Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2014., 16:11   #41
Mi smo izručili osobe optuženu za ubojstvo (iako je Njemačka imala i više potjernica), osim toga ne radi se o nikavim 'hrvatskim', nego jugoslavenskim agentima (sve mi je smiješno, brutalne udbaške aktere koji operiraju sekričetima, zvati ikakvim agentima) ter, na kraju, postoje dvije Deklaracije EU o osudi totalitarnih sistema - fašizma i komunizma, pa samo ispunjavamo svetu dužnost, stanovnika ove planete, da se ti i takvi procesuiraju i osude.
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 17:57   #42
šta je sad ??.. nitko ne čita vijesti http://www.tportal.hr/vijesti/hrvats...ic-Tudman.html...maca popapala jezik

izašla nova knjiga i baš tempirano pred suđenje Perkoviću

Zadnje uređivanje parcov : 09.10.2014. at 18:29.
parcov is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 18:02   #43
Quote:
žalac_1 kaže: Pogledaj post
usporedba s njima ne stoji, jer osim što se radi o ogromnim razlikama u državnoj moći i utjecaju (što se vidi i po pitanju ovlasti suda u Haagu glede ratnih zločina), u njihovom slučaju nije došlo do promjene sustava i demokratske tranzicije, a s obzirom na to teško bi mogli i reći da je taj imaginarni agent bio da kažem pučkim govorom - "protiv vlastitog naroda", i radio u interesu održavanja jednopartijske autokracije, kao što je slučaj s udbom.

U prilog neodrživosti takve komparacije treba uzeti u obzir i te suštinske razlike između mrtve i totalitarne Jugoslavije bez kontinuiteta u razvoju društva i uređenja države, i živih i demokratskih UK ili SAD s višestoljetnim kontinuitetom sustava.

stav opće hrvatske javnosti po pitanju izručenja bio bi puno drugačiji i nesumnjivo zaštitnički da se u slučaju Perkovića radi o nekom djelu počinjenom nakon 1991/1992 u ime RH.
Dal bi stav države bio na tragu tog stava javnosti, nisam siguran.
Ako ti misliš da Mi5 i CIA nisu nigdje napravili zločin, samo ti i dalje sanjaj.

Perkoviću je mjesto na hrvatskom sudu i nigdje drugdje.
Kung-Lao is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 18:03   #44
Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post
osim toga ne radi se o nikavim 'hrvatskim', nego jugoslavenskim agentima
Perković je radio za Hrvatsku za vrijeme rata
Kung-Lao is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 18:04   #45
Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post
Sad malo postaje i jasniji (iako, nije da nije bilo baš jasno) pritisak na Turudića i pokušaj njegove eliminacije iz pravosuđa.

No obratimo pozornost na ovo: danas smo poslali vozilo puno kutija s dokumentima u Ministarstvo pravosuđa nakon što smo popisali, zlu ne trebalo, sve što smo otposlali. 'Zlu ne trebalo', sudac sve popisuje, jer zlu ne trebalo, što bi se moglo dogoditi od dokumenata, da ne bi koji putem nestao u black hole. Jebeno.


Đizis. ali da. Mislim da ovo više s ovom vlasti, ne može više ovako hodati.
Ma, daaajte, molim Vas!
Pa postoji i mogucnost da sin Perkovic ne voli tatu Perkovica i zeli mu se osvetiti za moguce nesretno djetinjstvo. Mozda je sin htio biti umjetnik, ravnatelj HNK Rijeka...
Quote:
all_or_nothing kaže: Pogledaj post
da, i?

koliko su samo puta đejms bondu rekli da se sam snađe...

Quote:
parcov kaže: Pogledaj post
šta je sad ??.. nitko ne čita vijesti http://www.tportal.hr/vijesti/hrvats...ic-Tudman.html...maca popapala jezik
Drzava nam i izgleda kao da ju je UDBA stvorila po svojoj mjeri.
drvopija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 18:05   #46
Quote:
Kung-Lao kaže: Pogledaj post
Perković je radio za Hrvatsku za vrijeme rata
Ne sude mu za to, iako je i to sumniivo, za kakvu Hrvatsku.
drvopija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 18:29   #47
Quote:
Studentko kaže: Pogledaj post
Taknuo partiju, pa je panika,a? Dokazi suprotno.

