Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2009., 12:38   #61
Cure moje, drzim nam fige, ako nam d mannose ne pomogne, antibiotik do kraja zivota nam ne gine
Mell is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 12:46   #62
Pink Star razumijem te potpuno isti simptomi su i kod mene,s tim sto se ja konstantno borim sa njom vise od dvije godine. Iskreno mnogo vise su mi pomagali prirodni antibiotici nego ovi farmaceutski... mislim da je Mell potpuno u pravu za D-mannose, nabavit cu ga koliko je danas! Jest da mi ne gine neka citoskopija za koji dan,moracu lezat u bolnici 2 dana jer vise ne znaju u cemu je problem al rijesicu se tih bezobrznih bezobraznica..javljam u svakom slucaju ako saznam nesto novo
tulipancica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 18:35   #63
Ja sam cistoskopije obavila još kao dijete dok su me liječili u bolnici.. nekoliko sam puta išla na to. Sjecam se kao da je bilo danas, ja sam imala kojih 5 godina... i tada mi je to bila najgora stvar na svijetu! Ustvari nije tako strašno... malo neugodno, ali ne boli. Sad vam je otprilike jasno koliko se dugo borim sa uroinfektima.
Ja sam nekoliko puta tražila da me hospitaliziraju, ali kažu da nema smisla jer sve te pretrage koje se inace rade u takvim slučajevima sam ja obavila u djetinjstvu. A doktori kažu da je to dovoljno. Bila sam kod urologa koji mi je rekao da oni ( urolozi) uroinfekte ne smatraju tako ozbiljnim problemima i uputio me ginekologu. Sljedeci tjedan idem na briseve koje jos nisam nikad radila pa cemo vidjeti...
__________________
Odlučila sam da te volim...
Pink Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 08:31   #64
Joj pa to je bas nezgodno,toliko vremena si upoznata sa svim tim... ali me cudi da doktori to tako olako shvataju Jedino sto znam da su kod uroloskih infekcija dosta bitne godine tj. prije puberteta ili posle. Npr. eserihija nije nikakav problem za izlijecit prije puberteta al vec u nasim jeste,mada je i to individualno! Kod mene su bili ok ginekoloski nalazi sem u kratkom periodu mikoplazma koja je nestala posle koristenja kutije antibiotika. Moj urolog mi je rekao za jos jedan pregled posle cistoskopije al ne znam tacno o cemu se radi,znam samo da nije u uobicajnoj praksi,vec se dosta rijetko radi i to jedino u nekoj dooobro opremljenoj bolnici...ali raspitcu se.. pa mozda na svoj zahtjev da probas i to.. drzim ti fige i nadam se da ce ti nalazi biti ok
tulipancica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 09:25   #65
Ja sam radila cistografiju, a cistoskopiju nisam, jer mi je doktorica rekla da ne moram to raditi. Znam dobro da je rekla, to ce te jos vise izritirati uretru, pa ces imati jos cesce upale jer si podlozna njima Kao da cistografija iritira uretru i besiku...
Tako da srecom pa nisam, a cistografiju sam radila, da vide da li mi se mokraca zadrzava u mjehuru , vraca li se itd..i sve je bilo ok. Tako da doktoru vise ne bih otisla nema sanse. Na kraju sam skontala da sam bezveze isla i zezala se sa svim tim. Uvjerila sam se nakon toliko godina da pojma nemaju. Sve sto sam uspjela saznati o svom stanju je preko neta, hvala Bogu na NETU, i sama sebi sam pomogla.
Zalosno je to sto ljudi koji su placeni da lijece druge nemaju blage veze.
Mell is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 09:49   #66
e pa i ja sam se pocela lijecit i trazit sta da se radi na svoju ruku,zivio net i vi drage prijateljice Ovo sto su ti rekli za iritacije uretre je glupost,pa ljudi moji nama je ona non stop iziritirana od bakterija,necemo sigurno dobit neku novu tako... a mislim da ima potrebe jer je ustvari to pravi pregled uretre i besike,da bi se vidjelo je li vec nastalo ostecenje ili postoji mozda nesto unutra sto non stop izaziva ponavljanje infekcija.. Ja idem sutra ujutro na cistoskopiju pa vam javljam..
tulipancica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 10:32   #67
Cure, danas sam tražilla d'mannose u gradskoj ljekarni Zagreb i nema?
Znate možda di to točno ima za kupit?
zločesta is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 11:07   #68
Gdje sve mozete nabaviti d manozu u ZG.
Ljekarna PABLO ZAGREB Pod zidom 10 01 4816 921
Ljekarna PABLO ZAGREB Mercator-Zagrebačka Av. 94 01 3866 115
Ljekarna BARIČEVIĆ ZAGREB Kralja Zvonimira 50 01 4647 574

