Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera > Informacije o poslodavcima

Informacije o poslodavcima Misija: zaposlenje!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.06.2007., 14:04   #41
Mene su Erstici pitali jednom koliko je najmanje za koliko bih prešla Takve kretene stvarno dugo nisam srela na razgovoru Ja sam na to odgovorila - a koliko je najviše koliko bi vi dali Pitali su me i dali postoji neki iznos , a da ne bih prešla - pa sam ja rekla - hello, Apolo zove Zemlju - naravno da postoji!
Diletantska banka, u punom smislu te riječi!
funnygirl33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 19:05   #42
mislim da je bilje reć premalo nego previše.
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 19:06   #43
Quote:
funnygirl33 kaže: Pogledaj post
Preporuka ti je najvažniji test u Erste banci. Makar preko pedesetosmog poznanika. To ti riješi, lako za sve drugo.
jel vredi preporuka od štokića
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 19:41   #44
danas je bio taj drugi krug-prvo neka pitanja tipa koje kartice nudi erste banka, koje je radno vrijeme pozivnog centra erste banke (?), što se radi u pozivnom centru, kako bi uvalili neki bankin proizvod klijentu putem telefona.. onda prijevod teksta s hrvatskog na engleski (u kojem su se hvalili kako su oni već tri godine najbolja banka u hrvatskoj i sl.) i na kraju tekst na njemačkom kojeg je trebalo prevesti na hrvatski (ovaj dio se nisam mučila s obzirom da njemački nisam nikada učila, iako sam nešto i prokljuvila). inače uvjet je bio engleski ili njemački jezik a sada ipak prednost imaju oni koji znaju i jedan i drugi.
SPOT is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 19:49   #45
btw nije mi jasno zašto ako primaju 4 osobe nisu eliminirali odmah u prvom krugu i ostavili 10 ljudi za drugi... danas nas je bilo 15-20 a žena iz banke je rekla da ima poslije još jedna takva grupa. znači sveli su broj kandidata na možda 50%.
SPOT is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 20:47   #46
Pa ja ne mogu vjerovat. Oni traže ljude sa znanjem dva jezika+pretpostavljam vss ekonomija+nadnaravne sposobnoti u uvaljivanju različitog smeća koje ljudima uopće ne treba i sve to za pišljivih 4k kn.
Prijatelj je bio u Pbzu na razgovoru bili su izrazito bahati i nekuturni, sve je to istrpio, da bi mi ponudili plaću od 5k kn. Nije im niš rekao osim fala-lepa doviđenja.
Neprofesionalnost i aljkavost osoblja u bankama uopće neću komentirat (valjda ti koji se daju tolko ponižavat na razgovoru za posao, ni ne mogu niš pametnije radit). Kolko najviše mogu radim preko neta, jer mi dođe zlo kad se sjetim da moram komunicirat s njima. Sve stvari znaju tolko površno i šugavo da valjda nisu ni zaslužili više od 4k. Bilo tko normalan kad dođe na razgovor za posao sam će odustat kad vidi njihovu bahatost. Tolku količinu stupidnih pitanja na jednom mjestu nije doživio (ovaj koji je bio u pbzu). Pa ja bi im samo da trpim njihovu glupost naplatio 5k fiksno+plaća. Pola radnika im pohađa različite psiho treninge, a valjda posjećuju i psihijatre, jer polude od količine kretenizma koja se tam akumulirala. U poslovnici jedne od vodećih banaka u hr radi kompletna ekipa prek veze-znam ih, jer je dobar dio njih išao samnom u osnovnu školu. Pa to su u osnovnjaku bili najveće zbunjole. Onda ak rade po 25 sati na dan i još vire iz guzice svojem šefu, banka im plati neki kvazi studij (plati-vozi), pa su nakon toga svi tolko izvrsni sami sebi ko oni na otv-u koji reklamiraju sredstva za čiščenje zahoda.
plavi5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 23:37   #47
da, dipl. oecc (VSS), bar u mom slučaju. za erste se zna da se tamo pretežno zapošljavaju djeca i unuci djelatnika,pa onda ostali s vezom. ali eto pozvali su me na ta testiranja pa idem jer mi u životu fali koja daska u glavi i nadam se da bi ipak nešto moglo biti

