Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2017., 02:26   #2381
Quote:
corinne kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Mislim da mi treba vaša pomoć suprug ide na post.doc. u SAD, na godinu dana. I ja bi s njim, naravno. Za početak ne znam kakvu vizu bi trebala tražiti, iimam li uopće šanse obzirom da imam posao na određeno vrijeme i vjerovatno ću dati/dobiti otkaz u slučaju odlaska. Ili je možda dovoljno to što smo u braku pa me on vodi sa sobom kao dio prtljage? Nemamo djece niti smo vlasnici ičega. help please!
Na kojoj ti je vizi suprug?
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 09:06   #2382
kakva je sansa da odem u USA ode radit sezonski npr.a nisam student?
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 13:52   #2383
Quote:
mentalny kaže: Pogledaj post
kakva je sansa da odem u USA ode radit sezonski npr.a nisam student?
Nije nemoguće. Možda ovi linkovi pomognu:

Alliance Abroad
Season Workers
Exchange Abroad
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 17:57   #2384
Ljudi, molim da procitate pravila: pitanja tipa: "kolike su mi sanse" nisu dio podforuma.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 14:10   #2385
Pozdrav svima. Moze mala pomoc
Suprug i ja(dvoje dece) zelimo otici preko da zivimo i radimo.
E sad. Kako je najlakse doci do radne dozvole i da li su kuvari i negovateljice tamo trazeni. Mada ja sam po struci muzicar ali ne bavim se time uopste xD A svakako i on i ja znamo jos svasta nesto raditi van struke al ajd ti dokazi njima. Prihvataju li oni sertifikate sa kurseva nekih...
Ja i deca imamo HR papire, on nema. I ne znam moze li ih dobiti ako se vencamo a ne zivimo u HR...
Bas smo u dilemi sta i kako, ali spremni smo boriti se do krvi samo da odemo odavde...
Disneylina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 15:18   #2386
Odakle?
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 17:59   #2387
Quote:
Disneylina kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima. Moze mala pomoc
Suprug i ja(dvoje dece) zelimo otici preko da zivimo i radimo.
E sad. Kako je najlakse doci do radne dozvole i da li su kuvari i negovateljice tamo trazeni. Mada ja sam po struci muzicar ali ne bavim se time uopste xD A svakako i on i ja znamo jos svasta nesto raditi van struke al ajd ti dokazi njima. Prihvataju li oni sertifikate sa kurseva nekih...
Ja i deca imamo HR papire, on nema. I ne znam moze li ih dobiti ako se vencamo a ne zivimo u HR...
Bas smo u dilemi sta i kako, ali spremni smo boriti se do krvi samo da odemo odavde...
Bok,

Prvo pitanje je - čiju putovnicu (pasoš) ima muž, tj. koje je države građanin? Ovo kad kažeš da ti i djeca imate HR papire, pretpostavljam da imate i HR putovnicu???

I kuhari i njegovateljice mogu naći posao ali nisu zanimanja za koja bi kompanije tražile radne vize. Takve poslove često rade i ilegalci iz Latinske Amerike i lokalni amerikanci nižeg obrazovanja pa i nisu često puta dobro plaćeni (iznimka su top kuhari - chef, executive chef i sl. - u dobrim hotelima i restoranima).

Radne "dozvole" za koje pitaš su zapravo radne vize a do njih je vrlo teško doći a i skupe su (znaju biti i do 30-40 tisuća dolara u nekim slučajevima).

Certifikati se priznaju samo ako su za tražena zanimanja i ako su od provjerenih institucija, ali certifikati nisu neki čvrst temelj.

Kako je najlakše doći do radne vize...? Imati zanimanje koje je traženo i kompaniju u SAD-u koja će isposlovati tu vizu za vas. Ima više tipova radnih viza.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 21:23   #2388
Bok, izvukli su me za drugi krug na dv lotteriju imam par pitanja pa ako bi neko bio dobre volje da pomogne..

Mislite da su mi puno manje sanse ako se cura i ja ozenimo nakon poslanog DS-a? Dal je bitna brzina prijave?

Kolika je vjerojatnost da ću/ćemo dobiti vizu, nakon što sam prošao prvi krug?

Kakav je intervju ako dođem do njega?

Dal će mi pomoći činjenica što imam nekoliko članova rodbine po Americi?

to je to.... za sad..
hvala
Zašto medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 21:36   #2389
Bok, imam par pitanja na temu.

1.) jeli moguće upisati fakultet tamo bez državne mature/sa završenom trogodišnjom srednjom? dali bi teže upala nego kad bi, na primjer, završila gimnaziju? (u dopisnoj sam školi i razmišljam o prebacivanju s gimnazije u npr. kuharsku ili tako nešto da sam što prije gotova sa srednjom, zbog zdravstvenih problema mi je produžena)

2.) u vezi sam s dečkom iz amerike već dobrih 3+ godine i plan nam je da tamo na kraju ja završim, kako s tim i faksom? jel bi bilo bolje prvo dobiti vizu za faks ili onu preko braka (koliko otprilike treba da se to dobije?) pa onda tražit faks?

hvala puno
nepeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 14:10   #2390
Quote:
nepeta kaže: Pogledaj post
Bok, imam par pitanja na temu.

