Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.04.2013., 21:13   #21
Quote:
*lex* kaže: Pogledaj post
Meni je bila malo suša nego inače, osjetila sam dok sam je prala. Stavila sam brdo regeneratora, dobro ga utrljala u kosu i pustila 10ak minuta. Kosa mi je bila kao i inače. Isuši kosu, ali ne u smislu da će ti napraviti slamu od kose.


A to u kakvom će ti stanju biti kosa glede daljnjeg farbanja ovisi o tvojoj kosi i boji, čini mi se da je to individualno. Ja sam radila ovo dvaput, i nisam ni približno došla svojoj prirodnoj, ali vidim da mi je kosa svjetlija. Na dijelovima gdje ima kane i indiga je i dalje tamnija (iako je posvjetlila), a na djelovima gdje je bila obična farba je dosta posvjetlila, ali je povukla na crveno jako.
Ja bi rekla da je sve individualno, gledala sam masu videa po jutjubu i čitala po drugim forumima i ima žena koje su uspjele u jednom pokušaju dobit fenomenalne rezultate, a ima onih koje tek nakon 3-4-5 pokušaja uspiju dobit neke rezultate.

Kako god, jeftino je (u Plodinama su šumeće 7kn), brzo i ne uništava kosu.

E, ako budeš koristila šumeće imaj na umu da će ti se smjesa udeseterostručit pa miješaj u nekoj većoj zdjeli/posudi. Kad dodaš šampon u zmrvljen c-vit smjesa poludi.
OK, puno ti hvala, a i vama ostalim curkama isprobat ću pa javim
eugenia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2013., 00:02   #22
Bi li pomogle te šumeće pri posvjetljivanje prirodne boje kose?
__________________
Dok god ima mraka, biće i svanuća.

Ain't Got No... I Got Life.
Jess22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2013., 01:27   #23
Quote:
Jess22 kaže: Pogledaj post
Bi li pomogle te šumeće pri posvjetljivanje prirodne boje kose?
Mislim da ne, meni su korijeni ostali isti.


Za posvjetljivanje možeš koristiti med, limun, cimet, kurkumu i/ili maslinovo ulje.
*lex* is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2013., 14:58   #24
Prirodna kosa mi je svijetlo smeđa.
Godinama sam bila crvenokosa.
U ljeto 2011. me uhvatila manija i ofarbam se u crnu.
Super uhvatilo, pigment crveni se vidi na suncu, nije mi to bio problem.
Sad mi je ta crna da prostite dokurčila i vratila bi se na crvenu.
Moj genijalni um je zaključio da
ŠTA, IZBIJA MI TA CRVENA I NAKON 2 GODINE, PRIHVATIT ĆE SE TO ODMAH.
Je, da, izrast je prihvatio, crni dio nije.
Hodala k'o nakaza s kapom mjesec dana pa prefarbala nanovo u crnu da baš nisam najgore strašilo.

Jel' bi u mom slučaju imalo smisla pokušavati s vitaminom C
ili mi nema druge nego na blajh kod gđe šišarke?
Pošast is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2013., 16:36   #25
Quote:
Pošast kaže: Pogledaj post
Prirodna kosa mi je svijetlo smeđa.
Godinama sam bila crvenokosa.
U ljeto 2011. me uhvatila manija i ofarbam se u crnu.
Super uhvatilo, pigment crveni se vidi na suncu, nije mi to bio problem.
Sad mi je ta crna da prostite dokurčila i vratila bi se na crvenu.
Moj genijalni um je zaključio da
ŠTA, IZBIJA MI TA CRVENA I NAKON 2 GODINE, PRIHVATIT ĆE SE TO ODMAH.
Je, da, izrast je prihvatio, crni dio nije.
Hodala k'o nakaza s kapom mjesec dana pa prefarbala nanovo u crnu da baš nisam najgore strašilo.

Jel' bi u mom slučaju imalo smisla pokušavati s vitaminom C
ili mi nema druge nego na blajh kod gđe šišarke?

Meni je crnu posvjetlilo, ne puno, ali je... Možeš probat, mislim za 10ak kuna koliko dođe c-vit i sat-dva vremena koliko ćeš potrošit stvarno nemaš šta izgubit. Ako vidiš da ti je posvjetlilo, ponovi postupak 2-3 puta, samo dobro nahrani kosu nakon.
Ali mislim da ćeš bez blajha/skidača boje teško postići željenu boju, i teško da ćeš to dobit preko noći/u jednom posjetu frizerki/c-vitaminom.

