Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet > Web development

Web development Programiranje, dizajn, hosting i sve ostalo vezano uz razvoj web siteova

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2013., 16:19   #21
Quote:
WandaTheFamous kaže: Pogledaj post
Ili nešto slično ovome, ali da se ne plaća
mislim da da, mada nisam nikada radio ...

HTML Code:
#nesto img:hover {
  ovaj dio koda izgooglaj :P
}
josipmo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 16:21   #22
ili mozes ubaciti novi div unutar tog diva gdje su ti slike, pa staviti bg-color na grey i opacity nastimati
josipmo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 17:07   #23
Quote:
josipmo kaže: Pogledaj post
mislim da da, mada nisam nikada radio ...

HTML Code:
#nesto img:hover {
  ovaj dio koda izgooglaj :P
}
Uuuuu good idea

S tim mogu riješit nešto u ovom smislu
Za ono drugo ne....
Ono je čini mi se baš plugin, jer se one slike fejdaju postupno...
Za razliku od ovih.
Ali i ovo je efektno.
__________________
"Slova su mi šljokava"
WandaTheFamous is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 17:08   #24
Quote:
josipmo kaže: Pogledaj post
ili mozes ubaciti novi div unutar tog diva gdje su ti slike, pa staviti bg-color na grey i opacity nastimati
Nemam ja pojma o kodovima i programiranju
__________________
"Slova su mi šljokava"
WandaTheFamous is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 20:32   #25
css

.fade {
opacity: 1;
transition: opacity .25s ease-in-out;
-moz-transition: opacity .25s ease-in-out;
-webkit-transition: opacity .25s ease-in-out;
}

.fade:hover {
opacity: 0.5;
}
fatalista is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2013., 16:08   #26
Izgubljena sam i molim vas za pomoć. Imam dvogodišnji seminarski rad kojeg moram napraviti, a tema je Jednostavni alati za izradu osobnih web stranica. Koliko sam shvatila profesora, ja bih to trebala i na nekom primjeru napraviti, odnosno uzeti jedan alat i njega proučiti. Počela sam istraživati o tom, i stalno me sve navodi na Wordpress. Studiram na Ekonomskom fakultetu i ovo sve mi je velika nepoznanica. Pa za početak, jesam li uopće našla jednostavan alat?
Unaprijed Vam puno hvala!
Ipmac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2013., 19:16   #27
Quote:
Ipmac kaže: Pogledaj post
Izgubljena sam i molim vas za pomoć. Imam dvogodišnji seminarski rad kojeg moram napraviti, a tema je Jednostavni alati za izradu osobnih web stranica. Koliko sam shvatila profesora, ja bih to trebala i na nekom primjeru napraviti, odnosno uzeti jedan alat i njega proučiti. Počela sam istraživati o tom, i stalno me sve navodi na Wordpress. Studiram na Ekonomskom fakultetu i ovo sve mi je velika nepoznanica. Pa za početak, jesam li uopće našla jednostavan alat?
Unaprijed Vam puno hvala!
Dobar izbor,možda nije najjednostavniji,ali bar za worldpress imaš hrpu tutorijala na yt,ovdje isto imaš neke jednostavne i besplatne programe,a ako samo trebaš napravit stranicu,webs ti je najjednostavniji,al čisto sumnjam da ti to može proči za seminarski rad,jer je to online builder.

Zadnje uređivanje Tripman : 05.07.2013. at 19:43.
Tripman is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2013., 23:01   #28
Quote:
Ipmac kaže: Pogledaj post
Izgubljena sam i molim vas za pomoć. Imam dvogodišnji seminarski rad kojeg moram napraviti, a tema je Jednostavni alati za izradu osobnih web stranica. Koliko sam shvatila profesora, ja bih to trebala i na nekom primjeru napraviti, odnosno uzeti jedan alat i njega proučiti. Počela sam istraživati o tom, i stalno me sve navodi na Wordpress. Studiram na Ekonomskom fakultetu i ovo sve mi je velika nepoznanica. Pa za početak, jesam li uopće našla jednostavan alat?
Unaprijed Vam puno hvala!
Mislim da nema jednostavnijeg alata, a sve priče o tutorialima možeš baciti u smeće, jer kao i svaki drugi dobar software radi kako se to kaže "intuitivno".
Kad kažemo da nešto ima intuitivno sučelje, to znači da otvoriš i klikaš, i da pokušajima i pogreškama dolaziš do rješenja, a da pritom ne možeš napraviti nikakvu fatalnu grešku.

