Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.03.2011., 09:23   #61
Quote:
Zlipa Tuljak kaže: Pogledaj post
Šta onda; da zovem il da dođem tamo pa onda zovem?


Moraš zvati prvo, kad hoćeš, jer kada dođeš tamo, sestra prvo kao iz topa ispali "jeste naručeni"
__________________
"Slova su mi šljokava"
WandaTheFamous is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 11:42   #62
Znači, po tebi je dovoljno samo dva dana prije?

Danas sam bila kod ginića, dobila sam tablete za mengu, rekao je da zovem i naručim se za otprilike 10-15 dana. Onda jel pametnije zvat sad i naručit se za tad ili dva dana prije nego što mislim da bi trebala dobit/ili dobijem prvi dan?
Patuljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 13:03   #63
Quote:
Zlipa Tuljak kaže: Pogledaj post
Znači, po tebi je dovoljno samo dva dana prije?

Danas sam bila kod ginića, dobila sam tablete za mengu, rekao je da zovem i naručim se za otprilike 10-15 dana. Onda jel pametnije zvat sad i naručit se za tad ili dva dana prije nego što mislim da bi trebala dobit/ili dobijem prvi dan?
A je ga kompliciraš. Nazovi i kaži da moraš odradit tad i tad, bez prevelike rasprave sa službenicom.
A ionako moraš odradit to prije nego počmeš piti tablete.
Što si dobila Dufaston?
To ti je progesteron, pa ne možeš vadit krv i mjerit progesteron, ako piješ dodatni.
__________________
"Slova su mi šljokava"
WandaTheFamous is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 13:49   #64
Quote:
WandaTheFamous kaže: Pogledaj post
A je ga kompliciraš. Nazovi i kaži da moraš odradit tad i tad, bez prevelike rasprave sa službenicom.
A ionako moraš odradit to prije nego počmeš piti tablete.
Što si dobila Dufaston?
To ti je progesteron, pa ne možeš vadit krv i mjerit progesteron, ako piješ dodatni.
Ne znam što sam dobila, on mi je odrezao neke svoje tablete, niš ne piše na njima, a dva puta prije tog sam pila duphastone koji mi je propisao. Nemam pojma šta je ovo, al ak me čovjek poslao na vađenje hormona i rekao da moram prije tog popit ove, valjda zna što radi. Tableta sam dobila 5 komada, kaže da će mi menga doć u roku 10-15 dana.

Enivejz, dobila sam Vuk Vrhovec - već dugo nisam pričala s ljubaznijom ženom koja ima veze s našim zdravstvom nakon što sam joj ispričala svoj roman, maltene se ona zabrinula i rekla: "pa šta ćemo?". Uglavnom, rekla je da samo dođem s uputnicom i objasnim tamo sve

Hvala ti
Patuljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 16:26   #65
Quote:
Zlipa Tuljak kaže: Pogledaj post
Ne znam što sam dobila, on mi je odrezao neke svoje tablete, niš ne piše na njima, a dva puta prije tog sam pila duphastone koji mi je propisao. Nemam pojma šta je ovo, al ak me čovjek poslao na vađenje hormona i rekao da moram prije tog popit ove, valjda zna što radi. Tableta sam dobila 5 komada, kaže da će mi menga doć u roku 10-15 dana.

Enivejz, dobila sam Vuk Vrhovec - već dugo nisam pričala s ljubaznijom ženom koja ima veze s našim zdravstvom nakon što sam joj ispričala svoj roman, maltene se ona zabrinula i rekla: "pa šta ćemo?". Uglavnom, rekla je da samo dođem s uputnicom i objasnim tamo sve

Hvala ti

Hvala nebesima da se nekad nađe i neko normalan
Kad onda ideš vadit?
__________________
"Slova su mi šljokava"
WandaTheFamous is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 22:50   #66
da li je moguce testirati se svojevoljno? mislim bez preporuke doktora i uputnice?
Otilija is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2011., 00:15   #67
Quote:
WandaTheFamous kaže: Pogledaj post

