Natrag   Forum.hr > Razno > Baš razno

Baš razno Teme za koje još nije otvoren specijalizirani podforum.
Podforumi: Kolekcionarstvo, Quizorama.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.05.2014., 19:43   #41
Quote:
Cuflekica kaže: Pogledaj post
Danas sam "osvojila" spomenuti tlakomjer s poštarinom od 140 kn. Pitala sam gospođu preko telefona da li mogu doći osobno preuzeti u Rijeci i rekla je da može i dala mi adresu. Čisto sumnjam da je točna, ali ću poslat prijateljicu koja živi u Rijeci da mi ode podigut taj tlakomjer Baš me zanima što će biti.
Adresa je: Ulica Drage Gervaisa 5, Rijeka.
Kvragu, ja upravo danas nasjeo na to.



Ništa, sutra me nema doma.

Meni se žena predstavila da je iz Zadra firma, ista spika dobiješ tlakomjer od 700 kn za 140 kn. Mama mi je tlakaš pa reko ajd uzmemo.

Nevjerojatno kakvi su ljudi. Sva sreća da sam išao provjeravati na netu jer mi odmah nije bilo sve kak štima.
Vaxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2014., 23:48   #42
Mene je nekidan zvao frajer sa skrivenog broja da mi zele darovati parfem

Rekla sam im da me ne zanima i dovidenja

Koji idioti


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2014., 17:55   #43
Nema šanse. Ja ih uvijek pitam otkud im moj broj i moji podaci, kao i dozvola da ih upotrijebe za ,,nagradnu igru''. Uvijek je muk s druge strane. Razumijem da je onima koji zovu to samo posao i da im definitivno nije ugodno raditi u takvom okruženju za mižeriju, ali ne dam da me se zeza..

Od restorana, parfema, tlakomjera, pa nadalje.. Dobra ideja s time da pošalješ frendicu, ali je pitanje na što će naletiti i ako nije lažna adresa

Ako me baš zanima, pitam ih imaju li web stranicu i mogu li mi nešto poslati mailom, kao i ime i prezime osobe s kojom sam razgovarala, zapišem i ime tvrtke. I zamolim da me ne zovu ponovo..

Pogađate, nijednom nisam primila mail niti je bilo stranice na kojoj mogu pogledati, kamoli dalje Nema šanse.
Edgarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2014., 14:08   #44
Kakvo zvanje policije zbog dolaska dostavljača i strah da će vas isti tužiti
Ne preuzmete (tj odbijete preuzeti) paket i bok. Boli njega briga, vratit će ga odakle ga je i preuzeo.
__________________
Nobody cares. Work harder.
Miss Hyde is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2014., 19:55   #45
Evo da obavijestim kako je prošlo.

Došao je zaista čovjek idući dan sa tlakomjerom (i to je bio digitalni kakvih ima u apotekama, a ne onaj kakvog koriste doktori, tko zna jel uopće ispravan). Otvorio vrata, rekao da ne želim i da ne zovu više, i to ljubazno bez povišenih tonova i otišao čovjek.

Upamtite, takvi "ugovori" preko telefona se glatko mogu odbiti i oni vam ne mogu ništa. Slobodno ih odbijte, a ako vam počnu prijetiti, ne mogu vam po zakonu ništa.
Vaxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2014., 21:32   #46
Quote:
Vaxxx kaže: Pogledaj post
Evo da obavijestim kako je prošlo.

Došao je zaista čovjek idući dan sa tlakomjerom (i to je bio digitalni kakvih ima u apotekama, a ne onaj kakvog koriste doktori, tko zna jel uopće ispravan). Otvorio vrata, rekao da ne želim i da ne zovu više, i to ljubazno bez povišenih tonova i otišao čovjek.

Upamtite, takvi "ugovori" preko telefona se glatko mogu odbiti i oni vam ne mogu ništa. Slobodno ih odbijte, a ako vam počnu prijetiti, ne mogu vam po zakonu ništa.
Zar nije lakše jednostavno preko telefona ljubazno odbiti i reći da niste zainteresirani ili tražiti više legitimnih informacija ak vas baš zanima?

