Natrag   Forum.hr > Razno > Baš razno

Baš razno Teme za koje još nije otvoren specijalizirani podforum.
Podforumi: Kolekcionarstvo, Quizorama.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2015., 13:31   #141
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Pa nije to off topic?!
Jedino sigurno kaj bi ti došlo je ako je paket poslan HP-ekspres uslugom.Tada putuje vikendom i sigurno dolazi jer je takva usluga i plačena.Ako je poslan kao običan paket postoji mogućnost da ti dođe u ponedjeljak ali može ti doći tek u srijedu.Vikend se ne računa.
vikend se ne računa,al pošta putuje vikendom...
lega_iz_osijeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2015., 17:01   #142
Trebala bih preuzeti paket u pošti, naznacila sam da ne dostavljaju na adresu.. možda još ima šanse
Laterus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2015., 20:51   #143
zna li netko koliko se ceka da stigne paket redovnom postom (+osiguranje) iz svicarske u hrv?
brat mi poslao paket 1.12. i jos uvijek nemam nikakve obavijesti o paketu (a mozda prerano panicarim).

ako se paket zagubi negdje, tko mi nadoknaduje stetu, ch ili hr posta?


Poslano sa mog Lenovo A5500-HV koristeći Tapatalk
__________________
Like the drink, only not spelled the same.
Coffey is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2015., 15:26   #144
POZOR!!! Novi nameti Hrvatske nam Pošte!

Dođem nekidan u svoju Poštu podići paket i imam šta vidjeti. Naplatili mi ležarinu što nisam odmah podigao paket nego sutra dan, 1,10 kn. Ajde, to mi čak i ima smisla. Da se ne gomilaju paketi u lokalnoj pošti... Ali naplatit mi to što su oni mene carinski provjeravali i još ležarinu od 4 dana što se pošiljka, koja uopće ne podliježe carini, povlačila po pošti za carinjenje!?!? 17,30 kn!!! Pa to je suludo!!!!



Naime, od prošlog tjedna naplaćuje se:

1. Ležarina paketa u lokalnom poštanskom uredu = 1,10 kn po danu (rok za podizanje paketa je i dalje 5 dana)
2. Ležarina pošiljke u pošti carinjenja = 1,10 kn po danu
3. Otprema poziva - dokaz Carinarnici (slanje dopisa da se očitujem s računom za kupljeni proizvod kako bi provjerili da li podliježe carini (pošiljke vrijednosti iznad 22 EUR*)) = 12,90 kn

*Sukladno važećem Carinskom zakonu pošiljke koje stižu izvan EU do vrijednosti 22 EUR smatraju se kao "pošiljke zanemarive vrijednosti" te ne podliježu plaćanju carine i PDV-a. Ne znam zašto se u zakonu spominju euri kad je u nas još uvijek kuna službeno platežno sredstvo, ali dobro.

Što je sljedeće, policajci će nam naplaćivati paušal za svako zaustavljanje!? :-/
sarac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2016., 22:00   #145
Pozdrav, htjeo bi slati 2 gramofonske ploče iz Hrvatske u Australiju. Imam vlastito pakiranje za pošiljku, sve zajedno ispod 0.5kg

Ono što me buni, pod koju klasu spada to slanje? Paket, pismo, prioritetna pošiljka? Pitam radi online izračuna okvirne cijene slanja...

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima...
Strepite is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2016., 23:42   #146
Prije 2 dana sam poslao preporuceno i još nije stiglo, piše mi na pracenju kao i na početku da sam predao pošiljku. Jel to normalno?
Volim_glazbu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 16:57   #147
Pozdrav, trebam poslati igricu, znaci to je ko dvd. E sad kolko ce kostati postarina i kak da posaljem (mislim sta da stavim paket ili sta?)?
D E N I S is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 21:44   #148
Imaš na stranicama pošte izračun slanja pošiljke.
Uzmi onu veću kutiju za dvd, ko kad se rentaju filmovi, zamotaj u mjehuriće ako te strah. Ja sam slala preporučeno puno puta samo u kutiji, sve bilo super.
__________________
“Gossip is the devil's telephone. Best to just hang up!”
HepiHipo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2016., 02:28   #149
Imam jedno pitanje za nekoga tko je iskusniji sa paketima ili možda radi u pošti.
Mene zanima, ako sam zaboravio napomenuti da paket dođe brže(u pitanju je druga država), a poslan je kao premium ne ekonomičan koliko to utjece na isporuku paketa?
Pitanje sam postavio jer uvijek kada bih slao napomenuo bi da dođe brže te bih dobio uplatnicu na kojoj bi zaokružio PLUS opciju, a ovako ide opis sa weba za tu opciju.

PLUS (Prioritet)
Želite li da se s vašom pošiljkom brže postupa prilikom usmjeravanja i prijenosa, zatražite dopunsku uslugu PLUS.

@Strepite, pošto su to gramofonske ploce to bi spadalo više pod paket bez obzira što je unutar 1 kg. Australija se vodi kao ostatak svijeta i opcija (masa do 1 kg) bi te došla 180 kn (ekonomično), a premium 190kn. Premium = brže postupanje prilikom usmjeravanja i prijenosa. Plus staviš na to GLOMAZNO i LOMLJIVO(naplacuju se kao jedno) te ti naplate dodatnih 14,80 kn i na kraju te sve skupa ispade 204,80 Kn.