Hvala nebesima da se nekad nađe i neko normalan
Kad onda ideš vadit?
Sutra počinjem piti te tablete i onda bi mi za 2tj trebala stići menga, čim stigne ja pičim vadit hormone. Jer mi je on rekao prvi ili drugi dan, makar na uputnici piše 2.-5. Al ono, što prije izvadim, to mogu prije počet s kontracepcijskim pilulama i ne mislim sić s njih godinama. Dosta mi je više menge koja dolazi kad oće i paranoiziranja s trudnoćama. Eto, i jučer sam pišala na štapić. Jer nisam normalna.

Quote:
Otilija kaže: Pogledaj post
da li je moguce testirati se svojevoljno? mislim bez preporuke doktora i uputnice?
Naravno da može. Kod privatnika. Za više stotina kuna.

EDIT: u biti sad si me zatekla. Pa valjda može. Mislim, trebalo bi. Ak ti plaćaš, kog boli briga i da se testiraš na sidu, makar si djevica. Bar ja to tak shvaćam.
Patuljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2011., 11:25   #68
hahhahaha,good one tnx
Otilija is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2011., 17:00   #69
Quote:
Otilija kaže: Pogledaj post
da li je moguce testirati se svojevoljno? mislim bez preporuke doktora i uputnice?
moguće je, zašto ne, čim platiš sve može...samo trebaš znati koje točno hormone i u neki privatni laboratorij ili polikliniku..samo što košta, ja kad sam pitala cijenu za one osnovne hormone, nekih 8-10 ja mislim, ukupno je bilo oko 1500 kn...
e ali isti dan dobiješ nalaze a ne kao u bolnicama mjesec dana čekanja (točnije ja sam čekala 2mj) ... no, sve ima svoju cijenu
Ninna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2011., 14:29   #70
Quote:
Ninna kaže: Pogledaj post
moguće je, zašto ne, čim platiš sve može...samo trebaš znati koje točno hormone i u neki privatni laboratorij ili polikliniku..samo što košta, ja kad sam pitala cijenu za one osnovne hormone, nekih 8-10 ja mislim, ukupno je bilo oko 1500 kn...
e ali isti dan dobiješ nalaze a ne kao u bolnicama mjesec dana čekanja (točnije ja sam čekala 2mj) ... no, sve ima svoju cijenu
ja sam išla privatno, ali zbog PCOS-a, no opet je ginekolog taj kod kojeg sam išla i koji je odlučio iskontrolirati hormone pa je napisao uputnicu. Nisam ništa na ssvoju ruku. Uputnicu moraš imati svakako.

E da, cifra jest negdje oko 1500 kn kad se sve skupa zbroji, uključujući i sve ostalo kod krvne slike. Rezultati isti dan, još su meni poslali mailom.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 15:22   #71
krvne pretrage-hormoni-lab

Bok svima!
Cini mi se da bih ovdje najbrze mogla dobiti odgovor na pitanje mogu li se u labu doma zdravlja(u mom sucaju Kruge) vaditi pretrage hormona (estradiol, LH, FSH, estradiol itd) bez uputnice?

Izgubih prerano mengu(nekih 15 god) ranije zbog PTSP-a i ginekologinja me plasi da moram uzeti HNT-u ili cu dozivjeti infarkt, mozdani udar i osteoporozu u istom danu. Anyway...ne izgleda bajno

Doktorica OP-e ne moze dati uputnicu za hormone, to moze samo ginekolog a ja nisam nikad imala ginekologa doma zdravlja vec samo privatnog.

U Breyeru je divno ali skupo pa pomislih da bih mogla iskoristiti to sto placam zdravstveno a nikad ne koristim svoja prava.

Znam da se i u labu dz-a placa, ali ipak manje nego u privatnom.
Za vrijeme vadenja krvi padnem u kolaps pa mi je zgodnije vaditi u privatnom, ali nemam toliko para, no ako moram birati izmedu placanja i mucenja, radije bih ovo prvo.

