Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2002., 10:37   #21
Quote:
Originally posted by Cro-cutie
Malo dalje hodas, i ima neki memorial, sto mi je se isto zgadio (sorry) al memorial sastoji od garderobe sto su pronasli od posljedice 9.11 (tj od poginulih u te zgrade). Nije mi se to bas ni svidjalo ni najmanje.
Cijeli taj dio grada je nevjerojatno miran u usporedbi s ostatkom NYC. Ja sam se tamo osjecala mucno. A ovo sto ti opisujes je crkva s ogradom na koju su vjesali predmete. Ali ima i mnogo pisama, tekstova iz novina, fotografija, a ne samo komada odjece. Je, mucno je, ali i zastaje dah.

Htjedoh reci, tamo se doista malo sto moze vidjeti (a i sto bi?) al se puno toga moze osjetiti.

A za Statue of liberty kazu da i nije neka romantika penjati se na vrh. Al je prelijepo gledati Manhattan iz juzne perspektive.
Linda is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2002., 00:00   #22
U pocetku mi je bilo sve fuj, cudno i uzas

meni je jos uvijek yebes NY
JaBitTe is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2003., 15:47   #23
cuo sam da najvise Hrvata u New Yorku u kvartu Astoria zive. Pa me interesira dali ima stranica Astorie negdje na webu?
Moze te mi napisati par stranica?

Hvala unaprijed!
NRWac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2003., 01:15   #24
nemoj ic u Astoriju, to ti je sve sto trebas znati
__________________
Oh, if all the little raindrops were lemondrops and lollipops, oh, what a rain that would be!
Standing outside, with my mouth open wide Singing La la la la, la la la, la la la, la la la
Issa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2003., 12:08   #25
a zasto ne? jel ruzno tamo? imali kakvi slika, websites?
NRWac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2003., 18:38   #26
da ruzno, pih
to je jedno od najruznijih podrucja
stan na manhattnu se krece od 1500$ pa do beskonacno
a samo 15 minuta od tamo u Astoriji stanovi su od 700$
nije li to dovoljno?
onda se pored tebe doseli neki balkanac i pici cirilicu cijelu noc da ti se krevet trese, a dodjes umoran s posla i malo bi se odmorio.
Onako, malo me podsjeca na glavnu plazu u Makarskoj za vrijeme najvece guzve kas zena drzi dijete da sere u more, kao on je mali pa ce mu se oprostiti.
__________________
Oh, if all the little raindrops were lemondrops and lollipops, oh, what a rain that would be!
Standing outside, with my mouth open wide Singing La la la la, la la la, la la la, la la la
Issa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2003., 10:57   #27
ojeee, onda je Astoria gora od Bronx-a, ili ? U planu grada NY-a nisam nasao Astoriu. Jel ona spada pod Queens? Koji su najgori kvarti NY po tvom redosljedu?

radoznali NRWac
NRWac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2003., 11:26   #28
off topic ali analogija je velika pa eto...

Quote:
Mr Spiker kaže:
Aaaaaaaa, da, i zaboravih reci, pa citali smo svi Alan Forda, zar ne.

Ucinilo mi se to tada onako mladom i neiskusnom da je to bila neka teska zajebancija, , mos si misliti iznenadjenja kad sam shvatio da je to sve susta istina

"Aaaaaaaa, da, i zaboravih reci, pa gledali smo svi 'Allo 'Allo, zar ne.

Ucinilo mi se to tada onako mladom i neiskusnom da je to bila neka teska zajebancija, , mos si misliti iznenadjenja kad sam shvatio da je to sve susta istina "

(otprilike tako) by moj muz
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2003., 19:32   #29
Quote:
NRWac kaže:
ojeee, onda je Astoria gora od Bronx-a, ili ? U planu grada NY-a nisam nasao Astoriu. Jel ona spada pod Queens? Koji su najgori kvarti NY po tvom redosljedu?

radoznali NRWac
Astoria i Long Island City, su ti kvartovi odmah na suprot Manhattan-a. Samo treba preko mosta 59th st.

Astoria nije ono sto je nekada bila...

Prije je ona bila Balkan minijatura. No, uvijek je Grka, Talijana i Hrvata, Albanaca bilo najvise...

Sad imas Bosanske muslimane, Srbe, Crno Gorce (svih vjera), Arape, ARAPE...

Arapi su zauzeli jedan dobar dio tog simpaticnog kvarta...a i doselilo se puno njih drugi, tamnijeg lica...

U Astoriji ima sve sto ti treba...samo nebi nikome preporucio da tamo ode u shopping za garderobu...sve drugo sto ti treba, ona ima...

