Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.10.2017., 12:23   #8761
Ja mislim da samo trebaš malo pričekati, vjerojatno će ubrzo doći.
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 12:27   #8762
Hvala na odgovoru. Već sam kupila Ella one, ali ne znam da popijem da si još više ne zeznem ciklus.
China red is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 15:08   #8763
Quote:
China red kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru. Već sam kupila Ella one, ali ne znam da popijem da si još više ne zeznem ciklus.
S obzirom na zbrckanost ciklusa, ja bih prvo kod ginekologa na jedan hitan uzv da se vidi je li bila ovulacija unutar 24h. Ako je, onda pijes Ella one. Ako nije, dobit ces terapiju za regulaciju ciklusa i vjerojatno odraditi pretrage statusa spolnih hormona.

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 17:52   #8764
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
S obzirom na zbrckanost ciklusa, ja bih prvo kod ginekologa na jedan hitan uzv da se vidi je li bila ovulacija unutar 24h. Ako je, onda pijes Ella one. Ako nije, dobit ces terapiju za regulaciju ciklusa i vjerojatno odraditi pretrage statusa spolnih hormona.

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
Ella one se pije samo da se odgodi ovulacija. Nema učinka ukoliko je došlo do začeća ili je ovulacija prošla.
lucy07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 20:54   #8765
Dobila sam mengu sinoć.
Bila sam kod ginekologa i napomenula sam joj kako su mi ciklusi neredoviti, al ona mi je rekla da je to tako i nije mi radila nikakve pretrage.
China red is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 14:25   #8766
trudoća ili sjebani mens

pozz,imam dilemu. imam nezaštičene odnose s mm od 07.11 nakon čega sam dobila mjesečnicu 21.-26.11. Nakon toga u sredini ciklusa točnije 12.12 do 19.12. mi je trajalo neko krvarenje. bez ugrušaka,tipa krvavi iscjedak smedi i crveni naizmjence.nakon toga bila sam kod gin i rekla je da je sve uredu. dala mi je vitamine koji se koriste u trudnoći i to sad pijem. sada mi mjesečnica kasni,trebala je stiči prije 3 dana,sobzirom da su mi ciklusi uredni svakih 36 dana mene zanima dali sada postoji mogućnost trudnoće?
od simptoma imam učestalo mokrenje,lagano me bole bradavice i boli me donji dio leđa sa probadanjem u lijevom jajniku.
pa ko ima iskustva molim neke odgovore,
hvala
lodacha597 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 17:27   #8767
Help

Mozda je glupo pitanje al... Bila sam kod ginekologa zbog upale rodnice te mi je u tu svrhu propisan Medazol i Duphaston (da izazove mentrualno krvarenje). Odnos s deckom sam imala 8.1. te sam 19.1. napravila test za trudnocu koji je bio negativan. Zatim smo 1.2. imali nezasticen odnos (no nije svrsio u mene).
Kod ginekologa sam bila 5.2. Zanimane me bi li se na ultrazvuku mogli vidjeti jesam li trudna u periodu od 4 dana? Ginekolog je rekao da ne vidi nista no mene zabrinjava jer sam zadnju menstruaciju dobila 22.12. i do sada ju nisam dobila! Lagano panicarim pa svako iskustvo, savjet.... dobro je doso

.
Kraljevskimed is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 20:30   #8768
#8812
Kraljevskimed
Registrirani korisnik

Registracija: Feb 2018.
Postova: 1
Help
Mozda je glupo pitanje al... Bila sam kod ginekologa zbog upale rodnice te mi je u tu svrhu propisan Medazol i Duphaston (da izazove mentrualno krvarenje). Odnos s deckom sam imala 8.1. te sam 19.1. napravila test za trudnocu koji je bio negativan. Zatim smo 1.2. imali nezasticen odnos (no nije svrsio u mene).
Kod ginekologa sam bila 5.2. Zanimane me bi li se na ultrazvuku mogli vidjeti jesam li trudna u periodu od 4 dana? Ginekolog je rekao da ne vidi nista no mene zabrinjava jer sam zadnju menstruaciju dobila 22.12. i do sada ju nisam dobila! Lagano panicarim pa svako iskustvo, savjet.... dobro je doso

��
Kraljevskimed is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 21:16   #8769
Quote:
Kraljevskimed kaže: Pogledaj post
Mozda je glupo pitanje al... Bila sam kod ginekologa zbog upale rodnice te mi je u tu svrhu propisan Medazol i Duphaston (da izazove mentrualno krvarenje). Odnos s deckom sam imala 8.1. te sam 19.1. napravila test za trudnocu koji je bio negativan. Zatim smo 1.2. imali nezasticen odnos (no nije svrsio u mene).
Kod ginekologa sam bila 5.2. Zanimane me bi li se na ultrazvuku mogli vidjeti jesam li trudna u periodu od 4 dana? Ginekolog je rekao da ne vidi nista no mene zabrinjava jer sam zadnju menstruaciju dobila 22.12. i do sada ju nisam dobila! Lagano panicarim pa svako iskustvo, savjet.... dobro je doso

.
Kod upale se zna desiti, da menstruacija kasni. Moguce je zbog tableta ili ciste. Naravno je moguca ivtrudnoca.

