Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet > Web development

Web development Programiranje, dizajn, hosting i sve ostalo vezano uz razvoj web siteova

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.08.2009., 17:59   #21
pogledao sam blog ali koje tocno funkcije ti zelis, evo koristan link za php wordpress naredbe http://themetation.com/2008/07/17/ho...ratch-part-3a/
tk.nike is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2009., 23:24   #22
Funkcije ...

Prijatelju bok!

Nisam bio u međuvremenu na forumu ... stoga sorry na kasnom odgovoru i hvala na hintu!

No, da ti ponovim, meni ti jezik kojim se služe ljudi vični kompjuteru zvuči i gore nego tebi kineski ... svaku 7 riječ razumijem ...

... stoga, ako si pogledao Blog ... reci mi molim te da li po tvojem mišljenju tamo nedostaje koja funkcija koja bi bila od koristi bilo onima koji čitaju bilo meni da se taj Blog više čita?!

Ako postoji .. onda mi molim te objasni 'pučki' koja i ako može, bio bi ti doista zahvalan puno, na koji način bi je mogao staviti u pogon!

Eto, unaprijed ti zahvaljujem

Lorens
Lorens is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2009., 09:58   #23
wordpress

Zanima me je li moguce wordpress (koji je inace u php-u) instalirati na asp windows server? Negdje sam procitao da je moguce uz potrebnu instalaciju php-a i mysql-a. Takodjer sam i pronasao program na slijedecoj stranici http://www.communitymx.com/content/a....cfm?cid=F8079 koji navodno omogucava izvrsavanje php-a unutar asp.net-a.
st22m is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 19:32   #24
Xtreemhost-wordpress instalacija

Ljepo sam sljedio ove instrukcije
http://codex.wordpress.org/Installing_WordPress
i uploadao naravno na ftp wordpress fileove,i kada odem na adresu www.imeweba.xtreemhost.com/wp-admin/install.php
dobijem ovo:http://swiftphp.com/notify/1.php

ako netko zna u cem je problem,molim vas nek pomogne,a i rado budem dao podatke,pa da netko drugi proba to,hvala na pomoci
markomarkogamed is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 20:58   #25
marko - ja bih ti preporučio da što prije promijeniš hosting. account na tom zatvori, jer taj free hosting ti je čisto smeće - kad god je nešto neispravno mjesto da ti piše error odvede te na oglase - ja sam bio tamo pa znam šta rade,
pa otvori ovdje - http://x10hosting.com/ i nećeš imati takvih problema.
__________________
There are only wrong choices. I’m finally seeing it for the first time. Nothing good can happen in this fucked-up world that we’ve made for ourselves. Can it?

AQUArium
inflame is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 21:28   #26
Quote:
inflame kaže: Pogledaj post
marko - ja bih ti preporučio da što prije promijeniš hosting. account na tom zatvori, jer taj free hosting ti je čisto smeće - kad god je nešto neispravno mjesto da ti piše error odvede te na oglase - ja sam bio tamo pa znam šta rade,
pa otvori ovdje - http://x10hosting.com/ i nećeš imati takvih problema.
a nzn ,vec imam account na 000webhostu,a ne da mi se na ovom sada novi account radit,valja li 000webhost?
markomarkogamed is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 23:48   #27
ne valja 000webhost....imaš tema o hostingu koliko oćeš...ovdje je pitanje o wordpressu....wordpress može na bilo koji php server gdje ti je dozvoljena barem 1 baza podataka....al izbjegavaj 000webhost, i sl.
PeGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 14:16   #28
Quote:
PeGO kaže: Pogledaj post
ne valja 000webhost....imaš tema o hostingu koliko oćeš...ovdje je pitanje o wordpressu....wordpress može na bilo koji php server gdje ti je dozvoljena barem 1 baza podataka....al izbjegavaj 000webhost, i sl.
freehostiu sam koristio,koja ima predinstaliran wordpress,LUDILO
markomarkogamed is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2009., 10:56   #29
Mogucnosti wordpressa(authorsi npr)

Zanima me,jeli postoji opcija wordpresaa da jedan blog ima 2 autora,koja mogu postati vijesti na website.Naime kreirao sam jednog user za newse(znam jednog lika prek msn-a)i sad mene zanima gdje se on moze logginat da posta newse?
markomarkogamed is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2010., 00:08   #30
Quote:
markomarkogamed kaže: Pogledaj post
Zanima me,jeli postoji opcija wordpresaa da jedan blog ima 2 autora,koja mogu postati vijesti na website.Naime kreirao sam jednog user za newse(znam jednog lika prek msn-a)i sad mene zanima gdje se on moze logginat da posta newse?
Naravno da može više autora pisati i objavljivati članke na blogu. Odeš u opcije Users, odabereš njegov account i daš mu ovlasti autora.

A on se logira na istom linku kao i ti, samo sa svojim userom i passom, dakle:

nazivtvojedomene.com/wp-login.php
Roby_Petric is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 23:58   #31
[php] [wordpress] Meni kao na wordpress.org

Pokušavam da u Wordpressu podesim meni u headeru onako kako je podešen na web siteu wordpress.org: u meniju su izlistane kategorije i kad se nalazim na nekom postu u kategoriji npr. u kategoriji Docs onda je u meniju ovo Docs uvijek označeno tako da posjetilac ima uvid u parent kategoriju.

