Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong, Igre & ostalo (Eurosong)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2017., 13:38   #41
Quote:
greengold kaže: Pogledaj post
Pa bilo je fetisha i iz gradova, zastava. Npr. morao si znati zastavu Džibutija, i koja boja predstavlja taj narod. Ili koje se dvije zastave najviše sliče jedna drugoj, pa si ih morao vizualizirati. A radilo se o zastavama država s jednog drugog kontinenta. ne kažem da su ta pitanja neodgovoriva, ali za većinu gledatelja su forsiranje. Evo ja ću si dati truda da ti ilustriram
ovo su pitanja iz glazbe, filme, knjige, oscara koja su bila na Potjeri koje mi je ustupio kolega koji ih zapisuje od prvih dana. (poslat ću ti njegov kontakt da provjeriš)

Koja je glumica bila u vezi s Timom Burtonom i glumila u čak 7 njegovih filmova?
S kojom se glumicom Brad Pitt oženio 2000?
U filmu iz 2002 Dragan Nikolić glumi Hadži-Zamfira,a Katarina radivoejvić koju njegovu kći?
Koja pjesma ITD benda počinje stihom „S vama sam braćo,moji drugovi,ne trebam vino da me zapali“?
S kojim je kolegom glumica Mary Pickford tvorila zlatni holivudksi par?
Cjelovečernji prvijenac kojeg je bosansko-hercegovačkog redatelja 2001 nagrađen Oscarom?
Koji je talijanski pjesnik postao ljubavnik pjesnikinje Ane Ahmatove na njenom medenom mjesecu?
Koji hongkonško-američki redatelj akcijskih filmova potpisuje „Nemoguću misiju 2“ i „Čovjeka bez lica“?
Koja je glumica pjevala u pjesmi „Krumpira“ grupe „Pips chips and video clips“? Jelena Miholjević
Pjesma Alekse Šantića glasi „Kad tamo,u bašti,u hladu jasmina,s ibirkom u ruci stajaše“-tko?
Koje prezime dijele reperica Azealia i bivši supermodel Tyra?


po meni ova gore su pretjerivanje, jer te kviz forsira da ili gledaš previše MTV, CMC, i čitaš neke domaće i strane filmske i glazbene magazine. Ili odeš na wikipediju pa čitaš koji je redatelj, a tko scenarist Nemoguće misije. Ne kažem da većina nije gledala taj film, i zna radnju filma. ali onda bi pitanje trebalo biti usmjereno da te pita tko lumi glavnog lika, gdje se odvija radnja, u kojem gradu? a ne tko je j..ni scenarist ili redatelj. Ok, postoje ljudi koje i to zanima, ali mislim da to nije standard koji će se nametnuti svim gledateljima Potjere. prema tome to pitanje jest teško i zapravo neosnovano, jer zahtjeva da do podataka dolaziš surfanjem po IMDB-u, tim više ako je film stariji.


S druge srane ovo su po meni pitanja koja su na mjestu, jer su poznata, dio su neke masovne opće kulture:
Koja grupa stoji iza hitova „Money for nothing“ i „Brothers in arms“?Dire Straits
U refrenu koje se pjesme Michael Jackson pita „Annie,are you OK“? Smooth criminal
Tko je u filmu „Bjegunac“ u ulozi nevinog liječnika kojeg lovi šerif?
Tko je 2006 osvojio Oscara za najboljeg redatelja,za film „Pokojni“? Martin Scorsee

