Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Biste li prijavili/jeste li prijavili RAD NA CRNO?
Ne. 61 79.22%
Da, bih. 13 16.88%
Da, jesam. 3 3.90%
Glasovatelji: 77. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.08.2012., 12:58   #1
Biste li prijavili/jeste li prijavili RAD NA CRNO?

Dakle, s obzirom da s etema o ne izdavanju racuna jako zahuktala mislim d se javila potreba za drugom da ne spamamo.

Ovih zadnjih dana se jako puno prica o ne placanju poreza, kako je to u biti lose jer drzava ne ubire novac koji je potreban za zdravstvo, socjalu, skolstvo i tako dalje sa cime se slazem.

Znaci, nakon 20 godina samostalnosti i sveopceg kaosa, drzave na rubu bankrota, zaustavljanja kompletne gospodarske aktivnosti nasa novoizabrana Vlada pokusava naci nacin kako iscjediti jos ono malo novaca sta se zavrtilo tokom ljetnih mjeseci, jer budimo realni, vecina toga se i vrti jos samo zbog turizma koji nam je ionako u losem stanju al to je druga tema(na gospodarstvu)

Poceli su s najavljivanjem raznoraznih novih poreza, objavljivanjem "popisa duznika", hvatanjem gradjanstva u prijestupima ne nosenja racuna, davanjem novcanih nagrada za otkrivanje laznih racuna i sl.

Pa me zanima, dali svi oni koji smatraju da su te mjere dobre i dugorocno ucinkovite, i koji bi prijavili svakog prijestupnika koji im nije izdao racun dali oni isto tako stite drzavu pa prijavljuju i one koji im pruzaju svoje usluge kompletno na crno?

Znaci, uopce nemaju prijavljen obrt, ne uplacuju porez drzavi od primljenog novca ne zaposljavaju i tako dalje.

Dali smatrate da i oni nanose stetu drzavi il imislite da su to samo oni koji imaju prijavljen obrt a rade ne izdaju racun?

Molim da se raspisete.
moloko* is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 13:01   #2
Ne bi prijavio rad na crno,necu tuzakat zbog neizdavanog fiskalnog racuna kad se uvede,sve dok svaki politicar ne plati stetu koju je ucinio ovom narodu.
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 13:12   #3
Quote:
miky0 kaže: Pogledaj post
Ne bi prijavio rad na crno,necu tuzakat zbog neizdavanog fiskalnog racuna kad se uvede,sve dok svaki politicar ne plati stetu koju je ucinio ovom narodu.
to se nece nikad niti desiti

a od nekud se mora pocet i presjec..

znaci mene zanima dali ljudi misle da su kriminalci oni koji imaju prijavljen obrt/firmu sta vec i ne izdaju pojedine racune


dali misle da oni koji nemaju prijavljen obrt/firmu a zaradjuju pruzanjem raznih usluga(intelektualnih ili fizickih) da nisu kriminalci jer eto,oni samo zele nesto sitno zaradit..

jel misle da onaj koji nema prijavljen obrt/firmu zaradjuje time mnogo manje pa je zato i manji kriminalac i ne smatra se da njegiva utajena zarada nebi pomogla izgradnji bolnice, povecanju socjalnih davanja, skolama etc.




znaci, mene zanima dali se u Hrvatsko jzapravo smatra da privatnik je automatski kriminalac a ovi ostali samo zele spojit kraj s krajem .

