Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong, Igre & ostalo (Eurosong)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.03.2015., 17:04   #41
U najavi današnje epizode vrtni koromač, a koromača nigdje u emisiji??
__________________
https://dread-kinder.forumotion.me/

Zadnje uređivanje Dread : 08.03.2015. at 18:09.
Dread is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 19:18   #42
Svejedno,odlicno!
Erik Bez Zemlje is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 21:28   #43
Quote:
Erik Bez Zemlje kaže: Pogledaj post
Svejedno,odlicno!
Dapače, slažem se!
__________________
https://dread-kinder.forumotion.me/
Dread is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 10:20   #44
Bez obzira na hvalospjeve kojima je emisija Vrtlarica (uglavnom) popraćena, moglo bi joj se štošta zamjeriti.
No, uvažavam trud i nisam to do sada komentirala, nadajući se da će se Vrtlarica "odskočiti" na višu razinu od početne.

Također, osobno mi je neprihvatljiva razina izražavanja javnog djelatnika HRT-a na fb profilu: https://hr-hr.facebook.com/pages/Kor...29785553729096

Već se i ranije tamo našlo više komentara vlasnice profila koji su bili neprihvatljivi, ponekad usmjereni i na druge TV kuće (BBC, primjerice).
Način zamolbe za kontaktiranje Službe za gledatelje HRT-a radi Vrtlarice je, po meni, bio na samoj granici pristojnosti.
Vjerojatno mnogi koji imaju svoj vrt na istoj udaljenosti od mjesta stanovanja kao gđa Šoštarić o eksplicitnoj izjavi da sama obrađuje svoj vrt imaju određeni stav...

Najnoviji odgovori na komentare gospođe-komentatorice na profilu (gore navedeni link) kojoj je cijena od 3 tisuće kuna za radionice koje gđa Šoštarić planira održavati previsoka, za moj su ukus neprihvatljivi: u njima se pojavljuje ton gđe Šoštarić koji doživljavam svađalačkim, uz nepoznavanje gramatike i pravopisa, a pojavljuje se i riječ "idijoti" (?!).
Za javnog djelatnika, čini mi se da je to ipak previše.

S moje strane, veliki minus u puno pogleda.

Zadnje uređivanje lila blue : 15.05.2015. at 10:51.
lila blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2016., 14:03   #45
Gledam neki dan Vrtlaricu na HRT-u. Mislim da ta emisija služi uvođenju GMO-a u ekološko vrtlarenje.
allstyle is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2016., 14:08   #46
cestitam joj da je nasla nisu u kojoj moze ugodno zivjeti i zaradjivati bez muke ali da, hvali genetski modificirano raslinje i prodaje maglu kao mudrost. ili sam ja samo naisao na dvije, tri takve epizode - sadila je razne salate, slucajno o tome nesto znam i sve odreda su gmo.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 23:16   #47
@7nationarmy

Vrlo razocaravajuce

Mozes li precizirati barem jednu konkretnu epizodu datumom gdje daje preporuku za tri dijabolicna slova?

Inace, glazbeni Vrtlarice radi veliku gresku sto inzistira na katalogu kojeg koristi kao glazbenu pozdadinu. Da ne bude zabune, izbor je dobar i odrzava ton i sadrzaj emisije u lagodnom osjecaju, ali nepotrebno cini postavljanje najpopularnijeg video servisa, u vecini slucajeva, osudjenog na blokiranje kompletnog tonskog dijela, sto ce reci - kompletne informacije.

Komentiram jer sam prije godinu kasno saznao da mi je prijateljica bila u emisiji pa sam htio potraziti na jubiju. Ona ga je kasnije pronasla jer ga je snimila pa sam odgledao. Ali trazreci na webu, brzo sam shvatio da je svaka peta postavljena Vrtlarica, upravo kompletno tonski blokirana zbog previse angaziranog glazbenog dijela koji curi kompletnom emisijom. Toliko je besplatnih pozadina koji nece pravima raditi probleme kod postavljanja. Doduse, kad cujem za GMO... Grrrrr

