Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Eno i ino

Eno i ino (Bez)Alkoholna pića - Ne očekujte Mladena Grdovića na stolu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.08.2013., 14:15   #81
Quote:
Lozimka kaže: Pogledaj post
Znači, Lavaza Espresso.
Je li to ova: link.
Danas sam je kupila iako sam malo vagala bih - ne bih... savršena je . Odmah me asociralo na jedan kafić u Cavtatu gdje kuhaju Lavazzu, zato i jesmo tamo redoviti gosti
Pangaea is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2013., 17:32   #82
Quote:
Pangaea kaže: Pogledaj post
Danas sam je kupila iako sam malo vagala bih - ne bih... savršena je . Odmah me asociralo na jedan kafić u Cavtatu gdje kuhaju Lavazzu, zato i jesmo tamo redoviti gosti
Drago mi je da se uživa u Cavtatu, moj rodni kraj (Konvale)

Jel kafić Mihael?
__________________
"Nema više ovdje ni Grka ni Židova, ni obrezana ni neobrezana, ni barbara ni skita, ni roba ni slobodna čovjeka; tu je samo Krist—koji je sve i u svima" (Kol 3,1-17)
fretless11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2013., 20:25   #83
Quote:
fretless11 kaže: Pogledaj post
Drago mi je da se uživa u Cavtatu, moj rodni kraj (Konvale)

Jel kafić Mihael?
Bingo, jedini kafić gdje je odlična kava
Pangaea is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2013., 22:29   #84
Quote:
So Lid kaže: Pogledaj post
The shipping cost for 1 bottle via Priority mail express international (the least expensive method available at this time) is $52. For 3 bottles, the cost increases only slightly to $53.15.


whoa, kak ti se tak neš isplati?
Eno vratili su i onu najjeftiniju opciju za slanje, mislim da bi ti bilo oko $12 za 3 bočice
segregator is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2013., 18:06   #85
Pijem iskljucivo crnu kavu i to ANAMARIA minas. Nekako mi najvise odgovara okusom.
Vidjela sam danas u Konzumu Franckove kave Costa Rica i Guatemala, cijena paprena, ali me zivo zanima vrijedi li zaista tih para.
__________________
"Dwell here in gentleness, Bast, and let your blessings be upon us."
Per-Bast is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2013., 22:00   #86
Quote:
Per-Bast kaže: Pogledaj post
Pijem iskljucivo crnu kavu i to ANAMARIA minas. Nekako mi najvise odgovara okusom.
Vidjela sam danas u Konzumu Franckove kave Costa Rica i Guatemala, cijena paprena, ali me zivo zanima vrijedi li zaista tih para.
paaa, anamarija kava ne vrijedi svojih para
gmit is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2013., 23:35   #87
molila bi nekog da mi da prijedlog koja je dobra grubo mljevena kava a da je dostupna kod nas ...hvala
__________________
...ALBUM...
baloncica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2013., 09:39   #88
Illy, alternativno Lavazza.
Nakon duuuuugo vremena sjetio se Hausbrandta te cu ga naruciti online, ostao mi u dobrom sjecanju ( nadam se da to nije cista subjektivnost, tj. ondasnji puno manji izbor kava)
dsvbo is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2013., 12:44   #89
Ja bi prije rekao Lavazza Espresso (crna kutija 250g) a alternativa Illy, ne zato sto je bolja (nijanse su u igri) nego zato jer je Illy prokleto skup, a ako mislis potrosit pare u rangu Illyja podji do Elisecafe ili U dvoristu i kod njih kupi svijeze przenu kavu koja je 2 puta bolja svjezija.
__________________
"Nema više ovdje ni Grka ni Židova, ni obrezana ni neobrezana, ni barbara ni skita, ni roba ni slobodna čovjeka; tu je samo Krist—koji je sve i u svima" (Kol 3,1-17)
fretless11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2013., 13:01   #90
osobno najviše volim popit illy kavu, ali fino napravljenu illy kava je najbolja kupovna kava i to za klasu bolja od drugih, tak da ipak cijenu opravdava... naravno uvjet kao što sam već napisao, da kavu treba pripremit kak spada, a to je nažalost veliki problem u zagrebu... rijetko di se može popit fina kava... ne kuže ljudi da nije dovoljno kupit neku finu kavu i da bu onda kava fina... treba ju znat i napravit... nema mi ništa gore, neg kad mi konobar donese ujutro lošu kavu... onda sam cijeli dan živčan... uglavnom da sad ne pišem unadogled, illy rocks!
__________________
We are only limited in life by the limitations, we set upon ourselves
Dega76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2013., 19:08   #91
Quote:
segregator kaže: Pogledaj post
Evo našao sam na netu onu talijansku što mi se sviđala:

http://shop.caffecorsini.it/catalogo...ni-regalo.html
Kneips.hr ima corsinijeve kave, sve su 100% arabica i nakon njih je teško popit bilo kakvu drugu kavu, do nedavno sam bila ovisna o turskoj kavi, cca 2 dcl ujutro mi je bilo obavezno a sad kod susjede kad ju skuha popijem 2-3 guta iz pristojnosti pa kod kuće nadoknađujem sa columbia supreme ili ginseng arabicom
zirafaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 14:24   #92
Doma kuham tursku, uzimam Franckovu ciglicu, dosta šećera i puno mlijeka.


Meni najbolja kava -Illy. Puno preskupa ali mi je i najbolja.

Po kafićima obično tražim da mi donesu bijelu kavu, najmanje mi se osjeti kad je loše napravljena.

U svakom slučaju, najviše volim popiti kavu upravo kod kuće.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 19:32   #93
vivas
MayaBe is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2013., 20:00   #94
Od ovih što se mogu naći kod nas Illy je definitivno naj bolja al je rijetko tko drži jer je skupa u nabavci,Julius Meinl nije loša,kod mene je ima u dosta kafića i ako je konobar zna napravit vrhunska je.
Jigsaw85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2013., 21:57   #95
Pozdrav,
imam pitanje...naime,moj dečko i ja odlučili smo mome tati za božić pokloniti nescafe dolce gusto aparat za kavu. naime,kako je moj tata voli popiti dobar espresso zanima me koja je najbolja dolce gusto kava?! intenso,barissta..itd? uz aparat poklonili bi mu još i par kutija kave (a kako te kave nisu jeftine nebi mi bilo svejedno kad bi fulala) dakle,koja je najbolja?
hvala unaprijed

p.s što se tiče kave u kafićima..definitivno najbolja kavica je julius meinl...i potpisujem Jigsaw85..još ako konobar pogodi normativ i napravi savršeno kremasto ne pregrijano mlijeko... MRAK !!!
tinašinjorina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2013., 22:31   #96
@tinasinjorina - Pozdrav, od mene je svakako NE preporuka takvim aparatima na "ampule" jer ste obavezni njih koristiti a druga stvar je sto su takve kave skupe a nazalost kvaliteta nije na razini, radije uzmite neki Gaggia aparat za cca 1500-2000kn, bit ce sretniji i koristit ce sto on hoce i KAKO hoce.

Meinl me kao obicna kava jako razocarala skoro ko Franck, ali zato ove nove promocije njihovih single origin 100% arabica kava je sasvim nesto drugo i jako je dobro. Komercijala nikad nece biti dobra kao neke speciality probrane i pazljivo przene kave, tako da su one uvijek moja preporuka onima koje pate na okus, takvi kafici u Zagrebu su: Eliscaffe, U dvoristu i Express bar.