eto, zahvaljujem
moloko* is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 13:21   #4
Evo ja se mislim da iza sezone zatvorim obrt. Na stubu srama nisam i poslovanje je od otvaranja u plusu ali je država toliko pohlepna da samo luđak može davati više njima nego šta zaradi sebi.
Jedino za šta ču se zauzesti u budučim vremenima je da pokušam napustiti ovu vukojebinu od države. Kad vlast nije brige a šta da ja "maleni" napravim.
Usput, rad na crno prijavljuju uglavnom ljubomorni...
Ili prijaviš, dođe inspektor, ovaj koji radi na crno mu da mito( jer ga nitko ne kontrolira)...
Prvo se treba sudstvo i administracija riješiti a ne ovako da se ide od kraja prema početku.
Sve u svemu
__________________
NE porezu na nekretnine!
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 13:32   #5
Quote:
VDCOTO kaže: Pogledaj post
Evo ja se mislim da iza sezone zatvorim obrt. Na stubu srama nisam i poslovanje je od otvaranja u plusu ali je država toliko pohlepna da samo luđak može davati više njima nego šta zaradi sebi.
Jedino za šta ču se zauzesti u budučim vremenima je da pokušam napustiti ovu vukojebinu od države. Kad vlast nije brige a šta da ja "maleni" napravim.
Usput, rad na crno prijavljuju uglavnom ljubomorni...
Ili prijaviš, dođe inspektor, ovaj koji radi na crno mu da mito( jer ga nitko ne kontrolira)...
Prvo se treba sudstvo i administracija riješiti a ne ovako da se ide od kraja prema početku.
Sve u svemu
Do kraja godine slijedi masovno zatvaranje firmi , pad kreditnog rejtinga i dolazak mmfa.

Imamo dvije hrvatske jedna je hrvatska javnog sektora koja živi u drugom svemiru a druga je hrvatska privatnog sektora koji će uskoro iskrvariti.
laser is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 14:26   #6
Quote:
moloko* kaže: Pogledaj post
1.to se nece nikad niti desiti

2.a od nekud se mora pocet i presjec..

3.znaci mene zanima dali ljudi misle da su kriminalci oni koji imaju prijavljen obrt/firmu sta vec i ne izdaju pojedine racune


4.dali misle da oni koji nemaju prijavljen obrt/firmu a zaradjuju pruzanjem raznih usluga(intelektualnih ili fizickih) da nisu kriminalci jer eto,oni samo zele nesto sitno zaradit..

5.jel misle da onaj koji nema prijavljen obrt/firmu zaradjuje time mnogo manje pa je zato i manji kriminalac i ne smatra se da njegiva utajena zarada nebi pomogla izgradnji bolnice, povecanju socjalnih davanja, skolama etc.




6.znaci, mene zanima dali se u Hrvatsko jzapravo smatra da privatnik je automatski kriminalac a ovi ostali samo zele spojit kraj s krajem .
1. Hoce. Kad narod krene u revoluciju.

2. Od najodgovornih.

3. Govorim u svoje ime. Ne,to nisu kriminalci.

4. Nisu ni to kriminalci.

5. Nije ni to kriminalac.

6. Da. Ovdje u mentalitetu vlada veci komunizam nego je bio u jugi,jer u jugi privatnik nije bio pod ovakvom represijom.
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 14:28   #7
Naravno kao i one koji ne izdaju račun.
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 14:30   #8
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
Naravno kao i one koji ne izdaju račun.
znaci prijavio si obje vrste..se moze znat kakve su sankcije bile za oboje i sta se promjenilo od tada u tvom i njihovom zivotu?

hvala
moloko* is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 14:30   #9
Bihmjer su kriminalci...izdavanje računa je druga stvar,u žurbi čovjek može zaboraviti,ali ako se pravi glup i namjerno izbjegava,onda je to drugi par opanaka...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 17:07   #10
Quote:
VDCOTO kaže: Pogledaj post
Evo ja se mislim da iza sezone zatvorim obrt. Na stubu srama nisam i poslovanje je od otvaranja u plusu ali je država toliko pohlepna da samo luđak može davati više njima nego šta zaradi sebi.
Jedino za šta ču se zauzesti u budučim vremenima je da pokušam napustiti ovu vukojebinu od države. Kad vlast nije brige a šta da ja "maleni" napravim.
Usput, rad na crno prijavljuju uglavnom ljubomorni...
Ili prijaviš, dođe inspektor, ovaj koji radi na crno mu da mito( jer ga nitko ne kontrolira)...
Prvo se treba sudstvo i administracija riješiti a ne ovako da se ide od kraja prema početku.
Sve u svemu
U potpunosti te razumijem. I ja gledam kako izvuc posao van Hrvatske. Zalosno je da nemas dugova, uredno placas a ipak moras bjezat ako mislis nastavit radit.
__________________
Nema garancije
nikolasimon is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 18:28   #11
Lijepo je biti principjelan u uređenoj državi. Naša na žalost nije uređena kako treba pa su i principi smiješni.
Što da radi recimo nezaposleni električar od 55 godina koga više nitko neće zaposliti jer je prestar? Čovjek zna sve o svojoj struci ali hebi ha ne može više potegnuti ko konj.
Nema dovoljno posla da otvori obrt a od nečeg mora živjeti.
Ostaje rad na crno ili gladovanje ili da recimo opljačka banku, kladionicu.