A da napravis jos jedan test, ili ides kod drugog ginekologa? Mislim, da bi se to vidjelo i ako ti vade krv i vodu.
Dita Von Teese is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 22:02   #8770
Quote:
Dita Von Teese kaže: Pogledaj post
Kod upale se zna desiti, da menstruacija kasni. Moguce je zbog tableta ili ciste. Naravno je moguca ivtrudnoca.

A da napravis jos jedan test, ili ides kod drugog ginekologa? Mislim, da bi se to vidjelo i ako ti vade krv i vodu.

Vadila sam isti dan kada sam bila kod ginekologa krv i urin, ali cisto da iskljucim upalu mjehura jer nisam racunala na upalu rodnice. Mislite da bi se trudnoca vidjela preko krvi i urina ili se mora u tu svrhu posebna analiza urina i krvi prepisati?? Tipa, za testiranje na stitnjacu doktor izdaje upitnicu na kojoj je naznaceno da se testiranje treba izvrsiti u tu svrhu.
Kraljevskimed is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 22:11   #8771
Treba posebna pretraga za trudnoću.
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 22:32   #8772
Quote:
anđeo tame kaže: Pogledaj post
Treba posebna pretraga za trudnoću.
Hoce li test za trudnocu pokazati? Namjeravam ga napraviti u ponedjeljak. Zadnji odnos je bio 1.2..
Kraljevskimed is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 23:14   #8773
Quote:
Kraljevskimed kaže: Pogledaj post
Hoce li test za trudnocu pokazati? Namjeravam ga napraviti u ponedjeljak. Zadnji odnos je bio 1.2..
Možda bi bilo bolje pričekati da prođe 2 tjedna od zadnjeg odnosa.
Ali pretpostavljam da ćeš u međuvremenu dobiti menstruaciju.
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 14:25   #8774
Quote:
anđeo tame kaže: Pogledaj post
Možda bi bilo bolje pričekati da prođe 2 tjedna od zadnjeg odnosa.
Ali pretpostavljam da ćeš u međuvremenu dobiti menstruaciju.
Pijem Duphaston vec 5 dana (3puta na dan po jednu tabletu) i jos mi menstrualno krvarenje nije potaknulo? Je to normalno?
Kraljevskimed is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 16:29   #8775
Quote:
Kraljevskimed kaže: Pogledaj post
Pijem Duphaston vec 5 dana (3puta na dan po jednu tabletu) i jos mi menstrualno krvarenje nije potaknulo? Je to normalno?
Pogledaj i nuspojave za tablete.
Dita Von Teese is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 08:48   #8776
Quote:
Kraljevskimed kaže: Pogledaj post
Mozda je glupo pitanje al... Bila sam kod ginekologa zbog upale rodnice te mi je u tu svrhu propisan Medazol i Duphaston (da izazove mentrualno krvarenje). Odnos s deckom sam imala 8.1. te sam 19.1. napravila test za trudnocu koji je bio negativan. Zatim smo 1.2. imali nezasticen odnos (no nije svrsio u mene).
Kod ginekologa sam bila 5.2. Zanimane me bi li se na ultrazvuku mogli vidjeti jesam li trudna u periodu od 4 dana? Ginekolog je rekao da ne vidi nista no mene zabrinjava jer sam zadnju menstruaciju dobila 22.12. i do sada ju nisam dobila! Lagano panicarim pa svako iskustvo, savjet.... dobro je doso

.
Dakle nakon Duphastona je menzes bio 22.12.?
A gle svaki ne zasticeni odnos je rizican.
Napravi sutra test. Ukoliko si na dan tj oko dana odnosa imala ovulaciju, test bi trebao pokazati ev.trudnocu ukoliko je do nje doslo.
Inace kad menzes kasni a nema trudnoce, ceka se 40 dan ciklusa i ako do onda ne dodje do menzesa, pije se duphastone da izazove krvarenje, a 3-4 dan menzesa se vade hormoni da se vidi sta se dogadja.

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 09:11   #8777
Cao cure

Ovako, bio mi je decko za vikend i meni su se potrefili plodni dani, nismo koristili zastitu al sto je tu je. Moje pitanje sad je sa obzirom da su mi plodni dani a on nije svrsio u mene al je po meni u vise navrata i samo bi se obrisao pa bi opet stavio ( oprostite na detaljima ne znam kako da opisem) jel postoji mogucnost trudnoce?
Nebi mi to bila neka velika panika i da jesam al opet bolje ne

Hvala ❤️
vjerovatnonadah is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 09:45   #8778
Možda je bilo zaostale sperme, možda mu se ipak omaklo...
Naravno da postoji mogućnost trudnoće.
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 02:34   #8779
Quote:
anđeo tame kaže: Pogledaj post
Možda je bilo zaostale sperme, možda mu se ipak omaklo...
Naravno da postoji mogućnost trudnoće.
Najcudniji osjecaj na svijetu kad dode razdoblje u zivotu da bi zbog plusica bila sretna 🙈
Ako mi je ciklus otprilike 40 dana a zadnja mjesecnica završila 07.02 u trajanju od 7 dana taman mi se sad poklapaju plodni jelda?
vjerovatnonadah is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 10:04   #8780
Tako se menstruacija ne promatra.
Nije bitno kad je završila i koliko je trajala, nego kad je počela.
Tih (otprilike) 40 dana si inače računala od kad do kad?
Zadnja je onda bila 1.2.?
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:59.