Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.03.2010., 18:41   #1
Question Trudnoća nakon tumora

Pozdrav!!
Mlada sam mama djevojčice , lani mi je operiran tumor na mozgu dobroćudni,pontcerebralnog kuta,švanom, ili neurinom...
ima li itko iskustava s tim jer htjela bih drugo dijete a bojim se posljedica...
Molim Vas pomozite mi ako itko zna,...očajna sam,...
ninich26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 19:12   #2
Jesi li prvo pitala doktore i specijaliste o tome? Meni bi osobno to bilo prvo pitanje koje bih postavila svima: od ginekologa, endokrinologa do onkologa itd.
Zaista ti ne znam kako stvari stoje s tim.
Moj dragi je imao zloćudan tumor (ne na mozgu, srećom na vrijeme je bilo i sve se sretno završilo).
Na naša pitanja o budućem "potomstvu i sl." rečeno mu je da neće imati problema sa svojim "punoglavcima" jer se nije izlagao zračenju, niti je dobivao klasične kemoterapije i neće ostaviti nikakve posljedice, deformacije i sl na plod. Dobro on je muško, ali svejedno.....
E sad za tvoj slučaj ne znam, pošto je dobroćudan trebalo bi biti sve OK, normalno. Ali ne znam kako stvari stoje kad je mozak u pitanju - zaista ne znam. Nadam se da će se netko stručan javiti, a ti nastoj pitat doktore o tome.
I naravno, SRETNO za trudnoću, držim palčeve
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 12:58   #3
naprije se zahvaljujem na odgovoru, d i mislila sam preispitat seve moguće doktore i sve ali već sada koliko o tome spomenem svatko ima svoje mišljenje tako da,...a i muž mi se boji jako ,...što ako oo,ono,...na mukama sam velikim jer ni doktori nisu što su bili,...nadala sam se da ima netko sa nažalost sličnom pričom,....hvala još jednom, nadam se da ću imati lijepe vijesti,...
ninich26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 13:03   #4
hm.

isuse. kako odgovoriti na ovu temu a ne uvrijediti nikoga i ne navući na sebe pravednički bijes pola foruma? teško otvaračice topika, od mene ćeš čuti nešto što ne želiš čuti, najiskrenije moguće i s najmanje izmotavanja moguće.


odrasla sam s tatom koji je imao neurinom od moje 4. godine do svoje smrti, kad sam ja imala 25. s takvim iskustvom odrastanja, sve što ti mogu reći je: nemoj imati više djece. neurinom se često vraća, kod njega je pojam "potpuno izliječenje" gotovo nepoznat, mijenja ponašanje, mijenja osobnost, kažem, znam o čemu pričam

pruži najviše što možeš djetetu što imaš i moli boga da tvoje najviše bude za to jedno dijete dovoljno
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 13:11   #5
uh,...Hvala, ali to mislim ozbiljno,...da, nažalos i ja sam čula da se neurinom voli vraćati makar je dobroćudan,a to je ono što ja imam,tako bar u nekim nalazima piše, točnije tumor pontocerebralnog kuta,...stvarno ne znam što raditi i kako dalje,jer doista bih htjela dijete ali imaš pravo,...hvala na savjetu, svaki je dobrodošao,...
ninich26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 13:17   #6
nisam napisala,...imam 26 godina,tumor, tj ostatak se nakon operacije sam potpuno povukao, nisam imala nikakva zračenja ni ništa, niti pijem lijekove osim b vitamina jer imam parezu lijeve strane lićnog živca,posljedica operacije,...
ninich26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 18:02   #7
ima li ovdje još netko tko je operirao tumor i imao uspješnu trudnoću?
operirana sam pred godinu dana i svi dr su mi dali zeleno svjetlo za trudnoću. no naravno, mene je strah, a po netu niti nema baš puno primjera trudnoća nakon tumora na mozgu
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:03.