Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Eno i ino

Eno i ino (Bez)Alkoholna pića - Ne očekujte Mladena Grdovića na stolu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2005., 16:15   #61
Quote:
DJanko kaže:
stvarno, jel' ima neke veze koliko se vode stavi

npr. pijem zeleni ali mi se ne sviđa ako jednu filter vrećicu prelijem sa 2 dl vode, ja bih radije s 4 dl vode

čaj je tada blaži i meni pitkiji

pretpostavljam da nema veze koliko je vode, već koliko je čaja (bilo filter vrćica, bilo ovog u rasutom obliku)

ili griješim?
Umjesto da razvodnis caj, dodaj malo limunovog soka. Razlika je drasticna.

Kupila ja neki dan bijeli caj, za probu. I kad sam ga skuhala i nisam mogla odrediti okus, razgledam malo kutiju. 25 % bijelog caja, 25 % mente, ostatak zeleni, crni i crveni caj. Sad trazim 100 % bijeli caj.
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2005., 16:19   #62
Quote:
kem kaže:
: Sad trazim 100 % bijeli caj.
Sad se samo spremi da se ne sokiras kad vidis koliko kosta
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2005., 16:27   #63
Quote:
Karmela kaže:
Sad se samo spremi da se ne sokiras kad vidis koliko kosta
A nek kosta sta kosta, probat cu ga. Mene vise sokira cijena odjece (bolje receno nekih krpa koje se pod tim imenom prodaju). Za hranu nikad ne zalim novca, pod uvjetom da mi se svidja.
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2005., 16:31   #64
Quote:
kem kaže:
A nek kosta sta kosta, probat cu ga. Mene vise sokira cijena odjece (bolje receno nekih krpa koje se pod tim imenom prodaju). Za hranu nikad ne zalim novca, pod uvjetom da mi se svidja.
ispravan stav
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2005., 13:34   #65
Quote:
Karmela kaže:
White tea je fenomenalan.
Inace se radi od iste biljke kao i zeleni i crni. Daklem oni prvi njezni cvjetovi/listici se skupljaju za white tea, odrasli listovi za green tea, a black tea su fermentirani listovi. Tako je barem meni objasnjeno .
Jesi i ti čitala suncetov blog?
__________________
Optimist says this is the best of worlds. Pessimist believes him.
Khan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2005., 17:14   #66
Quote:
Khan kaže:
Jesi i ti čitala suncetov blog?
daj link
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2005., 22:23   #67
Quote:
DJanko kaže:
stvarno, jel' ima neke veze koliko se vode stavi

npr. pijem zeleni ali mi se ne sviđa ako jednu filter vrećicu prelijem sa 2 dl vode, ja bih radije s 4 dl vode

čaj je tada blaži i meni pitkiji

pretpostavljam da nema veze koliko je vode, već koliko je čaja (bilo filter vrćica, bilo ovog u rasutom obliku)

ili griješim?

ma bitan je i nachin pripreme pojedine vrste biljke, a i dijelova biljke koji se koriste za pripremu 'chaja'.


'chaj' je zapravo napitak od biljke chaja, ovo drugo su napitci, ali mi to sve zovemo chajem


Postoje dva osnovna nachina pripreme takvih napitaka. Na tal. se nazivaju tisana ili infuso - shto bi recimo bio chaj (ne znam hrvatski izraz za takav nachin pripreme) i decotto - shto se mislim naziva uvarak.


Razlika u pripremi jest ta shto se kod prvoga nachina bilje prelije vrelom vodom i ostavi odredjeno vrijeme da odstoji, procijedi se i konzumira.

Kod drugoga bilje vrije u vodi odredjeno vrijeme.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2005., 22:42   #68
Quote:
kemik kaže:
u jegerhornu u onoj cajoteci (magic, ne se smijat!) imaju white tea
baš super da si napisala uj potrazi sam za čajotekama, znam samo za frankopansku.
odo sutra po ljekovite trave.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2005., 23:39   #69
Re: Rooibos čaj

Quote:
placebo kaže:
gadnog li okusa, majko mila.. pije li to netko od vas? zašto je uopće tako popularan?
meni je to super caj. ja ga kupujem pravog koji nije u vrecicama. imaju i raznoraznih kombinacija sa exoticnim vocem i sl. mljac
__________________
Pain & suffering in various tempos
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2005., 09:09   #70
ja sam nedavno dobio kutiju Yerba Mate

Južnoamerički čaj.

ok je ukusa a ima puno bolje razbuđujuće djelovanje od kave.

