Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Eno i ino

Eno i ino (Bez)Alkoholna pića - Ne očekujte Mladena Grdovića na stolu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2005., 14:47   #21
Da.. Ko će to popit?! Cijela jedna gadna gripa mi je bila obilježena mirisom mente. Svaki put kad osjetim mentu sjećam se kašljanja u kuhinji i promrzlog čekanja ispred mikrovalne da prokuha voda.
__________________
Vlastoručni
shipka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2005., 14:49   #22
ok, sad smo saznali o tebi da si skrtac prve klase...
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2005., 14:52   #23
__________________
Vlastoručni
shipka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2005., 14:54   #24
ajde, ajde, nemoj plakat, rijesi se tih 62% vrecica mente i nadji caj koji ti pase... grijeh je piti caj koji covjeku nije fin!
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2005., 14:58   #25
hoce li netko vec rec konkretno za sta taj robois caj sluzi....i ja sam ga pokusala piti i on mi ima okus po necemu pokvarenom....al kaj ak je zdrav...smislit cu neki nacin za njegovu konzumaciju da ne bude odvratno...
__________________
mah...mah...
andjelina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2005., 15:13   #26
Quote:
andjelina1 kaže:
hoce li netko vec rec konkretno za sta taj robois caj sluzi....i ja sam ga pokusala piti i on mi ima okus po necemu pokvarenom....al kaj ak je zdrav...smislit cu neki nacin za njegovu konzumaciju da ne bude odvratno...
ono... gust????

to nije dovoljan razlog?


ak ti pashe - pij ga
ak ne - nemoj
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2005., 15:18   #27
Quote:
magic kaže:




meni je naprosto preblesavo kad vidim kolegice shto sve trpaju u zeleni chaj kojeg mrze, al ga piju jer je to dobro
Zeleni je meni neshvatljiv. Dobar je ako ikada budem trebala izazvati povracanje.
Inace pijem white tea jer ga naprosto obozavam. Najbolji caj na svijetu



Sto je Rooibos?
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2005., 15:28   #28
Meni je Rooibos odličan.
Volim i zeleni, to mi je jedan od najdražih. Ne volim recimo voćne čajeve, samo biljne još ako su domaći...odlično. Mi znamo doma radit od šipka, lipe, majčine dušice i bazge. Sva tri su odlična.

Moj dečko ne podnosi čaj, pije ga samo kad je bolestan. Pokušala sam ga odvuć u onu novu riječku čajanu pa ga je skoro srce: 15 kn za čaj kojeg ne voli Sad ću morat ić sama, šmrc (frendica neće samnom isto jer je škrta)
__________________
Vecer u kojoj se svi prisutni sasvim slazu izgubljena je
klio is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2005., 15:29   #29
u zadnje vrijeme mi nijedan caj iz vrecice ne valja...a prije sam voljela one "vocne".
Sada ne mogu bez svoje dnevne doze caja od majcine dusice,valerijane,mente,lipe...sve skupile i osusile vrijedne ruke moje mame
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2005., 15:58   #30
Quote:
Karmela kaže:

Sto je Rooibos?
Ovo i mene zanima... A zanima me i kak se to čita? Rojbos?
__________________
Teško je biti skroman kad si savršen.
chrissy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2005., 16:05   #31
ovo sam nasla guglajuci




ROOIBOS čaj je niskoenergetski mineralni napitak koji predstavlja prirodni put za postizanje i održavanje Vašeg zdravlja.
Afrički crveni grm (Aspalathus linearis) sadrži flavonoide i mineralne tvari (željezo, kalij, cink, magnezij, kalcij i natrij). Zbog sadržaja flavonoida afrički crveni grm ima antioksidativno djelovanje, a zbog sadržaja minerala pomaže održavanju ravnoteže elektrolita.
Čime je ROOIBOS zaslužio takvu popularnost?
· Antioksidativno djelovanje
Tijekom pripreme čajnog napitka, pri višim temperaturama oslobađa se enzim superoksid dismutaza. Superoksid dismutaza ima sposobnost vezanja slobodnih radikala. Zbog antioksidativnog djelovanja superoksid dismutaze, čajni napitak usporava proces starenja stanica i može pomoći u prevenciji mnogih bolesti izazvanih djelovanjem slobodnih radikala (ateroskleroza, dijabetes, očna mrena, artritis, karcinom).
· Antialergijsko djelovanje
Može pomoći kod alergija na pojedine sastojke namirnica, alergija na pelud, astme i kožnih alergijskih ekcema.
· Dokazano je, a i iskustveno potvrđeno, da je Rooibos zbog svog izrazito bogatog mineralnog sastava te niskog udjela tanina, koji inače sprječava
apsorpciju mikroelemenata, vrlo učinkovito primjenjiv kod mnogih tegoba:
magnezij ima ulogu u očuvanju zdravlja živčanog sustava, željezo je važno uzimati u slučaju anemije, kalcij ima važnu ulogu u održavanju zdravlja zubi i kosti, dok su kalij i bakar neophodni u regulaciji metaboličkih procesa u tijelu.
· Najnovija istraživanja japanskog stručnjaka dr. Nakana otkrila su da se Rooibos može upotrijebiti i kod osoba oboljelih od side, jer smanjuje citotoksičnost stanica zaraženih HIV-om.
· Može pomoći u slučajevima raznih želučanih i probavnih tegoba (poput žgaravice, mučnine, cijevnih upala i čira). Za razliku od čajeva sličnog djelovanja (kamilice, pelina ili stolisnika) boljeg je okusa jer ne sadrži gorke tvari.
· Za vrućih dana preporučuje se popiti preko dvije litre čaja dnevno jer nadoknađuje minerale i tekućinu izgubljenu znojenjem, te uspješno gasi žeđ.
ROOIBOS čaj mogu konzumirati i dijabetičari te bubrežni bolesnici, jer ne sadrži štetnu oksalnu kiselinu. Ne postoje ograničenja količine čaja koja se smije dnevno popiti, jer Rooibos ne sadrži kofein i tein, te je pogodan za trudnice i malu djecu.
ROOIBOS ČAJ JE POTPUNO PRIRODAN NAPITAK KOJI NE SADRŽI KOFEIN, ADITIVE, KONZERVANSE I UMJETNE BOJE.
6 - 8 ŠALICA ROOIBOS ČAJA NA DAN URAVNOTEŽUJE POTREBU ORGANIZMA ZA NUTRITIVNIM ELEMENTIMA
ROOIBOS ČAJ SE MOŽE UŽIVATI U NEOGRANIČENIM KOLIČINAMA, KAO DIO DNEVNE POTREBE ZA TEKUĆINOM
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2005., 16:48   #32
Quote:
kemik kaže:
meni je caj od mente iz filter vrecica , ali zato pravi, domaci onako ubrani i osuseni najdrazi od svih... kakav rooibos, kakav zeleni, to se sve moze sakrit pred mojom lickom mentom!


