Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2013., 16:06   #21
Dragi forumaši,
trebam ovjeriti svoje "education" dokumente za Abu-dhabi,ima li ko kakvih iskustava(savjeta),nadam se da nije kao za Kairo...thx
samo ja1988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2014., 23:13   #22
Zamro topic?

Kao i prethodnog forumaša, zanima me koja je procedura za selidbu u Abu Dhabi?

I koja je sansa da firma sponzorira suprugu pa da ona moze odmah sa mnom? Ako imate iskustava vi Emiratovci.

Hvala.
__________________
Moj Flickr
..::Zeno::.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 10:41   #23
Quote:
..::Zeno::.. kaže: Pogledaj post
Zamro topic?

Kao i prethodnog forumaša, zanima me koja je procedura za selidbu u Abu Dhabi?

I koja je sansa da firma sponzorira suprugu pa da ona moze odmah sa mnom? Ako imate iskustava vi Emiratovci.

Hvala.
pozdrav!

ako si potpisao ugovor sa kompanijom,oni ti sponzoriraju vizu.ako su ti trazili diplomu,moras je prevesti na engleski i ostambiljati u Hr i Becu ili berlinu,jer Uae nema konzulat u HR. Isto trebas napraviti i sa vjencanim listom,jer bez njega nemozes sponzorirati suprugu.ako imas djecu isti postupak.sve u svemu gnjavaza,ali bez svih papira neces moci dovesti obitelj!
Perilica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 18:24   #24
Pozdrav,

nešto dogovaram oko posla u Abu Dhabiju, pa hoće da svoju srednjoškolsku (i fakultetsku) diplomu i ocjene ovjerim kod javnog bilježnika, pa kod education authority u mojoj državi (jel to ustanova koja je izdala tu diplomu). Pa onda sve to ovjeriti u ambasadi u UAE. I prevesti na arapski.

Mebe muči što je ovo education authority.
__________________
And the truth is there is something terribly wrong with this country, isnt it?
rasheed is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 08:51   #25
ovjera diplome

pozdrav!

sluzbeni jezik je engleski,pa neznam zasto su ti trazili prijevod na arapski!
pokupi sve papire pa kod sudskog tumaca za engleski,on prevede i ostambilja.provjeri da li trebas ici po stambilje u ministarstvo obrazovanja. za svaku sigurnost nazovi ministarstvo vanjskih poslova i pitaj ih za postupak ovjere.onda sve saljes u uae ambasadu u berlin i uplacujes im novce za uslugu.postupak traje a i kosta
Perilica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 13:16   #26
Svjezi apdejt od jucer:

...jucer sam ovjerio (legalizirao) svjedodzbu o zvanju (pomorac sam) u Berlin u UAE ambasadi. SVe sta pise na stranicama MVPE HR nije u potpunosti tocno tako da ne morate bas slijediti njihov redosljed za ovjeravanje (legalizaciju).

Moj postupak je bio slijedeci a to vazi sigurno za sve:

- Ovjerena svjedodzba o zvanju (certifikat, dvojezicni eng/hrv) u Opcinskom sudu
- Ovjera u Ministarstvu pravosudja HR (biljezi na licu mjesta 30 kn, ima kiosk preko puta ministarstva, gotovo za 20-tak minuta)
- Ovjera u MVPE HR (biljezi na licu mjesta 80 kn, gotovo za 20 minuta)
- Ovjera u Berlinu u UAE ambasadi (rade od 09:30, predao sam u to vrijeme i dosao podignuti isti dan u 14:00, placa se u kesu na licu mjesta 60 Eura)
circuscroatia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 10:11   #27
Quote:
circuscroatia kaže: Pogledaj post
Svjezi apdejt od jucer:

...jucer sam ovjerio (legalizirao) svjedodzbu o zvanju (pomorac sam) u Berlin u UAE ambasadi. SVe sta pise na stranicama MVPE HR nije u potpunosti tocno tako da ne morate bas slijediti njihov redosljed za ovjeravanje (legalizaciju).

