Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Eno i ino

Eno i ino (Bez)Alkoholna pića - Ne očekujte Mladena Grdovića na stolu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.07.2016., 18:39   #1
Najbolja vina sa Peljesca i Korcule

Ove godine cu da obidjem vinarije na Peljescu i Korculi i voleo bi da znam koja dobra vina preporucujete.

Za vrhunsa i skupa vez znam: Grgrich, Karte Koterina, Bura/Mare Dingac, Milos Stagnum, Bire Grk, ali me vise interesuje dobra vina ispod 100 HRK pogotovo za plavac i Posip.

Hvala
pred02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2016., 11:11   #2
Ja bih da sam sada na Pelješcu otišao u vinariju Mokalo kod Nike Bure i kupio njegov dingač Buru po 150 kn butelja( imali su je par boca u Zagrebu u Svijetu vina,Prisavlje po 505 kn,otišlo sve u američko veleposlanstvo) i pio bih najbolje hrvatsko vino.
Ako uspiješ dobiti koju butelju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
bojan56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2016., 11:52   #3
Quote:
pred02 kaže: Pogledaj post
Ove godine cu da obidjem vinarije na Peljescu i Korculi i voleo bi da znam koja dobra vina preporucujete.

Za vrhunsa i skupa vez znam: Grgrich, Karte Koterina, Bura/Mare Dingac, Milos Stagnum, Bire Grk, ali me vise interesuje dobra vina ispod 100 HRK pogotovo za plavac i Posip.

Hvala
Ja ne preporučujem Bire Grk jer to nije autentičan položaj za tu sortu. Radije odi u Lumbardu kod Cebala ako hoćeš pravo po svemu posebno vino.
Ako pak želiš probati pravi grk prije nego kupiš odi u pizzeriju Torkul u Lumbardi.
Za Pošip svakako vinarija Čara i traži Marko Polo jer je sjajno vino.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2016., 15:09   #4
Šunj i Cibilić (Trstenik) sa manje poznati vinari s Pelješca, ali imaju izvrsne Dingače do 150 kuna.
Šunjev Plavac mi je možda best buy plavac uopće.
__________________
Ako ovu rečenicu vidiš u plavoj boji, čitaš prebrzo
arecibogk is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 00:12   #5
Mene su Madirazza (malolaktična fermentacija) i Skaramuča (čepovi) gadno zayebali. Vinarija Dingač (ljubicasta etiketa sa tovaron) mi je bila standard Dingača, ma teško ih je nac posli negdi '08e. Ne znan šta se tamo dogada, ma bilo je neke muteži. Ja bi svratio bar da vidin šta je.
josko021 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 08:24   #6
Quote:
pred02 kaže: Pogledaj post
Ove godine cu da obidjem vinarije na Peljescu i Korculi i voleo bi da znam koja dobra vina preporucujete.

Za vrhunsa i skupa vez znam: Grgrich, Karte Koterina, Bura/Mare Dingac, Milos Stagnum, Bire Grk, ali me vise interesuje dobra vina ispod 100 HRK pogotovo za plavac i Posip.

Hvala
Obavezno dodaj Dingač Matuško, u vinariji u Potomju je ispod 100 kn.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 11:40   #7
Quote:
banderas kaže: Pogledaj post
Obavezno dodaj Dingač Matuško, u vinariji u Potomju je ispod 100 kn.
+1
BigDaddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2016., 18:18   #8
Evi jedan mali linkić na kojem se može pogledati srazmjer cijene i kvalitete domaćih vina: http://www.wine-searcher.com/regions...=mostexpensive

Znate, meni je uvijek nelagodan osjećaj da mogu dati 150 ili 200kn za neko domaće vino koje je možda vrijedno 30 ili 60kn. Poslije ispijanja skupo plaćenog vina koje je apsolutno precijenjeno osjećate se poput ove gospođe , pritom u sebi upućujete najgore psovke vinaru koji vas je nategnuo i kažete da se svaka škola plaća pa i ova, ono drugo ja u vama kaže: "rekao sam ti ja da ne kupuješ to vino, što ti je to trebalo..."

Nakon što vam se nekoliko puta ponovi ovakva zgodba odlučujete se da više ne experimentirate sa nemogućim i prelazite na "sigurna" vina iz Čilea, Argentine, Nove Zelandije, JARA...zanimljivo kod ovih vina je to da cijena uvijek srazmjerno pravti kvalitetu.
Mačak Gaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2016., 23:32   #9
Quote:
Mačak Gaston kaže: Pogledaj post
Evi jedan mali linkić na kojem se može pogledati srazmjer cijene i kvalitete domaćih vina: http://www.wine-searcher.com/regions...=mostexpensive

Znate, meni je uvijek nelagodan osjećaj da mogu dati 150 ili 200kn za neko domaće vino koje je možda vrijedno 30 ili 60kn. Poslije ispijanja skupo plaćenog vina koje je apsolutno precijenjeno osjećate se poput ove gospođe , pritom u sebi upućujete najgore psovke vinaru koji vas je nategnuo i kažete da se svaka škola plaća pa i ova, ono drugo ja u vama kaže: "rekao sam ti ja da ne kupuješ to vino, što ti je to trebalo..."