dakle, nitko nema ništa protiv ovih gore pitanja. Dire Straits, Bon Jovi, Kralj Popa.... Ali kad te u kvizu zahvati pitanje Koje prezime dijele reperica Azealia i bivši supermodel Tyra? to je itekako izdrkavanje u punom smislu te riječi.
U potpunosti se slažem iako će se ljudi kojima je glazba forte nasmijati na pitanje o Dire Straits i tražit nešto teže, a to su albumi. Nažalost, tako razmišljaju i autori kviza i idu u dubinu. A ovo šta kaže flying nikako ne stoji jer ako ti znaš album nekog izvođača, onda moraš znat njegovu diskografiju. Otprilike kao da te netko pita u kojoj se austrijskoj pokrajini nalazi linz. Ne možeš ti znat samo za gornju austriju. A da ti druge pokrajine ne budu poznate. Moraš poznavati zemljopis čitave države.
Dakle, s jedne strane iz glazbe moraš znati album briana ferryja iz 80-ih, a s druge iz jezikoslovlja te pitaju govore li čeh i poljak ili spanjolac i portugalac istim jezikom.
O nogometašima moraš znat imena backhamovih sinova. Da je victoria priznala kako u životu nije pročitala knjigu ili da je rooney presadio kosu. Iz matematike dođe pitanje koja je oznaka za skup cijelih brojeva, šta je osnova osnova. I šta je najgore, ljudi se žale da je preteško.
Malo pretjeruješ s prezimenom, Tyra Banks je ipak poznato ime i minimum poštovanja je da joj se zna ime i prezime. Kvragu ne pitaju te s kim je bila u vezi ili na kojem karipskom otoku ima rezidenciju. Takvo pitanje, kao i baroni za mikicu imaju smisla jer se i ona sama tako preziva
klaudio is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 21:29   #42
Quote:
Triton10 kaže: Pogledaj post
Pitanje koje je imala ekipa suprug hrvatske tenisačica Mirjane Lučić? ne znam po čemu je to pitanje relevantno, zar nas zanimaju rodbinske veze!?
Ne znam kako je glasilo ovo pitanje, ali ako je glasilo TKO je suprug hrvatske tenisačice blabla...onda je teško i bezvezno pitanje. Ako je glasilo kako se preziva njen suprug onda je zabavno i lako pitanje, zato jer je ona dodala njegovo prezime svojem. Znači imaš ponajbolju hrvatsku tenisačicu koja ima dva prezimena.

Ako je na bilo koji način u pitanju bilo bitno tko je konkretno on, onda je suludo pitanje jer nije nitko bitan.

Ako je pitanje zapravo značilo da trebaš znat da se jedna od boljih i poznatijih hrvatskih tenisačica zove Mirjana Lučić - Baroni onda je to vrlo lako pitanje.
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 21:51   #43
evo Google kaže da je njezin muž Daniele Baroni nekakav biznismen i vlasnik restorana, i da nema nikakve veze sa tenisom pa se postavlja pitanje tko bi i zbog čega trebao znati ime njenog muža, osim ako ne čita časopise tipa Moja tajna ili Moja sudbina (pod uvjetom da će zapamtiti takve nebitne stvari)... da li je potrebno znati te informacije ako želiš pobijediti u nekakvom kvizu?
i do kuda to sve ide, možemo li uskoro očekivati pitanja tipa "Čime se bavi Daniele Baroni, suprug tenisačice Mirjane Lučić?"

Zadnje uređivanje Krkimir : 21.01.2017. at 22:13.
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 22:10   #44
Pitanje je glasilo kako je napisano: Kako se preziva suprug hrvatske tenisačice Mirjane Lučić? Ne znam kad se tenisačica Lućić udala, na wikipediji piše da je 80. godište, prema tome mlada je i mogla je ne tako davno udati se, a zasigurno i nije. u karijeri je sigurno poznata po prezimenu Lučić, a ne Baroni, koje je kasnije stavila. Samo ću reći, da su mogli sastaviti zanmljivije pitanje. Budući da je Lučić, kako stoji na wikipediji, uz Martinu Hingis i Jennifer Capriati, jedna od 3 igračice u povijesti koje su sa 14 godina osvojile 2 juniorska Grand Slama. bolje da su tako nešto pitali, nego odlučiti komplicirati s dodanim prezimenom!! Glavnivnu svoje teniske slave stekla je pod tim prezimenom dok još nije bila punoljetna!!