Moj postupak je bio slijedeci a to vazi sigurno za sve:

- Ovjerena svjedodzba o zvanju (certifikat, dvojezicni eng/hrv) u Opcinskom sudu
- Ovjera u Ministarstvu pravosudja HR (biljezi na licu mjesta 30 kn, ima kiosk preko puta ministarstva, gotovo za 20-tak minuta)
- Ovjera u MVPE HR (biljezi na licu mjesta 80 kn, gotovo za 20 minuta)
- Ovjera u Berlinu u UAE ambasadi (rade od 09:30, predao sam u to vrijeme i dosao podignuti isti dan u 14:00, placa se u kesu na licu mjesta 60 Eura)
Pozdrav svima. Imam pitanje vezano za prijevod dokumenata. Dali se prijevod radi prije svih ovjera ili nakon ovjera odnosno dali se radi ovjera originala i prijevoda ili samo originala?

Hvala
ZagrebUAE16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 10:12   #28
Pitanje za Legalizaciju

Quote:
circuscroatia kaže: Pogledaj post
Svjezi apdejt od jucer:

...jucer sam ovjerio (legalizirao) svjedodzbu o zvanju (pomorac sam) u Berlin u UAE ambasadi. SVe sta pise na stranicama MVPE HR nije u potpunosti tocno tako da ne morate bas slijediti njihov redosljed za ovjeravanje (legalizaciju).

Moj postupak je bio slijedeci a to vazi sigurno za sve:

- Ovjerena svjedodzba o zvanju (certifikat, dvojezicni eng/hrv) u Opcinskom sudu
- Ovjera u Ministarstvu pravosudja HR (biljezi na licu mjesta 30 kn, ima kiosk preko puta ministarstva, gotovo za 20-tak minuta)
- Ovjera u MVPE HR (biljezi na licu mjesta 80 kn, gotovo za 20 minuta)
- Ovjera u Berlinu u UAE ambasadi (rade od 09:30, predao sam u to vrijeme i dosao podignuti isti dan u 14:00, placa se u kesu na licu mjesta 60 Eura)
Pozdrav svima. Imam pitanje vezano za prijevod dokumenata. Dali se prijevod radi prije svih ovjera ili nakon ovjera odnosno dali se radi ovjera originala i prijevoda ili samo originala?

Hvala
ZagrebUAE16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2015., 02:39   #29
Najprije se radi prijevod originala a zatim se ovjeravanja original s time da original nosiš uvijek sa sobom na uvid. U mome slučaju nisam radio prijevod originala jer je napisan na engleskom I hrvatskom jeziku I certifikat mi ima ograničeni rok trajanja tako da će mi opet izdati novi.

BlackBerry Z30
circuscroatia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 12:04   #30
Da li je netko trenutno (ili u zadnja 2-3 mjeseca) u procesu legalizacije dokumenata (vjenčanog lista, diplome) radi zapošljavanja i preseljenja u UAE, i kako ste proveli proces do kraja?

Prevela sam dokumente na engleski jezik kod sudskog tumača i provela kompletan proces ovjere/legalizacije isprava u Hrvatskoj za korištenje u inozemstvu. Sad je potrebno te iste ovjerene dokumente poslati u UAE ambasadu u Berlin, no na stranicama UAE ambasade postavljene su upute i link koji te usmjeravaju na plaćanje naknade i upload skeniranih dokumenata na stranicama MOFA-e u UAE (Ministarstva vanjskih poslova UAE). Na stranicama MOFA-e UAE mogu se uploadati dokumenti i ispuniti forma za plaćanje naknade za legalizaciju, ali kad pošalješ tu formu u sustav - sustav javlja grešku i uplata ne prolazi. Plaćati se može Master Cardom ili Visom, greška se javlja bez obzira na karticu.

Zvala sam u UAE ambasadu u Berlin pa su mi rekli da se više ne može dikretno plaćati na račun ambasade nego ili moram platiti preko MOFA-e UAE ili doći osobno u Berlin.

Da li još netko ima ovaj ili sličan problem? :/
Du Rica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 11:39   #31
Proradilo plaćanje VISA karticom
Du Rica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:23.