Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Planinarenje

Planinarenje Po šumama i gorama

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.04.2010., 02:37   #61
Pripazi da ti ruksak ima remenje koje ide oko struka deblje i podloženo (McKinleyevi Kiama i Discovery su dobar primjer, dok recimo Beluga to nema.
Također po mom mišljenju dobro je da na ruksak možeš s vanjske strane pričvrstiti šatorsko krilo, vreću za spavanje ili manji šator, pa onda gledam da
ima neko dodatno remenje ili alkice koje bi poslužile za to.

Što se tiče kapaciteta ja sam pobornik minimalizma, i kad već idem u prirodu trudim se nositi što manje svakodnevnih stvari, pa tako mislim da nema smisla na dvodnevni izlet tegliti ruksak od 55l, nego smatram da je za tri dana, onome tko malo razmisli prije nego što stavi stvari u ruksak što ponjeti i kako to složiti 45l taman, pa čak i da ostane mjesta da se pokoja sitnica i naknadno ubaci.
Slym is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 08:32   #62
Quote:
outlaw9 kaže: Pogledaj post
Ima i 55 + 10litara...isti model
Samo me nekako strah da bi mi to moglo biti previse... al vjerovatno nemam pojma o cemu pricam. Nemam osjecaj za takve stvari zato sto jos nikada nisam bio na dvodnevnom planinarskom izletu.
Cijena je ista i za 45 i za 55l.
možda bi bilo najbolje ruksak za prvi put posuditi.
nakon izleta ćeš onda znati koji ruksak kupiti.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 08:34   #63
Quote:
outlaw9 kaže: Pogledaj post
Ima i 55 + 10litara...isti model
Samo me nekako strah da bi mi to moglo biti previse... al vjerovatno nemam pojma o cemu pricam. Nemam osjecaj za takve stvari zato sto jos nikada nisam bio na dvodnevnom planinarskom izletu.

Cijena je ista i za 45 i za 55l.
Koliko ja znam vi idete busevima i tamo mozes ostaviti pola stvari tako da ne moras sve cijeli dan nositi. Brijem da nije nuzno dati pare za novi ruksak ako ih nemas sada.

Meni je nekako Yukon bolji - vise stvari se moze zakaciti a Denali bi volio imati (kao sto sam rekao na svojoj temi malo nize).
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 12:00   #64
Quote:
osbourne kaže: Pogledaj post
pa za 2 dana ili vise...ispod 65l ne idi
OK za ovo "više" (dana), ali uistinu mi nije jasno čemu tolika litraža za 2 dana.

Ja osobno imam Deuter od 38 litara (bilo do nedavno po Intersportovima po 349 kuna, možda se još nađe ako se "pročešlja" razne Mercator-centre po ZG i bližoj okolici) s ugrađenim pokrovom za kišu te s "mrežicom" koju je netko spominjao. Odlično dizajnirano remenje, a sasvim je dovoljan za dvodnevne izlete, osobito s busom u kojem se ponešto da ostaviti.

(Možda mu malo u dizajnu fali mogućnost pristupa stvarima odozdo, no i stim se da "živjeti" uz ostale prednosti.)
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 12:28   #65
sad tek ne znam nista

stvarno nemam od kuda posuditi, niti imam volje da posuđujem od nekoga takve stvari...

budem danas jos pogledao yukon, denai i nesto od deutera....
outlaw9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 12:36   #66
Evo spojila sam ti temu s već postojećom, pa si možeš pročitati i savjete koji su ljudi pisali prije.
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 15:05   #67
Quote:
outlaw9 kaže: Pogledaj post
sad tek ne znam nista

stvarno nemam od kuda posuditi, niti imam volje da posuđujem od nekoga takve stvari...

budem danas jos pogledao yukon, denai i nesto od deutera....
Mislim da ti je sve više od 55l definitivno preveliko. 65l i više su ekspedicijski ruksaci.
Ja sam za školicu kupio 55+10l ali na moju visinu od 192cm je to taman ruksak i to kad podignem naramenice maksimalno. U njega stane stvari i za dvodnevni zimski izlet (zimska odjeća, dereze, pojas, rezervna obuća, pribor za higijenu, hrana ...) i još ima mjesta.
Nedavno sam kupio jedan 30l, on bi trebao pokriti jednodnevne, pa čak i dvodnevne ljetne izlete.