moja nije lichka, nego s moga balkona

najbolja...i afrodizijachna




a kad smo kod ljekovitosti chaja i napitaka...pijte onaj koji vam pashe, to ce najbolje djelovati
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2005., 16:54   #33
ni ja nisam probala taj rooibos. obozavam mentu i svaki dan popijem salicu od koprive. okus je ok i vjerujem da je zdrav
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2005., 17:04   #34
Ja imam aromatizirani biljni caj iz neke fine butige(dobila od svekrve).Caj se zove "Wintertag" Sastojci su rooibos,cimet-naranca aroma i kokos.Taj je super ukusan ,a kakvog je okusa rooibos bez dodataka neznam
Rhea is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2005., 17:11   #35
Quote:
andjelina1 kaže:
hoce li netko vec rec konkretno za sta taj robois caj sluzi....i ja sam ga pokusala piti i on mi ima okus po necemu pokvarenom....al kaj ak je zdrav...smislit cu neki nacin za njegovu konzumaciju da ne bude odvratno...
pa upravo o tome je cini mi se magic pisala. Zasto se tjerati piti nesto sto ti nije ukusno? Kad ima toliko drugo zdravih stvari a koje su tu finije. Ne znam za sto je rooibos dobar, ja ga pijem jer mi je fin. Inace skoro sam se onesvjestio kad sam jednom u becu bio u pravom ducanu caja, gdje su pojedine sorte imale cijenu i od 50 € za 10 g. Pitao sam tad tko to kupuje, pa su rekli da poslovni ljudi kad zele ugostiti japance dodju prvo kod njih po prvoklasni caj.

Quote:
i promrzlog cekanja ispred mikrovalne
a gdje je centralno?
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2005., 17:13   #36
hvala samanta....vis kad je covjek ljen...a mogla sam sama upisat robois na google....mislim da ga pet idem kupit.


i hvala rea....na imenu ...

ja prije nisam mogla smisliti zeleni caj....a sad mi je prekrasan....tako da vjerujem da cu se privknutii na okus cajeva....a odkad se sama ljecim sa cajevima svojim i od kad mi je super....vjerujem u cajeve....iako ih donedavno nisam pila ni kad sam bila bolesna....
cajevi su superrr...samo treba si naci kombinaciju koja nama odgovara...
__________________
mah...mah...
andjelina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2005., 17:26   #37
da nas je Priroda htjela lijechiti Roiboosom, rastao bi kraj ceste...kao mnoge ljekovite biljke nasheg podneblja


ako vam se svidja aroma i stvara vam osjecaj ugode - pijte.


ako ne - nemojte.


Jedino sam uroloshki chaj pila zato shto sam morala.


Pa sam poslije i njega zamjenila nechim shto nije tako odvratno, a djelotvorno je.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2005., 17:32   #38
NEKE od tih trava jako su ljekovite.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2005., 17:35   #39
ha ha ha
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2005., 18:04   #40
Quote:
da nas je Priroda htjela lijechiti Roiboosom, rastao bi kraj ceste...kao mnoge ljekovite biljke nasheg podneblja
pa nisu samo ljekovite biljke biljke naseg podrucja...priroda je namjestila da nesto raste nama dostupno,ne mislim sad na uz cestu,a nesto na klimatsko geografskim uvjetima drugacijim od nasih.
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:06.