Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2017., 17:45   #81
Quote:
Mantel kaže: Pogledaj post
Kako ne bi otišao kad je na moju vrstu zarade porez cca 60ak %.

Sve me sram reći koliko moja teta, koja je odvjetnica u ZG, mora zaraditi svikakvih gluposti - da bi njoj ostalo samo za kavu.

Tko joj je kriv kada se na zna "snaći" ! Kao muž bivše ministrice pravosuđa :
http://arhiv.slobodnadalmacija.hr/20.../novosti01.asp
Marinović naplatio
Ani Magaš 500.000 kuna
NADNICA ZA TRUD I STRAH Nazivajući svoj rad "složenom obranom", odvjetnik Marko Marinović, inače suprug Ingrid Antičević, u troškovnik je uvrstio i silan trud da uljepša medijsku predodžbu o svojoj klijentici pa se, kaže, još izložio i opasnosti od sukoba s lokalnom dinastijom Magaš


Ja sam do sada potrošio 3000 eura u 10 godina za sređivanje zemlje. Ali nikad mi advokat nije dao račun.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 17:50   #82
Quote:
klapalo kaže: Pogledaj post
Navedeni primjer je cijena nerazvijenosti koju cemo i dalje placati.

Mozemo mi sve pojednostaviti i onda kukati da nemoralni pojedinci zloupotrebljavaju sustav.

Uz svu tu birokraciju imamo nekoliko puta vecu divlju gradnju, sivu ekonomiju, utaje poreza raznim kruznim prijevarama, krsenja zakona u svim mogucim i nemogucim podrucjima zivota nego u drzavama gdje iseljavamo.

Europi smo dali 10% BDP-a svake godine, toliko profitiraju od iseljenika koje smo mi podigli. Racunica je od MMF-a.

Za uzvrat EU nije sposobna napraviti najobicniji fond za demografsku obnovu bazena radne snage EU periferije koja presusuje (a zaduzuje se financijski u jezgri)...
Naravno, ali je nerazvijenost posljedica vlastitog mentaliteta i politika, ne moze to njemacka za nas.

Zato sto je birokracija nesposobna i lose postavljena, kako se i vidi iz gornjeg primjera, ne zato sto je previse mala ili velika. Jos manje zbog njemacke.

I ova tema je takodjer primjer. Uvijek je netko drugi kriv. Komunjare, ustase, njemci, ulazak u EU, neulazak u EU, religija, ateizam, spuzva bob i reptili. Samo mi nismo.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!

Zadnje uređivanje Beljki : 18.02.2017. at 18:12.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 18:05   #83
Quote:
PCN kaže: Pogledaj post
Đikić je otišao jer ga vani čeka bolje radno mjesto i veća plaća...
E vidis, i svi ostali su otisli iz istog razloga. Onda ok, ne?
newone is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 18:10   #84
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
"Otimati"?

Valjda "zaśto neke zemlje, ne znaju zadrżati svoje mlade, obrazovane gradjane"
Točno!
Ne radi se o tome da nam neke zemlje otimaju stručnjake, nego ih sami tjeramo!
Znam čovjeka, dipl. veterinara, koji je sretan raditi u Njemačkoj kao "čistačica" (tako on zove posao pripremanja operacijske dvorane i dezinficiranje instrumenata u jednoj njemačkoj klinici), a u njegovom zavičaju bili bi sretni da ih liječe veterinari - čak lošiji od njega.
Zašto nije ostao u zavičaju?! Pa jedva je izvukao živu glavu samo zato što je Hrvat. Mislite li da je Tesla naš suvremenik da bi postigao i jedan promil od onog što je postigao. U najboljem slučaju bio bi zastupnik u Saboru kao predstavnik neke stranke koju je osnovao ministar neke terorističke tvorevine.
Za razliku od uspješnih zemalja kod nas je vrlo izražena negativna selekcija - najpoželjniji "stručnjaci" su političari, a među njima oni najlošiji!

