Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.04.2017., 15:55   #3281
5-dnevni vodič koji sam našla, možda kome pomogne!
http://promptguides.com/paris/downlo...Guide_v1.0.pdf
pyxis is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 14:46   #3282
Quote:
Lizzie M kaže: Pogledaj post
ok. nakon Ile de la Cité možete kratko obići i susjedni Ile St-Louis (ako nije gužva, probati sladoled kod Berthillona), pa se vratiti i preko trga ispred vijećnice (Hôtel de ville) produžiti do Centra Pompidou. pošto ćete zadnji dan posebno do Maraisa, ako vam ostane vremena nakon Pompidoua idite malo prema zapadu prema Les Halles, crkva St. Eustache je atraktivna. Les Halles su se preuređivale (to je bio veliki podzemni šoping centar s parkom na površini), pa da vidite dokle su stigli s radovima. uz Louvre se onda možete pješke vratiti do hotela.
alternativno, ako budete kod Centra Pompidou oko 18h, produžite sljedeća dva-tri sata po Maraisu tako da oslobodite zadnji dan za nešto drugo (Pere Lachaise možda).



Neka vam ruta radije bude ovakva: Tuileries, Place Vendome, (rue de la Paix), Opera Garnier, Galeries Lafayette (robne kuće), pa onda do Madeleine, rue du Faubourg Saint-Honoré, place de la Concorde, pa preko mosta kod Assemblée Nationale preći Seinu i ići do muzeja Orsay da stignete ući i razgledati. Pont Alexandre III i Grand Palais/Petit Palais ostavite za sljedeći dan, nije to baš sve tako blizu kao što na karti izgleda.



ako od Trocadera idete do Arc de Triomphe i onda niz Champs Elysées, doći ćete na kraju do Grand i Petit Palais, tako da to ne morate u subotu (a Faub. Saint-Honoré ćete obići u subotu kad sve trgovine rade). od Grand Palaisa siđite do rijeke i tada možete pogledati Pont Alexandre III, a ako već bude sumrak vidjet ćete i osvjetljeni Eiffelov toranj.



probajte ako ikako stignete pogledati Marais prvi dan, tako da si ostavite dovoljno vremena za otići do aerodroma. možda se stignete zaletiti do Pere Lachaise metroom (imate od Montmartrea direktnu liniju 2 sa stanice Pigalle), ali pazite na vrijeme da se vratite do hotela pokupiti stvari (od groblja do St-Germainea ima malo duža vožnja i presjedanje - linijom 3 do Réaumur-Sébastopol pa pređite na 4).


Draga Lizzie, hvala puno! Modificirali smo plan prema tvojim savjetima!

Citam temu, ali put se blizi pa cu nesumnjivo imati koje pitanjce

Za pocetak, moze neka procjena koliko po osobi treba novaca za 4 dana (za sva 3 obroka u danu, minimalno koristenje metroa i ulaske u najvise dva muzeja - Orsay i Les Invalides)? Nemam nikakvu percepciju pa me zanima otprilike
Nismo zahtjevni! Ne mislimo jesti u skupim restoranima nego vise fast food i manji jeftiniji restorancici. I slasticarnice (Laduree i Angelina me zanimaju).


Sent from my iPhone using Tapatalk
aliceocean is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 19:19   #3283
evo nekakve procjene troškova, po osobi:
25 dnevno za prehranu. možete proći i sa manje, ali ovo je neka srednja mjera, ovisi pijete li kavu vani i kakve su vam navike za večeru. računala sam do 5 eura za doručak s nogu s kavom, 7 eura za obrok na brzinu, vodu i neke usputne grickalice iz samoposluge, i 13 eura da sjednete negdje i naručite jedno jelo. da se preživjeti i sa 15-ak eura, ali možda ne baš svaki dan tako, ogladnit ćete. za 4 dana, hrana 100 eura, bolje pripremite 120 da si priuštite neke slastice.

karte za oba navedena muzeja su po 12 eura, dakle tu dodati 24 eura.
vidim da ste smješteni u centru, pa vam za metro treba minimalno jedna karta da se navečer vratite, jer krećete od hotela pješke, svaki dan drugim smjerom. uzmite za dvoje jedan karnet od 14,50 eura i ako još zatreba kupite pojedinačnu kartu po 1,90 eura. to je po osobi 10-ak eura.