Nakon što vam se nekoliko puta ponovi ovakva zgodba odlučujete se da više ne experimentirate sa nemogućim i prelazite na "sigurna" vina iz Čilea, Argentine, Nove Zelandije, JARA...zanimljivo kod ovih vina je to da cijena uvijek srazmjerno pravti kvalitetu.

Potpisujem! I ja sam se ostavio Hrvatskih vina tačno za taj razlog.
josko021 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 14:43   #10
Quote:
Mačak Gaston kaže: Pogledaj post
Evi jedan mali linkić na kojem se može pogledati srazmjer cijene i kvalitete domaćih vina: http://www.wine-searcher.com/regions...=mostexpensive.
A pod najpopularnijim vinima navedeno Karlovačko pivo.
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 15:08   #11
nešto posve novo:
Josić Ciconia Nigra Cuvee 2015., Korčula

Poznata baranjska vinarija koja se proslavila upravo ovim vinom prije dosta godina i dalje briljira sa svojim crnim vinima. Iako ima i značajno ambicioznijih etiketa u ponudi, ovu smo izdvojili zbog izrazite sočnosti, mekoće i voćnosti kojima obiluje i zbog kojih se nudi kao idealni crnjak za ljetne sate. Nosi jasan potpis vinarije u vidu bogatstva ekstrakta i punoće tijela, a s druge strane nema grubih tanina niti zadimljenosti. Bogato, svježe i atraktivno, a pristupačno.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 15:26   #12
Za ovo još nisam čuo (a trebao bi)...to znači da Josić ima neki vinograd na Korčuli?

Bilo kako bilo, sljedeći tjedan idem kod Josića, pa ću provjeriti "na licu mjesta".

Mislim da je ovo neka greška, ali ako nije rado ću se "posipati sa pepelom".
__________________
"Ja čitam"...kako se kaže na Crnski? Kaže se kao "Ja čitam"
...Vidi u riječnik Crnskog i Gorskog jezika
MLADJO is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 15:34   #13
meni je veći paradoks da je nekakvo crno vino sa Korčule
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 15:59   #14
Quote:
MLADJO kaže: Pogledaj post
Za ovo još nisam čuo (a trebao bi)...to znači da Josić ima neki vinograd na Korčuli?

Bilo kako bilo, sljedeći tjedan idem kod Josića, pa ću provjeriti "na licu mjesta".

Mislim da je ovo neka greška, ali ako nije rado ću se "posipati sa pepelom".
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
meni je veći paradoks da je nekakvo crno vino sa Korčule
Ma to su napisali biseri u Dobra hrana. hahahaha
I sad dođeš u neku vinoteku i tražiš Josića s Korčule...

A na Korčuli ima ok crnog vina: vinarija Blato i Bire rade solidne plavce.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2016., 14:31   #15
Quote:
German kaže: Pogledaj post
A pod najpopularnijim vinima navedeno Karlovačko pivo.
Nemojte sve stvari razumijevati doslovno; pored Karlovačkog piva u "rangu najomiljenijih" pića je pisalo beer. Probajte napraviti sljedeće:
Važno! Ovo radite sami, bez bilo kakvih svjedoka, prijatelja ili poznanika.

1. Kupite tris probranih vina sa Pelješca, savjetujem vina vinarije Palihnić, Madirazza i Skaramuča. Vina možete ohladiti na pravu temperaturu ispijanja, a i ne morate... sve po želji. Dok spominjem ova vina prolaze mi kroz glavu čarobne riječi kao npr: vrijedne ruke, tradicija uzgoja, marljivi radnici, poštenje, bavi uzgojem vinove loze od 1674. žuljave ruke, mukotrpni rad, predanost poslu... rekao je sam sebi: "Napravit ću najbolje vino koje je uopće moguće napraviti..."

2. Od svakog vina uspite u čašu 1/2 deci do najviše deci, ostatak odmah prolijte u kanalizaciju.

3. Probajte svako od spomenutih vina.

4. Nakon ove degustacije probajte i Karlovačko, Žuju, Laško ili bilo kakvo obično pivo iz bilo kakvog običnog marketa. Bit ćete iznenađeni i zatečeni i sami sebi priznati da niste ni znali da je Karlovačko ustvari vino, a ne pivo. Ono drugo ja u vama reći će: "Rekao sam ti ja da onaj Mačak Gaston ima pravo većina tih vina sa Pelješca su... "
Mačak Gaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 18:15   #16
Quote:
BigDaddy kaže: Pogledaj post
+1


Ja bih ipak Matuško Royal za 270 kn.
To je vino svih vina.


Sent from my iPhone using Tapatalk
bojanjurcic72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 20:10   #17
Quote:
bojanjurcic72 kaže: Pogledaj post
Ja bih ipak Matuško Royal za 270 kn.
To je vino svih vina.
Nisam probao, ali Matuško mi je svakako jedna od dražih vinarija na Pelješcu.
BigDaddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 19:54   #18
To mi je uz Medvida, Stagnuma, Buru, Postup Mare i Plenkovićev Zlatan Plavac najbolje pelješko vino. Od crnih vina( naših) konkurira im samo Merlot Goldberg od Belja 2012 g.


Sent from my iPhone using Tapatalk
bojanjurcic72 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:15.