Inace, tko je bio ministar MUP kad je ocijenjeno da se zlotvore ne dira?
što je partijac, ne sviđa ti se kad se otkrije partijsko udbaška manipulacija?

evo, za tebe, izmanipulirane, ljubitelje josipovića i sdp ekipe, onima koji se ne znaju služiti internetom i koji pored zdravih očiju ne vide, za početak jedna informacija: perković iz zatvora nikad nije dao niti jedan intervju, niti jednom novinaru, novinama ili televizijskoj kući, niti je slao bilo kakve prijeteće poruke. upravo suprotno, u informacijski prostor je slao poruke da šuti.


s tim rečenim možemo krenuti dalje.

intervju iz nobilovog ureda koji je perković dao njemačkim novinarima PRIJE izručenja, a koji je objavljen u njemačkom Deutsche Welle (gledati od 7:35) po ničemu se ili gotovo po ničemu se ne razlikuje s izjavom koja se koristila u ovom dokumentarcu (gledati od 33:54) koji je njemačka televizija objavila 01.10.2014. i koji je povod cijeloj ovoj manipulaciji. u tom dokumentarcu se direktno proziva i inkriminira josipović i današnja državna sdp vrhuška. sa slikom i tonom (navedeno se vidi na 33:54).

i u jednoj i u drugoj izjavi radi se o jednoj te istoj ikonografiji (perković isto obučen, nobilov ured, isti položaj stolice u odnosu na kameru i ormar u pozadini i u konačnici, ista izjava).


prva perkovićeva izjava za DW:
novinar: u medijima se kontinuirano ponavlja da vi imate informacije koje kompromitiraju hrvatske lidere i da se zato pokušalo spriječiti vaše izručenje. je li to istina?

perković: to su nagađanja. da li ja raspolažem podacima ili ne, to je druga stvar. nikad nisam rekao da raspolažem. u zadnjih 30-tak g. odnosno od '79. nikad nisam koristio kompromitirajuću informaciju protiv bilo koga. Hoću li morati, ne znam.

druga perkovićeva izjava za dokumentarac "ubojstvo u ime tita":
perković: otkad ja radim od 70-tih g. do danas nisam upotrijebio niti jedan podatak koji bi nekog kompromitirao. hoću li nekad morati, ne znam.



da bi iza ovog emitiranja dokumentarca na njemačkoj televiziji 01.10. i kad se u hrvatskoj počelo spominjati to emitiranje i inkriminirati josipovića i sdp, osvanuli naslovi (prvo slobodna dalmacija koju prenose jutarnji i večernjak):


prva manipulacija

Objavljeno 05.10.2014.
slobodna u Münchenu -> i ovo je oblik manipulacije jer se sugerira da je slobodna bila u minhenu, a nije
Josip Perković prijeti: Otkrit ću sve Udbine tajne

U filmu se spominje i hrvatska politička vrhuška za koju autori kažu kako je pogodovala Perkoviću i Mustaču te da su pred sami ulazak Hrvatske u EU izmijenili zakon kako bi onemogućili njihovo izručenje Njemačkoj. Autori su intervjuirali i Josipa Perkovića, koji poriče svoju umiješanost u ubojstva emigranata i kaže kako je o hrvatskim visokim političarima do sada uglavnom šutio, ali da ne zna hoće li tako ostati do kraja, te da sve ovisi o situaciji.

To ukazuje da Perković i danas o visokorangiUranim hrvatskim dužnosnicima zna puno, no ako ne bude potrebno, o tome neće govoriti. Radi se, dakle, o sasvim neuvijenoj prijetnji.

druga manipulacija


jutarnji s bombastičnim naslovom EKSKLUZIVNO U SLOBODNOJ DALMACIJI Josip Perković prijeti iz Münchena: 'Otkrit ću sve Udbine tajne!' isti dan prenosi isti tekst;


treća manipulacija


večernjak (isti dan, u par minuta razlike) objavljuje članak pod naslovom Perković iz zatvora prijeti: Otkrit ću tko su bili Udbini doušnici u redovima HDZ-a i sljedećim tekstom:
Perković iz zatvora putem medija prijeti:

Otkrit ću tko su bili Udbini doušnici u redovima HDZ-a, danas veliki klerikalci i radikalni desničar, a još su aktivni. (za ovaj citat u tekstu nije naveden nikakav izvor, nikakav link, nema ni navodnih znakova koji se koriste pri citiranju, ništa)



dakle, na prvu je vidljivo da smo od perkovićeve izjave iz nobilovog ureda za njemačke novinare "nikad nisam koristio kompromitirajuće informacije. hoću li morati, ne znam", ovom medijskom manipulacijom nakon emitiranja njemačkog dokumentarca u kojem se inkriminira josipović i sdp, došli ne samo do toga da perković ne prijeti iz njemačkog zatvora, nego da i u svojoj prijetnji ne prijeti ni hdz-u ni svećenicima, niti da je izjava koju prenose hrvatske novine onakva kakva je u originalu.

nije loše ni spomenuti da perković, preko nobila, samo šalje poruke da šuti:

Nobilo: Perković je stabilan i nije propjevao
U njemačkom zatvoru ga svaki dan ispituju, no Josip Perković i dalje šuti


kako se ti osjećaš ovako medijski izmanipuliran i kad vidiš što ti sve partija radi?

Zadnje uređivanje kotulica : 09.10.2014. at 19:22.
kotulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 23:41   #48
blue bird kaže: Pogledaj post
osim toga ne radi se o nikavim 'hrvatskim', nego jugoslavenskim agentima
Perković je radio za Hrvatsku za vrijeme rata

Zovi to kako hoćeš svejedno... hrvatski ili jugoslavenski nebitno..... nego žao mi je kaj mene ne zovu za svidoka. da malo vidim Minken.... ali jedna je draga forumašica napisala... pa bija si premlad,,, tek si iz pelena izaša kad je Đureković ubijen....Kam se rivleš ??? A drugi bižu !!!
__________________
bananko
Lorenzow is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 06:56   #49
Quote:
Lorenzow kaže: Pogledaj post
blue bird kaže: Pogledaj post
osim toga ne radi se o nikavim 'hrvatskim', nego jugoslavenskim agentima
Perković je radio za Hrvatsku za vrijeme rata

Zovi to kako hoćeš svejedno... hrvatski ili jugoslavenski nebitno..... nego žao mi je kaj mene ne zovu za svidoka. da malo vidim Minken.... ali jedna je draga forumašica napisala... pa bija si premlad,,, tek si iz pelena izaša kad je Đureković ubijen....Kam se rivleš ??? A drugi bižu !!!
Dikane, kaj se ne javiš ko dragovoljac?

Odi u njemačko veleposlanstvo i ponudi svoje usluge.

Bolje je da se javiš nego da te zovu. Moglo bi poći po zlu.
__________________
"Pričekajte da prođu Hrvati!"
Mladi Hrvat predsjedniku RH IJ, predsjedniku Sabora JL, predsjedniku Vlade RH ZM i članovima njegove Vlade, koji su pokušali stati na čelo Kolone sjećanja u Vukovaru 18.11.2013. godine
posavljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 12:09   #50
Quote:
posavljak kaže: Pogledaj post
Dikane, kaj se ne javiš ko dragovoljac?

Odi u njemačko veleposlanstvo i ponudi svoje usluge.

Bolje je da se javiš nego da te zovu. Moglo bi poći po zlu.
Nisam ka Karamarko koji je Udbi dragovoljno (po)nudio svoje usluge... Uostalom, za par minuta bi shvatili da sam tada bio meli zeleni gušterčić i da pojma nimam ni o čemu.. a ponajmanje o samoj idiotskoj akciji... Ajde, nešto sam kasnije doznao iz druge-treće ruke, ali nije me zanimalo...
Jebaga MOSSAD je cilo vrime vršio egzekucije, po svitu, otmice--ovo-ono CIA KGB, STASSI, ma sve ob službe.... A nakraju se tuče po Hrvatskoj !!!! Za ono što je radila Jugoslavija....
__________________
bananko
Lorenzow is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 12:13   #51
Birdice, odaberi pizzu i pizzeriju.... znaš da sam obećao.....bez obzira na ishod i javi mi... Dobićeš i colu pride...
__________________
bananko
Lorenzow is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 15:29   #52
Quote:
Kung-Lao kaže: Pogledaj post
Perković je radio za Hrvatsku za vrijeme rata
Nije optužen za rad u neovisnoj Hrvatskoj (sad, jel bi mi tu mogli malo bolje pogledati, što je i kako radio, kao i ostatak udbe, to je druga stvar), znamo zašto je optužen.