Ja bi ti preporučila da probaš c-vit, stavi par puta i vidi kako ti i dal ti kosa blijedi. A kod frizerke traži skidanje boje dekolorizatorima (imaš i o tome temu pa prouči).
*lex* is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 10:16   #26
Da javim da i na meni funkcionira :P Smeđu (ne bih rekla da je bila baš tamnosmeđa) je posvijetlilo na smeđu sa zlatnim podtonovima (nije narančasto u smislu da se tu i tamo koja vlas presijava baš onako kako to zna biti s crvenim odsjajem na tamnosmeđe pofarbanoj kosi nego nekako lijepo, baš prirodno izgleda ).

Samo, kosa mi nije toliko suha, koliko nekako kao da je izgubila na elastičnosti (možda zato što ipak fali taj ''premaz'' boje pa su vlasi na pola prazne do novog farbanja), ali čarobne John Frieda kapljice su to dobro prikrile.
eugenia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 17:54   #27
Probala sam 2x skidati boju, tad je skinulo malo, i danas 3x stavim i nista...Mozda sasvim malo, neprimjetno.

Ali, jedan savjet...kada radite, drzite se jedne metode...ja stavih sodu, med, hidrogen 6% (malo) i C vit., smjesa je pocela da kljuca...ohladila se brzo, ali opet...reakcija za nezaborav.
I za divno cudo, kosa ista...valjda debela vlas plus X slojeva kane/farbe, masna...cak joj i prijao tretman, kao dubinsko pranje...

Za neku vidljiviju promjenu ipak skidac boje ili blans ne gine...
egreta is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2013., 11:23   #28
A da npr. ponovim postupak s c vitaminom 5 puta... tada bi se recimo farba već trebala u potpunosti isprati i ostati samo ''prirodna'' smeđa kosa posvijetljena učinkom hidrogena iz prve farbe.

Koliko sam skužila tada su vlasi ''prazne'', tj. nema više umjetne boje na njima. Bi li se tada na takvu kosu nova boja uhvatila jednako uspješno ili makar približno uspješno kao i na prirodnu kosu?

Bi li mogla ovom bojom http://www.loreal-paris.fr/coloratio...r-naturel.aspx (W - Vienne - Blond) postići ovu http://static1.look-dei-vip.it/artic...es-592x0-1.jpg ?

Je li se itko pokušao nakon c vitamina farbati u svjetlije?

Tnx!
eugenia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2013., 15:11   #29
Pozdrav! Cure zna li koja od vas gdje se u ZG moze kupiti neki skidac boje s kose tipa subrina eliminaor, dikson decap...?

Znaci nesto sto skida boju a ne utice na prirodnu boju kose.
Fizicara is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 18:06   #30
Quote:
Mateićka1988 kaže: Pogledaj post
Molim vas cure ,trebam hitno vasu pomoc, dakle na ekstenzijama, koje su bile pepeljasto tamno plave boje ili svijetlo smeđe pepeo bolje sam htjela izvuci tamnih premenova ali mi je povuko na crvenu nijansu ,na nekim dijelovim kao rozu skoro, kako da to skinem a da ne nosim frizerki koja mi uvijek masno naplati i ne napravi bas kako ja zelim,dakle htjela bi skinuti te crvenkaste pramenove
Ako su od ljudske kose, probaj vitam c, a ak nisu, malo hidrogena na te iste pramenove i onda željenu boju. Ili promijeni te uništene ekstenzije (ako nisu sve uništene). I nikako nemoj koristiti Garnier boju
__________________
Je ne veux pas travailler. Je ne veux pas déjeuner. Je veux seulement oublier. Et puis je fume
CocoTroll is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 18:12   #31
Quote:
Fizicara kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Cure zna li koja od vas gdje se u ZG moze kupiti neki skidac boje s kose tipa subrina eliminaor, dikson decap...?

Znaci nesto sto skida boju a ne utice na prirodnu boju kose.
Ja bih ti savjetovala ili Namu u Ilici koja prodaje svašta za frizeraj, a imaš i u Ilici 127 trgovinu sa baš pravom frizerskom opremom, samo kaj neznam imaju li maloprodaju
__________________
Je ne veux pas travailler. Je ne veux pas déjeuner. Je veux seulement oublier. Et puis je fume
CocoTroll is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 18:17   #32
Quote:
Jess22 kaže: Pogledaj post
Bi li pomogle te šumeće pri posvjetljivanje prirodne boje kose?
Ne bih ti preporučila šumeće tablete, ali zato su super: čaj od kamilice, limunov sok i kako se ljeto bliži - puno boravka na suncu
__________________
Je ne veux pas travailler. Je ne veux pas déjeuner. Je veux seulement oublier. Et puis je fume
CocoTroll is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 21:48   #33
Quote:
eugenia kaže: Pogledaj post
Bi li mogla ovom bojom http://www.loreal-paris.fr/coloratio...r-naturel.aspx (W - Vienne - Blond) postići ovu http://static1.look-dei-vip.it/artic...es-592x0-1.jpg ?