Svako jutro ga popijem i onako te podigne ujutro.

jel ga ima negdje u ZG za kupiti?

di je ta čajoteka. kaj nije bila neka negdje u Ilici u nekom prolazu.
Mishko Pishko is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2005., 17:24   #71
Quote:
Mishko Pishko kaže:


di je ta čajoteka. kaj nije bila neka negdje u Ilici u nekom prolazu.
nema je više u ilici.
jedna je u frankopanskoj, malo ispod konzuma.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2005., 11:54   #72
Quote:
tilla kaže:
nema je više u ilici.
ma kak ne bi bila u ilici? U lovackom rogu, preko puta onog CD-shopa! ja bila tamo prije dva tjedna i normalno je radila!!!

davati krive informacije...
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2005., 12:24   #73
a bio ti je jedan u prolazu di se prodaju one majce, malo prije benetona. tog vise nema.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2005., 12:33   #74
Quote:
tilla kaže:
a bio ti je jedan u prolazu di se prodaju one majce, malo prije benetona. tog vise nema.
to je istina da toga vise nema, vec godinama je zatvoren
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2005., 07:17   #75
Da tam je bila čajoteka. Bum otišao.
jel ima Yerba Mate?

Jel pio tko to?
Mishko Pishko is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2005., 13:04   #76
Quote:
Mishko Pishko kaže:
Da tam je bila čajoteka. Bum otišao.
jel ima Yerba Mate?

Jel pio tko to?
Pijem ja mate. Ako ga hoces piti kao Argentinci, onda ti treba drvena posudica i posebna "slamka" koja je na dnu prosirena, a prosirenje je rupicasto. U posudicu stavis caj, prelijes vrucom vodom i ostavis par minuta. Ne cijedis ga, nego pijes caj s tom slamcicom, koja filtrira caj. Prva salica je najjaca, poslije samo dolijevas vrucu vodu (drzis je u termos boci).
Naravno, mozes ga piti i "regularno" - procijedis i pijes iz salice kao bilo koji drugi caj.
Mate je dobar za koncentraciju, tako sam barem cula.
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2005., 02:48   #77
Rooibos se cita bash kako se i pishe - rooi s duugim "o" i bos s vrlo kratkim "o". Nema j-ova.

Jednom sam kupila pakovanje i stavila par vrecica u svoju kutiju s kolekcijom meni dragih cajeva. Sve je smrdilo na to cudo. Sve sam morala baciti. U istom ormaricu su mi stajali i zacini, pa su se i oni usmrdili. SVE sam bacila. Nikad nisam imala caj intenzivnijeg mirisa od tog. Kuhinja je josh mjesec dana nakon toga smrdila.

Pijem mentu, kada se docepam dobrog caja od jasmina uzivam i u njemu, te komercijalni zeleni caj s okusom limuna ili citrusa.

Kamilicu s shecerom ili cimet (ponekad i kombinaciju cimet - jabuka) s medom popijem jednom dnevno, kada mi se pije kava, a vec sam popila svoju dnevnu dozu.

Shipak i lipa su mi za vrijeme prehlada i gripa jedini izvor kalorija. Naravno, uz puno meda i limuna.

Inace, nisam bash vicna "ocajavanju". Ja sam vishe - girl.
iggix is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2005., 10:34   #78
Mda white tea nemrem nac, nema u ovoj cajoteci di narocujem.

Dalje, sta je chai? Pila u Tei-chi-ju, jako dobrog okusa, ali nigdi ga nisam uspjela nac.
__________________
You are disturbing me. I'm picking mushrooms.
Bluegirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2005., 10:40   #79
He, nasla white tea, bio je sakrit pod imenom Pai mu tan . 1000 sit za 100g.

Inace, jako volim cajeke, valjda imam jedno 25 vrsta doma (ehinacea&raspbery by Twinings ).

Omiljeni crni s kokosom/vanilijom i mljekom.

Idem si jedan spremit .

VOlim i zelene, koji da do ovih cuda narucim?
* Pai Mu Tan
* Lung Ching
* Mao Feng
* Yunnan Green
* China Gunpowder
* China Gunpowder "Temple Of Heaven"
* Li Zi Xiang
* White Monkey
* Huang Hua Yun Jian
* Mu Dan Special
Green Tea

Pila sam gunpowder do sad .
__________________
You are disturbing me. I'm picking mushrooms.
Bluegirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2005., 12:52   #80
Ja bas jucer kupila rooibos caj sa aromom vanilije i jagode (ne u filter vrecicama)
Rhea is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:14.