ali čini mi se kad su već krenuli s Nausikajom, a u lovcu postavili pitanje o formuli r^2pi da se znalo kako će lov završiti ali to je već druga priča
Triton10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 23:26   #45
Srpska potjera nikaj posebno, po pitanjima gotovo isto kao naša, samo zamijeni njihove stvari s nekima iz naše države i to je to, drvljenje o mageljanovom prolazu,Pope, andrić itd. A voditelj dosadan i očima luta okolo
__________________
Bol u šupku pokreće svijet
crazy_borna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 01:06   #46
Pitanje o prezimenu muža mirjane lučić je kao pitanje :kako je bilo ime oca književnika dostojevskog?
Jednostavno, trebaš znat njegovo puno ime i logikom iz patronima izvuć ime oca. Nije nebitna stvar, a lakše je odgovoriva nego neka njegova djela
klaudio is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 09:41   #47
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
evo Google kaže da je njezin muž Daniele Baroni nekakav biznismen i vlasnik restorana, i da nema nikakve veze sa tenisom pa se postavlja pitanje tko bi i zbog čega trebao znati ime njenog muža, osim ako ne čita časopise tipa Moja tajna ili Moja sudbina (pod uvjetom da će zapamtiti takve nebitne stvari)... da li je potrebno znati te informacije ako želiš pobijediti u nekakvom kvizu?
i do kuda to sve ide, možemo li uskoro očekivati pitanja tipa "Čime se bavi Daniele Baroni, suprug tenisačice Mirjane Lučić?"
Ne izmišljaj, nitko nije pitao ime njenog muža, nego prezime, i nitko ni od koga nije tražio da zna tko je uopće njen muž. A ako si ikad u zadnjih nekoliko godina pogledao neki njen meč, ili samo čuo ili vidio rezultate hrvatskih predstavnika onda si čuo za Mirjanu Lučić-Baroni.

I u Mojoj tajni i Mojoj sudbini ne izlaze takve stvari, bolje ti je za to čitati Gloriju i Story.

Neka pitanja stvarno jesu za diskusiju je li im mjesto na kvizu ili ne, ali ovo nije jedno od njih.
__________________
Nadal, Gaston, Khachanov, Dimitrov, Bautista Agut, Trevisan, Andreescu, Martić
lyra777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 12:18   #48
Quote:
lyra777 kaže: Pogledaj post
Ne izmišljaj, nitko nije pitao ime njenog muža, nego prezime, i nitko ni od koga nije tražio da zna tko je uopće njen muž. A ako si ikad u zadnjih nekoliko godina pogledao neki njen meč, ili samo čuo ili vidio rezultate hrvatskih predstavnika onda si čuo za Mirjanu Lučić-Baroni.

I u Mojoj tajni i Mojoj sudbini ne izlaze takve stvari, bolje ti je za to čitati Gloriju i Story.

Neka pitanja stvarno jesu za diskusiju je li im mjesto na kvizu ili ne, ali ovo nije jedno od njih.
pusti, covik je i dalje uvjeren da su trazili treci grad Gabona po velicini na nekom kvizu
__________________
Altairfan - A što je tek sa onima koji su došli na OI hodat. Pa trči, šta hodaš.
dplazin2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 14:39   #49
ako je pitanje kako se preziva muž Mirjane Lučić onda je to prelagano,
a ako je pitanje koje je njegovo ime i prezime onda je to pitanje za pubkvizaše... zar je došlo takvo vrijeme da ne postoji ništa između, da se ne traži logično zaključivanje i široko opće znanje
nego trivijalni podaci iz trač časopisa?
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 15:18   #50
Naravno uvijek se moraju javiti dežurni apolegeti i biti suci je li nešto opravdano ili ne. Daleko od toga da je pitanje neodgovorivo, ali čemu počinjati uopće pitanje kako se zove nečiji suprug. Što ako se cura rastane kao Iva Majoli, uda po drugi, ili po treći puta? Onda ćemo pitati kako se zvao suprug dotične u neko razdoblju? PS Malo se poklopilo jer se plasirala u 3. kolo ovogodišnjeg Australian Opena ovih dana, pa je zasjala u našim glavnim medijima. ali ovo su pitanja iz svibnja prošle godine, pa treba uzeti činjenicu da ju mnogi znaju bolje po djevojačkom prezimenu!!

Pa zar nema mnoštvo drugih podataka o tenisačici Mirjani. Pa da se prizna kao točan odgovor Lučić odnosno Lučić Baroni?!! Previše se bavite, i jedna i druga strana, nebitnim stvarima. A to ni za jednu stranu nije dobro.

ali nije to poanta, molim moderatora da obriše offtopice, jer nije svrha teme kako se preziva jedna tenisačica.