U Zgb pogledaj standardne planinarske trgovine (Vrhunac, Iglu) i navrati do nekog Intersporta (Deuter) i Cisalfe u KingCrossu - ovi zadnji su znali imati čudna sniženja i 50% na vrlo kvalitetne ruksake.
Nemoj zaboraviti da kao polaznik planinarkse škole vjerojatno imaš 20-ak % popusta u Igluu i Vrhuncu.

Također obrati pažnju da li ruksak ima integriranu prekrivku za kišu. Ako nema, svakako usput kupi odgovarajuću jer nijedan ruksak ne može dulje vrijeme izdržati na kiši a da ne promoči.
__________________
<< Kad odustaneš, izgubio si. >>
Fottach is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 15:08   #68
Pogledaj u Militisu u Tratinskoj Highlanderov ProForce Forces 33 (295kn) - po mom mišljenju najbolji omjer cijene i kvalitete od svih ovih i Forces 44 (355kn), jako kvalitetni ruksaci a nisu skupi, a u Intersportu pogledaj Venture 35 (oko 300kn), Freeway 35 (289kn), Kiama 38 (289kn) i Grand Canyon 45 (289kn).
Slym is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 15:23   #69
OK za ovo "više" (dana), ali uistinu mi nije jasno čemu tolika litraža za 2 dana.

pa vise dana mogu biti 2 ali i 7...
kad smo bili lani u kakedoniji 10 dana samo sam njega nosio....a ako idem na 2 dana ono mjesta sta ostane, stegnem remenima i nema frke. bolje uzet veći nego manji- po meni.
o penjanju gdje je pristup par sati necu ni pricati, pogotovo ako ides negdje na 2,3 dana...
osbourne is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 23:56   #70
Uzeo sam danas Kenai 45+10, a još su mi u užem izboru bili Kiama 38 i Highlander ProForce Forces 44 (iz Militisa), a u West Gateu ima još jako povoljno Grand Canyon 45 i 55, ali mi se nije dalo ići do tamo.
Slym is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 15:45   #71
Quote:
Prigorecc kaže: Pogledaj post
Ako si primijetio, Method je rekao da mu ruksak treba za jednodnevne izlete i skijanje, a ti mu odmah uletio s pričom o ruksacima s kojima bi trebao moći na Himalaju ili bar na Elbrus (koštaju kao sv. Petra kajgana). Čovjek nije rekao da će kupiti neku šrot marku nego Mammut, a to sigurno nije marka za podcjenjivanje. Inače za jednodnevne izlete je i McKinley dovoljan. Osobno se za jednodnevne izlete koristim McKinleyjem beluga, a za višednevne Mammutovim (ne znam koji model, ali nije bitno, vrhunski je).
Mene isto muči nešto kvalitetno za jednodnevne izlete, pronašao sam jedan Deuter, znam, skupo i nije mi nužno ali kaže mi ekipa, kupi nešto kvalitetno, što će se stopit s tobom jer ćeš ga koristit godinama. A meni je bitno da mi se leđa ravnomejrno opterete jer inače imam poprilične bolove.
Onaj koji mi je najudobniji mi je prevelik - ima mrežicu kojom cijelom površinom prianja na leža - onkao prazan miluje leđa.
Ima netko iskustva, klasičan s dvije one "tračnice" ili ovi s mrežastim leđima?
__________________
Pismejker
Mirotvorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 17:27   #72
Ja sam kupio za jednodnevne izlete Lowe Alpineov sa Airzone sustavom, i došao me ko svetog Petra kajgana (zakaj uopće svetog Petra kajgana dođe skupo? Mora da sve kokoši u paklu završe ), ali nije mi žao ni malo. Sad mi je samo žao kaj sam prije kupio jeftiniji 60+10 (u biti me došao jeftinije od ovog ) ..
I ovaj Airzone sistem je super: to je ta mrežica koja odvaja leđa od ruksaka i, ako je vjerovati prodavaču u Igluu, za sada je najbolji od svih tih mrežićnih sustava. Nisam oprobao nijedan drugi pa neam pojma.