120+24+10= 154 eura po osobi, minimum minimuma.
ako dolazite s aerodroma, dodajte 20 za dvije karte RER vlakom do grada i nazad.
od navedenog u vašem itinereru, jedino je upitno što ste stavili Sainte-Chappelle, a ona se ne može vidjeti izvana (kapela je u dvorištu zgrade suda), niti je izvana išta zanimljivo. ulaznica je 10 eura. ostalo je lijepo vidjeti i samo izvana (Pantheon, Arc de Triomphe, Eiffel, opera Garnier), a u crkve se ulazi besplatno, u parkove i na groblje također.

eto, s 200 eura po osobi se može, s 250 može upasti još neki suvenirčić, još koja ulaznica, malo bolja prehrana i nešto nepredviđeno.
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 12:54   #3284
Evo vratila se i ja iz Pariza. Malo je reći da sam oduševljena!!!!! Nikad mi nije bilo tako žao što se vraćam kući.
Uz pomoć foruma i forumaša, te detaljnog mjesečnog planiranja sve je bilo onako kako sam zamislila (osim malo lošijeg vremena). Svaki dan smo propješačili 15-20 km. Noge su nam se raspadale, ali je vrijedilo. Obišli smo većinu što smo htjeli, izbacili Disneyland iz plana i uživali maksimalno u gradu, te se definitivno planiramo vratiti jer je ostalo još toliko ljepota koje treba istražiti.
Neopisiv je osječaj kad prvi put ugledaš Eiffel Pošto je bilo malo hladnije, muzeji su dobro došli da se ugrijemo i tu nam se svakako isplatio Museum pass (uzeli smo onaj za 4 dana). Imali smo sreću i nigdje nismo čekali duže od 20 minuta, pa ni na Eiffel, osim na tornjeve Notre-Damea gdje smo čekali više od 1 sata.
Evo i nekih savjeta/preporuka.
-bili smo smješteni u Marais-u kod Hotela de Villea, 2 min od metroa, u ulici prepunoj restorana i trgovina, i 5 min od Ile de la Cite (https://www.airbnb.com/rooms/2190532), stan je vrlo šarmantan a kvart izvrstan
-u Rue Galande, blizu Notre-Damea ima mali restorančić Le Centre du Monde sa izvrsnom, a jeftinom klopom (menu 17 eura) a konobarica i konobar pričaju hrvatski
-putovali smo Croatia airlinesom jer nam se to više isplatilo nego Ryanairom. Kad smo kupovali karte Ryanair je bio cca 100 eura, i kad smo izračunali da dolazimo kasno navečer a stan platimo kao cijeli dan plus dodatno za kasni chek in, prijevoz do grada i prtljaga, Croatia nam je ispala isplativija

Zahvaljujem se svima koji su dali svoj doprinos na ovom forumu i pomogli svima svojim savjetima!
Niti jedan grad me nije toliko oduševio i jedva čekam slijedeću priliku da se vratim :klap:

Zadnje uređivanje mary1984 : 03.05.2017. at 13:06.
mary1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 21:33   #3285
Zaboravih napomenuti da su me oduševili parkovi i iskorištenost i najmanje površine za zelenu oazu. Svaki je predivan na svoj način, ali me posebno oduševio Square Barye na Ille Saint-Louis koji je toliko miran i šarmantan da sam tamo mogla sjedit satima.
mary1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 17:04   #3286
Supruga i ja planiramo za mjesec dana na produženi vikend u Pariz (1. godišnjica braka). Još nisam uzeo karte jer neznam dal je ok cijena za 2 povratne karte sa CA 2980kn? Planirali smo posjetiti Eiffelov toranj, Notre Dame, Louvre i još nešto što nam preporučite da je zgodno za posjetit... te ako imate kakav prijedlog za ok smještaj s kojeg bi lako to sve obišli...
hondaCBR is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 19:09   #3287
Evo i mi se vratili iz Parisa,oduševljene ljepotom tog čarobnog grada.

