Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2013., 11:08   #21
Knjiga i serija su dva različita formata, ono što je lako prikazivo u jednom ponekad je vrlo teško prenosivo u drugi. Meni je jasno da zbog obujma radnje i broja likova mora doći do određenih rezova što cijelih podzapleta, što manje važnih likova. Pa tako kužim da će izbaciti recimo onu malu Lasicu koju je Arya upoznala putem - lik je sasvim nepotreban za daljni tok radnje. Nemam ništa protiv toga kad se ubace scene kao ona s Boltonom i Freyem, jer su mi u duhu knjige i mogu zamisliti da se tako nešto desilo.

Ono što mi nije jasno je uvođenje nekih novih podzapleta i likova, te trošenje dragocjenog vremena na njih umjesto na bitnije stvari. Recimo, cijela ona scena s Podrickom. Čemu? Razvlačenje ljubavnih secna Robba i Talise, opet ljigavo i nepotrebno. Loras, Stannis, Asha... posve druge osobe. Uljepšavanje i ublažavanje određenih likova i scena. Recimo, scena vjenčanja Sanse i Tyriona, zakašnjela reakcija Ygritte na Jonovu izdaju, Melisandre i Gendry, manje luda i mrska Cersei, kurve zlatnog srca Shae i Ros...

Ja bih puno više voljela vidjeti Coldhandsa, Kettleblackove, Westerlingove...
violent_violet is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 11:20   #22
Quote:
violent_violet kaže: Pogledaj post
Ja bih puno više voljela vidjeti Coldhandsa, Kettleblackove, Westerlingove...
DITTO

fakat su izbacili najzanimljivije likove
__________________
Unbowed, Unbent, Unbroken
Garfieldica 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 11:42   #23
Opet,najveći, uvjerivljo najveći problme je što su Robba i tu njegovu Talisu stavili kao glavne likove.

Time će posve zbuniti gledatelje, ako sada recimo odu u Dorne ili kod Željeznih- ono "jebote tko su ovi sada?"

Osim toga, ako Theonova sestra ide spašavati brata neće sigurno biti njezini stričevi i borba za vlast prikazani...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 11:56   #24
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Opet,najveći, uvjerivljo najveći problme je što su Robba i tu njegovu Talisu stavili kao glavne likove.
Time će posve zbuniti gledatelje, ako sada recimo odu u Dorne ili kod Željeznih- ono "jebote tko su ovi sada?"
Osim toga, ako Theonova sestra ide spašavati brata neće sigurno biti njezini stričevi i borba za vlast prikazani...
Dobro, što će biti bez Victariona i Eurona?
Je li to moguće ?
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 12:13   #25
Ja nekako mislim da bez Željeznih neće ići, ubacit će ih u seriju, moguće da će spojiti Victariona i Eurona u jednu osobu, ali da će nekako prekrojiti cijelu tu radnju, ne vjerujem da će Asha osloboditi Theona. Ono što me smeta jest činjenica da mi je njen potez na kraju 3. sezone u potpunom neskladu s njenim likom u knjizi. S druge strane, preimenovali su je u Yaru, pa moguće da je dobila i sasvim novu osobnost

Pretpostavljam da je cijela Robb voli Talisu priča ubačena s ciljem da serijal ima jednu ljubavnu priču. Jer, takvo nešto ne postoji, ukoliko se izuzme twincest.
violent_violet is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 12:21   #26
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Dobro, što će biti bez Victariona i Eurona?
Je li to moguće ?
Mene više zanima jel moguće bez Roz...

Ali sada bez zajebancije, svaka kombinacija oko Westerling cure i trudnoće je isključena, kao i svaka teorija je li Theon ostao bez alata ili ne
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 12:42   #27
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post

Ali sada bez zajebancije, svaka kombinacija oko Westerling cure i trudnoće je isključena, kao i svaka teorija je li Theon ostao bez alata ili ne
znači, serija nam je uspjela spojlat TWOW

vjerojatno će sad to Martin morat izbacit ako je uopće imao nešto na umu (jer to su uglavnom bile neke ideje fanova o tome što bi bilo kad bi bilo)

znači, ljudi oprez sa pretpostavkama, možda nekad stvari treba doslovno protumačit onako kako ih Martin piše ( valjda je u Vranama Jaime stvarno susreo pravu Westerlingovu a ne njenu sestru i možda cura stvarno nije trudna a mi smo se uhvatili spletkarit kao Cersei i eto što smo dobili )