Quote:
plavi5 kaže: Pogledaj post
Pa ja ne mogu vjerovat. Oni traže ljude sa znanjem dva jezika+pretpostavljam vss ekonomija+nadnaravne sposobnoti u uvaljivanju različitog smeća koje ljudima uopće ne treba i sve to za pišljivih 4k kn.
Prijatelj je bio u Pbzu na razgovoru bili su izrazito bahati i nekuturni, sve je to istrpio, da bi mi ponudili plaću od 5k kn. Nije im niš rekao osim fala-lepa doviđenja.
Neprofesionalnost i aljkavost osoblja u bankama uopće neću komentirat (valjda ti koji se daju tolko ponižavat na razgovoru za posao, ni ne mogu niš pametnije radit). Kolko najviše mogu radim preko neta, jer mi dođe zlo kad se sjetim da moram komunicirat s njima. Sve stvari znaju tolko površno i šugavo da valjda nisu ni zaslužili više od 4k. Bilo tko normalan kad dođe na razgovor za posao sam će odustat kad vidi njihovu bahatost. Tolku količinu stupidnih pitanja na jednom mjestu nije doživio (ovaj koji je bio u pbzu). Pa ja bi im samo da trpim njihovu glupost naplatio 5k fiksno+plaća. Pola radnika im pohađa različite psiho treninge, a valjda posjećuju i psihijatre, jer polude od količine kretenizma koja se tam akumulirala. U poslovnici jedne od vodećih banaka u hr radi kompletna ekipa prek veze-znam ih, jer je dobar dio njih išao samnom u osnovnu školu. Pa to su u osnovnjaku bili najveće zbunjole. Onda ak rade po 25 sati na dan i još vire iz guzice svojem šefu, banka im plati neki kvazi studij (plati-vozi), pa su nakon toga svi tolko izvrsni sami sebi ko oni na otv-u koji reklamiraju sredstva za čiščenje zahoda.
SPOT is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 15:44   #48
Quote:
plavi5 kaže: Pogledaj post
Pa ja ne mogu vjerovat. Oni traže ljude sa znanjem dva jezika+pretpostavljam vss ekonomija+nadnaravne sposobnoti u uvaljivanju različitog smeća koje ljudima uopće ne treba i sve to za pišljivih 4k kn.
Prijatelj je bio u Pbzu na razgovoru bili su izrazito bahati i nekuturni, sve je to istrpio, da bi mi ponudili plaću od 5k kn. Nije im niš rekao osim fala-lepa doviđenja.
Neprofesionalnost i aljkavost osoblja u bankama uopće neću komentirat (valjda ti koji se daju tolko ponižavat na razgovoru za posao, ni ne mogu niš pametnije radit). Kolko najviše mogu radim preko neta, jer mi dođe zlo kad se sjetim da moram komunicirat s njima. Sve stvari znaju tolko površno i šugavo da valjda nisu ni zaslužili više od 4k. Bilo tko normalan kad dođe na razgovor za posao sam će odustat kad vidi njihovu bahatost. Tolku količinu stupidnih pitanja na jednom mjestu nije doživio (ovaj koji je bio u pbzu). Pa ja bi im samo da trpim njihovu glupost naplatio 5k fiksno+plaća. Pola radnika im pohađa različite psiho treninge, a valjda posjećuju i psihijatre, jer polude od količine kretenizma koja se tam akumulirala. U poslovnici jedne od vodećih banaka u hr radi kompletna ekipa prek veze-znam ih, jer je dobar dio njih išao samnom u osnovnu školu. Pa to su u osnovnjaku bili najveće zbunjole. Onda ak rade po 25 sati na dan i još vire iz guzice svojem šefu, banka im plati neki kvazi studij (plati-vozi), pa su nakon toga svi tolko izvrsni sami sebi ko oni na otv-u koji reklamiraju sredstva za čiščenje zahoda.
bila sam ja na testiranju pbz-a. ali to je bilo samo psiholosko testiranje i testovi inteligencije - za njihovu bazu podataka. bez razgovora.
Electra8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 18:40   #49
Quote:
plavi5 kaže: Pogledaj post
Pa ja ne mogu vjerovat. Oni traže ljude sa znanjem dva jezika+pretpostavljam vss ekonomija+nadnaravne sposobnoti u uvaljivanju različitog smeća koje ljudima uopće ne treba i sve to za pišljivih 4k kn.
Prijatelj je bio u Pbzu na razgovoru bili su izrazito bahati i nekuturni, sve je to istrpio, da bi mi ponudili plaću od 5k kn. Nije im niš rekao osim fala-lepa doviđenja.
Neprofesionalnost i aljkavost osoblja u bankama uopće neću komentirat (valjda ti koji se daju tolko ponižavat na razgovoru za posao, ni ne mogu niš pametnije radit). Kolko najviše mogu radim preko neta, jer mi dođe zlo kad se sjetim da moram komunicirat s njima. Sve stvari znaju tolko površno i šugavo da valjda nisu ni zaslužili više od 4k. Bilo tko normalan kad dođe na razgovor za posao sam će odustat kad vidi njihovu bahatost. Tolku količinu stupidnih pitanja na jednom mjestu nije doživio (ovaj koji je bio u pbzu). Pa ja bi im samo da trpim njihovu glupost naplatio 5k fiksno+plaća. Pola radnika im pohađa različite psiho treninge, a valjda posjećuju i psihijatre, jer polude od količine kretenizma koja se tam akumulirala. U poslovnici jedne od vodećih banaka u hr radi kompletna ekipa prek veze-znam ih, jer je dobar dio njih išao samnom u osnovnu školu. Pa to su u osnovnjaku bili najveće zbunjole. Onda ak rade po 25 sati na dan i još vire iz guzice svojem šefu, banka im plati neki kvazi studij (plati-vozi), pa su nakon toga svi tolko izvrsni sami sebi ko oni na otv-u koji reklamiraju sredstva za čiščenje zahoda.