Prištediti onima koji rade na takvim telefonima i dostavljaju muke, vjerujem da im nije posao snova...
Edgarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2014., 00:35   #47
Biovita Zagreb telefonska prijevara?

Prije dva dana su me nazvali iz tvrtke Biovita iz Zagreba. Da sam dobio potpuno besplatno poklon pojas za leđa i Tigrovu? mast. No da dostavu treba platiti 135 kn.

Kako svi znamo da dostava u Hrvatskoj stoji oko 30-40kn od vrata do vrata ovisno o veličini paketa i da li koristimo Hrvatsku Poštu ili neku od dostavnih službi poput Overseasa Intereurope Cityex-a i slično zahvalio sam se na poklonu gospodinu i rekao da poklon prihvaćam a da ću dostavu organizirati sam.

Tada se je telefonski prodavač iz Biovite odjednom počeo izmotavati da ne mogu ja organizirati dostavu da treba osobno doći u Ilicu 306??? i da se ne smije nikoga poslati???? Kada sam mu ponovio da nema problema da ću se pobrinuti za dostavu odjednom je posato grub, bezobrazan i poklopio slušalicu.

Zanimljivo zvali su sa skrivenog broja...

Budite oprezni! Tigrova mast je vjerojatno bezvrijedna krema... pojas mozda vrijedi 10kn a oni vas pokušaju ODERATI za 135kn i cijelo vrijeme spominju poklon a kad se kaze da cu sam preuzeti besplatni poklon postaju grubi i poklapaju slusalicu?

Jos jedna prijevara u nizu ili?
AndreaDoria is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2014., 16:25   #48
Quote:
AndreaDoria kaže: Pogledaj post
Prije dva dana su me nazvali iz tvrtke Biovita iz Zagreba. Da sam dobio potpuno besplatno poklon pojas za leđa i Tigrovu? mast. No da dostavu treba platiti 135 kn.

...
Zanimljivo zvali su sa skrivenog broja...

...

Jos jedna prijevara u nizu ili?

Naravno da je prevara.
Ja se na skrivene brojeve (više) ne javljam...
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 23:19   #49
Mog starog već dvaput zvali u manje od pola godine da je osvojio kozmodisk, prvi put je bio prikazan broj, drugi put bio sakriven.
revid is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2014., 00:34   #50
Izgleda da su moji magnet za razno razne telefonske prodaje. Zvala je neka agentica da organiziraju nekakvo predavanje za zaštitu zdravlja u prostoru jednog Doma Zdravlja u Rijeci. Poslije se ispostavilo da se radi o tvrtki Health care d.o.o iz Splita koja prodaje Bio lampe i uređaje za magnetoterapiju. E sada postalo mi je čudno kada su cijenu za taj magnetni jastuk od 32.000 kn!!! da dobro ste pročitali tridesetdvije tisuće kuna odjednom spustili kao nagradu na 10.000 kn. Dakle popust od 22.000 kn???

Dakle za 32.000 kuna sa popustom od 22.000 kn prodaju nekakav magnetni jastuk koji se spoji na nekakav generator struje koja stvara magnetsko polje iznad tog jastuka lezaja. Zanima me zna li netko nešto o ovome? Pomaže li kod reume i hernije diska?
Uz to u cijenu je uključena i jedna Bio lampa.

Dakle vrijedi li to išta? Ili?
AndreaDoria is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2014., 02:13   #51
Quote:
AndreaDoria kaže: Pogledaj post
Izgleda da su moji magnet za razno razne telefonske prodaje. Zvala je neka agentica da organiziraju nekakvo predavanje za zaštitu zdravlja u prostoru jednog Doma Zdravlja u Rijeci. Poslije se ispostavilo da se radi o tvrtki Health care d.o.o iz Splita koja prodaje Bio lampe i uređaje za magnetoterapiju. E sada postalo mi je čudno kada su cijenu za taj magnetni jastuk od 32.000 kn!!! da dobro ste pročitali tridesetdvije tisuće kuna odjednom spustili kao nagradu na 10.000 kn. Dakle popust od 22.000 kn???