Nahodale se i puno potrošile,što novaca,a što vremena čekajuči u pustim redovima (kobasicama).Za toranj nismo imali unaprijed kupljene karte pošto ih više nije bilo za kupiti on line tako da smo u redu odstajale 3 sata,ali vrijedilo je. Prvo smo liftom išli do 2.kata,islikale se i otišle na vrh (tu smo čekale slijedeći sat vremena za ulazak u lift) onda smo se sa 2.kata pješke spustile na 1.kat gdje nas je oduševio stakleni pod.
Drugi dan smo rano ujutro otišle do Versaillesa i imale unaprijed kupljene karte tako da smo u tom redu čekale samo 2 sata. Obišle dvorac i uživali u obilasku vrta oduševljene čarobnim fontanama. Probali smo Macarone (male okrugle Francuske kolačiće), oduševile sa kroasantom u pekari Paul.Nažalost nismo probali sladoled kod Berthilona,jer je Ponedjeljkom zatvoren,ali smo pojeli super sladoled u obliku ruže u slastičarni Amorino.
Iskreno malo me iznenadilo smeće po gradu razbacano okolo i puni kontejneri,a da ne govorim o psećim kakicama po cesti!

Sve u svemu bilo nam je divno i nadam se da ću opet imati priliku posjetiti Paris sa malo sporijim tempom.
Iknur is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 00:52   #3288
Quote:
hondaCBR kaže: Pogledaj post
Supruga i ja planiramo za mjesec dana na produženi vikend u Pariz (1. godišnjica braka). Još nisam uzeo karte jer neznam dal je ok cijena za 2 povratne karte sa CA 2980kn? Planirali smo posjetiti Eiffelov toranj, Notre Dame, Louvre i još nešto što nam preporučite da je zgodno za posjetit... te ako imate kakav prijedlog za ok smještaj s kojeg bi lako to sve obišli...
Naše karte su isto toliko koštale. S CA je to ok cijena. Jeftinije su karte samo kad imaju akciju na jesen pa na hrpu destinacija imaju karte za 109 eura.


Za ostalo pročitajte forum... Par stranica iza imate čitav moj itinerar s dodatnim savjetima od Lizze. Da ne govorim o hrpi drugih postova i drugih forumaša. Gdje bi došli kad bi se svakome odgovaralo na ovakav upit "što posjetiti", zar ne?
aliceocean is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 11:20   #3289
Evo i mi smo se vratili, zivi zdravi umorni i odusevljeni.
Bili smo tjedan dana, od srijede do srijede. Isto smo bili za hladnije vrijeme tamo, ali izaslo je sunce tu i tamo. 1 dan smo bili u Versaillesu, 1 dan Disneyland, ostalo Pariz. Potrosili smo za apartman, sav prijevoz- avion, busevi od aerodroma, metro itd sve skupa 350€ po osobi (momak i ja). Bili smo smjesteni u Montmartreu u ulicici izmedu Pigalle i Abbesses. A dodatno na hranu, suvenire, voznja brodom itd nas dvoje skupa 500€ i jos on 60€ za veceru. Posto smo ispod 26, imali smo besplatan ulaz za vecinu atrakcija, osim Eiffela gdje smo opet imali popust i vrtova u Versaillesu. Mi smo u Versaillesu cekali 2 sata i 20 min. Najduzih 2 sata u mom zivotu, ali se svakako isplatilo.
Popeli smo se na Notre dame, Eiffel, Slavoluk. Od muzeja smo stigli samo Louvre i Orsay.
Na Eiffel smo se popeli po danu i pricekali noc da imamo pogled u oba doba dana. Isto za voznju brodom, krenuli malo prije padanja mraka, a dovrsili je po mraku.
Sve po centru smo isli pjeske, noge su nam otpadale do kraja svakog dana. I takoder smo probali sladoled u Amorinu, stvarno predobar sladoled, a vecerali u Sacre fleur. .
blue-bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 13:12   #3290
Quote:
hondaCBR kaže: Pogledaj post
Supruga i ja planiramo za mjesec dana na produženi vikend u Pariz (1. godišnjica braka). Još nisam uzeo karte jer neznam dal je ok cijena za 2 povratne karte sa CA 2980kn? Planirali smo posjetiti Eiffelov toranj, Notre Dame, Louvre i još nešto što nam preporučite da je zgodno za posjetit... te ako imate kakav prijedlog za ok smještaj s kojeg bi lako to sve obišli...
Quote:
pyxis kaže: Pogledaj post
5-dnevni vodič koji sam našla, možda kome pomogne!
http://promptguides.com/paris/downlo...Guide_v1.0.pdf
Cak na istoj stranici imali ste link za vodic...dajte barem malo truda..prije nego sto krenete sa pitanjima.....
ivana) is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 10:40   #3291
Evo i mog izvještaja...

