Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.12.2005., 16:13   #81
Baš sam nedavno po prvi put dobila te Lushove novine u ruke i malo ih proučavala. Također, htjela sam tu crnu kanu al kad sam čula koja je procedura - volja me prošla.

Uglavnom, frendica mi radi tamo i rekla je kako se kana priprema tako da ju prvo naribam na ribež i zatim pomiješam s vodom s time da ne smije biti ni pregusta ni prerijetka (tipo smjesa za palačinke). Onda ju nanosim na suhu kosu kao što se nanosi i farba. Zatim pustim da se osuši, a tome treba 2 sata.

E sad, ako želiš da budem tamnija boja onda se kana treba sušiti na zraku, a ako želiš da bude svijetlija ili da ima crvenkasti odsjaj onda se stavlja ta folija.
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2005., 17:12   #82
Quote:
Elektra kaže:
Baš sam nedavno po prvi put dobila te Lushove novine u ruke i malo ih proučavala. Također, htjela sam tu crnu kanu al kad sam čula koja je procedura - volja me prošla.

Uglavnom, frendica mi radi tamo i rekla je kako se kana priprema tako da ju prvo naribam na ribež i zatim pomiješam s vodom s time da ne smije biti ni pregusta ni prerijetka (tipo smjesa za palačinke). Onda ju nanosim na suhu kosu kao što se nanosi i farba. Zatim pustim da se osuši, a tome treba 2 sata.

E sad, ako želiš da budem tamnija boja onda se kana treba sušiti na zraku, a ako želiš da bude svijetlija ili da ima crvenkasti odsjaj onda se stavlja ta folija.
i ja sam naribala na ribež, ide dosta lako. zatim sam prelila vrućom vodom i miješala. ispočetka sam stavila premalo vode, pa mi je kana u grudicama padala sa glave. kad sam to skužila, dolila sam još vode i bilo je ok. bilo me frka napraviti rijetku kao boja za kosu, ali možda ne bi bilo loše. stavila sam vrećicu na glavu i pokrila ručnikom. držala sam 3 i pol sata, jer sam u međuvremenu gledala harry pottera, a on dugo traje. uglavnom, pokrilo je izrast skroz (prirodno sam svijetlo smeđa), i kosa je bila sjajna...ALI nikakvog kolor odsjaja - ni crvenog ni plavog.
istina, zasrala sam cijelu kupaonu, ali to bi i sa farbom vjerojatno.

ono što mi se sviđa je da te kane stvarno ima dosta, upotrijebila sam pola ploče. jednom sam kupila crnu kanu u bio&bio i bila je oko 75 kn za 100 grama. ovo je oko 350 g za 65 kn (otprilike, govorim napamet). jeftinu kanu se ne usudim kupovat, jer sam jednom u srednjoj umjesto crne ispala sivo-zelena.
 
Odgovori s citatom
Old 26.12.2005., 19:33   #83
Da, ona pločica sadrži 6 kockica - 325g. Nego, nakon tih 3 sata ti se ful osuši?
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2005., 01:11   #84
Quote:
Elektra kaže:
Da, ona pločica sadrži 6 kockica - 325g. Nego, nakon tih 3 sata ti se ful osuši?
imala sam vrećicu na glavi. nije baš da mi je curilo po vratu, ali koliko se sjećam, nije mi se skorilo na glavi. normalno se skidalo dole sa vodom.
 
Odgovori s citatom
Old 28.12.2005., 18:48   #85
Ma dobro, ja ne mislim imati nešto na glavi pa me zanima kako je to otprilike.
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2006., 13:16   #86
Mislila sam da sam proucila sve upute... al naisla sam na nedoumicu. Kada *oprati* kosu?

U ducanu su mi rekli da ide kao i farba - na suhu i *prljavu* kosu. Na webu (lush.co.yu, na nasem tog nema) pise na suhu i *cistu* kosu.

Sto sad?
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2006., 00:00   #87
Quote:
Lei kaže:
Mislila sam da sam proucila sve upute... al naisla sam na nedoumicu. Kada *oprati* kosu?

U ducanu su mi rekli da ide kao i farba - na suhu i *prljavu* kosu. Na webu (lush.co.yu, na nasem tog nema) pise na suhu i *cistu* kosu.