Wordpres je blog platforma, tako da manje zahtjevni korisnik može na netu otvoriti wordpresov blog, bez da ga mora instalirati. Mislim da je to jednostavnije od fejsbuka. Odeš na worpress.com logiraš se i imaš blog koji se onda zove "kako-god-hoćeš.worpress.com"
U slučaju potrebe da se ima i vlastita web adresa (bez da piše worpress) worpress platforma omogućuje izravnu nadogradnju - odnosno zakup domene (kako-god-hoćeš.com) i servera (fizička lokacije gdje se nalaze sadržaji tvojeg sajta) za pristupačne novce. (18$ godišnje). To znači da nakon što si skockala svoj blog, jednostavnim klikom pretvaraš taj isti blog u savršeno funkcionalnu web stranicu.

Posljednjih se godina worpress razvio mimo ove jednostavne varijante, jer na njemu se praktički može sve što ti padne na pamet, pa čak i držati news portal. U tu svrhu su korisnici i programeri razvili hrpu dodataka (pluginova) a također i ogroman broj dizajnerskih rješenja za isti (templates), koji se isto tako jednostavno instaliraju bez nekog predznanja.

Tu se priča ne završava, jer postoji bezbroj opcija za napredne korisnike koji sebi wordpress platformu mogu prilagođavati, instaliravati i seliti na razno razne načine, zato možda i ovaj topic zvuči kompliciranije nego što to u svojoj osnovi jest. Worpress ima svoje web stranice u hrvatskoj i na hrvatskom pa mislim da ti neće biti nikakav problem da pohvataš konce.

Zadnje uređivanje TheQuill : 05.07.2013. at 23:13.
TheQuill is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2013., 23:12   #29
Hvala vam puno!
Našla sam dosta toga po internetu, ali stvarno nisam u tim vodama, pa nisam ni znala jesam li našla pravu stvar. Sad kad znam da sam recimo na dobrom putu, sve mi se lakše čini.
Ma, to je nekakav školski primjer i mislim da je bit u tome da pokažem snalažljivost, kreativnost u tim nekim stvarima na koje nisam naviknula. Inače, čini mi se ovo skroz zanimljivo pa jedva čekam da krenem u pravo proučavanje. Zanima me da li postoji nekakva literatura koja bi mi mogla pomoći, koju bi također mogla navesti u popisu literature koji sam koristila. Ako znate koju bila bi vam zahvalna, jer mi je ovo totalno novo područje, pa da ne lutam okolo.
Ipmac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2013., 23:29   #30
Quote:
Ipmac kaže: Pogledaj post
Hvala vam puno!
Našla sam dosta toga po internetu, ali stvarno nisam u tim vodama, pa nisam ni znala jesam li našla pravu stvar. Sad kad znam da sam recimo na dobrom putu, sve mi se lakše čini.
Ma, to je nekakav školski primjer i mislim da je bit u tome da pokažem snalažljivost, kreativnost u tim nekim stvarima na koje nisam naviknula. Inače, čini mi se ovo skroz zanimljivo pa jedva čekam da krenem u pravo proučavanje. Zanima me da li postoji nekakva literatura koja bi mi mogla pomoći, koju bi također mogla navesti u popisu literature koji sam koristila. Ako znate koju bila bi vam zahvalna, jer mi je ovo totalno novo područje, pa da ne lutam okolo.
drago mi je da ti mogu pomoći, čitam tu na ovom topicu kako se ljudi muče i instaliraju wp 2 dana, a vremena teškog klesanja web stranica davno su prošla, danas sve radi na klik.
Sretno na faxu!
pa možeš napisati ovo da je wp intuitivan i da na sajtu worpress.org postoji ogromna baza podataka iz koje si crpila sve moguće informacije pa i više nego što treba za rad. na worpress.org ćeš naći linkove developera i programera za neka extra pojašnjenja

poruka drugim forumašima ako netko čita ranije postove gdje teku krv znoj i suze
wp ne downloadati nalazi se na svakom poštenom serveru u folderu Softalicous i to u friško updejtan
TheQuill is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2013., 23:54   #31
Quote:
TheQuill kaže: Pogledaj post
drago mi je da ti mogu pomoći, čitam tu na ovom topicu kako se ljudi muče i instaliraju wp 2 dana, a vremena teškog klesanja web stranica davno su prošla, danas sve radi na klik.
Sretno na faxu!
pa možeš napisati ovo da je wp intuitivan i da na sajtu worpress.org postoji ogromna baza podataka iz koje si crpila sve moguće informacije pa i više nego što treba za rad. na worpress.org ćeš naći linkove developera i programera za neka extra pojašnjenja