Pozdrav
Nikola Duspara
Nikola Duspara is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 18:19   #85
Quote:
PCN kaže: Pogledaj post
Đikić je otišao jer ga vani čeka bolje radno mjesto i veća plaća i jer je tamo već radio godinama i da ja zbog toga odem u neizvjesnost kao da je on otišao kao neki mučenik?
Djikic je jos davno otisao vani jer ovdje kao 5.0 student koji je medicinu zavrsio u 4.5 godina (traje 6 inace) nije mogao dobiti mjesto staziste (neophodno da bi se kasnije zaposlio kao lijecnik, navodno veze i lova igaju prilicnu ulogu), a iz amerike je dobio ponudu za znanstveni studij i rad, pa onda tamo dktorirao i kasnije zavrsio u njemackoj. Drugim rijecima zato sto "snadji se" i "uhljebi se" sustav nije zelio zadrzati ocitog genijalca. Lose za nas, ali dobro za njega, pitanje bi li oako napredovao i uspio da je ostao.

Kod nas potom nije bio na placi i stalnom radnom mjestu vec vise volontirao, dakle ovaj sadasnji odlazak nema sa nicim navedenim veze.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 18:20   #86
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Naravno, ali je nerazvijenost posljedica vlastitog mentaliteta i politika, ne moze to njemacka za nas.

Zato sto je birokracija nesposobna i lose postavljena, kako se i vidi iz gornjeg primjera, ne zato sto je previse mala ili velika. Jos manje zbog njemacke.

I ova tema je takodjer primjer. Uvijek je netko drugi kriv. Komunjare, ustase, njemci, ulazak u EU, neulazak u EU, religija, ateizam, spuzva bob i reptili. Samo mi nismo.
YUG = EU

isto tako se cvililo i u YUG - Makedonci i Crnogorci cvile kak su SLO i HR bogatiji od njih

HR cvili kak je DE bogatija od nje
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 18:27   #87
Malo cu se sad i ja ukljucit.
Nakon kaj je autor primio pljuvacine za komentar, kaj je OK zbog raznih gluposti, ipak, na zalost, ima nekaj duboke istine iza sveg ovog. Dok sam jos radila u Zagrebu prije odlaska u susjednu zemlju poslje faksa i u "prodanoj" nam svima dragoj plivi, vidla sam a i sama pisala s kolegama na desetine raznih zahtjeva i prijava na natjecaje iz raznih EU-fondova, uglavnom za nase laboratorije, manje privatnike, i tak, i nis od toga i tih sredstava mi vidli nismo, a bilo je na visokoj razini. A i nije se radilo onekim velikim iznosima. Tak da sam pocela i sama sve vise vjerovat da tu ima neka "pozadina". Sva ta silna lova i iz predpristupnih fondova i nakon ulaska u eu, koju su u stvari trebali vidit poduzetnici, izumitelji i drugi, iz eu je stigla nekakvim nasim agencijama, di je sve dalje stopirano, podjeljeno medu njima i rodbinom il jednostavno nestalo u ovak nelustriranoj zemlji. A za sve to u Briselu jako dobro znaju.
Zamislite da se dogodio neki spontani bunt gradana, demonstracije i promjena vlasti zbog toga - odmah i nam lupili sankcije i izolaciju iz eu.
Jer, da je Hrvatska bila primljena u EU, trebali su odmah zabranit putovanja svim mafijasima i zahtjevat njihovo micanje iz odlucivanja u zemlji, a ovak su lovu iz EU nakazali njihovim razno raznim agencijama, a promjenu vlasti nisu dozvolili, neg te iste ostavili da se borimo s njima, tj. i dalje propadamo.
Starfighter is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 18:29   #88
dokle god pokretač teme i istomišljenici budu imali ideju da (im) je "netko nešto dužan" i da će zabranama postići ikakav cilj osim revolta neće im biti bolje u životu, ni u Hrvatskoj ni izvan nje.

pitaš otkud ljudima pravo da odlaze iz Hrvatske? a ja tebe pitam - a tko će me spriječiti? boli me kifla i za Hrvatsku, i za Irsku, i za Njemačku i za Botsvanu. ja sam pare i firme izmjestio da MENI ostane više novčića u džepu i da ne moram plaćati uhljebe i džabalebaroše koji nit' šta znaju nit' išta hoće raditi. tko zna i hoće naći će načina, tko ne zna i ne želi naučiti nek kuka, što ću mu ja
__________________
posljednje tri Vlade RH (uključujući ovu):"We came here to wreck everything and ruin your life. YOU sent us."