Jedino ako ne misliš puno planinarit, onda nemoj kupit skupo. Ako svaki vikend ideš negdje, radije daj malo više pa ćeš uživati u svakom doticaju sa ruksakom. Ja uživam .. (sad sigurno pervertitnijima od vas pada na um rupa za cijev za vodu )
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 19:56   #73
Quote:
Buraz kaže: Pogledaj post
I ovaj Airzone sistem je super: to je ta mrežica koja odvaja leđa od ruksaka i, ako je vjerovati prodavaču u Igluu, za sada je najbolji od svih tih mrežićnih sustava. Nisam oprobao nijedan drugi pa neam pojma.
Šta je točno uloga te mrežice?
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 20:08   #74
da razdvoji veći dio ruksaka od leđa,a između mrežice i ruksaka je rupa
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 21:01   #75
Quote:
Buraz kaže: Pogledaj post
da razdvoji veći dio ruksaka od leđa,a između mrežice i ruksaka je rupa
Ma znam to kako izgleda
Nego pitam je li to zbog utjecaja na kičmu, da se leđa ne znoje, u čemi je fora?
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 21:25   #76
err... Pa na leđa ti nije prislonjen ruksak sa hrpom stvari, nego zrak zbog čega se ista ne znoje.

Moglo bi se reći da je se "zbog utjecaja na kičmu" leđa ne znoje.
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 21:41   #77
Quote:
Buraz kaže: Pogledaj post
err... Pa na leđa ti nije prislonjen ruksak sa hrpom stvari, nego zrak zbog čega se ista ne znoje.
To sam i mislila, hvala Obično je odgovor onaj najočitiji
Quote:
Buraz kaže: Pogledaj post
Moglo bi se reći da je se "zbog utjecaja na kičmu" leđa ne znoje.
Ovaj utjecaj na kičmu koji sam nespretni sročila, zapravo sam mislila da ima neka fora da je bolje za leđa kada je mrežica uz njih, da bolje drži, manje opterećuje bla bla.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 10:24   #78
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
To sam i mislila, hvala Obično je odgovor onaj najočitiji

Ovaj utjecaj na kičmu koji sam nespretni sročila, zapravo sam mislila da ima neka fora da je bolje za leđa kada je mrežica uz njih, da bolje drži, manje opterećuje bla bla.
Jučer sam probao par rukasaka (Seuterovih) od kojih je jedan bio s mrežicom i to je stvarno milina - jest da je bio prazan, al prazni su bili svi - ovaj s mrežicom je dosta jako ugodan. Ima jedan zgodan od 32 litre bez mrežice, i 40 s mrežicom. Mislio sam da mi je 32 litre dosta za mene i dijete (5g), ali eto, sve ide prema 40 litara (s mrežicom). Cijena je poprilična, ali ako ćete se dulje družiti s ruksakom ili imate problem s leđima kao ja, onda je vjerujem opravdano, tko si može priuštiti.
__________________
Pismejker
Mirotvorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 01:29   #79
moze li mi netko iskomenitrati ovaj ruksak?

http://www.vrhunac.hr/oprema/ruksak-summit-50-10.html

krasan mi je
__________________
::moj album::
topshop, miss selfridge, benetton, fred perry, zara :)
amiee is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 11:09   #80
Quote:
amiee kaže: Pogledaj post
moze li mi netko iskomenitrati ovaj ruksak?
Baš ti treba tako veliki ruksak?
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:26.