Isto mislim da će spojit Victariona i Eurona u jedan lik, čak mislim da će izbacit Ellariu Sand i ostavit samo jednu Sand snake
__________________
Unbowed, Unbent, Unbroken

Zadnje uređivanje Garfieldica 007 : 19.06.2013. at 12:51.
Garfieldica 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 13:07   #28
Quote:
violent_violet kaže: Pogledaj post
Ja nekako mislim da bez Željeznih neće ići, ubacit će ih u seriju, moguće da će spojiti Victariona i Eurona u jednu osobu, ali da će nekako prekrojiti cijelu tu radnju, ne vjerujem da će Asha osloboditi Theona. Ono što me smeta jest činjenica da mi je njen potez na kraju 3. sezone u potpunom neskladu s njenim likom u knjizi. S druge strane, preimenovali su je u Yaru, pa moguće da je dobila i sasvim novu osobnost
Da. Gle, bila bi šteta da ih spoje, tko će onda ići po Danny na istok? Inteligentan Victarion?
Braća su u priličnom kontrastu jedan prema drugom.
Ovo s Ashom je fail of the century.
Quote:
violent_violet kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da je cijela Robb voli Talisu priča ubačena s ciljem da serijal ima jednu ljubavnu priču. Jer, takvo nešto ne postoji, ukoliko se izuzme twincest.
Istina.
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Mene više zanima jel moguće bez Roz...
Roz je mrtva, treba slaviti i ne spominjati to ime više da se ne vrati kao Bubimir. Crveni svećenici su čudna bića, tko zna što bi HBOu još moglo pasti na pamet
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ali sada bez zajebancije, svaka kombinacija oko Westerling cure i trudnoće je isključena, kao i svaka teorija je li Theon ostao bez alata ili ne
Istina. Iako će biti zanimljivo čuti i njen kraj u knjizi.
Quote:
garfield007 kaže: Pogledaj post
znači, serija nam je uspjela spojlat TWOW
vjerojatno će sad to Martin morat izbacit ako je uopće imao nešto na umu (jer to su uglavnom bile neke ideje fanova o tome što bi bilo kad bi bilo)
znači, ljudi oprez sa pretpostavkama, možda nekad stvari treba doslovno protumačit onako kako ih Martin piše ( valjda je u Vranama Jaime stvarno susreo pravu Westerlingovu a ne njenu sestru i možda cura stvarno nije trudna a mi smo se uhvatili spletkarit kao Cersei i eto što smo dobili )
Isto mislim da će spojit Victariona i Eurona u jedan lik, čak mislim da će izbacit Ellariu Sand i ostavit samo jednu Sand snake
Ovo sa Sand zmijicama ima smisla, ali inteligentan Victarion?
Može proć jedino ak pogine kod Meerena.
Što se ostalog tiče, možda bi bilo bolje promatrat seriju i knjige kao paralelne svemire. U knjigama je moguće da i Westerlingice rodi pa da ju (skupa s djetetom) skrate za glavu. I u seriji su moguća naklapanja o robbovom klincu. Pogotovo nakon što mu se mama vrati iz mrtvih.
Ima još masa opcija (cersei like spletki ), koje nisu isključene serijom.
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 13:09   #29
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Opet,najveći, uvjerivljo najveći problme je što su Robba i tu njegovu Talisu stavili kao glavne likove.

Time će posve zbuniti gledatelje, ako sada recimo odu u Dorne ili kod Željeznih- ono "jebote tko su ovi sada?"