svakog "domoljuba" koji ne poznaje pravopis hrvatskoga jezika odbijam shvatiti zaozbiljno.
nepostojeći is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 18:39   #89
Quote:
Starfighter kaže: Pogledaj post
Malo cu se sad i ja ukljucit.
Nakon kaj je autor primio pljuvacine za komentar, kaj je OK zbog raznih gluposti, ipak, na zalost, ima nekaj duboke istine iza sveg ovog. Dok sam jos radila u Zagrebu prije odlaska u susjednu zemlju poslje faksa i u "prodanoj" nam svima dragoj plivi, vidla sam a i sama pisala s kolegama na desetine raznih zahtjeva i prijava na natjecaje iz raznih EU-fondova, uglavnom za nase laboratorije, manje privatnike, i tak, i nis od toga i tih sredstava mi vidli nismo, a bilo je na visokoj razini. A i nije se radilo onekim velikim iznosima. Tak da sam pocela i sama sve vise vjerovat da tu ima neka "pozadina". Sva ta silna lova i iz predpristupnih fondova i nakon ulaska u eu, koju su u stvari trebali vidit poduzetnici, izumitelji i drugi, iz eu je stigla nekakvim nasim agencijama, di je sve dalje stopirano, podjeljeno medu njima i rodbinom il jednostavno nestalo u ovak nelustriranoj zemlji. A za sve to u Briselu jako dobro znaju.
Zamislite da se dogodio neki spontani bunt gradana, demonstracije i promjena vlasti zbog toga - odmah i nam lupili sankcije i izolaciju iz eu.
Jer, da je Hrvatska bila primljena u EU, trebali su odmah zabranit putovanja svim mafijasima i zahtjevat njihovo micanje iz odlucivanja u zemlji, a ovak su lovu iz EU nakazali njihovim razno raznim agencijama, a promjenu vlasti nisu dozvolili, neg te iste ostavili da se borimo s njima, tj. i dalje propadamo.
Je, nelustriranoj. Zato srbokomunjarska istra prednjaci u izvlacenju novaca iz EU projekata, iako je nelustrirana, a njihova vladajuca garnitura nikad nije i drzavna da bi kontrolirala drzavne fondove (jer vlada lokalna stranka, osim povremeno u koaliciji kao u kukuriku), a i korumpirana je do bola.

Nema uopce veze sa time sto je, u jednom konkretnom primjeru, u trenutku otvaranja natjecaja recimo vec postojao program pripreman deset godina unatrag (ne specificno za natjecaj) sa tisucama stranica materijala (sami mi "gradski oci" priznahu da ne bi vjerojatno mogli proci da nije sve vec tako dugo i obimno spremano, da se tesko moze u par mjeseci)....
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!

Zadnje uređivanje Beljki : 18.02.2017. at 18:52.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 18:40   #90
Radije se upitaj zašto u Hr. niije moguće poslovanje i konkurentnost i td. itd. kao što je to u NJ. ?!

Baš gledam sinoć kod Bilića onu dvojicu likova, školovani i stručni, ali neznaju razmišljati. (pripadnici stare generacije i sustava)

Mlađe generacije su za globalizaciju i sve ono što je prednost EU. Pitanje samo prilagodbe (u smislu pojedinca) ali i onoga što napisah u prvoj rečenici. (to je do politike)

