Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2015., 12:58   #361
Pozdrav. Ovako, vec drugi dan ujutro dok vrsim nuzdu, imam dosta tvrdu stolicu i osjetim ko neko grebanje na samom izlazu, nakon toga na papiru ostaju tragovi svjetlocrvene krvi. Dok je stolica meka nema krvi. Kao da sam si oštetio izlaz crijeva. Pa da cujem vase misljenje? hvala unaprijed
hajta5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2016., 10:01   #362
Ovako, već zadnjih par dana osjetim neko kao lagano peckanje na samom anusu poslije velike nužde. Inače, rijetko imam stolicu i uglavnom je jako tvrda, tek nekoliko komadića, "brabonjaka" najčešće izbacim. Mislim da je glavni razlog tome neredovita prehrana i unos jako malo tekućine.

Međutim, danas me zabrinula krv u stolici, tj. krvava sluz u jednom dijelu stolice.
Stolica je bila malo obilnija. Jedan dio stolice (mislim da je taj prvi izišao van) je dosta tvrd, taman i obavijen tom sluzi koja je prošarana svježom krvlju. Drugi dio je vidljivo odvojen (premda je sve bilo u jednom komadu), dosta je svijetliji i mekši, bez ikakve sluzi i krvi...

Ima li itko ideju što bi to moglo biti? Inače, i poslije te nužde me lagano pecka anus kad ga stisnem.

Hvala unaprijed.
Epla is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2016., 11:41   #363
E jel zna neko zasto mi treba obitelj dat stolicu na analizu ia sam vec dala i doslo je neko pismo da svi s kojima zivim trebaju dat 😕
VicAriElDaJeMi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 11:30   #364
Je li sluz u stolici normalna pojava nekih mjesec dana nakon napada akutnog divertikulitisa (hospitalizacija tjedan dana)? CT je pokazao iznimno puno divertikula u crijevu. Stolica je normalna, redovna, 1-3 puta dnevno, samo što se sad pojavila i sluz.

KKS je uredna.
__________________
Čekaj me i ja ću doći, samo me čekaj dugo. Čekaj me i kad žute kiše noći ispune tugom...
Nicole_Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 13:42   #365
pozdrav, zadnjih dva dana sam primjetio da mi je pola stolice tamno, crno, a pola normalno. imam gerb i pijem pantoprazol vec 4 tjedna. dal je to normalno?
mr.greeeny is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2018., 08:21   #366
Narančasta stolica

Molim pomoć, zadnja dva dana imam narančastu stolicu, zadnjih mjesec i pol pijem magnezij u granulama, stolica je od tada mekana i redovita, ali me brine zadnja dva dana boja, a i imam lagane bolove slične grčevima u donjem dijelu trbuha, a mogla bi reći i u gornjem dijelu (kao da se bol reflektira). Nisam jela nikakvu ciklu ni sličnu hranu, možda jedna rajčica prije dva dana, ali ne vjerujem da bi mi takva boja od nje bila. Ne znam dali je netko imao sličnih problema. Malo sam u panici.
filipa2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2018., 11:22   #367
Od žuči možda? Meni je znala biti žuta pogotovo zadnjih tjedana prije operacije
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2019., 20:06   #368
Evo da se i tu javim sa pitanjem.

Moze li krvarenje izgledati kao hrpa sitnih crnih tockica u stolici i kod brisanja na papiru?? Radila sam prosle godine "kucni" test na krvarenje (kapne se tekucina u kojoj je bila stolica u prozorcic pa se pokaze jedna ili dve crte) i doktor je rekao da je negativan.. iako meni je cak izgledao na momente blago pozitivno. Poslje sam pitala da li bi trebala napraviti jos kakve testove (paraziti, bakterije) pa je rekao ne, cak sam mu i sliku poslala, kaze nije to nista.. i tako se ja vec godinama "mucim" i svaki dan gledam i svaki dan isto, hrpetina sitnih crnih tockica, bez obzira sto jela, koje suplemente uzimala/ne uzimala, tako da mislim da nije do toga.