Osim toga, ako Theonova sestra ide spašavati brata neće sigurno biti njezini stričevi i borba za vlast prikazani...
već vidim nekakvo izbavljenje u stilu mision inposible
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 13:16   #30
Quote:
Klodovik2 kaže: Pogledaj post
već vidim nekakvo izbavljenje u stilu mision inposible
Vjerovatno će to i biti, ne vidim da će u seriji biti Manderly, niti lažna Arrya, niti neki sukobi na sjeveru
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 13:19   #31
mislim da ljudima neće biti pretjerano jasno kako će boltoni izdominirat starkove vazale na sjeveru
ovako ispada da je to pi...n dim.
ispada da su na sjeveru živjeli samo oni koji su ošli u rat s robom a oni su poklani kod blizanaca. martin se malo pogubio u brojkama a ovi su to doveli do savršenstva
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 13:21   #32
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Vjerovatno će to i biti, ne vidim da će u seriji biti Manderly, niti lažna Arrya, niti neki sukobi na sjeveru

I onda ih krajem 4. sezone ulovi Stannis na zidu ?
Quote:
Klodovik2 kaže: Pogledaj post
mislim da ljudima neće biti pretjerano jasno kako će boltoni izdominirat starkove vazale na sjeveru
ovako ispada da je to pi...n dim.
ispada da su na sjeveru živjeli samo oni koji su ošli u rat s robom a oni su poklani kod blizanaca. martin se malo pogubio u brojkama a ovi su to doveli do savršenstva
"Malo" je understatment
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 13:25   #33
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Vjerovatno će to i biti, ne vidim da će u seriji biti Manderly, niti lažna Arrya, niti neki sukobi na sjeveru
Meni je Manderly u onih par poglavlja bio baš super, cijela njegova obitelj, dio s Freyevim pitama... Ako to izbace iz serije, bit ću stvarno razočarana.

Što se tiče spajanja E i V, ni ja to ne bih voljela, ali već je spojen Gendry s Edricom


Također mislim da bi Sand Snakes mogli srezati, vjerojatno one mlađe izbaciti, moguće i Ellariju sasvim, mislim da će Tyene i Nym ostati, a Obara mi je najizglednija kao još jedan lik na podu scenarističke sobe. Sarella će se vjerojatno pojaviti tek u Oldtownu, ukoliko ne iskasape i taj dio.

Zadnje uređivanje violent_violet : 19.06.2013. at 13:30. Reason: dodatak
violent_violet is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 13:27   #34
Quote:
violent_violet kaže: Pogledaj post
Meni je Manderly u onih par poglavlja bio baš super, cijela njegova obitelj, dio s Freyevim pitama... Ako to izbace iz serije, bit ću stvarno razočarana.
Što se tiče spajanja E i V, ni ja to ne bih voljela, ali već je spojen Gendry s Edricom
Je, ali i G i E igraju puno manje uloge nego E i V...
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 13:29   #35
Quote:
violent_violet kaže: Pogledaj post
Meni je Manderly u onih par poglavlja bio baš super, cijela njegova obitelj, dio s Freyevim pitama... Ako to izbace iz serije, bit ću stvarno razočarana.

Što se tiče spajanja E i V, ni ja to ne bih voljela, ali već je spojen Gendry s Edricom
Slažem se, super su mi bili
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 13:51   #36
Nekako mi se čini da scenariste nije baš briga koliko je neki lik bitan, pa da mu zato daju više prostora, nažalost.
violent_violet is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 13:52   #37
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post

I onda ih krajem 4. sezone ulovi Stannis na zidu ?

"Malo" je understatment
jedva čekam da vidim kako stanis hvata mel po zidu u stilu
dolaz vamo da se zgrijemo, ovdje je hladno ko u ženinoj mi ....
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 14:02   #38
Quote:
violent_violet kaže: Pogledaj post
Meni je Manderly u onih par poglavlja bio baš super, cijela njegova obitelj, dio s Freyevim pitama... Ako to izbace iz serije, bit ću stvarno razočarana.

.
pa wendell manderly - sin onog debelog, (doduše i ovaj je ugodno popunjen ) je bio na RW, šta ga niste skužili?

uglavnom, evo ga na

http://i.imgur.com/IwUu1U6.jpg

mislim da su braću manderley spojili u jednoga i da će ovog lika jaime poslat nazad doma u White Harbor a tamo ćemo upoznat THE MANDERLYJA

izostave li njega i wyllu
__________________
Unbowed, Unbent, Unbroken
Garfieldica 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 14:15   #39
a možda će on biti sam sebi ćaća
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 14:29   #40
Quote:
Klodovik2 kaže: Pogledaj post
jedva čekam da vidim kako stanis hvata mel po zidu u stilu
dolaz vamo da se zgrijemo, ovdje je hladno ko u ženinoj mi ....
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:21.