015., 14:21   #60
Ja sam prije oko 5 godina bila na odstranjivanju polipa na endometriju maternice u Poliklinici Vili ambulantno i nakon toga odmah otpuštena kući. Zahvat se radi bez anestezije jer su imali tanke instrumente te nije trebalo proširivati grlić maternice.

Tada su u Petrovoj odstranjivali takve polipe u općoj anesteziji uz hospitalizaciju.
Rbara is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:06.