Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2010., 13:54   #81
-Ja sam morala imati crni recept od dr.i uvik sam morala čekati 10-ak dana da ga dobijem jer stiže iz uvoza...Pogledaj postove od prije cure su spominjale di se može kupiti bez recepta..
__________________
Nikad ne reci nikad........( ŽENSKO SAM , SAMO DA SE ZNA , god: 30 i kusur....)
ŠILJO is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 11:15   #82
Može se kupiti bez recepta na Dolcu u ljekarni, ali meni su rekli da ih obavezno koristim u kondom jer je kolegica imala loše iskustvo.
__________________
“In general, remember that is we who torment, we who make difficulties for ourselves."
Eve* is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 14:12   #83
pa, koliko vidim većina cura ga je koristila baš kao alternativu kondomu, eventualno uz prekinuti snošaj( koji sam po sebi nije siguran, bar meni
nema mi smisla koristiti kondome uz patantex, onda mogu i bez njega.ne znam, nisam baš toliki ziheraš.
a po pearl inexu su sigurniji od kondoma, tako da
zija is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 00:51   #84
Samo velim da su mi to u ljekarni rekli, a to isto mi je i ginekolog rekao
A smisao patentexa je onda da ga koristim uz kondom kad su plodni dani (ako slucajno pukne tada)
__________________
“In general, remember that is we who torment, we who make difficulties for ourselves."
Eve* is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 23:40   #85
plivadon je najsigurnija kontracepcija i nikad neče bit ništa sigurnije
__________________
nisam ginekolog al mogu pogledat
didixx is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 07.10.2010., 09:30   #86
kupila sam patantex bez recepta.sad čekam da popijem pilule do kraja, pa ću probati.valjda neću ostati trudna u ova tri mjeseca pauze
zija is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2010., 15:32   #87
Meni je zanimljivo kak su ti vagitoriji na popisu BEZRECEPTNIH lijekova HZZO-a, a izgleda da u nekim ljekarnama treba recept, u drugima ne?

Sad sam poslala mail po ljekarnama, baš me zanima što/ako će mi odgovoriti.

Zadnje uređivanje Sigurna : 23.10.2010. at 16:48.
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 09:24   #88
u Ri se nigdje ne moze nabaviti bez recepta, i ceka sa 10-12 dana na uvoz, cijena je 98 kn...u Sloveniji i ITaliji se ne moze nabaviti, ali ga ima u Austriji u slobodnoj prodaji, danas cu saznati cijenu

Inace ja ga koristim eto vec 2 mjeseca + pazi muz, i meni je ginicka rekla da je ta metoda gotovo 99% sigurna, ali mislim da je to ipak individualne prirode, u smislu da smo mi samo "pazi" metodu koristili 4 god i sve 5, znaci + ovo, mogu mirno spavati..

Nemamo nikakvih nuspojava, Bogu hvala kao da i ne koristimo
Quincey is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 12:13   #89
Quote:
Quincey kaže: Pogledaj post
u Ri se nigdje ne moze nabaviti bez recepta, i ceka sa 10-12 dana na uvoz, cijena je 98 kn...u Sloveniji i ITaliji se ne moze nabaviti, ali ga ima u Austriji u slobodnoj prodaji, danas cu saznati cijenu

Inace ja ga koristim eto vec 2 mjeseca + pazi muz, i meni je ginicka rekla da je ta metoda gotovo 99% sigurna, ali mislim da je to ipak individualne prirode, u smislu da smo mi samo "pazi" metodu koristili 4 god i sve 5, znaci + ovo, mogu mirno spavati..

Nemamo nikakvih nuspojava, Bogu hvala kao da i ne koristimo
Ja sam u Ri kupila bez recepta u ljekarni Prima Pharme kod Transadrie ali to je bilo prije godinu i pol,možda sada i ne daju više bez privatnog recepta
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2011., 14:45   #90
Dižem temu jer sam tek danas čula za ovo i moram priznat da mi se svidjelo. Da li netko može sa kutije pročitati eventualne nuspojave za one koje imaju malo osjetljivije područje.

Ovo bi mi dobro došlo za prekinuti snošaj metodu jer kondomi su mi očaj a pilule mi više štete nego što koriste... druge opcije nam baš i ne odgovaraju.

Koja ljekarna u Splitu je time opskrbljena?
stella76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2011., 18:42   #91
patentex oval u zg

meni je ovo najbolja metoda koju sam ikad koristila..
uzimam patentex zadnje 3 godine, nekad idemo da kraja nekad ne- i uvijek je sve bilo u najboljem redu..
sretna sam što sam nakon godina i godina pijenja pilula pronašla tako dobru alternativu

jedino nikako ne mogu shvatiti zašto ginekolozi mladim curama radije propisuju kontracepcijske tablete umjesto da im kažu za Patentex i upozore ih da u vrijeme ovulacije ne idu do kraja ?

nek mi neki ginekolog na forumu odgovori;molim

da sam s 19 znala za Patentex , valjda nikad ne bih dobila celulit i ispucane kapilare..