Zadnje uređivanje Triton10 : 22.01.2017. at 15:32.
Triton10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 16:24   #51
baš me zanima koliko ljudi bi znalo odgovor na pitanje kako se zove otac Mirjane Lučić, s obzirom da on ipak ima nekakve veze sa njenim teniskim uspjesima za razliku od muža kojeg je upoznala puno kasnije
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 16:50   #52
Je li to onaj što ju je tukao?
Zabranjeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 21:55   #53
Mirjana Lučić Baroni je već sto godina Mirjana Lučić Baroni, a vi koji minimalno pratite sport sjašite, jer Mirjana Lučić je Baroni i to zna svatko tko i površno prati tenis i ne može biti jebeno lakše pitanje od toga. A to znaju čak i oni koji ne prate tenis i čitaju Gloriju i slične pizdarije zbog njene filmske sudbine.
Hvala na pažnji
horatius is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 20:14   #54
Okej, idemo s još jednim pokušajem uz par uputa:
1. Ukoliko ni ovog puta nećete moći normalno diskutirati, bez stalnih međusobnih optužbi, podbadanja, trololova i klonolova te bezbrojnih prijava na mejlove i privatnim porukama, tema će biti zatvorena zauvijek. S ovom temom imamo više posla nego s cijelim ostatkom PDF Televizija zajedno.
2. Bilo kakvo vrijeđanje i osobno provociranje nakon otvaranja teme bit će kažnjeno automatskim banom.
3. Najstrožije je zabranjeno rasprave s ove teme prebacivati na "Šifru", "Potjeru" ili bilo koju drugu kviz temu.

Nadamo se da neće biti potrebe za novim zatvaranjem teme. Hvala i uživajte u raspravi.
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 08:48   #55
Ne razumijem zašto ova tema izaziva toliku buru. Isto tako ne razumijem zašto je Triton10 izabrao pitanja koja je izabrao da na njima dokazuje svoju teoriju. Pitanje o Mirjani Lučic niti je teško, niti spada u neke opskurnosti. Uostalom, sva pitanja iz te emisije su bila laka. Uključujući i lovceva. I opet ću ponoviti-pitanja nisu ključna prednost lovca u ovom kvizu.
funes is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 10:04   #56
Ukazao bih na to da sva tri lovca našeg trenutnog TV-kviza "znanja" potječu s jednog te istog fakulteta - filozofskog.

Nadalje, ukazao bih da sastavljači pitanja uglavnom potječu iz te iste domene - filozofske (društveno-humanističke).

Nadalje, jedan od lovaca ne zna razliku između gena i kromosoma. A on je bio sastavljač pitanja u jednom drugom kvizu HTV-a.

Jedan od prošlotjednih natjecatelja u kvizu HTV-a je, po vlastitim riječima, istaknuti pubkvizaš. Čak i nekakav čelnik neke njihove udruge. Vjerujem da i sastavlja pitanja za pub-kvizove. Taj čovjek ne zna da je "C" znak za kemijski element ugljik, osnovni element organske kemije.

Mislim da je jako loše kad jedna skupina privatizira kvizove javne televizije, to govorim kao pretplatnik i gledatelj.

Jako je loše kad onda "znanje" i "stvarnost" bivaju reducirani na ovako uski okvir pitanja:

Quote:
Triton10 kaže: Pogledaj post
Na kraju, analizirajmo ovaj set. Ovo su pitanja iz Potjere srijeda (11. svibanj 2016). Boldana su pitanja iz nekog znanstvenog područja, može se vidjeti tek jedno, ili max dva pitanja, ako ih se uspije uopće naći. I u ovom primjeru sva znanstvena pitanja, izuzev jednog su iz biologije!