U Astoriji je nocni zivot nekada bio puno bolji. No, i sada se mozes dobro zabaviti...Samo biraj...od grckih kafica i klubova, irskih ili hrvatskih...

Astorija je i dan-danas GOLD MINE. Da, neki stancic se moze iznajmit od 700$, ali ima njih od $1000 i vise...

Kuce? Pristojnu kucu u Astoriji ne mozes kupiti ispod $500,000...a ima ih sto se vrte oko milion...

Astorija se ne moze poredit sa samim gradom (a sta se moze poredit sa samim Manhattanom, nista na svijetu). Ipak je to predgradja...

Astorija i Bronx? Iako u Bronx-u ima elitnih mjesta, za koje nikada niste culi...Astorija je za Bronx, BEVERLY HILLS.

LjutiBronxBomber is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2003., 20:25   #30
definitivno nebi isla iznad 110 ulice na Manhattnu.
Astorija nije toliko kriminalna kao gornji dio Manhattana iako ti se moze dogoditi da ti netko mazne radio iz auta, ili ostanes bez kotaca, i sl.
Harlem i Bronx su ipak tezi oblici Astorije

Ako zelis pogledati na mapi odi na mapguest.com i upisi astoria, ny
__________________
Oh, if all the little raindrops were lemondrops and lollipops, oh, what a rain that would be!
Standing outside, with my mouth open wide Singing La la la la, la la la, la la la, la la la
Issa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2003., 22:23   #31
Quote:
Issa kaže:
definitivno nebi isla iznad 110 ulice na Manhattnu.
Astorija nije toliko kriminalna kao gornji dio Manhattana iako ti se moze dogoditi da ti netko mazne radio iz auta, ili ostanes bez kotaca, i sl.
Harlem i Bronx su ipak tezi oblici Astorije

Ako zelis pogledati na mapi odi na mapguest.com i upisi astoria, ny
Hehe ti si zapela za kriminalnim aktivnostima...

New York je najsigurniji velegrad na svijetu...zahvaljujuci Giulianiu...

A sad? Sad imamo tog pederskog elitista Bloomberga...Mnogi mu nece oprostiti zbog zabrane pusenja u barovima i restoranima...

Covjek gotovo da vampirski proganja obicne ljude...RADNIKE...
LjutiBronxBomber is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2003., 22:37   #32
Quote:
Issa kaže:
definitivno nebi isla iznad 110 ulice na Manhattnu.
Pa onda bi dosta toga propustila, barem sto se zapadne strane tice. Naime, Morningside Heights, koji se prostire izmedju 110-te i 125-te ulice te izmedju Amsterdam avenije i Hudsona je jedan od ljepsih kvartova na Manhattanu, posebno od sredine 90-ih.

Sto se tice najgorih djelova grada -- juzni Bronx i dalji djelovi Brooklyna kao Bedford-Stuyvesant i Brownsville (rodni kraj Mike Tysona), pa zatim jugoistocni Harlem. Inace, najveci dio Harlema je OK, ali ima depresivnih djelova.
__________________
teenage dreams/so hard to beat...
zhabotinsky is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2003., 23:02   #33
Quote:
zhabotinsky kaže:
Pa onda bi dosta toga propustila, barem sto se zapadne strane tice. Naime, Morningside Heights, koji se prostire izmedju 110-te i 125-te ulice te izmedju Amsterdam avenije i Hudsona je jedan od ljepsih kvartova na Manhattanu, posebno od sredine 90-ih.
... i, izmedju ostalog, sveuciliste Columbiju.
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) Derviš aka Musliman.hr / Izrael 101
Kadija te tuži, kadija ti sudi / Case study / Legitimna kritika izraelske fiskalne politike / Izrael i UN / Arapsko-izraelski sukob
rambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2003., 23:22   #34
hvala na odgovorima. sad sam nasao par dobrih stranica o Astoriji i cjelim NYom samo nigdje se ne spominje hrvatski barovi, cafici ili restorani. Imali ih uopce u New Yorku?
NRWac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2003., 23:19   #35
Quote:
LjutiBronxBomber kaže:
New York je najsigurniji velegrad na svijetu...zahvaljujuci Giulianiu...
kome???
tebi ocito treba upgrade
daj si malo ujutro poslusaj vijesti prije nego izadjes na ulicu
__________________
Oh, if all the little raindrops were lemondrops and lollipops, oh, what a rain that would be!
Standing outside, with my mouth open wide Singing La la la la, la la la, la la la, la la la
Issa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2003., 23:23   #36
Quote:
zhabotinsky kaže:
Pa onda bi dosta toga propustila, barem sto se zapadne strane tice. Naime, Morningside Heights, koji se prostire izmedju 110-te i 125-te ulice te izmedju Amsterdam avenije i Hudsona je jedan od ljepsih kvartova na Manhattanu, posebno od sredine 90-ih.