Od komercija se Illy najvise trudi i bas je solidan.
__________________
"Nema više ovdje ni Grka ni Židova, ni obrezana ni neobrezana, ni barbara ni skita, ni roba ni slobodna čovjeka; tu je samo Krist—koji je sve i u svima" (Kol 3,1-17)
fretless11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2013., 22:35   #97
Quote:
fretless11 kaže: Pogledaj post
@tinasinjorina - Pozdrav, od mene je svakako NE preporuka takvim aparatima na "ampule" jer ste obavezni njih koristiti a druga stvar je sto su takve kave skupe a nazalost kvaliteta nije na razini, radije uzmite neki Gaggia aparat za cca 1500-2000kn, bit ce sretniji i koristit ce sto on hoce i KAKO hoce.

Meinl me kao obicna kava jako razocarala skoro ko Franck, ali zato ove nove promocije njihovih single origin 100% arabica kava je sasvim nesto drugo i jako je dobro. Komercijala nikad nece biti dobra kao neke speciality probrane i pazljivo przene kave, tako da su one uvijek moja preporuka onima koje pate na okus, takvi kafici u Zagrebu su: Eliscaffe, U dvoristu i Express bar.

Od komercija se Illy najvise trudi i bas je solidan.
meni se jako svidio cafes richard, ali ih, na zalost, nema po ducanima (moguce je direktno kupiti od uvoznika, ali mi nisu bas u blizini)...
gmit is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2013., 00:55   #98
kaj se tiče "U dvorištu" koji mi je inače jako simpa ugođajem, kava mi je fina, ali preslaba nekako, ne znam dal stavljaju premalo kave ili rade dvije kave od količine za jednu
za doma nisam uzimala

inače po birtijama - 1. illy 2. lavazza 3. julius meinl

za po doma nescafe espresso
larlar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2013., 01:35   #99
Quote:
fretless11 kaže: Pogledaj post
@tinasinjorina - Pozdrav, od mene je svakako NE preporuka takvim aparatima na "ampule" jer ste obavezni njih koristiti a druga stvar je sto su takve kave skupe a nazalost kvaliteta nije na razini, radije uzmite neki Gaggia aparat za cca 1500-2000kn, bit ce sretniji i koristit ce sto on hoce i KAKO hoce.

Meinl me kao obicna kava jako razocarala skoro ko Franck, ali zato ove nove promocije njihovih single origin 100% arabica kava je sasvim nesto drugo i jako je dobro. Komercijala nikad nece biti dobra kao neke speciality probrane i pazljivo przene kave, tako da su one uvijek moja preporuka onima koje pate na okus, takvi kafici u Zagrebu su: Eliscaffe, U dvoristu i Express bar.

Od komercija se Illy najvise trudi i bas je solidan.
Heh,problem je u tome što je aparat več kupljen i čeka badnjak odnosno božić zanimalo me,ako netko pije nescafe dolce gusto i kupuje esspreso kapsule da mi kaže koja kava?!
tinašinjorina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2013., 07:34   #100
Quote:
larlar kaže: Pogledaj post
kaj se tiče "U dvorištu" koji mi je inače jako simpa ugođajem, kava mi je fina, ali preslaba nekako, ne znam dal stavljaju premalo kave ili rade dvije kave od količine za jednu
za doma nisam uzimala

inače po birtijama - 1. illy 2. lavazza 3. julius meinl

za po doma nescafe espresso
Pozdrav kolegice,

Ovisi sto pijes inace, ja pijem cisti espresso bez secera pa mi je onda svaka kava spravljena po PS-u dobre jacine. Druga stvar je arabica, onna ima lakse tijelo i prozracnija je okusom od robuste, tako da vjerojatno naginjes na kave koje nisu 100% arabica nego imaju u sebi tezine, zemljanosti i vise kofeina sto je karakteristika zrna robuste. Inace nema sanse da prave 2 kave od 1 mjerice, oni si to ne mogu dopustiti.
__________________
"Nema više ovdje ni Grka ni Židova, ni obrezana ni neobrezana, ni barbara ni skita, ni roba ni slobodna čovjeka; tu je samo Krist—koji je sve i u svima" (Kol 3,1-17)
fretless11 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:38.