Svako plašenje integracijama je kontraproduktivno. Imali ste suverenost i nezavisnost, i države i ekonomije, prije ulaska u uniu, i što ste napravili od toga ? (dakle floskule su zazivati nekakvu neutralnost i izolaciju)
Fantasist is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 18:41   #91
I jos nastavak na moj prijasnji post - kak si recimo objasnjavate da vec 20 godina ostaje komplicirana birokracija i formulari za obicne gradane. A ono, gle, neki Delloitte i strani savjetnici savjetuju vladi, a recimo jedna od osnovnih stvari, npr. formular za porez od vise stranica koje jedva i pravnik kuzi ostaje takav kakav je, da ne govorim razni komplicirani ugovori o radu, pa katastar i tak, neke od najosnovnijih stvari?
Pa za to bi jos prije pristupanja trebalo odmah maknut sve koji izazivaju takav birokratski kaos, al ne, oni i dalje ostaju na pozicijama, iz brisela ih hvale, strani savjetnici im govore da je sve 5, ima tu nesto u pozadini da je to namjerno, jel se slazete?
Neka agenda da mali poduzetnici i inteligentni ljudi namjerno ne dodu do sredstava i udu na fer trziste, neg moraju otic van, ja mislim.
Starfighter is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 18:45   #92
Quote:
nepostojeći kaže: Pogledaj post
dokle god pokretač teme i istomišljenici budu imali ideju da (im) je "netko nešto dužan" i da će zabranama postići ikakav cilj osim revolta neće im biti bolje u životu, ni u Hrvatskoj ni izvan nje.
Ajde ti citiraj gdje sam ja napisao ovo šta ti izmišljaš da sam navodno napisao i mislio?

Quote:
pitaš otkud ljudima pravo da odlaze iz Hrvatske?
Ne, pitam ima li Njemačka i par razvijenih zemalja zapadne Europe pravo koristiti lošu ekonomsku situaciju ostatka Europe za pljačku i čerupanje svega što vrijedi iz tih zemalja i time taj dio kontinenta osuditi na još veću stagnaciju, siromaštvo i propadanje, a sebe dodatno obogatiti?

Quote:
a ja tebe pitam - a tko će me spriječiti? boli me kifla i za Hrvatsku, i za Irsku, i za Njemačku i za Botsvanu. ja sam pare i firme izmjestio da MENI ostane više novčića u džepu i da ne moram plaćati uhljebe i džabalebaroše koji nit' šta znaju nit' išta hoće raditi. tko zna i hoće naći će načina, tko ne zna i ne želi naučiti nek kuka, što ću mu ja
Ja o tome na taj način nisam govorio nego ti želiš izmislit da sam ja osobno kivan na ljude koji su otišli vani i da bi uvodio sad žicu na granici kako bi nekoga spriječio, izmišljaš da bi ljudi ovdje udarali nekakav inat i da bi se skrenulo sa teme.
PCN is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 18:46   #93
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Te drzave su se najprije rijesile komunistickog mentalnog sklopa i pocele se baviti biznisom a ne palamudjenjem.

Kako je objasnio jedan Slovak, "Hrvatska nikada nije dotaknula dno poput nas, zato i jeste nigdje".
Ne provaljuj se...

Pocele suniskorostavati sto im EU nudi,ponajprije fondove...

Onda su dovukle posao s zapada...

Ovakvim "borcima" protiv komunizma kao sto si ti tesko da ce to ikada biti jasno...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 18:46   #94
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post

Što znači da bi oni to "trebali"?

-Stipe
Trebali bi u smislu da je to još jedna stvar za koju stari smatraju da su im mladi dužni. Naravno, to obično završi srednjim prstom, kako i treba.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 18:50   #95
Quote:
PCN kaže: Pogledaj post
Ne, pitam ima li Njemačka i par razvijenih zemalja zapadne Europe pravo koristiti lošu ekonomsku situaciju ostatka Europe za pljačku i čerupanje svega što vrijedi iz tih zemalja i time taj dio kontinenta osuditi na još veću stagnaciju, siromaštvo i propadanje, a sebe dodatno obogatiti?
To nije pitanje prava nego osmoze.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 18:51   #96
Ja predlažem sljedeće, da svatko, tko se besplatno školovao u RH, a ide vanka raditit u struci, da plaća određen porez, poput ZAMP-a.

Zašto hrvatske škole nemaju pravo na intelektualno vlasništvo????

Neki komercijalni kompjuterski programi koštaju ko svetog Petra kajgana, kažu treba platiti licencu jer netko je stvorio program, u redu, ali zašto hrvatske škole moraju biti besplatne za one koji ne žive u RH, a zarađuju svojim znanjem dobivenim u školama RH?
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 18:51   #97
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Trebali bi u smislu da je to još jedna stvar za koju stari smatraju da su im mladi dužni. Naravno, to obično završi srednjim prstom, kako i treba.
Ja nisam star, a ti sigurno nisi sindikat mladih.
PCN is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 18:53   #98
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Naravno, ali je nerazvijenost posljedica vlastitog mentaliteta i politika, ne moze to njemacka za nas.

