Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.08.2013., 23:38   #1
Teorije (crackpot and otherwise)

Daklem, ovo je tema gdje teoretiziramo o svemu, bez obzira da li je teorija potpuno luđačka (tipa Mance Ryder je Targaryen) ili općeprihvaćena (tipa R+L=J). Izuzetak su neke teorije koje već imaju svoje teme, kao npr. one o Othersima. Leecher je krenuo s informacijama s Westerosa, koje više otvaraju nova pitanja no što odgovaraju na stara pa sam i to uvrstila ovdje.
Ajvz

Quote:
While aboard the Selaesori Qhoran, Tyrion makes the acquaintance of Moqorro. One night Tyrion asks him what he sees in the flames. Moqorro replies dragons, adding:
“ Dragons old and young, true and false, bright and dark. And you. A small man with a big shadow, snarling in the midst of it all. ”
O kakvim starim zmajevima priča Morqorro? Ako je Griff lažnjak znači da je 3. glava netko star, ali tko?
__________________
. .

Zadnje uređivanje Ajvz : 23.08.2013. at 15:15.
Leecher is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2013., 00:22   #2
Quote:
Leecher kaže: Pogledaj post
O kakvim starim zmajevima priča Morqorro? Ako je Griff lažnjak znači da je 3. glava netko star, ali tko?
Jedino mi maester Aemon pada na pamet.. S obzirom da se Gozba i Ples preklapaju, on je tada još bio živ.
Ajvz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2013., 02:20   #3
Quote:
Ajvz kaže: Pogledaj post
Jedino mi maester Aemon pada na pamet.. S obzirom da se Gozba i Ples preklapaju, on je tada još bio živ.
Ja nisam skontala da se mora odnositi na živu osobu.
đezminka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2013., 11:45   #4
Quote:
đezminka kaže: Pogledaj post
Ja nisam skontala da se mora odnositi na živu osobu.
Ne znam, nisam dobila dojam da crveni svećenici mogu vidjeti prošlost.
Spominje Dany, Aegona (vjerojatno Jona) i Tyriona pa zvuči kao sadašnjost, nema smisla uvlačiti mrtve Targove u cijelu priču. Onda bi mogao do preksutra nabrajati dragons mad and sane, wise and foolish, playing the harp and playing with people's heads...
Ajvz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2013., 11:54   #5
Ja mislim da iskljucuje mrtve, jer su zmajevi protuteza othersima.
__________________
It's only a walk of shame if you're capable of feeling shame.
Dumber is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2013., 12:06   #6
Ok, pretpostavimo da se živi zmaj odnosi na meštra Aemona. Tko bi onda bio dragons bright and dark? Meni to miriše na Jona, budući da je (možda) umro i Mel će ga oživjeti. False dragon bi lako mogao biti Griff Jr. aka Aegon.
đezminka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2013., 12:20   #7
Quote:
đezminka kaže: Pogledaj post
Ok, pretpostavimo da se živi zmaj odnosi na meštra Aemona. Tko bi onda bio dragons bright and dark? Meni to miriše na Jona, budući da je (možda) umro i Mel će ga oživjeti. False dragon bi lako mogao biti Griff Jr. aka Aegon.
Bright and dark mogu biti Dany i Jon, čisto zbog boje kose i karaktera, vatra-led bla bla. A druga opcija je Dany i Aegon jer je ona Targ a on (vjerojatno) Blackfyre pa George nije mogao odoljeti igri riječima.
Ajvz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2013., 12:44   #8
Čisto sumnjam da se "stari" odnosi na Aemona jer se vizija odnosi na budućnost gdje je Tyrion između svih tih zmajeva, a Aemon je umro.


U knjizi kada se Eddard sjeća Lyanne/Jona, uvjek su osjećaju tuge ili ju vidi sa krvavim suzama uz ono "obećaj mi" ili kad ga Bran vidi kako moli pod drvetom da mu Cat oprosti i da se nada da će rob i jon bit dobri....

Mi pretpostavljamo da je on ispunio obećanje Lyanni, ali šta ako ga je ustvari pogazio? On mi ne daje dojam čovjeka koji ima mirnu savjest u prvoj knjizi.
__________________
. .
Leecher is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2013., 14:52   #9
Quote:
Leecher kaže: Pogledaj post
Čisto sumnjam da se "stari" odnosi na Aemona jer se vizija odnosi na budućnost gdje je Tyrion između svih tih zmajeva, a Aemon je umro.