EKIPA
1.Koje je četveroslovno ime basnoslovno bogatog lidijskog kralja?Krez
2.Iz kojeg su grada Tales,Anaksimen i Anaksimandar,pripadnici najstarije filozofske škole?Mileta
3.U kojoj je post-jugoslavenskoj republici SAZU akronim najviše znanstvene i kulturne institucije?Slovenije
4.Koja je glumica rođena kao Mary Ann Kappelhof,glumila u filmu „Šaputanje na jastuku“?Doris Day
5.Kako se preziva suprug hrvatske tenisačica Mirjane Lučić?Baroni
6.Kojim je gudačkim glazbalom maestralno vladao Antonio Janigro,osnivač Zagrebačkih solista?Violončelom
7.Većina stanovnika kojeg su dijela Zadra potomci katoličkih Albanaca doseljenih u 18.st.?Arbanasa
8.U kojem je glavnom gradu,u zakladi „Klee“,većina opusa slikara i grafičara Paula Kleea?Bernu
9.Koja je kći kralja Alkinoja pronašla Odiseja iscrpljenog nakon brodoloma?Nausikaja
10.Kako izraz „Rečeno-učinjeno“ glasi u latinskom originalu?Dictum-factum
11.Tko je s Kukuljevićem i Mažuranićem 1841. osnovao Ilirsku stranku?Ljudevit Gaj
12.Koja je europska država 2000. uvela 35-satni radni tjedan?Francuska
13.Na susretu kojih su praških klubova splitski studenti odlučili osnovati Hajduk?Sparte i Slavije
14.Koja vrsta europske kune ima tamnosmeđe krzno sa žutom pjegom na vratu i prsima?Kuna zlatica

LOVAC
1.Na koji su blagdan 1722. Nizozemci otkrili polinezijski otok Rapa Nui?Uskrs
2.Za koju se granu likovne umjetnosti koriste nazivi skulptura i plastika?Kiparstvo
3.Koji se turcizam za ljubavni zanos krije u anagramu riječi „kiša“?Ašik
4.Površina kruga izračunava se formulom R na kvadrat puta-koji broj?Pi
5.Revolucionarna zbivanja u kojoj državi zapliću radnju filma „Argo“?Iranu
6.Koje je nacionalnosti najbolji europski strijelac u povijesti NBA lige?Njemačke
7.Koji je najveći grad na rijeci Uni bio pod opsadom do kolovoza 1995?Bihać
8.Koji je filozof i matematičar s Diderotom bio glavni urednik „Enciklopedije“?D'Alambert
9.Koja je banka u državnom vlasništvu sedma banka po veličini aktiva u Republici Hrvatskoj?Hrvatska poštanska banka
10.Naziv kojeg bismo naselja podno Ćićarije na engleski mogli prevesti kao „head banger“?Lupoglava
11.Koji je Osječanin uspoređivan s Paganinijem počeo skladati u devetoj godini života?Franjo Krežma
12.Kako su se zvali takozvani bijeli robovi,pripadnici elitnih postrojbi egipatskih i perzijskih vladara?Mameluci
13.Koje ime dijele rukometašica Petika i streljašica Pejčić?Snježana
14.Koji je pomorac iz Perasta bio vice-admiral u službi Petra Velikog?Matija Zmajević
15.Tko glumi doktora Živaga u istoimenom filmu Daivda Leana?Omar Sharif
16.Krap je drugo ime za koju slatkovodnu ribu?Šarana
17.Kako se zove druga talijanska nogometna liga?Serie B
18.Kako se zove povišeni dio Pariza nekada poznat po brojnim mlinovima,a danas po kabareima?Montmartre
19.Kako nazivamo rilo slona,gibak produžetak gornje usnice i nosa?Surla
To su pitanja primjerena kvizu studenata filozofskog fakulteta, kvizu koji se održava u klubu studenata filozofskog fakulteta.
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 12:27   #57
Ako kritizirate neki sustav, analiza se treba obavljati na uspješnim, a ne neuspješnim primjerima. Ne trebate dokazivati kako se ne uspijeva, nego kako se uspijeva. Pub kvizovi su svjetska pojavnost, igraju ih i njemački lovci i igrači. Pitanja na njemačkoj Potjeri ne razlikuju se drastično od naših. To je, nažalost, tako, što ne znači da se ne treba zalagati za bolje smišljena pitanja, za više pitanja iz STEM područja, za mogućnost logičkog zaključivanja, za više kreativnog i kritičkog promišljanja. Današnje pobjednike kviza ne treba klasificirati kao znalce, premda neki to, možda, i jesu. Demistificirajmo stvari, to odmah eliminira nepotrebne strasti i omogućava normalnu diskusiju o ovoj temi.
funes is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 12:43   #58
Quote:
funes kaže: Pogledaj post
Ako kritizirate neki sustav, analiza se treba obavljati na uspješnim, a ne neuspješnim primjerima. Ne trebate dokazivati kako se ne uspijeva, nego kako se uspijeva. Pub kvizovi su svjetska pojavnost, igraju ih i njemački lovci i igrači. Pitanja na njemačkoj Potjeri ne razlikuju se drastično od naših. To je, nažalost, tako, što ne znači da se ne treba zalagati za bolje smišljena pitanja, za više pitanja iz STEM područja, za mogućnost logičkog zaključivanja, za više kreativnog i kritičkog promišljanja. Današnje pobjednike kviza ne treba klasificirati kao znalce, premda neki to, možda, i jesu. Demistificirajmo stvari, to odmah eliminira nepotrebne strasti i omogućava normalnu diskusiju o ovoj temi.
Slažem se.