Dakle za 32.000 kuna sa popustom od 22.000 kn prodaju nekakav magnetni jastuk koji se spoji na nekakav generator struje koja stvara magnetsko polje iznad tog jastuka lezaja. Zanima me zna li netko nešto o ovome? Pomaže li kod reume i hernije diska?
Uz to u cijenu je uključena i jedna Bio lampa.

Dakle vrijedi li to išta? Ili?
Nagrada koja se treba platiti 10 000 kuna?

Uglavnom, ja sam se naučio pameti i više niti ne slušam nikakve "agente", "predstavnike" ili bilo što drugo. Predlažem to svima.
Vaxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 14:46   #52
Jednostavno uvijek kažem da nisam zainteresiran i spustim slušalicu.
A ako sam raspoložen, onda ih upitam zašto moram platiti išta ako sam nešto osvojio? Koliko znam, kod svih nagradnih igara sponzor plaća i trošak dostave, osim u slučaju da proizvod/nagradu moraš doći preuzeti osobno.
Odgovor, naravno, nikad nisam dobio.
__________________
Respira... Aguanta un segundo y respira... Cierra los ojos y mira... Mientras te duela, respira conmigo el dolor...
uzurpator is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2014., 21:44   #53
Jednom sam pala na parfem

Očekujem sljedeći poziv, razgovara mi se s nepoznatim ljudima dugo baš
kukurice is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2014., 22:37   #54
mene danas zvali neki, izabrali smo vas i jos 4 obitelji iz vaseg grada, dobivate na poklon neka dva magenstka remena, neku tigrovu mast i neki toplomjer bez zive, jel od kada smo u eu ziva je zabranjena u toplomjerima , eto samo moram platiti dostavu, mislim da je zena rekla 100 kn, zahvalio se i rekao da me ne zanima , zena rekla dobro i kraj razgovora
Jakov86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 13:00   #55
Tlakomjer iz Rijeke

I mene ponekad nazovu takve firme. Ako se javi supruga ili kči, uvijek ja preuzimam razgovor. Ako sam dobio nešto, a firma je iz Zagreba, odmah tražim adresu i velim da isti čas dolazim po nagradu. Tu završava priča.
Međutim, juće je sve otišlo predaleko od tih drznika. Nazove me baba navodno iz Rijeke, nisam zapamtio firmu jer je nešto promrmljala. Uglavnom, izabran sam između mnogih i dobio sam besplatno digitalni tlakomjer. Inače volim malo zajebavati te gnjavatore, ali juće mi se baš nije dalo. Samo sam je prekinuo, rekao da me ne zanima i neka poklone drugom sretniku. Prekinula je i ona i poklopila. Sad nastupa drskost koju još nisam doživio.
Drugi dan netko zvoni na portafon, žena pita ko je, ovaj veli-dostava tlakomjera. Tlak mi je odmah skočio. Ja na vrata, jedva čekam dostavljača da se popne na drugi kat. Dođe on sav sretan, tip oko 40 godina, nosi vrečicu i nekakav papirič, odrezak, rukom napisani moji podaci itd. Evo vaš tlakomjer, kaže on ozarena lica. Ja ljut, nabrijan velim da ovakvu drskost još nisam doživio, da to nisam naručio. On meni pokazuje na odresku moje ime i kao potvrdu da sam ipak naručio veli da piše: "Zvoniti na zvono".
Tu sam puko. Kad je vidio da nebu dobro završilo za njega ako bude uporan u dokazivanje da sam to ipak naručio, počeo je kukati kako živi od toga i od svake dostave i sve tako u kukavnom tonu, računajući da ću se sažaliti nad njegovom sudbinom i ipak otkupiti tlakomjer, koji ima čak 5 godina garancije.
Uglavnom, više nisam imao strpljenja, gurnuo ga s vrata i rekao da ode trčećim korakom.
Iduči, ako se pojavi, odma dobiva nogu u guzicu. Pa nek se žali.
rajkoval is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2014., 23:52   #56
Susjedi penzioneri pali na foru i "dobili" tlakomjer neki dan