Quote:
Lorenzow kaže: Pogledaj post
Birdice, odaberi pizzu i pizzeriju.... znaš da sam obećao.....bez obzira na ishod i javi mi... Dobićeš i colu pride...
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 18:50   #53
Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post
Nije optužen za rad u neovisnoj Hrvatskoj (sad, jel bi mi tu mogli malo bolje pogledati, što je i kako radio, kao i ostatak udbe, to je druga stvar), znamo zašto je optužen.
Ma sve je jasno, samo bih ja da Hrvatu sude Hrvati, a ne strani gazde.

Izručiti drugoj državi osobu koja ima znanja o hrvatskom sigurnosnom sustavu čine samo sluge i konjušari
Kung-Lao is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 20:47   #54
Quote:
Kung-Lao kaže: Pogledaj post
Ma sve je jasno, samo bih ja da Hrvatu sude Hrvati, a ne strani gazde.

Izručiti drugoj državi osobu koja ima znanja o hrvatskom sigurnosnom sustavu čine samo sluge i konjušari
Možda bi ipak bilo najbolje da jugokomunistu sude jugokomunisti jer zločini, za koje se tereti, počinjeni su u ime jugokomunizma..

Perković bez ikakve brige može slobodnompričati sve što zna o hrvatskom sigurnosnom sustavu jer poslije Mesića u HR nema više nikakvih tajni koje bi mogle ugroziti nacionalni interes. Ionako smo potpuno sigurni pod okriljem NATO kišobrana..

Prema tome, neka Perković slobodno pjeva o svemu čega se god sjeti .

Zadnje uređivanje metalHamer : 10.10.2014. at 21:36.
metalHamer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 21:08   #55
Quote:
Lorenzow kaže: Pogledaj post
Nisam ka Karamarko koji je Udbi dragovoljno (po)nudio svoje usluge... Uostalom, za par minuta bi shvatili da sam tada bio meli zeleni gušterčić i da pojma nimam ni o čemu.. a ponajmanje o samoj idiotskoj akciji... Ajde, nešto sam kasnije doznao iz druge-treće ruke, ali nije me zanimalo...
Jebaga MOSSAD je cilo vrime vršio egzekucije, po svitu, otmice--ovo-ono CIA KGB, STASSI, ma sve ob službe.... A nakraju se tuče po Hrvatskoj !!!! Za ono što je radila Jugoslavija....
Ili puno znaš ili još više spinaš!

Razlog više! Ta možeš prijaviti Karamarka. Je li on taj King-Kong?
__________________
"Pričekajte da prođu Hrvati!"
Mladi Hrvat predsjedniku RH IJ, predsjedniku Sabora JL, predsjedniku Vlade RH ZM i članovima njegove Vlade, koji su pokušali stati na čelo Kolone sjećanja u Vukovaru 18.11.2013. godine
posavljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 21:31   #56
Quote:
Kung-Lao kaže: Pogledaj post
Ma sve je jasno, samo bih ja da Hrvatu sude Hrvati, a ne strani gazde.

Izručiti drugoj državi osobu koja ima znanja o hrvatskom sigurnosnom sustavu čine samo sluge i konjušari
Dikane, ako se odvezeš u Njemačku, pa recimo krivo parkiraš ili prođeš kroz crveno na semaforu, sudit će ti njemački sud. Zašto bi za ubojstvo političkog azilanta počinjeno u Njemačkoj trebao biti nadležan hrvatski sud? Zašto ne japanski ili brazilski?

Budući da su predani prema EUN (a pitaj našu kanarinku ako te nešto zanima, ona sve zna ) Joži i Zdravkecu sudit će za to jedno krivično djelo i ne smiju ih pitati ni za što drugo, a pogotovo ne za događaje dugo iza zločina, za koji se terete.

Ako bi grdi švabi pokušali tako nešto, onda bi ih drugovi Иво, Зоран, Весна itd mogli prijaviti novoj Europskoj komisiji, pa bi švabi vidili vraga svoga! :klap:

Nema tu labavo!
__________________
"Pričekajte da prođu Hrvati!"
Mladi Hrvat predsjedniku RH IJ, predsjedniku Sabora JL, predsjedniku Vlade RH ZM i članovima njegove Vlade, koji su pokušali stati na čelo Kolone sjećanja u Vukovaru 18.11.2013. godine
posavljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 07:56   #57
Quote:
posavljak kaže: Pogledaj post
Ili puno znaš ili još više spinaš!