baš je moj dragi danas na Dolcu kupio 2 kutije, to košta 150 Kn i nije potreban recept. jedino kaj mi ide malo na jetra je čuđenje teta u apoteci kad kažem kaj trebam i njihovo obavezno upozorenje da mi uz to treba i kondom .

ne mogu garantirati , ali uz prekinuti snošaj mislim da je ovo najidealniji oblik zaštite od trudnoće.
toliko od mene
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2011., 09:12   #92
Lara79 molim te imas mozda broj telefona od te ljekarne na Dolcu pa bi mi frendica isla uzeti ako je moguce..hvala ti
Quincey is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 19:18   #93
Quote:
Quincey kaže: Pogledaj post
Lara79 molim te imas mozda broj telefona od te ljekarne na Dolcu pa bi mi frendica isla uzeti ako je moguce..hvala ti
joj,nemam...ali nazovi informacije.
na Dolcu imaš samo jednu ljekarnu. mislim da je adresa Dolac 5 , drugi kat.
ako saznam broj,ostavit ću ga ovdje na forumu
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 19:24   #94
Quote:
lara79 kaže: Pogledaj post
joj,nemam...ali nazovi informacije.
na Dolcu imaš samo jednu ljekarnu. mislim da je adresa Dolac 5 , drugi kat.
ako saznam broj,ostavit ću ga ovdje na forumu
evo informacija,mislim da je to to- pokušaj nazvati,ali to bi trebala biti ta ljekarna :


LJEKARNA SNJEŽANA FREBEL, mag. pharm. i LOBELL HERMANN FREBEL, mag. pharm.‎
Dolac 9
10000, Zagreb
01 48 16 788

sretno!
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 13:53   #95
odlicno, nabavila sam kod njih, poslali mi postom! Hvala na info!
Quincey is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2011., 22:33   #96
Quote:
Quincey kaže: Pogledaj post
odlicno, nabavila sam kod njih, poslali mi postom! Hvala na info!

no frks !
Uživaj
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2011., 14:49   #97
Jel svaka ljekarna drži patentex ili samo pojedine?
Vidim da se ova u Dolcu puno spominje.

Koliko vaginaleta sadrži jedno pakiranje?
Rekle ste, na Dolcu su 75kn?
__________________
:-)
sanjaTT is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2011., 11:40   #98
Quote:
sanjaTT kaže: Pogledaj post
Jel svaka ljekarna drži patentex ili samo pojedine?
Vidim da se ova u Dolcu puno spominje.

Koliko vaginaleta sadrži jedno pakiranje?
Rekle ste, na Dolcu su 75kn?
u zg koliko znam samo ta ljekarna drži a vjeruj mi da sam prije 3 godina obišla doslovno sve ljekarne u zg i nigdje to nisu imali. one u kojima nisam bila, te sam nazvala.. na kraju sam popiz.. i proguglala da vidim tko je uvoznik, nazvala uvoznika i on mi je rekao za tu ljekarnu na Dolcu ..
moguće da se nešto promijenilo, ali čisto sumnjam.
jedno pakiranje 12 vaginaleta.
ali isplati se
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 10:52   #99
Quote:
lara79 kaže: Pogledaj post
meni je ovo najbolja metoda koju sam ikad koristila..
uzimam patentex zadnje 3 godine, nekad idemo da kraja nekad ne- i uvijek je sve bilo u najboljem redu..
sretna sam što sam nakon godina i godina pijenja pilula pronašla tako dobru alternativu

jedino nikako ne mogu shvatiti zašto ginekolozi mladim curama radije propisuju kontracepcijske tablete umjesto da im kažu za Patentex i upozore ih da u vrijeme ovulacije ne idu do kraja ?

nek mi neki ginekolog na forumu odgovori;molim

da sam s 19 znala za Patentex , valjda nikad ne bih dobila celulit i ispucane kapilare..

baš je moj dragi danas na Dolcu kupio 2 kutije, to košta 150 Kn i nije potreban recept. jedino kaj mi ide malo na jetra je čuđenje teta u apoteci kad kažem kaj trebam i njihovo obavezno upozorenje da mi uz to treba i kondom .

ne mogu garantirati , ali uz prekinuti snošaj mislim da je ovo najidealniji oblik zaštite od trudnoće.
toliko od mene
Ajme Lara.....ovaj tvoj post uljepšao mi je dan. Prvi put čujem za te vaginalete i to je baš ono što meni treba. Iako koristimo metodu prekinutog snošaja, nekako sam uvijek u strahu...a hormonalna kontracepcija me skroz skršila...izvadila sam Mirenu pa sad čekam mengu, koju nemam od 6-og mjeseca. Ovo idem kupiti čim se nađem u centru. Hvala puno na informacijama....Pozz
mikica_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 15:24   #100
Ako koga zanima, mogu se nabaviti u drugdje u Hrvatskoj, ali na "crni recept" i čeka se jer ih ljekarna mora naručiti.
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:49.