U knjizi kada se Eddard sjeća Lyanne/Jona, uvjek su osjećaju tuge ili ju vidi sa krvavim suzama uz ono "obećaj mi" ili kad ga Bran vidi kako moli pod drvetom da mu Cat oprosti i da se nada da će rob i jon bit dobri....

Mi pretpostavljamo da je on ispunio obećanje Lyanni, ali šta ako ga je ustvari pogazio? On mi ne daje dojam čovjeka koji ima mirnu savjest u prvoj knjizi.
Pa..ima još starih zmajeva, npr. Bloodraven, koji je isto važan za priču. U svakom slučaju se nadam da neće iskočiti još neki Targ iz paštete.

Koja je onda tvoja teorija za Nedovo (pogaženo) obećanje? Meni je savršeno logično da nema mirnu savjest s obzirom da laže svojoj ženi, sinu/nećaku i čitavom svijetu već 15 godina.
Ajvz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2013., 16:31   #10
Quote:
Ajvz kaže: Pogledaj post
Pa..ima još starih zmajeva, npr. Bloodraven, koji je isto važan za priču. U svakom slučaju se nadam da neće iskočiti još neki Targ iz paštete.

Koja je onda tvoja teorija za Nedovo (pogaženo) obećanje? Meni je savršeno logično da nema mirnu savjest s obzirom da laže svojoj ženi, sinu/nećaku i čitavom svijetu već 15 godina.
Ja sam na Bloodravena zaboravila, hahaha. Da, slažem se, ima previše Targaryena, s obzirom da ih je na početku serijala bilo samo dvoje.

Što se tiče Nedove savjesti, ja isto mislim da je nečista zbog laganja svima i svemu, a ne zbog neispunjenog obećanja.
đezminka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2013., 20:10   #11
Jednostavno imam takav dojam... zašto tajit od 14-togodišnjaka tko mu je majka?
__________________
. .
Leecher is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2013., 23:37   #12
Quote:
Leecher kaže: Pogledaj post
Jednostavno imam takav dojam... zašto tajit od 14-togodišnjaka tko mu je majka?
Zato što bi se onda automatski znalo ko mu je otac. Šta misliš da bi Robert uradio kad bi saznao da se neki preživjeli Targaryen mota po Winterfellu, pogotovo Rhaegarov sin
__________________
Death is so terribly final, while life is full of possibilities.
Rhaenys is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2013., 23:44   #13
Quote:
Rhaenys kaže: Pogledaj post
Zato što bi se onda automatski znalo ko mu je otac. Šta misliš da bi Robert uradio kad bi saznao da se neki preživjeli Targaryen mota po Winterfellu, pogotovo Rhaegarov sin
A zašto bi Robert sazno? Pa Jon bi sam znao za opasnosti. Ako niš mogo je reć Cat da ona prestane malog mučit, ona je barem zrela da drži usta zatvorena.


Nekak ne zamišljam da je Lyanna imala na umu da ovaj odgoji malog kao svoje kopile.

Tko zna možda ga je tražila da ga posjedne na prijestolje a ovaj kakva je dobrica i neambiciozan nije htio ić protiv Roberta.

To me kopka ako je on ispunio obećanje koje je dao njoj zašto 14 godina se osvrće na to sa nelagodom, sanja "promise me" i krvave suze?
__________________
. .
Leecher is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2013., 23:49   #14
Pod uvjetom da je Jon Lyanin i Rhaegarov sin.

Zaboravljate da je Ned bio tinejdžer kad je pustošio sa Roboretom po Westeriosu, i da nije toliko čudno da mu se omaklo. Nedu od 30 i kusur godina se to ne bi dogodilo, jer je časna i odrasla osoba. Nedu koji je bio dijete kad je otišao u rat, vjerojatno se dogodilo isto što i sinu mu, samo je on već bio oženjen, pa nije mogao ribaricu uzeti i izazvati šitstorm kao Robb.
__________________
It's only a walk of shame if you're capable of feeling shame.
Dumber is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2013., 23:56   #15
Quote:
Dumber kaže: Pogledaj post
Pod uvjetom da je Jon Lyanin i Rhaegarov sin.