Pariz top grad, brdo toga za vidjet i zato je potreban jako dobar plan. Mi smo uspjeli vidjet sve kaj smo zacrtali u 4 noći/5 dana. Smješteni smo bili u Republique hotelu kod trga La Republique, super lokacija i super povezano, 2500 kn za 4 noći sa doručkom za dvoje.
Gradom smo se kretali podzemnom, pješke i biciklima. Definitivno preporučam navigo čak ako se dolazi kao i mi u četvrtak,pogotovo ako imate u planu Versallies. Versallies je prelijep i svakako ga treba uvrstit u plan, iako tamo možete provesti dane i dane...Vrtovi Marie Antonete predobri...

Nije nas baš služilo vrijeme pa smo dosta koristili podzemnu, ali kad je bilo lijepo koristili smi Velibe bicikle. Velibe je odlična stvar i vrlo jednostavna za koristit, stanice su na svakom koraku, tak da za 1,70 eur se mogu čuda vidjet, a da si ne potrgaš noge(btw ne prolazi master od Raiffaisena,ali Zaba prolazi). Skinete aplikaciju koja radi izvanmrežno pratite di su stanice i kolko slobodnih mjesta ima...
Preporučam definitivno za sve ša mislite posjetit kupit karte on line i izbjeći čekanja u redovima, npr. mi smo uzeli Eiffel za 13 h i došli 10 do 13h na ulaz i odmah ušli nakon sigurnosne kontrole.

Kaj se cuge tiče dobra im je fora happy hour popodne u večini lokala od cca 16h do 21h pa se može popit piva,vino,cocktel po normalnijim cijenama od cca 4-5 eur.
Razočarala me malo hrana ili smo mi možda uvijek krivo odabrali od svih tih silnih restorančića, ali definitivno preporuka pekara Dominique Saibron u Montparnasseu odmah kraj postaje Alesia (tart od pistacija i neki kolač od pistacija i malina..bolesno...) Laduree macaroni po meni definitivno najbolji, iako je moj favorit u svim gradovima gdje je ima slastičarna Amorino(vafel sa sladoledom je predobar). Top razočaranje kaj se hrane tiče je ono kaj su svi forumaši preporučali je L As du Falafel, ali o ukusima se ne raspravlja.

Stvari koje su me se najviše dojmile su kvart Montmarte(to je Paris kakvog sam si zamišljao), Parc des Buttes-Chaumont kako je neko od forumaša napiso da izgleda kao iz gospodara prstenova.
CrniJackZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 18:20   #3292
Pozdrav, molio bih savjet oko izbora lokacije hotela.
Slijećemo na CDG, odlazimo također sa CDG. Znači bitna nam je povezanost s aerodromom, općenito prometna povezanost sa atrakcijama grada te sigurnost, u smislu da nije neki "opasni" kvart.