poruka drugim forumašima ako netko čita ranije postove gdje teku krv znoj i suze
wp ne downloadati nalazi se na svakom poštenom serveru u folderu Softalicous i to u friško updejtan
Odlično, odlično
Sutra ću početi s tim, pa ako nešto ne budem znala osjećat ću se slobodnom zvati upomoć
Hvala ti, vjerujem da ću pokupiti peticu s ovom temom!
Ipmac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2013., 14:01   #32
Elegant themes

evo recimo na ovoj stranici možeš pronaći tema za wordpress vrlo su dobre i jeftine, nakon nekog vremena možda se čak i odlučiš za kupnju, u svakom slučaju mogu biti dobra inspiracija jel se može pogledati demo teme

http://www.elegantthemes.com/affilia...e.php?id=21896
k1borgccx is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2013., 10:20   #33
To ti može biti čisti CSS, ili jQuery - kako hoćeš. Radiš na hover efekte i dobro..
mihajloWR is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2013., 00:05   #34
ja koristim besplatnu responsive temu u wordpressu i zanima me je li moguća sljedeća stvar. ja bi htio imati dvije stranice na kojoj bi se pojavljivali postovi. koliko sam primjetio, postoji opcija da dodatna stranica bude za blog ili sadržaj. ako imam dvije blog stranice onda mi se postovi pojavljuju na obje. ali ja bih htio da mogu odrediti koji će se post pojaviti na kojoj stranici.
je li to moguće?
markec558 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2013., 05:37   #35
Quote:
markec558 kaže: Pogledaj post
ja koristim besplatnu responsive temu u wordpressu i zanima me je li moguća sljedeća stvar. ja bi htio imati dvije stranice na kojoj bi se pojavljivali postovi. koliko sam primjetio, postoji opcija da dodatna stranica bude za blog ili sadržaj. ako imam dvije blog stranice onda mi se postovi pojavljuju na obje. ali ja bih htio da mogu odrediti koji će se post pojaviti na kojoj stranici.
je li to moguće?
otvoriš stranicu u editoru i sa strane ćeš vidjeti panel gdje ti piše "page atributes" gdje imaš izbornik "templates" . Ako želiš zasebnu stranicu odabereš "full content"
TheQuill is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2013., 12:30   #36
Na početku je postavljeno pitanje wordpress i što nakon, ali koliko čitam odgovoreno je samo na prvo. Instalira se wordpress, kreira web stranica i što dalje? Hosting? Gdje? I koliko se plaća, najpovoljniji, najbolji odnos dobivenog uloženog? Pitam zato što moram proširiti svoju web stranicu kreiranu na webs-u. Besplatna opcija nudi 10 podstranica, a meni sad treba više. Mislim se da li da platim kod njih upgrade za 20kn mjesečno - premium ili da se prebacim negdje drugdje? Što je sa imenom? Kako najjeftinije dobiti ime bez tuđenica? Stranica je marinapomorac.webs.com i proširenje bi bilo na druge predmete (sad mi stanu samo 4 školska predmeta,a imam ih još 8). Hvala svima unaprijed!
__________________
Ništa
Filozovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2013., 14:10   #37
Quote:
Marinapomorac kaže: Pogledaj post
Na početku je postavljeno pitanje wordpress i što nakon, ali koliko čitam odgovoreno je samo na prvo. Instalira se wordpress, kreira web stranica i što dalje? Hosting? Gdje? I koliko se plaća, najpovoljniji, najbolji odnos dobivenog uloženog? Pitam zato što moram proširiti svoju web stranicu kreiranu na webs-u. Besplatna opcija nudi 10 podstranica, a meni sad treba više. Mislim se da li da platim kod njih upgrade za 20kn mjesečno - premium ili da se prebacim negdje drugdje? Što je sa imenom? Kako najjeftinije dobiti ime bez tuđenica? Stranica je marinapomorac.webs.com i proširenje bi bilo na druge predmete (sad mi stanu samo 4 školska predmeta,a imam ih još 8). Hvala svima unaprijed!
podstranice i stranice nisu ista stvar.
Ovo što sada imaš je podstranica na www.webs.com
a ono što želiš imati je marinaprimorac.com/prva stranica.....druga stranica....treća stranica itd.