Koristim K2 temu i kao i u drugim temama stvar funkciniše regularno sa stranicama tj. pages, ali za kategorije tj. posts ne mogu da napravim nikako.

Ovo je code:

PHP Code:
<?php
/**
 * Header Template
 *
 * This file is loaded by header.php and used for content inside the #header div
 *
 * @package K2
 * @subpackage Templates
 */

// For SEO, outputs the blog title in h1 or a div
$block = ( is_front_page() ? 'h1' 'div' );

// arguments for wp_list_pages
$list_args k2_get_page_list_args(); // this function is pluggable

?>

<?php echo "<$block class='blog-title'>"?>
    <a href="<?php echo get_option('home'); ?>/" accesskey="1"><?php bloginfo('name'); ?></a>
<?php echo "</$block>"?>

<p class="description"><?php bloginfo('description'); ?></p>

<ul class="menu">
    <li class="<?php if ( is_front_page() && !is_paged() ): ?>current_page_item<?php else: ?>page_item<?php endif; ?> blogtab">
        <a href="<?php echo get_option('home'); ?>/" title="<?php echo esc_attrget_option('k2blogornoblog') ); ?>">
            <?php echo get_option('k2blogornoblog'); ?>
        </a>
    </li>

    <?php /* K2 Hook - do not remove */ do_action('template_header_menu'); ?>

    <?php
        
// List pages
        
wp_list_categories('show_option_all'); ?>

    <?php
        
// Display an Register tab if registration is enabled or an Admin tab if user is logged in
        
wp_register('<li class="admintab">','</li>');
    
?>
</ul><!-- .menu -->
Molim da ubuduće koristiš odgovarajuće tagove (CODE, HTML, PHP) kada postaš kod. Ovako:
[code]kod[/code]
Hvala!
__________________
Kako oblikovati potpise

Zadnje uređivanje Wrbhhh : 25.01.2010. at 00:03. Reason: dodani odgovarajući tagovi za kod
SigurnaDjeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 22:00   #32
Instalirao sam ovaj template http://light.cellarheat.com/ ali neznam namijestiti da mi u prozorima pokazuje slike koje stavim u post, uvijek mi prikazije samo tekst (uglavnom kod svih sličnih templata imam isti problem), pa ako neko može pomoć?
__________________
ex load katfile upstore filejoker
EasyOn is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 22:09   #33
jesi ziher da se slike moraju prikazivati? jel vidim na ovoj stranici neki tekstovi imaju slike, ali se prikazuju tek kad se ide citati cijeli clanak...
__________________
That's one of the most upsetting things I have ever imagined.
scripta elegans fe is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 00:52   #34
U tome i je problem, neznam jel se slike nemogu prikazati ili ja neznam namijestiti
__________________
ex load katfile upstore filejoker
EasyOn is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 01:00   #35
iz onog sto ja vidim na toj stranici cini mi se da ne onda...
__________________
That's one of the most upsetting things I have ever imagined.
scripta elegans fe is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 01:13   #36
čitaj readme od templejta...ide se u custom fields pa se tamo prave postavke za thumbnail fotke
PeGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 01:35   #37
Jbg, tek od neki dan znam instalirati wordpress kaj treba staviti u postavke? Probal sam na par načina i nijedan mi ne pokaže thumbail
__________________
ex load katfile upstore filejoker
EasyOn is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 10:12   #38
Quote:
EasyOn kaže: Pogledaj post
Jbg, tek od neki dan znam instalirati wordpress kaj treba staviti u postavke? Probal sam na par načina i nijedan mi ne pokaže thumbail
ovdje ti je sve objašnjeno što se ima znat o custom fields u wp-u
http://codex.wordpress.org/Custom_Fields

sad, to što gore naučiš, upotrijebiš onako kako ti piše u readme fajlu i sve će raditi
Sauron_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 17:22   #39
Wordpress-rss comments

Ljudi,jel zna tko kako da ubacim rss comments,muci me to kak da wordpress wuce komentar?pokusavo sam sa dosta programa,mene zanima koji dio koda treba promjeniti...
nike85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2010., 12:01   #40
Koja je razlika izmedju kupljene WP teme i one maznute? Posto sam jos ogroman newb u svemu tome opce ne mogu skuziti iz opisa teme da li mi ona odgovora nego je moram probati tako da sam si napravio account na freehostia siteu, dignuo gore wp i sad isprobavam neke teme. Kad skuzim koja mi je dobra onda cu je ofkors kupiti i dignuti na pravom hostingu al me zanima da li opce postoji razlika izmedju ove maznute i kupljene? Kad se tema kupi dobijem samo neki pass za support i buduce upgrade ili je to jos nekako zasticeno? Mislim, nije to software pa da treba nesto crackati ili da je vezano sa nekim serijskim ili se varam?
MoschuS is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:23.