1.) jeli moguće upisati fakultet tamo bez državne mature/sa završenom trogodišnjom srednjom? dali bi teže upala nego kad bi, na primjer, završila gimnaziju? (u dopisnoj sam školi i razmišljam o prebacivanju s gimnazije u npr. kuharsku ili tako nešto da sam što prije gotova sa srednjom, zbog zdravstvenih problema mi je produžena)

2.) u vezi sam s dečkom iz amerike već dobrih 3+ godine i plan nam je da tamo na kraju ja završim, kako s tim i faksom? jel bi bilo bolje prvo dobiti vizu za faks ili onu preko braka (koliko otprilike treba da se to dobije?) pa onda tražit faks?

hvala puno
Imas li dovoljno financija za faks?
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 17:12   #2391
Quote:
Skattemus kaže: Pogledaj post
Imas li dovoljno financija za faks?
Imam oko $14 000, znam da to nije ni približno dosta za puno skupljih faksova tamo ali ako bi radila kad dođem tamo i još ovdje dok sam u Hrvatskoj... Community college bi mogla priuštiti po onome što sam vidjela
nepeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 17:15   #2392
Quote:
nepeta kaže: Pogledaj post
Imam oko $14 000, znam da to nije ni približno dosta za puno skupljih faksova tamo ali ako bi radila kad dođem tamo i još ovdje dok sam u Hrvatskoj... Community college bi mogla priuštiti po onome što sam vidjela
Bez zelenog kartona tesko ces moci na community college. Mozda ti pomogne ovaj link. Racunaj na to da neces moci puno zaraditi dok si na faksu jer smijes raditi samo odredjeni broj sati.

http://www.internationalstudent-s.com/greencard.html

https://www.quora.com/Am-I-allowed-t...t-a-US-citizen

"US community colleges in certain areas have many, many international students. You will have to pay a higher tuition but you will be very welcome to enroll."
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 08:44   #2393
Bok ljudi!

Jel mi moze netko pomoci s informacijama? Znaci otisla sam u SAD na 3 tjedna i spletom okolnosti ostala sad ce biti 5 mjeseci jer imam turisticku vizu i datum unutra da mogu ostati 6 mj od dana ulaska u SAD. Namjeravam se udati za amerikanca i ostati ovdje i pokrenut cemo zahtjev za dobivanje zelene karte i sve ostalo potrebno za biti legalno ovdje. Ono sto mene muci jest zakoni hrvatske. Ako mi moze netko tko je otisao zivjeti u SAD reci kako je tocno sredio problem sa prebivalistem,boravistem i osobnom iskaznicom? Jer ja se nisam mogla prijaviti u policijskoj postaji da namjeravam ostati u SAD-u duze od 3 mj jer nisam to imala u planu. I sad naidem na clanak da se to mora napraviti. Da li ste vi ista radili po tom pitanju?

Hvala na odovorima
__________________
A mistake repeated more than once is a decision.
Sada0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 10:18   #2394
Sada0, možeš to obaviti u Veleposlanstvu Hrvatske u SAD-u. Najbolje je nazvati i pitati ih.

No, ti si još uvijek u SAD-u samo turist... daleko je to još od riješenog stanja.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 19:21   #2395
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Sada0, možeš to obaviti u Veleposlanstvu Hrvatske u SAD-u. Najbolje je nazvati i pitati ih.

No, ti si još uvijek u SAD-u samo turist... daleko je to još od riješenog stanja.
Tocno, a proces vjencavanja i dobivanja GC traje i vise od godine dana.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 17:31   #2396
Podsjecam da pitanja tipa:"Kolike su mi sanse...?" nisu dozvoljena na pdf Emgiracija/Dijaspora.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 22:08   #2397
Pozdrav!

Treba mi mala pomoc ako neko zna!
naime dobio sam turisticku vizu prije nekoliko dana i idem put amerike
ono sto mene zanima je sljedece: posto imam oca u americi i zelio bih se preseliti kod njega i ostati tamo zivjeti koji su moji sljedeci koraci? i koliko je dug taj preoces?

hvala!
angel_1408 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 04:53   #2398
Quote:
angel_1408 kaže: Pogledaj post
Treba mi mala pomoc ako neko zna!
naime dobio sam turisticku vizu prije nekoliko dana i idem put amerike
ono sto mene zanima je sljedece: posto imam oca u americi i zelio bih se preseliti kod njega i ostati tamo zivjeti koji su moji sljedeci koraci? i koliko je dug taj preoces?

hvala!
O turističkoj vizi pitaj dolje na pdf-u Turizam. To nema veze s Emigracijom.

Tvoj otac može pokrenuti peticiju za tebe, da, to uzme dosta vremena ali je i najbolji put. Reci mu da se raspita i pokrene to čim prije.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 16:53   #2399
pozdrav! dobila sam e mail da moram izvaditi potvrdu točnije "Certificate (potvrda o osuđivanosti) issued by the ministry of Justice" i piše još "odjel za kaznene evidencije, Pododsjek za upravne poslove Vukovarska 49, Zagreb."
e sad me zanima jel ja po tu potvrdu baš moram za ZG ili se ona može izvaditi negdje bliže u sudu ?
hani237 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 20:23   #2400
Pozdrav!

Tek sada sam se sjetila da su u tijeku prijave i vidim, nasreću, da imam vremena za prijavu još mjesec dana.
Moje pitanje je da li se mogu prijavljivati više godina zaredom? Počela sam istraživati, ali ne mogu naći podatak pa mi nemojte zamjeriti.
rusofilka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:14.