To sam nalsa na sajtu d manoze. Javi jesi li uspjela kupiti.
Mell is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 12:28   #69
Quote:
Mell kaže: Pogledaj post
Gdje sve mozete nabaviti d manozu u ZG.
Ljekarna PABLO ZAGREB Pod zidom 10 01 4816 921
Ljekarna PABLO ZAGREB Mercator-Zagrebačka Av. 94 01 3866 115
Ljekarna BARIČEVIĆ ZAGREB Kralja Zvonimira 50 01 4647 574

To sam nalsa na sajtu d manoze. Javi jesi li uspjela kupiti.
I ja ju idem kupiti!!! Obavezno!!!
__________________
Odlučila sam da te volim...
Pink Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 12:28   #70
Quote:
tulipancica kaže: Pogledaj post
Joj pa to je bas nezgodno,toliko vremena si upoznata sa svim tim... ali me cudi da doktori to tako olako shvataju Jedino sto znam da su kod uroloskih infekcija dosta bitne godine tj. prije puberteta ili posle. Npr. eserihija nije nikakav problem za izlijecit prije puberteta al vec u nasim jeste,mada je i to individualno! Kod mene su bili ok ginekoloski nalazi sem u kratkom periodu mikoplazma koja je nestala posle koristenja kutije antibiotika. Moj urolog mi je rekao za jos jedan pregled posle cistoskopije al ne znam tacno o cemu se radi,znam samo da nije u uobicajnoj praksi,vec se dosta rijetko radi i to jedino u nekoj dooobro opremljenoj bolnici...ali raspitcu se.. pa mozda na svoj zahtjev da probas i to.. drzim ti fige i nadam se da ce ti nalazi biti ok
Hvala ti!!
I ja tebi držim fige da sve bude ok
__________________
Odlučila sam da te volim...
Pink Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 14:46   #71
e necete mi vjerovat.. Juce podjem ja na zakanu cistoskopiju,udjem u "pripremljenu" salu,kad ono odlazu je do daljnjeg jer nisu imali sterilisanog materijala! e bas mi se nece da to zavrsim i da znam kakvo je stanje unutra... da poludis... ne mogu vjerovat da se to u 21. vijeku desava
tulipancica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 21:28   #72
Quote:
tulipancica kaže: Pogledaj post
e necete mi vjerovat.. Juce podjem ja na zakanu cistoskopiju,udjem u "pripremljenu" salu,kad ono odlazu je do daljnjeg jer nisu imali sterilisanog materijala! e bas mi se nece da to zavrsim i da znam kakvo je stanje unutra... da poludis... ne mogu vjerovat da se to u 21. vijeku desava
__________________
Odlučila sam da te volim...
Pink Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 17:45   #73
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Ako se pije Uvin, nesmije s piti paralelno i brusnica, jer je Uvin lužnat a brusnica kisela, pa se neutraliziraju međusobno.

Osobno mi nikad nikad uvin nije pomogao. ubijala sam se u njemu. Sad mi se i od samog spomena na njega diže želudac.

Evo kako bi po mome trebalo riješiti problem:
1. Urnokultura
-treba izolirati bakteriju i naći antibiotik na koji je najosjetljivija. Dok se čeka nalaz, oblokavati se tekućinom, po sistemu, čim se popiškiš, popiti novu čašu vode. Peckanje i bol olakšati Brufenom.

2.Antibiotik
Ako je upla u punom jeku ,otpiti dozu i ne brljati s vremenom uzimanja. Cijelo vrijeme se oblokavati, a u prehranu ubaciti puno acedofila, jogurta, AB kulture i sl. a po mogućnosti piti i Lactogyn kako ne bi zbog antibiotika razvili kandidozu koja je jednako neugodna.