Stoga ostavite principjelnost za principjelne države i ne razbacujte se previše sa principima.
Rufio is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 18:39   #12
Rufio je u pravu, u zemljama kao što je Hrvatska rad na crno je jedini način mnogima da izbjegnu bijedu i glad. Šanse za zapošljavanje su im nikakve, a rad na crno im je nekakva crkavica koja ih održava na životu.

Pa se postavlja pitanje: tko ima obraza prijaviti nekoga tko preživljava od malo rada na crno.
stil21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 21:29   #13
ni u ludilu. baš me briga kak tko radi, gledam svoja posla. ( da mi se ne bi nekaj grdoga dogodilo pošto ništa više nije bezbedno).
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 00:02   #14
Quote:
moloko* kaže: Pogledaj post



Pa me zanima, dali svi oni koji smatraju da su te mjere dobre i dugorocno ucinkovite, i koji bi prijavili svakog prijestupnika koji im nije izdao racun dali oni isto tako stite drzavu pa prijavljuju i one koji im pruzaju svoje usluge kompletno na crno?

Znaci, uopce nemaju prijavljen obrt, ne uplacuju porez drzavi od primljenog novca ne zaposljavaju i tako dalje.

Dali smatrate da i oni nanose stetu drzavi il imislite da su to samo oni koji imaju prijavljen obrt a rade ne izdaju racun?

Molim da se raspisete.
Treba ipak napraviti razliku između nekog tko tu i tamo nešto zaradi 'na crno' i od toga preživljava, od onoga koji ganja veliki biznis.

Ako ljudi koji rade da bi preživjeli budu strogo kažnjavani, počet će se baviti kriminalom (' ako me država ionako tretira i kažnjava kao kriminalca, zašto da se mučim - radije ću onda krasti')
felixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 07:06   #15
Ne bi. Svi bismo trebali radit na crno. Ako država ne zna opstat bez poreza, onda nam ni ne treba. Nek crkne država, a ne narod.
__________________
Nije svaki žabac žaba! Recimo Kermit je bičva.
Frogger is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 07:10   #16
Quote:
Rufio kaže: Pogledaj post
Lijepo je biti principjelan u uređenoj državi. Naša na žalost nije uređena kako treba pa su i principi smiješni.
Što da radi recimo nezaposleni električar od 55 godina koga više nitko neće zaposliti jer je prestar? Čovjek zna sve o svojoj struci ali hebi ha ne može više potegnuti ko konj.
Nema dovoljno posla da otvori obrt a od nečeg mora živjeti.
Ostaje rad na crno ili gladovanje ili da recimo opljačka banku, kladionicu.

Stoga ostavite principjelnost za principjelne države i ne razbacujte se previše sa principima.
Upravo tako.
Stoga; nisam do sada prijavio rad na crno nit ne bih. Naročito u svijetlu činjenice da ću i ja odskora postati crnac.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 08:04   #17
Prijavio bi. Zbog onih kojima su takvi nelojalna konkurencija.
__________________
Triput mjeri, jedanput rezi.
MučkoĐubre is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 08:07   #18
Quote:
Frogger kaže: Pogledaj post
Ne bi. Svi bismo trebali radit na crno. Ako država ne zna opstat bez poreza, onda nam ni ne treba. Nek crkne država, a ne narod.
Ovo je jedan od najboljih i najtocnijih upisa uopce na ovom forumu.
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 08:08   #19
većina ljudi koji rade na crno to rade iz puke potrebe. takve prijavljivati je nonsens. nažalost, kako stvari stoje, bit će ih sve više.
K-pax is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 08:23   #20
Nemojte zaboravit da su za lose stanje u drzavi iskljucivo krivi POLITICARI koji su obnasali bilo koju funkciju od njezina 1.dana.
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:01.