...
Cat6 is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2017., 19:31   #48
^ jučer pogledah emisiju nakon dugo vremena, vidim da su kompletno promijenili glazbene podloge (od one izvrsne uvodne Thomasa Newmana do Blank&Jones). To be honest, ovo novo nimalo mi se ne sviđa, skroz iritantno i nelagodno, dobiješ odmah nekako drugačiji dojam o emisiji. Tko god je to birao ja bih mu dao otkaz. Ono staro mi se puno bolje uklapalo u sve. Bilo je umirujuće, opuštajuće...
Meron is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 13:20   #49
Mene nervira sto ne govori di nadje sve te gljive i kojkakve kerefeke za prskanje biljaka....
Ona samo kaze stavis to i to i prskas...pa reci dicu zbavit to .... A Kornelija sestro slatka....kak ja da znam....
odem u apoteku poljoprivrednu baba sto tam radi gleda u mene ko da najavljujem smak svjeta...
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 08:17   #50
Quote:
mafri kaže: Pogledaj post
Mene nervira sto ne govori di nadje sve te gljive i kojkakve kerefeke za prskanje biljaka....
Ona samo kaze stavis to i to i prskas...pa reci dicu zbavit to .... A Kornelija sestro slatka....kak ja da znam....
odem u apoteku poljoprivrednu baba sto tam radi gleda u mene ko da najavljujem smak svjeta...
Uvijek vrlo rado pogledam vrtlaricu ali slažem se s tobom da po nekim pitanjima nije baš informativna .Razlog ne znam ,možda je u pitanju nabavljivost ( nisu sve stvari dostupne i kod nas ) a možda i cijena ( neke stvari su jaako skupe) .
Homeogarden ima mikorizne gljive ali maaaala vrečica košta 30 tak kuna a mislim da je dovoljna za 4-5 flanaca...


No svejedno za vrtlaricu . i btw kada je reklamirala gmo ?? Nikada .
__________________
Zatvori su odlučili; želimo Milana!
djemba is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 08:39   #51
Nakon sedam sezona HRT ukida popularnu "Vrtlaricu", razlozi su malo bizarni http://www.novilist.hr/Scena/TV/Nako...a_refresh=true
__________________
https://dread-kinder.forumotion.me/
Dread is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2018., 14:51   #52
meni se cini napokon da je ukinu.
Ne pratim vec oko 2 godine HRT, osim ciljanih emisija online, ali kvaliteta ove emisije (nagalasvam emisije, ne pojedinacnih priloga) vec je 5-6 godina upitna iz nekoliko razloga

1. rijetko je uskladena sa sezonom, prilozi se smitiraju mjesecima nakon snimanja pa mi pojasnjava u listopadu kako naprvaiti sok od bazge, a u svibnju radi tushiju

2. dosta priloga je odradeno jako povrsno, kao nekakve bajkice i pricice, koje namju puno dodira sa stvarnosti

3. Kornelija si uzima za pravo okarakterizirati mnoge stvari kao najbolje, najkvalitetnije, najzdravije i sl. cesto bez uporista, sto je za javnu televiziju neprihvatljivo ponasanje, odnosno informiranje ili dovodenje u zabludu


ipak, ugodna glazba, bilo je zanimljivih tema, ugodan glas dovoljni su razlozi da mi bude zao sto se ne radi emisija na jednoj visoj profesionalnijoj razini jos dugo vremena. pratim nekoliko britanskih emisija slicnog sadrzaja i zao mi je sto ne mogu bar jednu dobru na svom jeziku
jeeeRajt is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2018., 13:58   #53
Gospođa Benyovsky je vrlo seksipilna..To joj moram priznati.
Levee-En-Masse is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2018., 18:21   #54
Razloge ovako glupe odluke HRT treba kopipejstati ovdje. Koje budale. Rijetko dobar serijal HTV-a.
Quote:
Autorica emisije, autorica koncepta je, naime, Kornelija Benyovsky Šoštarić. Ona je ta koja je ovaj uradak smislila, učinila gledanim i to ne samo u Hrvatskoj već i u regiji. Primjerice, »Fan page Vrtlarica« je samo na Facebooku uz sebe vezao preko 23.000 pratitelja. Nije tajna ni to da je uz autoricu »Vrtlaricu« serijal snimao, režirao, sudjelovao u izradi špice i koječega drugog, njen suprug Nino Šoštarić. Nino Šoštarić je, baš kao i Kornelija Benyovski Šoštarić, zaposlenik HRT-a. Rade oboje za plaću, makar je Šoštarić nekada imao i mizerni aneks na osnovni ugovora zbog rada na »Vrtlarici«.