Sto sad?

ja sam nekidan swoju kanu stawljala na suhu i polučistu kosu
foliju sam skinula nakon tri i pol sata i ok je ispalo.
samo što me onaj opojni smrad proganjao do nekidan.
tatjana* is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2006., 08:22   #88
Quote:
tatjana* kaže:
ja sam nekidan swoju kanu stawljala na suhu i polučistu kosu
foliju sam skinula nakon tri i pol sata i ok je ispalo.
samo što me onaj opojni smrad proganjao do nekidan.
Joj, ne spominji, zbilja grozno mirise

Dakle sudeci po miomirisu kosu definitivno treba prati IZA te Lush kane

Ja sam jucer isprobala Caca Noir. Osim sto je malo problematicno naribati, a da ruke ne otpadnu na mini ribezu (sto sam savladala tako da sam je uredno ugurala u onaj mali kucni mikser za mljevenje oraha i slicnog), malo treba paziti kod nanosenja da se ne zasere cijeli stan/kupaona/odjeca Jer to cudo leti na sve strane, cak i kad je dovoljno vode unutra. I obavezno rukavice na ruke, one jednokrate. Nokti su mi plavo/crni ko da sam stajala 10 sati na sjevernom polu

Na nekom engleskom forumu sam nasla na savjet neke cure koja kaze "ne to koristiti ako nemate tus", sto je tocno.... dugo treba dok se sve to ne spere iz kose, pogotovo ako vam je do pol ledja ko meni.

Rezultati nakon skoro 5 satnog paradiranja s tim na glavi.... isto kao i kod creative. Ne vidi se na ocigled razlika, kosa ima tamniji ton i lagano crvenkasti odsjaj (susila sam na zraku, ne pod folijom da ne dobijem puno crvene, ali iduci put bih mogla probati i s folijom). Mekana je, puno cvrsce djeluje no inace.

Uglavnom ja zadovoljna, jer uz mozda malo vis truda dobijem boju na glavi koja nije misje-sivo-smedja, a ne tretiram kosu s puno kemikalija. Sto ne volim jer mi je jako duga i sporo raste, pa ju pazim i mazim da cim dulje traje.
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2006., 11:21   #89
ja sam stawila caca marron i otprilike sam zadowoljna
osim što sam očekiwala možda malo weču promjenu, ali i owak je fino.
i da, i također sam zadowoljna nowom kwalitetom kose (hahah), lajk it.
osim kaj je fakat komplicirano swe to izwest, bar meni.
tri i pol sata čistog smrada i mučenja sa kanom koja mi je curila niz wrat (tak da sam watu ugurala čak i u uši da mi ne uđe), ono jbno polsatno ispiranje, pranje kade..
žiwci su mi otišli

hihih.
tatjana* is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2006., 22:35   #90
Svasta!
Koliko kosta to s**** u Lush-a?
Indijska kana je najbolja.
I nema nikave folije i ribanja
__________________
The people who are trying to make this world worse are not taking the day off. Why should I? BOB MARLEY
talia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2006., 10:53   #91
Evo male nadopune.... Iako svugdje u uputama pise da ako se stavi folija da je ton svjetliji i crvenkastiji, istina je obrnuta Bas kao sto je creative napisala na pocetku.