3.Uroseptik
Nitrofurantoin, kod nas je u obliku Ninura. Ukoliko upala nije takva da mokrite krv, liječnici odmah pripisuju uroseptik, po mome iskustvu. Antibiotici imaju svoje prednosti, ali i velike nedostatke. Ninur ubija bakterije, E.Coli je jako osjetljiva na njega. Pije se prvo kutija 2x dnevno po kapsulu, a kod težih slučajeva koji traju, kura se nastavlja 6 mj. po kapsula dnevno.

Osobna preporuka
Nešto kiselo unositi u tijelo svaki dan. Bakterije ne vole kiselo. Kod npr. E.coli je problem što je to "dobra" bakterija koja živi u debelom crijevu i ima bitnu ulogu u probavi. Kada ona dospije u mjehur, tijelo je ne prepoznaje kao uljeza kojeg treba odstraniti. Zna ostati pritajena i čekati da joj se opet pošlihtaju uvjeti za razmnožavanje i stvaranje kolonija.

Ja sam svoju ravnotežu uspostavila jabučjim octom u kapsulama. Otpila sam bočicu i nemam više problema,posebno nakon odnosa. Evo, sad već neko vrijeme ne pijem kapsule, jer ne treba se niti s njima pretjerivati i dalje sam ok, nakon godinu i pol konstantnog gombanja s mjehurom.
Samo me jedno zanima- koja bakterija je kod tebe bila u pitanju? Jer ovo sto kazes da treba unositi kiselo u organizam i nije bas tacno. Neke bakterije ne vole kiselo, a neke zive u kiseloj sredini- sve zavisi koja bakterija je izazvala upalu.
Prema mom istrazivanju na internetu, eserihija koli zivi u crijevima, to jest u kiseloj sredini i voli kiselo, a to je i brusnica. Zato se i preporucuje koriscenje limuna zajedno sa brusnicom, jer on uprkos svom kiselom ukusu, daje luznato okruzenje. Evo link, koji sadrzi brojna istrazivanja o tome kako brusnica ustvari i nije najbolje rjesenje za upale izazvane eserihijom koli.

http://www.cranberryjuice.eu/

Moje licno iskustvo- pijuci caj od brusnice, kao prevenciju upale (imam cistitis medenog mjeseca),poslije par dana dobila sam upalu kao nikad do tad. Bolovi i pecenje su bili nepodnosljivi. Slucajno ili ne, ne znam.
Jabucni ocat, koji si ti koristila, je isto luznat, bez obzira sto je ocat.

Ja sam probala sa d-manozom, jednom me upala zaobisla, ali poslednji put nije- ali iskreno, nisam se pridrzavala doza koje su pisale u uputstvu. Za one, cije su upale vezane za seksualne odnose, preporucuje se jedna kasicica d-manoze prije odnosa, pa jedna kasicica poslije i sledece jutro jos jedna. Ja sam pila samo poslije odnosa-pametnica
Moram priznati da, iako sam dobila upalu, nije bila ni priblizno jaka kao one prije.

Eto, curke, ne zelim da unosim pometnju, ali ako vam caj od brusnice nije pomogao, probajte sa drugim rjesenjem- cinite mokracu sto alkalnijom (sa uvinim cajem, sodom bikarbonom, limunovim sokom, jabucnim octom itd.), pa vidite kakvi su rezultati.
I da- evo link i na stranicu sa alternativnim rjesenjima, koja su predlozena od strane ljudi koji su imali ovaj nas problem.

http://earthclinic.com/CURES/bladder_infection.html

P.S. Ja sam cula i za neki caj SOLUBITRAT URO, valjda je njemacki, koji je navodno odlican kada se radi o upalama izazvanim eserihijom koli- namjeravam ga probati, kada zavrsim ovu 15-dnevnu turu antibiotika