Sto se tice najgorih djelova grada -- juzni Bronx i dalji djelovi Brooklyna kao Bedford-Stuyvesant i Brownsville (rodni kraj Mike Tysona), pa zatim jugoistocni Harlem. Inace, najveci dio Harlema je OK, ali ima depresivnih djelova.

huh da, moja greska, zaboravih na taj dio
ma ja sam zivjela najdalje na 89 ulici i 1 aveniji (naravno - istocna strana), i to je vec bila granica. Stalo se neko napucavao po cesti oko naseg kvarta. Jednom su imali neki veci okrsaj na 86 ulici, tam di je podzemna.
Moram priznati da nikad nisam zivjela visoko na zapadnoj strani, ali cini mi se bolji od istocne strane. Ali svejedno nebih isla previsoko gore.
Nijesad da ce iskociti neko taj cas pred mene, al nikad neznas kad bu se neka banda obracunala, a nije bas da mi se stoji na prvoj liniji okrsaja
__________________
Oh, if all the little raindrops were lemondrops and lollipops, oh, what a rain that would be!
Standing outside, with my mouth open wide Singing La la la la, la la la, la la la, la la la
Issa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2003., 23:26   #37
samo da nadodam kaj mislim o gradonacelniku:
on je poslovni covjek i to je sve za sto je sposoban. Katastrofalno vodi grad. Sad se polako vraca sva ona mafija koja se pod pritiskom iselila u LA
__________________
Oh, if all the little raindrops were lemondrops and lollipops, oh, what a rain that would be!
Standing outside, with my mouth open wide Singing La la la la, la la la, la la la, la la la
Issa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2003., 01:42   #38
Quote:
Issa kaže:
huh da, moja greska, zaboravih na taj dio
ma ja sam zivjela najdalje na 89 ulici i 1 aveniji (naravno - istocna strana), i to je vec bila granica. Stalo se neko napucavao po cesti oko naseg kvarta. Jednom su imali neki veci okrsaj na 86 ulici, tam di je podzemna.
Ja sam svakog tjedna na 88. i 1. aveniji i savrseno je sigurno. Mi se doma vracamo petkom oko 1 AM i pjesacimo do Central Parka na toj visini i nikad nitko nije iskocio na nas. Zivim na 122. i Broadwayu i ista je stvar - kvart je pun studenata, odicno osvijetljen, klinci su na ulici usred noci. Upper West Side je puno zivlja od UES ... ne moze se usporediti s Downtown nakon 8 PM (i zimi je zivo). Dodji i provjeri . Harlem je jos pomalo Wild West, ali onda opet postoje savrseno sigurni dijelovi Washington Heightsa, a preko mosta u Bronxu i Riverdale koji je, u odnosu na Astoriju, Beverly Hills.

A NYC jest jedan od najsigurnijih velegradova - uzmi povrsinu na kojoj se proteze i broj stanovnika, podijeli broj kriminalnih radnji po glavi stanovnika i bit ces pozitivno iznenadjena .
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) Derviš aka Musliman.hr / Izrael 101
Kadija te tuži, kadija ti sudi / Case study / Legitimna kritika izraelske fiskalne politike / Izrael i UN / Arapsko-izraelski sukob
rambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2003., 02:35   #39
ja sam zivjela u ny neko vrijeme, srecom krace jer mi je grad toliko bezveze da to nema nigdje


ok imas kaj za vidjet ali fakat nothing special


i ono kaj je najgore nikad ali nikad se nisam osjecala safe


san fran je jedino kaj mi se u us svida i gdje se po meni da zivjeti....i las vegas mi je isto mrak ali ny....nothing special kak veli cro cutie....


jedva cekala da odem od tamo
mijita is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2003., 02:41   #40
Quote:
rambi kaže:
A NYC jest jedan od najsigurnijih velegradova -
super, a sad mi vrati kazic u auto, popravi razbijenu sajbu i vrati KOTACE. Kak mislis da se vozim u takvom autu???
__________________
Oh, if all the little raindrops were lemondrops and lollipops, oh, what a rain that would be!
Standing outside, with my mouth open wide Singing La la la la, la la la, la la la, la la la
Issa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:33.