naziv domene biraš ti sama, a domena .com; .info; org itd. se može registrirati na jako puno mjesta. cijene se kreću oko 10 $ godišnje
hr domene su besplatne ali postoje administrativni uvjeti koje moraš ispunitit to provjeri na carnetu
Ja koristim halfdollarhosting to je mala firma i najjeftiniji hosting imaju za 50 centi mjesečno znači ispadne te godišnje 11 $
dakle domena + hosting ti izađe cca 20 $ godišnje (malo više od 100 kna)
Po meni se ne isplati davati ni lipe više ako planiraš neprofitni i nezahtjevnu web stranicu.
Kod njih možeš zakupiti domenu i hosting u jenom potezu. makar trenutno ti je najjeftinije ovdje - imaš info domene za 2$
(hosting i domenu ne moraš kupovati na istom mjestu!!! )
kad dakle kupiš hosting i domenu - na serveru bi trebala moći raditi što te volja - instalirati worpress ili joomlu ili kreirati obične statičke stranice kakve imaš sad (jer na serveru se nalazi i običan site builder kakvim se sada služiš)
ukratko možeš svašta tehnički izvesti - fleksibilnija si nego sada.
______
ako platiš upgrade kod ovih gdje već imaš bit će ti jednostavnije utoliko što nećeš morati seliti sadržaj. A kao što rekoh podstranice (subdomains) i stranice nisu isto - dakle za tih 20 kuna kolko traže trebala bi moći izvesti to što planiraš pa i puno više od toga!!!!
_________
treća moguća solucija: worpress.com nudi isto i više nego webs - otvoriš blog marinaprimorac.wpršress.com i dobiješ sličnu situaciju koju imaš sada, s time da je po mom mišljenju wp daleko fleksibilniji i ima strahovito puno mogućih dodataka i templateova.
u tom slučaju samo copy/pejstaš sadržaje koje imaš i uređuješ kako smatraš - a upgrade se vrši jednim klikom i košta nekih 20 $ godišnje - za što dobiješ i nazivdomenekoijiželiš.com
__________________
Ivan 8,44
TheQuill is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2013., 14:24   #38
Quote:
TheQuill kaže: Pogledaj post
_________
treća moguća solucija: worpress.com nudi isto i više nego webs - otvoriš blog marinaprimorac.wpršress.com i dobiješ sličnu situaciju koju imaš sada, s time da je po mom mišljenju wp daleko fleksibilniji i ima strahovito puno mogućih dodataka i templateova.
u tom slučaju samo copy/pejstaš sadržaje koje imaš i uređuješ kako smatraš - a upgrade se vrši jednim klikom i košta nekih 20 $ godišnje - za što dobiješ i nazivdomenekoijiželiš.com
Ovo treće bi bilo odgovarajuće jer hosting/domena/server mi nisu baš riječi s kojima baratam na dnevnoj bazi. Ono što me muči jest kvaliteta i učinkovitost finalnog proizvoda. Recimo webs mi je brz i stabilan na svim sustavima (windows, mac, android, ios, jedan poznanik je testira sve).
I da potvrdimo ovo tvoje treće, plan bi bio:
Otvorim blog, prebacim sadržaj na word press blog, platim upgrade oko 20$ godišnje i dobivam neograničen broj podstranica (stranica.com/podstranica) i u tih 20$ dobivam i ime bez wordpress oznake u imenu stranice? To što uploadam linkove sa yt i slikice nema neke "težine" u ovisnosti prema cijeni koju plaćam? Međutim wordpress je program koji moram instalirati na kompjuter, točno? webs npr koristim za online editing, mogu se logirati i na xy kompjuteru i ažurirati svoju web stranicu, Ako moram imati stand alone program onda mi treba i vlastiti kompjuter, i da je isti mobilan, što bi značilo laptop, a to nemam. Iako bi trebala nabaviti laptop. Još uvijek ne mogu prežaliti kvar na matičnoj ploči na HP 6735 i živim u nadi da će se sam od sebe popraviti... he he

EDIT: evo sad sam se logirala na wordpress i daje mi za 18 dolara samo ime domene, a ako hoću bez oglasa 30 dolara godišnje, 60 dolara ako hoću stavljati video zapise, 30 dolara ako hoću editirati dizajn po svojoj želji, ili sve ovo u premium paketu za 99 dolara godišnje, što je recimo puno skuplje od websa, a dobije se isto (3,75 × 12 = 45$ bez imena, 84$ sa mojeime.com). Što krivo gledam?
__________________
Ništa