Zadnje uređivanje Andromeda25 : 30.10.2009. at 17:50.
Andromeda25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 10:44   #74
Pozdrav... solubitrrat uro sam pila,dvije teglice,medjutim meni nije puno pomogao,ali znam par djevojaka kojima jeste tako da probaj u svakom slucaju
tulipancica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 16:32   #75
Quote:
tulipancica kaže: Pogledaj post
Pozdrav... solubitrrat uro sam pila,dvije teglice,medjutim meni nije puno pomogao,ali znam par djevojaka kojima jeste tako da probaj u svakom slucaju
Vec sam kupila, tako da cu ga sigurno probati
Andromeda25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 09:44   #76
Quote:
Andromeda25 kaže: Pogledaj post
Samo me jedno zanima- koja bakterija je kod tebe bila u pitanju? Jer ovo sto kazes da treba unositi kiselo u organizam i nije bas tacno. Neke bakterije ne vole kiselo, a neke zive u kiseloj sredini- sve zavisi koja bakterija je izazvala upalu.
Prema mom istrazivanju na internetu, eserihija koli zivi u crijevima, to jest u kiseloj sredini i voli kiselo, a to je i brusnica. Zato se i preporucuje koriscenje limuna zajedno sa brusnicom, jer on uprkos svom kiselom ukusu, daje luznato okruzenje. Evo link, koji sadrzi brojna istrazivanja o tome kako brusnica ustvari i nije najbolje rjesenje za upale izazvane eserihijom koli.

http://www.cranberryjuice.eu/

Moje licno iskustvo- pijuci caj od brusnice, kao prevenciju upale (imam cistitis medenog mjeseca),poslije par dana dobila sam upalu kao nikad do tad. Bolovi i pecenje su bili nepodnosljivi. Slucajno ili ne, ne znam.
Jabucni ocat, koji si ti koristila, je isto luznat, bez obzira sto je ocat.

Ja sam probala sa d-manozom, jednom me upala zaobisla, ali poslednji put nije- ali iskreno, nisam se pridrzavala doza koje su pisale u uputstvu. Za one, cije su upale vezane za seksualne odnose, preporucuje se jedna kasicica d-manoze prije odnosa, pa jedna kasicica poslije i sledece jutro jos jedna. Ja sam pila samo poslije odnosa-pametnica
Moram priznati da, iako sam dobila upalu, nije bila ni priblizno jaka kao one prije.

Eto, curke, ne zelim da unosim pometnju, ali ako vam caj od brusnice nije pomogao, probajte sa drugim rjesenjem- cinite mokracu sto alkalnijom (sa uvinim cajem, sodom bikarbonom, limunovim sokom, jabucnim octom itd.), pa vidite kakvi su rezultati.
I da- evo link i na stranicu sa alternativnim rjesenjima, koja su predlozena od strane ljudi koji su imali ovaj nas problem.

http://earthclinic.com/CURES/bladder_infection.html

P.S. Ja sam cula i za neki caj SOLUBITRAT URO, valjda je njemacki, koji je navodno odlican kada se radi o upalama izazvanim eserihijom koli- namjeravam ga probati, kada zavrsim ovu 15-dnevnu turu antibiotika
Radilo se o E.Coli. kako djeluje jabučji ocat pročitaj ovdje. Imaš jako lijepi pasus s objašnjenjem vezan za upalu mjehura.
A da je jabučji ocat lužnat, kao i limun koji navodiš ...malo ti se neš zmešalo . Proguglaj
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 10:15   #77
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Radilo se o E.Coli. kako djeluje jabučji ocat pročitaj ovdje. Imaš jako lijepi pasus s objašnjenjem vezan za upalu mjehura.
A da je jabučji ocat lužnat, kao i limun koji navodiš ...malo ti se neš zmešalo . Proguglaj
Joooj, i šta je sad istina? Kako nas veslaju!

Pročitala sam ovaj članak na engleskom o tome kako brusnica ima negativan učinak jer ešerihija može preživjeti u kiseloj sredini...A sad ovdje čitam što se jabučnog octa tiče da u lužnatoj nastaju bakterije..Kako onda uvin čaj pomaže ako stvara lužnatu sredinu? Ništa mi više nije jasno! Ne znam šta da pijem...još uvijek sam na sinersulu i čajevima od biljaka...A onda ću uzet d'manoze..to mi zvuči nekako najdjelotvornije pa ćemo vidjet...iako više ni sama ne znam
zločesta is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 11:04   #78
Quote:
zločesta kaže: Pogledaj post
Joooj, i šta je sad istina? Kako nas veslaju!