Jucer sam isprobala s folijom i ispalo je puno zagasitije nego kad se susilo na zraku. Nema crvenih tonova, nego je sve bas onako jako tamno smedje (Caca Noir).
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2006., 14:02   #92
ja sam nedavno stavila lushovu kanu na glavu jer mi se vise neda koristit boje.uzela sam smedju.prirodna mi je pepeljasta a farbam se u cokoladno smedju i imam crvenkasti pigment.prvenstveno sam htijela pokrit izrast.
dan prije nek sam cijelu kosu namuljala tim sam stavila za probu na dva pramena.jedan zamotala folijom,drugi bez folije da vidim koje cu boje dobit i ostavila to preko noci.kad sam isprala oba pramena su bila ista.skoro pa crna a izrast jedva nijansu tamniji od prirodnog.
ajd kaj je tu je,namuljala sam celu kosu s tim posto sam dala pare,ak nebu boje bar ce bit sjaja jel.naribala sam (otpale mi ruke),prelila vrucom vodom,malo crnog vina dodala, cimeta,limuna i maslinovog ulja.drzala oko 3-4 sata i isprala.kosa mi je bila suha nekako i jos je.cak ni nakon regeneratora mi vise nije onako mekana.no dobro...gornji dio di mi je bio izrast mi je nesto tamniji (jedva) od prirodne boje,a donji dio skoro pa crni.nisam bash zadovoljna kako je ispalo posto sam citala da lushovu kanu dosta hvale.cak mi je bolj eispala s onom iz dm-a iako crvena.
mrkvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2006., 11:37   #93
A gdje ima za kupiti indijske kane? Ja koristim neku skroz jefinu u zelenoj kutiji i odlična je. Ona ne smije biti stara jer u protivnom neća valjati To mi se desilo jednom s kanom iz dm-a. Lush-a kod mene nema.
anya is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2006., 11:23   #94
Ja sam si jednom napravila sranje s kanom,jer sam ju išla stavljat kad sam imala još pofarbanih dijelova kose koji nisu otišli šišanjem-doduše to se nije vidjelo ovak ,golim okom-crna farba na tamnosmeđu kosu.I poslije kaniranja,sve je izgledalo ok,lagani crvenkasti ton,ali...kad sam izašla na sunčeko oni dijelovi kaj su nekad još bili pokriveni farbom su puno jače upili taj crveni pigmentić kane pa sam imal "zone"crvene kose na podlozi smeđecrvenkastoj-užas. Dugo sam izbjegavala hodat po suncu.
sretnodijete is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2006., 14:57   #95
sad ste me odgovorili od smeđe kane.. a baš sam razmišljala...
eto, 3-4 mjeseca kasnije, meni se sva kana isprala. u osnovi sada imam prirodnu tamno smeđu boju (osim nekaj malo crnog na vrhovima), ali mi je dosadno, pa bi opet nekaj delala s njom.
 
Odgovori s citatom
Old 21.10.2006., 20:16   #96
Kana u raznim bojama

Videla sam da se mogu kupiti indijska i turska kana u raznim bojama ( od plave do plavetno crne).
Da li ih je neko već koristio i da li je npr.braon baš braon.
cranford is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2006., 09:36   #97
Ma to ti je sranje kakvog nema!
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2006., 11:30   #98
Quote:
Piggy kaže:
Ma to ti je sranje kakvog nema!
Hvala na odgovoru.Verujem ti, ali mi malo pojasni da li se ne primeti boja ili kosa bude loša posle upotrebe.
Mislila sam da je kana prirodna a samim ti i zdravija za kosu.Negde sam pročitala da jača koren kose, ali da je dosta isušuje.
cranford is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2006., 14:18   #99
Quote:
cranford kaže:
Hvala na odgovoru.Verujem ti, ali mi malo pojasni da li se ne primeti boja ili kosa bude loša posle upotrebe.
Mislila sam da je kana prirodna a samim ti i zdravija za kosu.Negde sam pročitala da jača koren kose, ali da je dosta isušuje.
Ja sam ti koristila kanu prije par godina. Koliko se ja sjećam, nije mi isušivala kosu, baš nasuprot, imam osjećaj da je dosta zdrava za kosu. Jedini problem je što se nakon kane ne smiješ bojat s ostalim bojama.
Ja sam koristila crvenu kanu i boja se primjeti! . Samo, nažalost, tog se crvenog pigmenta ni dan danas ne mogu riješiti!

Ja bi ti preporučila da odeš kod frizera na bojanje s "običnim" bojama za kosu ili da se sama doma tako obojaš... puno je praktičnije od kane...
green_eyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2006., 14:25   #100
ja sam stavila smeđu (ona lushova caca brun)
jer su mi vrhovi bili svjetliji od korijena i to mi je mjestimično izgledalo ofucano.

kosa sjaaaajna
i da, stvarno je smeđa sad. ima crvenkast odsjaj na suncu.
ne izgleda obojeno - meni to veeeeelik plus.
ne smrdi na amonijak nego toplo zemljano

jako sam zadovoljna.

jedino je bljakava za radit s njom, ko da blato stavljaš na kosu
mama mi je rekla da će idući put rukama mazat, koristila je kist koji koristi za sebe farbat (bojom iz tubice il čegaliveć) i nije joj baš išlo.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:54.