Ja mogu samo reći da se divim ljudima koji su prošli sve te krvave torture i zaposlili se na tim mjestima, i koji dan danas u okvirima svakodnevnog posla trpe neviđene torture i svakodnevna šikaniranja, ponižavanja i to za tako mizerna sredstva.
Kao i svudje, izvana sjaj i blještavilo, a unutra trulež da ne može biti gora.
__________________
to đeki čen, poludiiii <> sva prava pridržana
verik is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2007., 21:59   #50
Quote:
Ri§ kaže: Pogledaj post
jel vredi preporuka od štokića
Ne. Bolja je od Nodila.
funnygirl33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 16:12   #51
Danas sam imala razgovor u ESB. Bilo je ok, trajalo pola sata. Normalan razgovor kao i drugdje osim što za mnoge stavri ne žele reći konkretnu informaciju nego pokušavaju navesti da se sam izlaješ pa te oni "korigiraju". Npr. kako je to posao u call centru pitali su me koje radno vrijeme očekujem da ću imati (to je bilo pitanje i u drugom testu). Onda ja moram reći što mislim, pa oni nastupaju : "Ne, to vam nije tako, radno vrijeme vam je blabla.." Za plaću nisam ništa uspjela saznati,o sim da nije manja od 3000,00 kn. Sljedeći tjedan će javiti rezultate.
SPOT is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 16:13   #52
E da, pitali su me jel poznajem koga u ES banci, jesam li se raspitivala kod koga, ispod koje plaće ne bih pristala raditi.
SPOT is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 20:39   #53
Quote:
SPOT kaže: Pogledaj post
E da, pitali su me jel poznajem koga u ES banci, jesam li se raspitivala kod koga, ispod koje plaće ne bih pristala raditi.
Nevjerojatni su! I mene su pitali dali koga poznam u banci?
ekonomist007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 12:51   #54
Quote:
ekonomist007 kaže: Pogledaj post
Nevjerojatni su! I mene su pitali dali koga poznam u banci?
Ne znam kakva im je to selekcija kad u zadnjem krugu imaju 15-20 ljudi.
SPOT is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 18:49   #55
Quote:
SPOT kaže: Pogledaj post
Ne znam kakva im je to selekcija kad u zadnjem krugu imaju 15-20 ljudi.
Da, i mene zanima kako od nas 20 misle odabrat 4 kandidata i po kojim to kriterijima?!

Po vezi, očito. Al, čemu onda sva ta silna gnjavaža oko testiranja i razgovora?
ekonomist007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 21:27   #56
Quote:
ekonomist007 kaže: Pogledaj post
Da, i mene zanima kako od nas 20 misle odabrat 4 kandidata i po kojim to kriterijima?!

Po vezi, očito. Al, čemu onda sva ta silna gnjavaža oko testiranja i razgovora?
Dobro meni moja mama kaže, sav taj postupak služi samo tome da kadrovici u firmama sačuvaju svoja radna mjesta. Javi ako dobiješ posao, baš me zanima koju će plaću ponuditi, pogotovo s obzirom na to da uskoro kreću na radno vrijeme 0-24 h. Sretno!
SPOT is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 23:35   #57
Quote:
SPOT kaže: Pogledaj post
Dobro meni moja mama kaže, sav taj postupak služi samo tome da kadrovici u firmama sačuvaju svoja radna mjesta. Javi ako dobiješ posao, baš me zanima koju će plaću ponuditi, pogotovo s obzirom na to da uskoro kreću na radno vrijeme 0-24 h. Sretno!
Ok, javim novosti ako me budu zvali, a ti se isto javi!
ekonomist007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 11:21   #58
Quote:
ekonomist007 kaže: Pogledaj post
Ok, javim novosti ako me budu zvali, a ti se isto javi!
Jel ima kakvih novosti u vezi s ESB?
SPOT is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 14:00   #59
I ja se javio na natječaj... bez obzira na sve, rekoh sebi: da probamo. Sretno svima.
Pozdrav!
pacodel is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 19:50   #60
Quote:
SPOT kaže: Pogledaj post
Jel ima kakvih novosti u vezi s ESB?
Ma jok! Nisu se još javili.
ekonomist007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:29.