Stvar nije jednostavna, budući da je HTV-u najlakše i sastavljače i lovce i natjecatelje pronalaziti u pravo u subkulturnoj skupini pubkvizaša. Pa se onda problem uskoće tematskog okvira perpetuira.

No smatram da javna televizija, zbog svoje funkcije ali i profesionalnosti, ne treba ići isključivo linijom manjeg otpora i prepustiti TV-kvizove toj subkulturnoj skupini. Neke stvari se na HTV-u prvo trebaju shvatiti i prihvatiti, a onda treba nek stvari odraditi i na neki teži način.

Ja kritiziram sa stajališta plaćatelja pretplate i prvenstveno GLEDATELJA. TV-kviz nije međusobno nadmetanje pripadnika subkulturne skupine, nego plaćena TV-emisija, to je javni televizijski program. A stanje je u mojem slučaju slijedeće: iako sam veliki ljubitelj takvog programa (TV-kvizova) i iako sam jako dobro potkovan svim znanjima (pa i znanjima iz pubkvizaške domene), ovaj program koji se sad nudi izaziva u meni negativne reakcije, trenutna emisija mi se sve manje sviđa... Zapravo, da nema nekih stvari koje nemaju veze sa sanmim pitanjima (npr. humor voditelja i jednog lovca), ja bih kao ljubitelj kvizova od ovog trenutnog TV-kviza javne televizije odustao.

Beskrajno mi je tužno, ostaje jako gorak okus, kad gledam kako uništavaju normalne pametne natjecatelje (one koji nisu pub-kvizaši) koji su greškom zalutali u ovu emisiju. Ako navijam za natjecatelja, osjećam se osobno prevarenim kad na kraju emisije takav natjecatelj zaradi manje ili ode kući s 0 kuna, ne zbog manjeg znanja, već zbog pitanja koja su napadno prilagođena nekom drugom.

To je kao da gledaš utakmicu Dinamo:Osijek, platio si kartu, navijaš za Osijek, a čitavo vrijeme sudac napadno navija za Dinamo. Nije baš gušt gledati...
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 12:51   #59
Quote:
funes kaže: Pogledaj post
Pub kvizovi su svjetska pojavnost, igraju ih i njemački lovci i igrači. Pitanja na njemačkoj Potjeri ne razlikuju se drastično od naših. To je, nažalost, tako, što ne znači da se ne treba zalagati za bolje smišljena pitanja, za više pitanja iz STEM područja, za mogućnost logičkog zaključivanja, za više kreativnog i kritičkog promišljanja.

Stvar je u tome što su sastavljači pitanja očito mahom pubkvizaši koji nemaju doticaj sa realnim (ne-pubkvizaškim) svijetom,
a priznajem da je jako teško sastaviti dobro i zanimljivo pitanje, puno lakše je iskopati neki trivijalni podatak i prema njemu oblikovati pitanje... ali televizija ne funkcionira na taj način,
širokoj publici takva pitanja nisu zanimljiva ni zabavna i takve kvizove će gledati jako mali broj ljudi što će sa vremenom dovesti do toga da će se kviz ukinuti... pubkvizaši zbog svoje sljepoće pile granu na kojoj sjede
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 13:13   #60
konkretno za kviz Potjera, dogodi se situacija kad ni lovac ni natjecatelj ne znaju odgovor na pitanje (niti mogu doći do njega metodom eliminacije),
pa se sva trojica čude kako niko nije pogodio umjesto da majku onome tko je sastavio to pitanje,
potpuno promašen koncept gdje metodom slučajnog odabira (lupim a ili b ili c pa možda pogodim) prolaziš dalje... čudna i zbunjujuća situacija za sve, a najviše za gledatelje
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:25.