Natrag   Forum.hr > Sport > Nogomet

Nogomet O loptanju nogom u širem smislu.
Podforumi: Navijači

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2013., 12:50   #61
Quote:
balkanski pastuh kaže: Pogledaj post
Imali su 2001. Leverkusen u finalu, imali su 2011. Schalke u polufinalu, kolko me pamćenje služi.
nedovoljno, englezi su pali ali u razdoblju od 2007. do 2010. su bili jako dominantni, ne sjecam se da je ikada jedna liga bila tako dobinantna
mah11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2013., 12:52   #62
Quote:
mah11 kaže: Pogledaj post
nedovoljno, englezi su pali ali u razdoblju od 2007. do 2010. su bili jako dominantni, ne sjecam se da je ikada jedna liga bila tako dobinantna
Englezi također, kraj 70ih početak 80ih.
Dabizas is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2013., 13:08   #63
mlađa sam generacija
možda nije najbolja ali definitivno najzanimljivija liga, toliko razlicitih momcadi, razlicitih vrsta nogometa, od mesarskog stokea do swansea iliti male barcelone
mah11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2013., 13:23   #64
Nemam osobno nista protiv PL, ali mi nedostaje prava simpatija da bi ih intezivnije pratio. Ovako se napravi nekakav izbor utakmica u sezoni koji obecava nogometni spektakl ili izbor onih koje bi se trebale sa gustom gledati, a takve najcesce znaju razocarati.

Najvise od svega sto me smeta u samoj ligi je ta asimetrija ulaganja investitora koji narusavaju kakav takav sportski odnos i sklad. Lik kupi klub, ulozi milijardu funti u dvije tri godine i na kraju imas klub koji se bori za europsku kantu iskljucivo njegovim sredstvima.

Bundesliga je toga lisena i klubovi su mozda finacijski slabiji, ali je zato puno veci navijacki identitet sa klubom. Freiburg, Mainz, Hannover su zbog toga puno zdraviji od klubova slicnog image u Engleskoj, a da budemo iskreni i simpaticniji.
__________________
Omnia vincit amor et nos cedamus amori
preatorian is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2013., 13:41   #65
Hah ne znam baš, to što se tice financijskog aspekta stoji, ali smatram da se lakše vezati za neki eng. klub koji nije sam vrh (tipa top 4 u ligi) nego njemački. Atmosfera na vecini stadiona je dobra, BL je malo bolji u top pogledu ali i u eng. je dosta velika posjecenost, ima ljudi koji se vežu za Everton, Tottenham, Swansea, Newcastel i slicne manje klubove više nego što se u Njemačkoj vežu za Wolfsburg, Leverkusen i slicne...inace su mi švabe ok narod, ali su mi Englezi simpaticniji i zanimljiviji, uvjek naprave hajku u medijima oko nekih stvari i sve bude na kraju jedan veliki spektakl. Utakmice su stvarno odlicne i pune tempa, šteta što je suđenje katastrofalno ali to je problem citave Europe. Pogledaj samo rezultate od proše sezone, ne znam kada je bila jedna sezona tako zanimljiva, eventualno RM vs Barca u 2006/07.

man utd-arsenal 8-2,man utd-man city 1-6,tottenham-city 1-5,tottenham-liverpool 4-0,chelsea-arsenal 3-5,chelsea-man utd 3-3,city-liverpool 3-0,newcastel-man utd 3-0,city-tottenham 3-2,man utd-tottenham 3-0, Arsenal- Spurs 5-2
Ali kao što kažeš, više mi imaju dušu nekih Eng. i Njemački klubovi nego osrednji Španjolski klubovi.
mah11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2013., 13:48   #66
Quote:
Dabizas kaže: Pogledaj post
Torino nije u Lombardiji
a ko je reka da je torino u lombardiji

lik izbaci jednu pokrajinu koja njemu odgovara i time kao poentira. onda se ja koristim njegovom retorikom i izbacim onu koja meni odgovara i shvatiš da je situacija još gora

onda ide koprcanje i daljnje konstruiranje odvajanja kako tebi paše.

[srbi]da su beograd i london zasebne države, imali bi jednak broj LP[srbi]

sumrak mozga stari moj
morski magarac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2013., 13:51   #67
Quote:
preatorian kaže: Pogledaj post
Lik kupi klub, ulozi milijardu funti u dvije tri godine i na kraju imas klub koji se bori za europsku kantu iskljucivo njegovim sredstvima.
Ukupno dva primjera u EPL (City i Chelsea), u BL koliko znam jedan (Hoffenheim) i to puno bizarniji od ova dva. Po ovome ispada da je to neka konstanta a ne ukupno dva primjera.