Puno hvala
tamara23 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 26.04.2011., 16:12   #72
tamara, ne znam možeš li uopće u nekom DZ vaditi hormone, mislim da ne, nego samo u bolnici za što ti treba uputnica ginekologa. Dakle, trebala bi naći socijalnog ginekologa, a onda ga tražiti uputnicu.

U svakom slučaju, na Krugama sigurno ne možeš.
(ako netko zna za neki DZ gdje možeš, neka napiše)
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 17:04   #73
Hormoni se ne mogu vaditi niti u jednom DZ vade se u bolnicama.
Provjeri na hzzo-u jesi li mozda ipak upisana kod nekog ginekologa a ako nisi potrazi nekog i donesi preporuku privatne gin za vadjenje hormona jer dr op definitivno ne moze dati uputnicu. Za sruge bolnice ne znam ali znam da se na V. Vrhovcu i Vinogradskoj moras naruciti
PeggyB is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 12:35   #74
Zanima me da li se još uvijek mogu vaditi hormoni štitnjače na Merkuru bez naručivanja (ja sam vadila prošlo ljeto, pa se nije trebalo naručiti) a sad od kad su uveli ovo elektronsko naručivanje, nisam bila kod doktora uopće, pa me zanima zna li netko jesu li oni što promijenili?
I da li se kod njih mogu vaditi spolni hormoni?

Imam još jednu nedoumicu, nisam nigdje našla u tražilici (možda ne znam dobro tražiti) ali trebala bi raditi test supresije androgena, pa ima li netko možda tko je to radio, nemam iskreno pojma što se i kako tu radi??
__________________
.. And I will not be commanded And I will not be controlled And I will not let my future go on Without the help of my soul ..
lila_887 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 13:40   #75
Heeej, napravila ja svoje testove, suprug svoje i spermiogram mu je loš (asthenozospermia - slaba pokretljivost) i taman kad sam se spremala sa svim nalazima u Zg, ostala trudna. Mojoj i suprugovoj sreći nije bilo kraja sve do kraja 7. tjedna kad sam dobila užasne bolove i utvrđena mi je vanmaternična trudnoća. Bila sam na laparoskopiji gdje mi je odstranjena trudnoća i desni jajovod kad je bila u njemu (. Sad se oporavljam od operacije, ali čim mi bude bolje, opet u Zg.
NinaDrv is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 17:40   #76
Draga moja, ne predaj se nikada!
Uspjet ćete. Kad su uspjeli daleko daleko teži slučajevi - i vi ćete.
Kakva je hormonska slika kod tebe?
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2011., 14:19   #77
Ne znam kakvi su mi hormoni, nalaz mi je u Zg. 9. dan slijedećeg ciklusa idem u Zg, pa ću vidjeti. Neću se predati, makar me ovo dosta obeshrabrilo. Od samog početka sam znala da neće biti dobro. (
NinaDrv is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 16:38   #78
Molila bi da mi netko kaže koje je medicinsko biokemijski laboratorij najpovoljniji? privatni dakle....ili su u svima cijene podjednake?
trebam vaditi par hormona...
louiana is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2011., 23:57   #79
curke, znate li je li se potrebno naruciti za vadenje hormona na rebru? da ne cekam sljedeci ciklus... ako koja zna broj labosa, molim da mi posalje poruku. hvala!
muzikalno prase is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 16:00   #80
Quote:
muzikalno prase kaže: Pogledaj post
curke, znate li je li se potrebno naruciti za vadenje hormona na rebru? da ne cekam sljedeci ciklus... ako koja zna broj labosa, molim da mi posalje poruku. hvala!
mene isto ovo zanima...ako je tko nedavno vadio hormone: gdje je vadio u zg i kako to funkcionira s naručivanjem? ja nikada ne znam kada će M doći jer su mi ciklusi neredoviti
Lul is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:01.