Zadnje uređivanje Filozovka : 14.09.2013. at 14:34.
Filozovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2013., 15:06   #39
http://marinapomorac.wordpress.com/ gadno.... ne sviđa mi se način na koji se uređuje stranica. Na websu imam "kockice" koje ubacivam gdje hoću i odmah ima pregled nad cjelom stranicom kako će izgledati drag and drop, ovdje dok ne kliknem publish nemam pojima šta ću dobiti. ovo desno recent coments archives itd ne vidim opciju da se ukloni, te ispod svakog posta share this like this, ne treba mi to.

Ne znam. Možda može biti da sam se navikla na jednostavnost websa, ali meni je webs creator puno ljepši i praktičniji od wordpressovog. Drag and drop opcije su mi logičnije. Točno znam gdje što kako će doć, mogu maknuti sve sa stranice i staviti sve na stranicu osim maknuti njihov logo na dnu stranice (zanemarivo, ali ako platim 3,75 dolara i to maknu). Kad bi mogla pronaći sličan template na wordp bilo bi super, ali opet slaganje web stranice je nepraktično po meni na wp. Jedina prednost wp prema websu je neograničen broj podstranica u free izdanju. U wordpressu ne kužim kako točno pozicionirati nešto na točno određeno mjesto na stranici. To bi onda trebalo gledati tutoriale, što je kod websa ne potrebno, imaš kockice i samo slaži...webs drag and drop izbornik
__________________
Ništa
Filozovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2013., 18:44   #40
Ništa, zaboravi wordpress, i hosting i sve, činjenica je da ćeš puno vremena izgubiti na proučavanju sustava. WP se ne instalirava na tvom računalu nego na server, ali zaboravi server. Činjenica je da je previše informacija za početnika. Fakat je.

-WP koriste ljudi koji žele ostvariti neki profit na sajtu - jer wp omogućuje niz opcija koje to olakšavaju. Činjenca da tebi ništa od toga ne treba.

-Što se hostinga i servera tiče - na serveru imaš identičan site builder ko i na websu, pa worpress uopće nije potrebno koristiti!!! isto imaš kućice i masu templatova.

Inače: Što se tiče limita za video, to se ugl. odnosi kada video sadržaj stavljaš na svoj server. Ako video sadržaj stavljaš na svoj youtube kanal i onda ga linkaš na svoj sajt onda limit za video nema veze.

Mešutim:
Ako si zadovoljna sa websom nastavi ga puniti sadržajem. Što drugo da ti kažem.


Ovo s podstranicama to si ti nešto krivo shvatila. Podstranica nije to što ti misliš da je.
Podstranica je marinapomorac.webs.com to je podstranica stranice webs.com
Tebi treba broj stranica na jednoj domeni. Npr registriraš pomorac.com
i onda imaš pomorac,com/o nama ; pomorac.com/jedrenje; pomorac.com/navigacija i tako dalje - to nisu podstranice, nego broj stranica na tvojoj web adresi.

podstranica bi bila www.jedrenje.pomorac.com ili navigacija.pomorac.com kužiš razliku??? To se računa kao da imaš posebnu web adresu.

Servisi poput websa (ima ih jako puno) ugl. nikad ne ograničavaju na način da moraš imati samo jednu stranicu ali ograničavaju podstranice zato što se one računaju za dodatnu domenu. dakle pomorac.com/stranica 1,2,3,4,5 možeš imati neograničen broj.

koliko vidim na websu u tih 20 kna mjesečno ne spada naziv domene.
to ćeš morati extra kupiti.

iz opisa njihove usluge ne vidim kako su oni to riješili i da li možeš kupiti domenu kod njih. Nekako su im prešture informacije?? a ja nemam s njima iskustva.

Ali znam za http://www.bravenet.com/ da imaju sličan sistem kao webs sa puno dodatnih opcija i mogućnošću kupovine domene (čak su i dosta povoljniji od drugih) (isto samo vučeš kućice drag & drop)
oni su već stoljećima na netu, dokazano su pouzdani i dobri za početnike.
__________________
Ivan 8,44

Zadnje uređivanje TheQuill : 14.09.2013. at 19:06.
TheQuill is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:38.