Zaboravljate da je Ned bio tinejdžer kad je pustošio sa Roboretom po Westeriosu, i da nije toliko čudno da mu se omaklo. Nedu od 30 i kusur godina se to ne bi dogodilo, jer je časna i odrasla osoba. Nedu koji je bio dijete kad je otišao u rat, vjerojatno se dogodilo isto što i sinu mu, samo je on već bio oženjen, pa nije mogao ribaricu uzeti i izazvati šitstorm kao Robb.
Da, ali onda malo možeš mrtav hladan reć mama ti je ribarova kći, Wylla ...


3 člana kings guarda su čuvala toranj sa Lyanom, a šta radi Kings guard nego čuva kralja pogotovo kad su čuli šta se desilo prilikom sacka kings landinga?

Ni Lyanna mi nije jasna ni Rheagar, kako su mogli dopustit da Mad King ubije Rickarda i Brandona? Ono ipak ti je riječ o ocu i bratu.
__________________
. .
Leecher is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 12:36   #16
Quote:
Leecher kaže: Pogledaj post
Da, ali onda malo možeš mrtav hladan reć mama ti je ribarova kći, Wylla ...


3 člana kings guarda su čuvala toranj sa Lyanom, a šta radi Kings guard nego čuva kralja pogotovo kad su čuli šta se desilo prilikom sacka kings landinga?

Ni Lyanna mi nije jasna ni Rheagar, kako su mogli dopustit da Mad King ubije Rickarda i Brandona? Ono ipak ti je riječ o ocu i bratu.
a tko je tada mogao spriječiti luđaka da ih spali. vjerojatno nitko osim njega i alkemičara za to nije ni znao dok nije došlo do samog čina

a da je jon stvarno nedovo kopile ne vidim razloga zašto bi ikome taio tko mu je majka. kopile itako ne ulazi u nasljednu liniju bez obzira tko mu je majka. on dobije ono što mu se da ili ako ga kralj prizna što se događa vjerojatno samo u slučajevima kada nema drugih nasljednika kao što je slučaj s ramseyem
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 13:38   #17
Quote:
Leecher kaže: Pogledaj post
A zašto bi Robert sazno? Pa Jon bi sam znao za opasnosti. Ako niš mogo je reć Cat da ona prestane malog mučit, ona je barem zrela da drži usta zatvorena.


Nekak ne zamišljam da je Lyanna imala na umu da ovaj odgoji malog kao svoje kopile.

Tko zna možda ga je tražila da ga posjedne na prijestolje a ovaj kakva je dobrica i neambiciozan nije htio ić protiv Roberta.

To me kopka ako je on ispunio obećanje koje je dao njoj zašto 14 godina se osvrće na to sa nelagodom, sanja "promise me" i krvave suze?
Obećanje je bilo da će čuvati Jona i nikome ništa neće reći. Zato Neda muči savjest, jer želi reći istinu, a ne smije. Mislim da se ništa drugo ne može iščitati iz toga. I to je već puno, ako uzmemo u obzir da nitko ne bi ni znao za tu teoriju da nema interneta, a svi je uzimamo zdravo za gotovo.
Lyanna bi morala biti luda da traži od Neda da posjedne njenog nezakonitog sina bivšeg prijestolonasljednika na prijestolje svog zaručnika, a koji je ubio oca tog djeteta. Prva briga bi joj bila da zaštiti dijete, a ne da ga uvali u još veće probleme.

Quote:
Leecher kaže: Pogledaj post
Ni Lyanna mi nije jasna ni Rheagar, kako su mogli dopustit da Mad King ubije Rickarda i Brandona? Ono ipak ti je riječ o ocu i bratu.
Ne vidim što su Lyanna i Rhaegar mogli napraviti iz Dornea. Doduše, ne vidim ni što su mogli napraviti i da su bili u King's Landingu. Da se suprotstave pa da i njih kazni za veleizdaju? Lud ili ne, on je kralj.
Ajvz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 23:51   #18
Quote:
Leecher kaže: Pogledaj post
A zašto bi Robert sazno? Pa Jon bi sam znao za opasnosti. Ako niš mogo je reć Cat da ona prestane malog mučit, ona je barem zrela da drži usta zatvorena.