Aktualna čelna garnitura HRT-a ukida anekse dok obećava novu sistematizaciju, pa bez aneksa ostaje i Šoštarić, čime mu se, doznajemo, formalno pravno onemogućuje rad na Vrtlarici jer je premješten iz odjela redatelji, realizatori u odjel tehnike pogon snimatelji. No, kako je i sam u vrtu o kojem »Vrtlarica« priča već sedam godina, kako je u vrtu i zimi i ljeti, i kako se na koncu radi o serijalu koji je u dobroj mjeri takav kakav jest, svjetski produciran, i zahvaljujući suradnji dvoje supružnika, Šoštarić je, kako doznajemo, bio spreman režirati serijal i dalje i bez aneksa.

Nadređeni, kako doznajemo, svejedno kažu – ne može! Može serijal, ali da ga nakon sedam godina režira netko drugi, bilo tko drugi!

Novi list
Bertrand is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2021., 15:50   #55
Piše danas dragi HRT, a krenula je 2. siječnja

Quote:
HRT: Počela nova sezona serije "Vrtlarica" na HTV-2

Zagreb, 14. siječnja 2021. - Od siječnja 2021. godine gledatelji HRT-a imaju priliku pratiti nove nastavke serije VRTLARCA. Ova popularna serija koja se emitira već devetu godinu za redom upoznaje nas sa svijetom orgasnkog vrtlarstva i hortikulture, nastojeći uz nova iskustva prenijeti i poruku dubokog poštovanja prema prirodi.

U novoj sezoni autorica serije Kornelija Benyovsky Šoštarić donosi, kao i uvijek, zanimljive vrtlarske priče - od kojih su mnoge povezane sa izazovima koji su pratili 2020. godinu i povećanim zanimanjem za uzgoj hrane u vlastitim vrtovima. No i ljubitelji cvijeća imati će priliku upoznati različite ukrasne vrste, između ostaloga i ruže kojima je posvećena jedna epizoda. Vlasnici vrtova

imati će priliku pratiti uzgoj pojednih biljaka od proljeća do jeseni, i tako dočekati spremni proljeće i novu vrtlarsku sezonu. Naravno i svi oni koji nemaju vlastiti vrt već prate Vrtlaricu zbog inspiracije i novih ideja, neće ostati uskraćeni za prekrasne kadrove povrća i cvijeća iz uvijek zanimljivog Kornelijinog vrta.

Stoga vas pozivamo da novu godinu počnete uz Vrtlaricu i inspirirate se za vlastite ideje i projekte. Nova sezona je počela još 2. siječnja 2021. na Drugom programu HTV-a u uobičajenom terminu subotom prijepodne.

Srdačan pozdrav,

Komunikacije HRT-a
Bob and Carol is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2021., 16:51   #56
Pobogu, pa zasto opet termin subotom ujutro? Tko gleda TV subotom ujutro? Tako dobra emisija, a nemogu joj dati popodnevni termin?
orion57 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2021., 17:52   #57
Quote:
Meron kaže: Pogledaj post
^ jučer pogledah emisiju nakon dugo vremena, vidim da su kompletno promijenili glazbene podloge (od one izvrsne uvodne Thomasa Newmana do Blank&Jones).
Ali u isto vrijeme, sto sam napomenuo prije, s autorskim temama, cinis bilo koje postavljanje videa na BorGoogle servise, ekspresno brisanima ili bez tona. A svha emisije je prvenstveno informacija. Ako netko zeli glazbu new age/ambient ima na tisuce landscape videa s jednakim minimalistickim glazbenim kulisama.

Upravo zato na jubiju imas stotine videa Vrtlarice bez tona. Koja je svrha od toga? S druge strane imas na tisuce i tisuce besplatnih uradaka istoga zanra, za koje autori ne traze ista, osim da ih se navede. S njima se video nece skinuti.


Quote:
djemba kaže: Pogledaj post
No svejedno za vrtlaricu . i btw kada je reklamirala gmo ?? Nikada .

To mi je drago cuti, s druge strane nespojivo s njenim, inace, holistickim pristupom. Tesko mi je povjerovati da bi netko tko toliko paznje posvecuje cistoci, posezao za GMO-om. Autor posta se nikad nije referirao ili pojasnio, pa...




...
Cat6 is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:18.