Ovako izgleda kutija
http://i57.tinypic.com/vyv1af.jpg

na njoj je i deklaracija
http://i58.tinypic.com/210ft02.jpg


Potrazio sam taj model i cini se da uopce nije Riester proizvodjac kako pise na deklaraciji, ustvari se radi o proizvodjacu/web prodaji iz Poljske:
http://huaqing.pl/en/blood-pressure/140-0197-b-en.html

cijena mu je preko njihovih stranica 17,28 zł, sto je oko 32kn
http://sklep.huaqing.pl/pl/searchque...hot/5?url=0197

Inace na racunu pise da tlakomjer kosta 45kn, a da je postarina 100kn, tako da pada u vodu i prica o besplatnom poklonu, jer im na racunu pise tocna specifikacija sto ste platili...(ako na one gore 32kn dodamo PDV, to je otprilike ta cifra), zvali su iz "Rijeke" ali firma navedena na racunu ima ZG adresu...
Zorz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 10:06   #57
Nekidan je zvala neka, uvijek kažu da zovu iz nekog drugog grada i sada na "našem" području rade promociju, darivanje i sl. Mislim da je ovaj put bilo rečeno iz Zadra da zove, firmu ili nije rekla ili nisam razumjela...

Da sam dobila te magnetske remene i pič.mile materine. A ja vani vozila drva u rano jutro, pospremala ih u šupu, i čujem zvoni kućni, bilo 8 i 15. Reko, nešta je hitno kad neko tak rano zove. I trčim ja po stepenicama, skoro glavu razbila, javim se, a Jeb_te, a ono ONI zovu!!!!

Poludila sam, prekinula sam ju u pola rečenice, rekla da me ne zanima, da mi to ne treba jer nemam starce u kući (imam) i poklopila.

Već sam pisala o tome, i rekla, da kad mene nije bilo doma, da su moji (sadašnji muž, tadašnji dečko, i mama) nasjeli na onaj glupi lažni Kosmodisk.
I mater je naravno, kao, povjerovala u isto neki remen za koljena (izgleda ko onaj iz Top shopa, dr Levine, al nisam ju uspjela ni pitat šta točno ni otkud točno to), eno, nosila ga dva puta, ku_ac, palac, skoro sam ju razbila, reko "Tvoji su novci, ali samo da te još jednom vidim da si nešto naručila ili nasjela na te lažove".
__________________
No heroes, villains, one to blame, while wilted roses fill the stage... ♥
♫Books♪
miss-rebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 18:14   #58
Ja ću na ovoj temi ocito imat najvise postova
Zvali maloprije, neki, 01 5632 900 broj. Ja se javila i odmah poklopila jer vidim da je neki žnj broj koji mi je nepoznat. I odma idem guglat broj, veli google da su to neki kaj su operirali, slali ljudima na mobitel poruke da imaju propusten poziv i da nazovu broj... a onda im skinu po 30 ili vise kuna s racuna... a javi se sekretarica!!!
__________________
No heroes, villains, one to blame, while wilted roses fill the stage... ♥
♫Books♪
miss-rebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2015., 19:04   #59
Quote:
AndreaDoria kaže: Pogledaj post
Izgleda da su moji magnet za razno razne telefonske prodaje. Zvala je neka agentica da organiziraju nekakvo predavanje za zaštitu zdravlja u prostoru jednog Doma Zdravlja u Rijeci. Poslije se ispostavilo da se radi o tvrtki Health care d.o.o iz Splita koja prodaje Bio lampe i uređaje za magnetoterapiju. E sada postalo mi je čudno kada su cijenu za taj magnetni jastuk od 32.000 kn!!! da dobro ste pročitali tridesetdvije tisuće kuna odjednom spustili kao nagradu na 10.000 kn. Dakle popust od 22.000 kn???

Dakle za 32.000 kuna sa popustom od 22.000 kn prodaju nekakav magnetni jastuk koji se spoji na nekakav generator struje koja stvara magnetsko polje iznad tog jastuka lezaja. Zanima me zna li netko nešto o ovome? Pomaže li kod reume i hernije diska?
Uz to u cijenu je uključena i jedna Bio lampa.