No zato sa druge strane imamo razne Wolfsburge, Bayere itd. kojih u Engleskoj nema. A pomoć lokalne zajednice je SF u Engleskoj.

Quote:
preatorian kaže: Pogledaj post
Bundesliga je toga lisena i klubovi su mozda finacijski slabiji, ali je zato puno veci navijacki identitet sa klubom.
Ne znam na osnovu čega ovo temeljiš osim na subjetkivnom? Ne postoji metar i mjerna jedinica koja bi to izmjerila. Ne znam što konkretno pod ovim smatraš? Stadioni su odlično popunjeni, masovno se navija za lokalne klubove (izuzev gloryhuntera koji u svakoj državi postoje) itd.

Quote:
preatorian kaže: Pogledaj post
Freiburg, Mainz, Hannover su zbog toga puno zdraviji od klubova slicnog image u Engleskoj,
U kojem smislu zdraviji? Financijski? Po čemu je jedan HSV zdraviji od Aston Ville ili Schalke od Tottenhama?

Quote:
preatorian kaže: Pogledaj post
a da budemo iskreni i simpaticniji.
Ovo je subjektivno, meni su u EPL simpatičniji, tebi u BL, nekome trećem u Turskoj itd.
Dabizas is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2013., 13:56   #68
Ma dajte, kome moze jedan švabo biti simpatičan? Pa ne postoji mjesto na kugli zemaljskoj gdje švabe smatraju simpatičnima, a ovaj priča o simpatičnosti švapskih klubova
__________________
Not my problem.
Carlos is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2013., 13:56   #69
Dabi objasnio.


Carlos također.
Clint Eastwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2013., 14:00   #70
Quote:
preatorian kaže: Pogledaj post
Jos prije dvije godine sam pisao kako bi ustvari trebali imati ovu temu jer je BL vs. Serije A potpuno besmislena i kako Bundesliga opasno puse za vratom PL. Vrijeme je pokazalo tko je bio u pravu.

Ovi komicari sa Serije A samo to potvrdjuju.
Već tada si znao da će Primera bit najjača, svaka čast
Ono is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2013., 14:03   #71
Quote:
Dabizas kaže: Pogledaj post
Ukupno dva primjera u EPL (City i Chelsea), u BL koliko znam jedan (Hoffenheim) i to puno bizarniji od ova dva. Po ovome ispada da je to neka konstanta a ne ukupno dva primjera.
Razlika je u tome sto Hopp ima ogroman otpor u njemackoj navijackoj kulturi. Mogao bi ti sad staviti ovdje razlicite gifove koji pokazuje sa kakvim sve situacijama se on susreo na stadionima po njemackoj. Na Westfalen se uostalom uopce ne usudi ici. Upravo taj ogromni otpor nogometne zajednice ga je natjerao da ogranici svoja ulaganja u Hoffenheim i da klub pokusa etablirati na drugaciji nacin.

Quote:
Dabizas kaže: Pogledaj post
No zato sa druge strane imamo razne Wolfsburge, Bayere itd. kojih u Engleskoj nema. A pomoć lokalne zajednice je SF u Engleskoj.
Bayer Leverkusen posluje poprilicno zdravo i farmaceutska ulaganja u klub su poprilicno minorna. Osim toga ulazu puno u svoju skolu, a i godine Bundeslige su i njima stvorile odredjenu tradiciju. Wolfsburg je pak druga prica i njih ionako nitko ne zeli u Bundesligi.


Quote:
Dabizas kaže: Pogledaj post
Ne znam na osnovu čega ovo temeljiš osim na subjetkivnom? Ne postoji metar i mjerna jedinica koja bi to izmjerila. Ne znam što konkretno pod ovim smatraš? Stadioni su odlično popunjeni, masovno se navija za lokalne klubove (izuzev gloryhuntera koji u svakoj državi postoje) itd.
Istina je da nema i da je rijec o cisto subjektivnom dojmu, ali mase engleza zadnjih par godina po njemackim stadionima mi pokazuju kako neki kurac kod njih ne stima kad dolaze gledati Bundesligu pored svoje vrhunske lige. Zadnjih godina na utakmicama Gladbacha, BVB, Schalkea..... mozes cesto sresti skote ili engleze.

Quote:
Dabizas kaže: Pogledaj post
U kojem smislu zdraviji? Financijski? Po čemu je jedan HSV zdraviji od Aston Ville ili Schalke od Tottenhama?
Spomenio sam klubove kao sto su Hannover, Mainz i Freiburg u kojima se zadnjih godina odlicno radi i koji imaju puno vise uspjeha nego neki Bundesligasi koji imaju puno veca financijska sredstva (npr. Wolfsburg ili HSV).