Razlog više! Ta možeš prijaviti Karamarka. Je li on taj King-Kong?
Nije on je mali potrčko kao i ja ali na višoj razini....Evo, kako sad "intelektualno" baulja oko preferencijskog glasovanja....a kontra svojih koalicijskih partnera.....Ali, ajde, dočekali smo malo da i Milanović nešto pametno kaže.....
__________________
bananko
Lorenzow is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 10:13   #58
Quote:
Lorenzow kaže: Pogledaj post
Nije on je mali potrčko kao i ja ali na višoj razini....Evo, kako sad "intelektualno" baulja oko preferencijskog glasovanja....a kontra svojih koalicijskih partnera.....Ali, ajde, dočekali smo malo da i Milanović nešto pametno kaže.....
Posavljače ja san već napisa o KING-Kongu ili Kongovima... čak ih javno, a što se ovdi nitko nije usudio, a zapravo i ne zna..imenovao, imenom i prezimenom.. I malo je reći da sam uvjeren u to.... jebiga, ja to naprosto znam.... A čak ni birdi ne zna..... Pa kako sive eminencije ne bih znao ?? ali, dakle, bili su u pozadini, nikad istaknuti.... javnosti su nepoznati..bili samozatajni vukli su konce iz sjene...ali bez njihova amenovanja Perković ništa ne bi smija napraviti....____________Posavljak svaka služba ima svoje isturene kadrove-----a bogamu, ima i one u pozadini... Recimo, uzmi mene za primjer..ili moga šefa... .. nikad i nigdje nećeš naći nijednu odluku koju sam ja potpisao. ili on......jer to nikad nisan ni napravija...a ni on.....Njegove odluke nije potpisivao on.. netko treći ih je potpisivao...ali jbg... ja njegov rukopis znam....
__________________
bananko

Zadnje uređivanje Lorenzow : 11.10.2014. at 10:27.
Lorenzow is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 11:06   #59
A još nešto.........

Hoće li J. P. rasvijetliti čudnu smrt moga kolege, pripadnika SIS-a ??? a i što je određena mlada dama---- srpkinja snjim bila tada...?? I zašto se drugi dan do auta nije moglo doći !! I Zašto se do mlade dame nije moglo doći ??? Zašto je izvučena iz bolnice i prebačena u BG ?? Zašto se meni i mojoj obitelji prijetilo smrću !! Zašto sam ja stalno imao repetirani pištolj ?? Zašto je i moj život i sina mi i žene bio ugrožen ??? _____Mislite li da je to život ???? živiti u strahu od smrti ??? Jest..... život je...... ja sam ga izabrao !! Moj je !!!Ali ga nisam izabrao za ženu a ni za sina.... izabrao sam ga za sebe, i pomirio sam se da živim sa smrću.....moj izbor.... a ne za njih.... Ime mlade dame ne želim spominjati, samo mogu reći da je kći šefa srpske obavještajne službe.... E hhehh jebeno je da moj kolega, rođak, i kućni prijatelj u tim i takvim okolnostima izgubi život... radi u Vojnoj OB-službi, a ja u civilnoj---a ona teško ozlijeđena... jebeno je da se prijeti smrću meni i mojoj obitelji... da drugi dan više nema ni nje ni auta... Nema ničega... sve zamagljeno....NIŠTA NE POSTOJI !!! Kao u filmovima !!! hhehhhh Perkovič mu je bija šef Birdi.... afera Leko, Drviš Krišto. u MORHU ali.... ako ti se da.... i ako se usudiš pronjuškaj....ali opasno je, čuvaj se!! Bolje se ne dirati !! Tu se glava gubi.......ja sam svoju sačuvao jer sam se na vrijeme maknuo......

EVO, možda bih ja o tomu mogao svjedočiti.......pa da se i to otvori......Kratko i jasno..... moj kolega je ubijen !!! Od naših______ Tko je iza ubojstva, prosudite sami.............................................. ............. Čudim se kako mene ne diraju više.....ali spreman sam....
__________________
bananko
Lorenzow is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 11:14   #60
Evo birdi.... za kraj..........http://www.youtube.com/watch?v=uoyYvtQQhJQ
__________________
bananko
Lorenzow is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:22.