Dakle vrijedi li to išta? Ili?
Evo, već treći dan uzastopno imam propušten poziv od njih! I to svaki put oko 12 sati. Sigurno misle da sam neki naivni povodljivi starac.
__________________
Prvo te ignoriraju. Nakon toga te ismijavaju. Potom se protiv tebe bore. Na kraju pobjeđuješ.
Mahatma Gandhi
Jack Hammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2016., 10:20   #60
Healt care

HEALTH CARE! Ja sam također nasjeo na poziv u hotel Panorama u Zagrebu.
Kao tjedan je kardiovaskularnih bolesti pa vršimo potpuno besplatno snimanje srca, vena... Doći u hotel u 9 ili u 17 sati.
Došao malo prije, u 16:55 a tamo čeka 30-40 ljudi. Svi naručeni u 17 sati, tko je zadnji, svi šute. Parking platio 2 sata, misleći biti će dovoljno.
Izlazi djevojka iz dvorane i poziva nas unutra. Snimanje će trajati oko 3 i pol sata, tko ne misli ostati toliko neka odmah odustane, kaže ona. Ostaje nas oko 25. Još dok stojimo, mjeri nam nekom štipaljkom sadržaj kisika u krvi i govori da zapamtimo rezultat, svi imamo od 90 do 95.
Sjedamo i slijedi video prezentacija koju vodi dečko star oko 35 godina. Govori se o moždanom i srčanom udaru te uzrocima i posljedicama. Stalno spominje masnoće kao uzrok svemu a nikako kolesterol!? Pregled je besplatan jer ga sponzorira njemački proizvođač posuđa od titana Ambasador. Slijedi mala prezentacija zagrijavanja prazne posude na indukcijskom kuhalu. Cijena kompleta prava sitnica, oko 7.500 kuna. Treća osoba je visoki dečko koji nas poliježe na prostirku u kojoj su žice pa elektronički valovi masažom, povećavaju sadržaj kisika u krvi. Ponovno mjeri štipaljkom i sada je svima rezultat veći za oko 5 jedinica, 95-99.:klap:
Cijena prostirke, prava sitnica 21.000 kuna. Slijedi mjerenje tlaka na desnoj ruci. Paralelno sa masažom i mjerenju tlaka se odvija predavanje.
To je već 19 sati, prošlo je dva sata pa treba produljiti pakiranje.
Stižu rezultati mjerenje tlaka, pedesetak podataka, desetak dijagrama i olovkom upisana velika brojka unutarnjih masnoća. Muškarcima se kreće od 33 do 35 a ženama od 43 do 47. Pokazuje pakiranje 30 ampula Q10 za samo 750 kuna inače je cijena 1500. To je godišnja potrebna količina pije se jedan mjesec, svaki dan.
Slijede podjela srećki sa brojevima i nagrade:
1. nagrada -popust 10.000 kuna na prostirku ako vam srećka završava brojem 3. Diže se čovjek, dobiva pljesak, odlazi otraga po nagradu, ne znam je li nasjeo.
2. nagrada -popust 15.000 kuna na prostirku ako vam srećka završava brojem 1. Diže se čovjek, dobiva pljesak, odlazi otraga po nagradu, ne znam je li nasjeo.
3. nagrada -popust 15.000 kuna na prostirku i set posuđa Ambasador ako vam srećka završava brojem 5. Svima nam ostalima je srećka sa tim zadnjim brojem. Prvih 5 dobiva nagradu.
Posebna nagrada svima su ampule za samo 750 kuna.
Kako malo tko nosi toliko novaca u džepu, nudimo Mastercard, American kartice, može ali je onda cijena 900 kuna. Ali bankomat vam je ispred hotela i svi trk na bankomat.
Zato su sve žene imale 10 jedinica veće masnoće kako bi uvjerile muževe u potrebu kupovine ampula i to je kod mene upalilo.

Zadnje uređivanje ZET : 16.03.2016. at 10:24. Reason: Lapsus u naslovu, treba Health care!
ZET is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:16.