Nekak ne zamišljam da je Lyanna imala na umu da ovaj odgoji malog kao svoje kopile.

Tko zna možda ga je tražila da ga posjedne na prijestolje a ovaj kakva je dobrica i neambiciozan nije htio ić protiv Roberta.

To me kopka ako je on ispunio obećanje koje je dao njoj zašto 14 godina se osvrće na to sa nelagodom, sanja "promise me" i krvave suze?
Možda je obećanje bilo da ni po koju cijenu neće ništa nikome reći
A i hajd se pouzdaj u 14godišnjaka da će 100% držati usta zatvorena, to je odmah veći rizik ili u Cat, što više osoba zna za tajnu to su manje šanse da će to ostati tajna

A možda je obećao da će ga odgojiti kao svoje dijete.
__________________
Death is so terribly final, while life is full of possibilities.
Rhaenys is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2013., 20:18   #19
RR Martin je imo potrebu napisat tko je Patchface i kao je dospio u Westeros, tko je 3 rođak Tywinna Lannistera i kakav je oklop nosio....., ali tko iz nekog razloga identitet majke Eddarda, Brandona i Benjena Starka je nepoznat...
__________________
. .
Leecher is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2013., 22:23   #20
Teorije (crackpot and otherwise)

Ako odete na ovu stranicu.
http://www.westeros.org/Citadel/SSM/

Imate odgovore na razna pitanja od Martina koje je davo od 1990-tih ... ima tu dosta zanimljivoga...

Quote:
Ned’s Return After the War
Submitted By: Jeff

[Summary: Jeff reports his enjoyment of A Storm of Swords. He specifically mentions the epilogue and its final twist.]

The twist was fun, yes, and I like some of the dialogue... though while I was writing it I almost began to feel sorry for poor, hapless Merrett Muttonhead, who never did have any luck, just as he complained...

But thanks for the kind words. I'm glad you liked the book.

Second, when Ned Stark and Howland Reed returned North from Dorne after the events at the Tower of Joy, etc. were they completely alone during that journey, or were they accompanied by some household guards, etc. for security?

You'll likely learn more about Ned's homecoming in future books. It's a long way from Dorne to Winterfell, a journey of months. More than that I'd rather not reveal just now.
Quote:
Aerys and Rhaegar
Submitted By: Rania

Am I reading things between the lines that aren't really there, but was Rhaegar and Aerys' relationship not all that it could be?

There were definitely tensions between father and son. More will be revealed in future books.
Quote:
Varys was the other conspirator with Illyrio Mopatis on that stairwell beneath the Red Keep when Arya inadvertantly did some spying in AGOT...

This third Targaryen might very well be -not- a Targaryen, to quote his exact words... "Three heads of the dragon... yes... but the third will not nessesarily BE a Targaryen..."

We will meet Howland Reed, but not in the next book... he(Howland) knows just to much about the central mystery of the book...


Quote:
Jon Snow
Submitted By: Rania

I have a question, since Robb actually legitimized Jon and named him his heir for Winterfell and the North before the Red Wedding (granted no one knows about this and is still alive or free, the Greatjon knows as does Edmure, but Idont see them getting out of the Twins any time soon and Catelyn would probably die before telling anyone) does this make Jon's rejection of Stannis' offer moot?

Edmure and the Greatjon are prisoners, true... but you are forgetting the envoys that Robb sent to Howland Reed... Galbart Glover, Maege Mormont, Jason Mallister... they are all alive and free.

As to what is and is not moot... the key point is, only a =king= can legitimize a bastard......
Quote:
Well, I have to say that I think ASoS was utterly brilliant. Your skills as a writer continue to amaze.

Thanks for the kind words.

However, I was quite upset with you when I read the Red Wedding, but I got over it. Just please try to leave a few Starks for me. I am a true Stark loyalist.

The Starks still have quite a few of those, especially in the north. I will try and remember to save a few for you <g>...

As for my question.
Evo gore od samog RR Martina dokaz da GNC postoji.
__________________
. .

Zadnje uređivanje Ajvz : 23.08.2013. at 15:13.
Leecher is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:54.