Imamo dvije opcije za sada : 1. https://www.booking.com/hotel/fr/cam...rc=hp_iw_title

2. https://www.booking.com/hotel/fr/de-...=1&#map_closed

Molim brutalnu iskrenost, ako ne valjaju obje lokacije slobodno to napišite.

Unaprijed zahvaljujem
Allegro is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 19:27   #3293
Prvi link definitivno
ivana) is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 09:50   #3294
Ivana, hvala na odgovoru.

Može li još komentar na ovu lokaciju (po cijeni i unutrašnjosti hotela mi se ovaj najviše sviđa) pa ako može samo procjena vrijedi li i lokacija.
https://www.booking.com/hotel/fr/le-17-paris.fr.html
Allegro is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 16:07   #3295
Meni je puno draža ona prva lokacija
mary1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 20:35   #3296
Ona prva je bolja...pretpostavljam da je ovdje faktor cijene presudan, ok je ta lokacija....dobra logistika za aerodrom, metro blizu, nisam sigurna za kvart... nisam se tuda motala Pa neznam kako je..ovi blize kolodvoru treba izbjegavat, ovo je ipak nesto nize..pa sad...mozda ti se netko javi tko se tuda motao..a vidi osvrte od hotela i na drugim sitovima pa usporedi
ivana) is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 10:15   #3297
Hvala Lizzie

I imam još 2 pitanja:

1. Koji muzej ima namještaj i izgled prostorija u tipa 18., 19. st. (rokoko stil me zanima) pošto ne ide u Versailles da bar nešto vidim toga tipa?

2. Gdje su ovakve zgrade, u kojem kvartu (kvartovima, dijelovima grada?)?



Više slika ovdje: http://weheartit.com/Elena08__/colle...endation-email

Dakle zanimaju me te "bijele zgrade" sa sivim "zaobljenim" krovovima. Oko našeg hotela ih nema pa me to navelo na pitanje jer sam mislila da su takve zgrade posvuda u centru, ali očito nisu.
aliceocean is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 07:14   #3298
Mi smo bili u četvrti Marais i tamo je bilo takvih zgrada. Konkretno, bili smo u Rue des Archives.

Zadnje uređivanje mary1984 : 15.05.2017. at 07:50.
mary1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 09:52   #3299
Quote:
aliceocean kaže: Pogledaj post
1. Koji muzej ima namještaj i izgled prostorija u tipa 18., 19. st. (rokoko stil me zanima) pošto ne ide u Versailles da bar nešto vidim toga tipa?
Musée des Arts décoratifs, u sjevernom krilu Louvrea (ulaz iz rue de Rivoli), te muzej Nissim de Camondo, u manjim razmjerima. U Maraisu je muzej Cognacq-Jay koji je besplatan (stalni postav), to je malo ali slatko, pa kad ste tamo, svratite.

U samom Louvreu, u krilu Richelieu (1. kat) su smješteni apartmani Napoleona III (19. st.). Također u Louvreu, Galerie d'Apollon je stilski srodna Versaillesu (u krilu Denon, 1. kat). U njoj su izloženi krunski dragulji, kutijice, tabakere i slično.

Ovakvih zgrada kao na slici ima puno po mnogim dijelovima Pariza (npr. Saint-Germain).

Zadnje uređivanje Lizzie M : 15.05.2017. at 10:10.
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 11:04   #3300
Pozdrav,

dečko i ja za desetu obljetnicu idemo u pariz, na 3 dana, u srpnju.
Ne želimo obilaziti muzeje i (previše) znamenitosti već više uživati u finim šetnjama, jelu, doživjeti grad i ljude, obilaziti parkove i tak to.
Jer se namjeravamo još koji put vratiti u pariz. Ovo sad nam je prvi put da smo tamo. Što biste nam preporučili, kamo lutati, na kojim grobljima odmarati, u kojim parkovima se ispružit i izvadit košaricu sa sirom i krosanama? Svaki savjet je dobrodošao.


Također ako ima tko preporuke za malo bolji smještaj, do 500eur za ta tri dana spavanja
(bilo bi divno da ima pogled, al svjesni smo budžeta )
*soul*mate* is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:37.