Pročitala sam ovaj članak na engleskom o tome kako brusnica ima negativan učinak jer ešerihija može preživjeti u kiseloj sredini...A sad ovdje čitam što se jabučnog octa tiče da u lužnatoj nastaju bakterije..Kako onda uvin čaj pomaže ako stvara lužnatu sredinu? Ništa mi više nije jasno! Ne znam šta da pijem...još uvijek sam na sinersulu i čajevima od biljaka...A onda ću uzet d'manoze..to mi zvuči nekako najdjelotvornije pa ćemo vidjet...iako više ni sama ne znam
D-mannoza je šećer koji se nalazi u brusnici. Pripravak je zapravo koncentrat iz brusnice Funkcionira na način da šećer obloži stijenke mjehura, a njegova kristalna rešetka je takve građe da na sebe veže bakteriju, pa se kod mokrenja izbacuje i šećer i bakterija iz tijela.
Nije svaki lužnati pOH i kiseli pH isti. Možda e.coli odgovara pH 5, ali ne pH 6 na koji se može našlihtati ako se uzima nešto lužnato, ili kiselo što poveća kiselost na pH 4,9 (karikiram), a te male razlike čine bitnu razliku kao uvjet razmnožavanja bakterija. Isto tako ne čini samo pH ili pOH uvjet, već i neke druge tvari i spojevi.

Ja sam i dalje zdrava i sretna zahvaljujući svojoj metodi nakon godina gombanja Otpila sam antibiotik, uroseptik, sanirala se i odžavala stanje dizanjem imuniteta jabučjim octom i omegom 3.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 16:42   #79
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Radilo se o E.Coli. kako djeluje jabučji ocat pročitaj ovdje. Imaš jako lijepi pasus s objašnjenjem vezan za upalu mjehura.
A da je jabučji ocat lužnat, kao i limun koji navodiš ...malo ti se neš zmešalo . Proguglaj
Ne bih pisala ovakve stvari, da nisam guglala

Evo ti linkovi, gdje stoji da jabucni ocat stvara luznatu sredinu

http://www.zdrav-zivot.com.hr/index....u_nasem_tijelu

http://altmedicine.about.com/od/appl...cidervineg.htm

http://www.apple-cider-vinegar-benef...e-balance.html

http://www.globalhealingcenter.com/n...cider-vinegar/

http://curezone.com/blogs/fm.asp?i=973738

Ovdje ces vidjeti da su i limun i jabucni ocat smjesteni u alkalne to jest luznate namirnice

http://www.essense-of-life.com/moreinfo/foodcharts.htm

http://www.thewolfeclinic.com/acidalkfoods.html

Ima toga jos, ali da ne gnjavim vise

Bilo kako bilo, jabucni ocat je jako zdrav, jer posjeduje sastojke koji djeluju protiv bakterija i gljivica, pa sigurno da ima i pozitivan uticaj na ove nase probleme.
Andromeda25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 16:47   #80
Quote:
Andromeda25 kaže: Pogledaj post
Ne bih pisala ovakve stvari, da nisam guglala

Evo ti linkovi, gdje stoji da jabucni ocat stvara luznatu sredinu

http://www.zdrav-zivot.com.hr/index....u_nasem_tijelu

http://altmedicine.about.com/od/appl...cidervineg.htm

http://www.apple-cider-vinegar-benef...e-balance.html

http://www.globalhealingcenter.com/n...cider-vinegar/

http://curezone.com/blogs/fm.asp?i=973738

Ovdje ces vidjeti da su i limun i jabucni ocat smjesteni u alkalne to jest luznate namirnice

http://www.essense-of-life.com/moreinfo/foodcharts.htm

http://www.thewolfeclinic.com/acidalkfoods.html

Ima toga jos, ali da ne gnjavim vise

Bilo kako bilo, jabucni ocat je jako zdrav, jer posjeduje sastojke koji djeluju protiv bakterija i gljivica, pa sigurno da ima i pozitivan uticaj na ove nase probleme.
Poticati lužnatost nije jednako kao i biti lužnat. Poticati kiselost nije jednako kao i biti kiseo. U tijelu se događaju razne kemijske reakcije i u tom smislu može stajati tvoja teza, ali tvrditi kako je octena kiselina lužina je besmislica.
U drugom linku koji si navela lijepo stoji:
Apple cider vinegar contains acetic acid (like other types of vinegar) and some lactic, citric and malic acids.
Acid=kiselina. Ako je nešto kiselina nije lužina, zar ne
Treći link govori o ravnoteži između lužnatog i kiselog u tijelu. Mokraća je kisela, slina lužnata
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.

Zadnje uređivanje Ivanicapeca : 03.11.2009. at 17:02.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:36.