Inace to je sve pocelo prije 4 i pol godine nakon poroda. Upocetku je to bilo tako da se probava posemerila, jaki bolovi u trbuhu i ledjima da sam bila skvrcena u suzama dok nije proslo i ta cudna stolica, imala sam jos svakakve simptome uz to (bolove u tijelu, svrbez po glavi/licu..) i cak su mi cijelu godinu neki parametri u krvi bili van referentnih vrijednosti (limfociti/neutrofili), doktorica tad govorila da imam virozu, a ja uopce nisam bila bolesna.. uglavnom do dana danasnjeg ja ne znam od cega imam to sranje (doslovno). Mislim da me cak tad i slala jednom prilikom da testiram na parazite (ali samo jedan uzorak, iako je opce poznato da treba bar tri dana za redom) i to jednom je bilo negativno. H.pylori takodjer negativan, gastroskopija nije nista pokazala. Ali evo od tog je proslo vec ohoho, a kod mene i dalje ista stvar. Na svu srecu bolova nema, ali stolica i dalje puna tih tockica.


Ps: stavila bi link na sliku kako to izgleda kod brisanja, ali pretpostavljam da nije bas prikladno, osim ako ovdje ima koji doktor.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk


Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2019., 12:14   #369
Eto, stavljam link na sliku pa kud puklo..

UPOZORENJE, nije za gadljive: http://tinypic.com/r/2vmeu7p/9 znaci hrpetina tih sitnih crnih mrvica, svakodnevno unazad 4 i pol godine.

Doktor (gastroenterolog) me upravo nazvao, kaze ne izgleda kao krv, cak ni da je iz nekog visljeg probavnog sustava i kao prosle godine smo testirali i bilo je negativno. On misli ovako odokativno da su VLAKNA! I da nema potrebe za dodatnim testovima (paraziti, bakterije), jedino sto mi moze ponudit je kolonoskopija, ali od toga nista posto sam trudna.

Inace u Danskoj sam vec 2 godine, a ovo traje vec preko 4 godine, od kad sam rodila prvo dijete. Takodjer u isto vrijeme i do dana danasnjeg mi se svako malo pojavljuje svrbez kao ubod komarca na licu koji dodje i prodje u roku pola sata.. ko zna mozda je i povezano. Dermatolog rekao da lici na kronicnu urtikariju i da mi je krvna slika ok. Evo link na temu gdje sam pisala o tome: https://www.forum.hr/showthread.php?p=75473399

Selimo uskoro nazad u Hr pa cu probati obaviti tamo neke neinvazivne testove.



Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2019., 13:00   #370
Pogledala fotku, meni to izgleda normalno, nije krv osim što je dosta proljevasto. Jel imaš problema sa tim? Da ti nije tekuća stolica ne bi ništa ni vidjela.
Ovako mi izgleda kao nešto što svaki dan jedeš.
Inače, evo ja ću pogledat sav drek koji treba. Ne gadi mi se kad gledam preko ekrana (kao da svoje gledam )
smilje is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2019., 13:39   #371
Hvala vam na misljenju! A i malo ste me nasmijali! Mislim svi kakamo, i Kardashianke, nicije govance nije satkano od mirisljavog cvijeca haha. Iako razumijem da je vecini ovo puno previse detalja.

Tako inace izgleda kad se prvi put obrisem.. iako u ovom slucaju sam bas uzela dio iz wc skoljke koji nije potonuo, cisto za primjer. Nisam vec dugo imala onako lijepo oblikovanu koja samo sklizne i gdje kad se obrises nema niceg na papiru, to mozda svake prijestupne. Uglavnom je to brisanje i brisanje po ne znam kolko puta dok ne vidim cisti papir, onda jos vlaznim maramicama. Mogu samo napomenuti da sam veganka vec skoro dve godine, ali ovo je pocelo prije toga, pa mislim da nema previse veze sa promjenom prehrane. Sad vec neko vrijeme uzimam i prenatal i dodatni suplement zeljeza pa stolica varira od mekse do malo tvrdje, al uglavnom bude tako malo meksa, ali ne proljevasta.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2019., 13:53   #372
Quote:
0merta kaže: Pogledaj post
Hvala vam na misljenju! A i malo ste me nasmijali! Mislim svi kakamo, i Kardashianke, nicije govance nije satkano od mirisljavog cvijeca haha. Iako razumijem da je vecini ovo puno previse detalja.