Je li se itko pokušao nakon c vitamina farbati u svjetlije?

Tnx!
Mislim da bi mogla! Na plavu ofarbanu kosu primaju se sve boje, samo pripazi koliko ćeš farbu držati na kosi, što više ju držiš, boja postane intenzivnija. I jedan savjet iz iskustva koji su potvrdili mnogi frizeri - nemoj koristiti Garnierove boje, pogotovo ako ti je kosa već unaprijed tretirana svime i svačime jer rezultati su znali ispasti - umjesto crvene-roza, umjesto plave (blond) - plava ko' traperice! Good luck
__________________
Je ne veux pas travailler. Je ne veux pas déjeuner. Je veux seulement oublier. Et puis je fume

Zadnje uređivanje CocoTroll : 20.05.2013. at 21:49. Reason: gramatička greška
CocoTroll is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2013., 16:51   #34
Čitam vaša iskustva, i super mi zvuči ovo s izbjeljivanjem tj. skidanjem boje s kose, samo ne znam kak bi to ispalo u mom slučaju.

Imam tamnosmeđu, skoro crnu kosu, stavila sam pramenove. Trebali su ispasti boje meda, no na gornjem dijelu su ispali svjetliji nego prema krajevima (imam kosu skoro do struka) pa mi vrag nije dal mira i kupila sam boju - boju meda. Onda mi je gornji dio ispal još svjetliji, tj, i onaj dio di nije bilo pramenova je postao plavkast, pa sam na dijelovima prešla tamnom bojom. I sad mi je kosa pretamna, mislim, ispala je neka smeđe/crno/siva.

Ima smisla izbjeljivat to, tj. skidat? Šarena sam ko papiga :-D
A zapravo sam htjela ujednačit boju pramenova i smanjit razliku u boji s mojom prirodnom bojom
The Reader is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2013., 19:14   #35
Quote:
RabidXPanic kaže: Pogledaj post
probaj i s nekim agresivnijim šamponima bez silikona ili onima protiv peruti.
Definitivno onima protiv prhuti-Head&Shoulders ili Fructis..
..sve što ima kerolitički efekt na kožu vlasišta ima i na kosu...
Lyte-as-a-rock is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2013., 03:38   #36
Thumbs up vitamin c

Da pohvalim metodu sa C vitaminom !!!!Odlicno
majamaaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2014., 12:53   #37
Cure hitno mi je!
Ako netko ima iskustva s c vitaminom- da li on posvjetljuje ili skida boju? Jer moja prirodna je nešto tamnija od boje koju imam trenutno. sad me zanima hože li c vit skinuti boju pa će ostati moja prirodna ili će posvijetliti boju kojom sam obojana?
hvala
gilmoreica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2014., 23:02   #38
Quote:
gilmoreica kaže: Pogledaj post
Cure hitno mi je!
Ako netko ima iskustva s c vitaminom- da li on posvjetljuje ili skida boju? Jer moja prirodna je nešto tamnija od boje koju imam trenutno. sad me zanima hože li c vit skinuti boju pa će ostati moja prirodna ili će posvijetliti boju kojom sam obojana?
hvala
Ako si imala tamniju kosu prije farbanja - a sad svjetliju , ja bi rekla da to zadnje farbanje ti je izblijedilo tvoju prirodnu boju i da nemreš skidanjem sloja ove nove boje dobit tu svoju prirodno tamniju jer ona ispod kao takva više ne postoji.
čimičanga is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2014., 12:20   #39
Quote:
čimičanga kaže: Pogledaj post
Ako si imala tamniju kosu prije farbanja - a sad svjetliju , ja bi rekla da to zadnje farbanje ti je izblijedilo tvoju prirodnu boju i da nemreš skidanjem sloja ove nove boje dobit tu svoju prirodno tamniju jer ona ispod kao takva više ne postoji.
Da,bila si u pravu
Sve u svemu jako sam požalila eksperiment sa c vitaminom, stavljala sam dva puta i samo mi je izvuklo sa smeđe na neku ružnu boju hrđe, neka žuta ginger.
Užas
Ali ono što je još gore toliko mi je isušilo i uništilo kosu kao nijedan blajh do sada, morala sam dosta ošišati
Tako da c vitamin više nikad na moju kosu. Nikad!
gilmoreica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2014., 23:16   #40
Quote:
Empire of dirt kaže: Pogledaj post
C vitamin
Isusuje li ovo kosu?
Makija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:04.