Quote:
Dabizas kaže: Pogledaj post
Ovo je subjektivno, meni su u EPL simpatičniji, tebi u BL, nekome trećem u Turskoj itd.
Pa je subjektivno.
__________________
Omnia vincit amor et nos cedamus amori
preatorian is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2013., 14:04   #72
Quote:
Carlos kaže: Pogledaj post
Ma dajte, kome moze jedan švabo biti simpatičan? Pa ne postoji mjesto na kugli zemaljskoj gdje švabe smatraju simpatičnima, a ovaj priča o simpatičnosti švapskih klubova
Quote:
Clint Eastwood kaže: Pogledaj post
Dabi objasnio.
Carlos također.
Koja luzerska spika.
__________________
Omnia vincit amor et nos cedamus amori
preatorian is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2013., 14:05   #73
Quote:
morski magarac kaže: Pogledaj post
a ko je reka da je torino u lombardiji

lik izbaci jednu pokrajinu koja njemu odgovara i time kao poentira. onda se ja koristim njegovom retorikom i izbacim onu koja meni odgovara i shvatiš da je situacija još gora

onda ide koprcanje i daljnje konstruiranje odvajanja kako tebi paše.

[srbi]da su beograd i london zasebne države, imali bi jednak broj LP[srbi]

sumrak mozga stari moj
Idemo se hvatat za zareze...

Quote:
morski magarac kaže: Pogledaj post
a da je lombardia zasebna država, serie a bi kvalitetom bila ko eredivisie.
Juve, Napoli su u rangu sa Ajaxom, PSV-om itd.?

Quote:
morski magarac kaže: Pogledaj post
ups, bila bi još i gora jer bi dala manje osvajača lp. i manje titula ukupno. i to više nego duplo.
Manje LP, istina. Ostalo mi se neda kopat po wikipedijama, ali ostatak Serije A ima više titula nego sama Lombardija, i to više nego duplo.

Opusti se
Dabizas is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2013., 14:10   #74
Quote:
preatorian kaže: Pogledaj post
Koja luzerska spika.
Tvoja spika je kao dobar laksativ, zato te cijenim.
Clint Eastwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2013., 14:11   #75
Mislim da se o simpatičnosti glupo i pričati, tu Pušišip ovna Bundes za jedno 5 puta. Naravno, i u kvaliteti su englezići ipak iznad, kao i Talijani i Španjolci. Dovoljno je pogledati samo zadnja tri izdanja LP i vidjeti da su je osvojili klubovi iz tri različite lige. Pogađate, klubovi iz Bundeslige nisu među njima
__________________
There's so many different worlds, so many different suns
and we have just one world, but we live in different ones..
Tijs is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2013., 14:11   #76
Quote:
Dabizas kaže: Pogledaj post
Juve, Napoli su u rangu sa Ajaxom, PSV-om itd.?
Ajax?

Nema kluba u Italiji osim AC Milana koji s njima moze ici u istu recenicu.
__________________
Omnia vincit amor et nos cedamus amori
preatorian is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2013., 14:13   #77
sukKi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2013., 14:15   #78
Quote:
Dabizas kaže: Pogledaj post
Juve, Napoli su u rangu sa Ajaxom, PSV-om itd.?
borussia, schalke su u rangu s ajaxom, psv-om?

Quote:
Dabizas kaže: Pogledaj post
Manje LP, istina. Ostalo mi se neda kopat po wikipedijama, ali ostatak Serije A ima više titula nego sama Lombardija, i to više nego duplo.

Opusti se
o LP titulama samo i govorim. još najbolje da ću pisat o kriminalnim titulama unutar lige


samo opušteno
morski magarac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2013., 14:15   #79
daj preat, ovo je sve presmijesno kad nema pravih igraca s prema, nes pa?




cek, idem pitat anderlona, koji, sjecam se, voli prem, di su mu decki s prema
jel zna on mozda


sukKi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2013., 14:15   #80
Quote:
Tijs kaže: Pogledaj post
Mislim da se o simpatičnosti glupo i pričati, tu Pušišip ovna Bundes za jedno 5 puta. Naravno, i u kvaliteti su englezići ipak iznad, kao i Talijani i Španjolci. Dovoljno je pogledati samo zadnja tri izdanja LP i vidjeti da su je osvojili klubovi iz tri različite lige. Pogađate, klubovi iz Bundeslige nisu među njima
Ajde, sto drukas za nekoga, ali brate ovim se vec brukas.
__________________
Omnia vincit amor et nos cedamus amori
preatorian is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:38.