Tako inace izgleda kad se prvi put obrisem.. iako u ovom slucaju sam bas uzela dio iz wc skoljke koji nije potonuo, cisto za primjer. Nisam vec dugo imala onako lijepo oblikovanu koja samo sklizne i gdje kad se obrises nema niceg na papiru, to mozda svake prijestupne. Uglavnom je to brisanje i brisanje po ne znam kolko puta dok ne vidim cisti papir, onda jos vlaznim maramicama. Mogu samo napomenuti da sam veganka vec skoro dve godine, ali ovo je pocelo prije toga, pa mislim da nema previse veze sa promjenom prehrane. Sad vec neko vrijeme uzimam i prenatal i dodatni suplement zeljeza pa stolica varira od mekse do malo tvrdje, al uglavnom bude tako malo meksa, ali ne proljevasta.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
I feel you, jučer sam nakon nekoliko godina vidjela zmiju. Nisam vegetarijanka ili vegan, neovisno mi je o količini vlakana jer je uvijek kašasto i mekano. I često idem Nakon par godina istraživanja shvaćam da mi je psiha okidač, nema veze što jedem.

Eh željezo koje uzimaš vjerojatno ofarba vlakna.
smilje is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2019., 15:05   #373
Hm, mozda, ali ne uzimam zeljezo 4 i pol godine bez prestanka.

Ja sam mozda malo i hipohondar ILI sam samo vrlo svjesna svog tijela i primjecujem kad je nesto drugacije no inace, ne volim kad nemam kontrolu nad vlasitim tijelom.. moguce da tu malo i psiha igra igru.. Po prirodi sam dosta nervozna osoba i sklona guglanju, kad vec ne dobivam konkretan savjet i odgovor od doktora. Znam da to bas nije uredu, ali na kraju cu ipak bar za svoj mir, zatraziti da obavim neke pretrage kad stignemo u Hr. Mozda ce me malo ozbiljnije shvatiti, kad to sve vec toliko traje. Ovdje u Danskoj bas nisu nesto na ti sa onom "bolje sprijeciti nego lijeciti".

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2019., 17:21   #374
Ovako, zanima me može li se ibs dijagnosticirati bez kolonoskopije?
Ciliegia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2019., 10:42   #375
Da li ima netko iskustva s ovakvom sluzi uz stolicu:
https://postimg.cc/SXhyHZjR

Gadljivi neka ne otvaraju sliku.
Hvala.

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk
Uplaseni is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2021., 13:12   #376
Dižem temu. Ja nikad nisam imala "normalnu" stolicu, uvijek je bila tvrda i suha ali nisam imala problema sa "pražnjenjem". Zadnjih mjeseci i tu je nastao problem, dobro se pomučim, anus me boli a danas sam vidjela i krv na papiru, a voda je bila mutna. Je li možda u pitanju fisura?
Silence. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2023., 00:53   #377
Molim vas mišljenja ili savjete! Imam koronu 5. dan, respiratorni simptomi a zadnja 2 dana i gastro muke (mučnina i proljev). U ovih 5 dana sam jela 3x (u subotu jogurt, jučer pecivo i danas zdjelicu cikle), proljev je bio par puta dnevno, skroz rijetko i žute boje i sad (nekih 5h kako sam jela ciklu) je potpuno crvene boje. Ne mogu skužiti je li krv ili se stolica obojala od cikle, pogotovo jer je bila na prazan želudac u nešto većoj količini.
Znam da ne može nitko znati ali čisto da vidim trebam li paničariti jače ili slabije jer sad dok sam pozitivna ionako mogu samo na hitnu, neće me gledati moja doktorica, a voljela bih izbjeći bolnicu ako sam se samo prejela cikle.
Trbuh me boli prije nego trebam na wc, klasika kao kod svakog proljeva.
Ne znam što bih točno trebala osjećati ako krvarim iz debelog crijeva ali mi je ionako teško reći opće stanje kad je "narušeno" koronom (umorna sam, bez apetita, s bolovima po cijelom tijelu i mučninom).
Popila sam dosta tableta ovih dana zbog temperature i bolova (najviše paracetamol, oko 3000mg dnevno), a inače pijem i antidepresive pa ne znam jesam li oštetila sluznicu želuca/crijeva tabletama?
Mogu li ikako sama skužiti je li ovo krv ili ne?
SuperCow is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2023., 06:09   #378
Pa skužit ćeš po tome ako budeš nastavila imati stolicu takve boje.. Ako prije cikle nisi imala, a sad nakon imaš onda je sigurno od tog tako da ne brini. Brz oporavak!

Poslano sa mog ELS-NX9 koristeći Tapatalk
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:59.