Zadnje uređivanje data-tech : 26.01.2016. at 02:39.
data-tech is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2016., 03:30   #150
Quote:
Volim_glazbu kaže: Pogledaj post
Prije 2 dana sam poslao preporuceno i još nije stiglo, piše mi na pracenju kao i na početku da sam predao pošiljku. Jel to normalno?
Ako si poslao do 15:00 radnim danom, pošta se obvezuje dostaviti u roku od 1-3 radna dana. Ukoliko si označio "prioritet" na papiricu za preporučeno onda se obvezuju dostaviti u roku 1 radnaog dana ako nema posebnih vremenskih neprilika.

Ukoliko kasne, primatelj (nazalost iako ti placas postarinu nemas nikakvih prava) moze zatraziti odstetu od 3×vrijednosti placene postarine. Da bi malo zakomplicirali jos vise primatelj mora imati presliku papirica/potvrde koji si ti dobio kada si slao.

Ja situaciju sredim tako da svakom kupcu ukoliko mu kasni paket, faksiram povtrdu u njegov PU i nagovaram ga da se žali
alfa111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 21:16   #151
imam problem. naručila sam nešto izvana tj. dečko je uzeo preko mog računa jer se zamalo rasprodalo, i zabunom poslao na moju staru adresu gdje sam bila podstanar. dali su mi broj poštara da ga nazovem i objasnim situaciju, ja sam mu uživo rekla u čemu je stvar i ako je moguće da papirić/paket dostavi na trenutnu adresu, on je rekao"nema problema"no vidjelo se da to neće napraviti. novija narudžba iz istog shopa je stigla, dok ova koja je poslana 2 dana prije ove nije. otišla sam na svoju bivšu adresu i ženska tamo tvrdi da nije ništa stiglo. očito su ubacili u sandućić i ona je lijepo sebi uzela paket čija je vrijednost 800 kn(bilo je sniženo sa te cijene). eto. što mogu napraviti? što biste vi napravili?
Dotty is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2016., 10:10   #152
ja se uvijek tresem kad mi nešto dolazi, jednom mi je maska za mob došla iz kine prije nego preporučeno pismo iz trogira
garakelim is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2016., 16:45   #153
Meni ovaj mjesec nije stiglo preporučeno pismo iz porezne, niti obavijest u kaslić, baš ništa.
Išla sam nakon dva tjedna od slanja sama u poreznu po svoje rješenje.
I isti ovaj mjesec jednostavno mi nisu u kaslić ubacili račun za toplanu, morala sam i to tražiti izlistanje preko maila jer nije stiglo poštom.

Kaj se dešava s našom poštom ne znam, ali nije u redu.
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2016., 13:24   #154
Za sve koji narucuju preko kine, ebaya http://www.posta.hr/postanske-usluge...ket/mali-paket
__________________
To nisam ja , to je moja shauma!
matecro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 23:24   #155
iako sam slao već neke pakete, imam dva kratka pitanja i molim odgovor:

kako bi mi bilo najpraktičnije poslati jednu društvenu igru a da se baš ne raspe iznutra i ne ošteti? dimenzije kutije su cca 37 x 20 x 4 cm. može li se to samo zamotati u neki papir iz knjižare i poslati? svaka ideja mi je ok

da li se može plaćati karticom paket (troškovi slanja)?
blueboyblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 07:30   #156
Poslala bih torbicu jednu u ameriku...jel to ide na carinu i koliko bi otprilike kostalo?torbica je moja jlali nemam racun pa da je nebi zapljenili!!!

I koliko bi to kostalo?
murof7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 15:22   #157
pozdrav,

trebao bi mi doći paket, a nisam u Zagrebu.

zanima me ima li tko iskustva s izlaženje Pošte u susret ako ih nazovem i zamolim da zadrže paket par dana duže od onih 5 naznačenih na žutom papiriću? (ako netko ima iskustva s Poštom na zagrebačkoj remizi, još bolje )

hvala!
__________________
Apa apa.
DEFLORATION is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 11:43   #158
Quote:
DEFLORATION kaže: Pogledaj post
pozdrav,

trebao bi mi doći paket, a nisam u Zagrebu.

zanima me ima li tko iskustva s izlaženje Pošte u susret ako ih nazovem i zamolim da zadrže paket par dana duže od onih 5 naznačenih na žutom papiriću? (ako netko ima iskustva s Poštom na zagrebačkoj remizi, još bolje )

hvala!

nazoveš pa provjeriš najbolje sve je moguće
lega_iz_osijeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 19:21   #159
Pozdrav!

12.6. je poslan paket preporučeno da dođe do sutra u 15 sati
14.6. sam provjeravala ujutro , bio je kod dostavljača i taj dan je trebao biti dostavljen
Na praćenju pošiljke piše da je dostavljen popodne i da sam ja potpisnik

Mogu li pisati žalbu i ako nađu paket pošto nisam ništa potpisala, što nije ostavljen papirić i što nije stigao u roku? I kakva je procedura?
Pigmy Puff is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 19:53   #160
naravno da mozes. i trebas.
postar koji te potpisao, a paket ostavio tko zna kome (ili ga je zadrzao) zasluzuje ono sto bi znog ovog trebao dobit - otkaz.

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:23.