Zato sto je birokracija nesposobna i lose postavljena, kako se i vidi iz gornjeg primjera, ne zato sto je previse mala ili velika. Jos manje zbog njemacke.

I ova tema je takodjer primjer. Uvijek je netko drugi kriv. Komunjare, ustase, njemci, ulazak u EU, neulazak u EU, religija, ateizam, spuzva bob i reptili. Samo mi nismo.
Taj dojam o trazenju krivca u drugome proizlazi iz (atraktivnog) naziva teme. Sto ne znaci da nismo kao drustvo previse skloni tome.
No, jednako tako, takva nepotrebna sklonost ne znaci da probleme ne treba rijesavati na svim razinama.

Najlakse je reci, vi koji ostajete financirati I MS i zdravstveno za nase ostavljene stare roditelje, te javni dug, ste si sami krivi. Kao i za premiju na rizik koja se zbog takve situacije ne smanjuje potrebnom, ocekivanom brzinom.

Jer ste glasali za zli HDZ/SDP/Most/kuracpalac.
Mi koji iseljavamo u nedovrsenu Uniju, ka bogatijima, na tudju sisu visoke produktivnosti, mi nismo.
klapalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 18:55   #99
Zašto firme iz razvijenih zemalja EU ne otvaraju pogone i podružnice svojih firmi u Hrvatskoj?

Npr. Njemačka kao država je jaka i može za firme iz Njemačke stisnuti našu vlast i cijela birokratska zavrzlama bi se za takve firme riješila po hitnom postupku. Nema tog političara ili uhljeba u RH koji bi se usudio suprotstaviti po tom pitanju. Za Njemačke firme, a i firme drugih razvijenih država, birokracija se začas dovede u normalu ovdje u Hrvatskoj.

Njemačke firme imaju tehnologiju, imaju tržište za kojeg proizvode, imaju njemačku "produktivnost" i automatizaciju. Sve se to vrlo lagano prenese u Hrvatsku, onako kao se recimo prenosi u Kinu.

Jesu li porezi problem? Pa ima nekih strateških zakona koji kažu da ako investiraš toliko i toliko milijuna da ne plaćaš toliko i toliko godina.

Jesu li na kraju krajeva problem velika davanja na plaću? Ne bi njemačke firme morale ovdje davati njemačke plaće, tako da ukupna plaća koja se plati njemačkom radniku bi uvijek bila veća nego što se plati hrvatskom radniku. Čak i nijemci imaju neki svoj bruto 2, vjerovali ili ne.

Je li problem nekonkurentna radna snaga? Kad ode u Njemačku, tamo im je ta radna snaga ok, znači i tu nema problema.

Bi li inspektori zajebavali firme pod pokroviteljstvom visoke politike Njemačke i pod zaštitom visoke politike Hrvatske i Njemačke? Ma da mi je vidjeti tog uhljeba ili inspektorčića koji bi se usudio nešto napraviti.

Sudstvo im definitivno ide u korist, jer bi njihove parnice odlazile u zastaru.

Ukratko, kad bi htjela Njemačka bi "sutra" mogla u Hrvatskoj otvoriti milijun-dva radnih mjesta u industriji prosječnim plaćama 2000 eura neto i sve bi funkcioniralo.

U takvom scenariju koji je realno izvediv, hrvatski VSS+ bi se zapošljavao u njemačkim firmama otvorenim u Hrvatskoj. Očito ovakav model nije zanimljiv razvijenim zemljama, jer ako VSS+ kadar ostane u RH, onda neće otići u njihove zemlje gdje će puniti njihove proračune i njihove mirovinske fondove.

Nekako mi izgleda da bi se ravnoteža u EU mogla uspostaviti vrlo brzo, ali da to baš i nekim članicama ne odgovara, jer onda ne bi postojale siromašne zemlje koje kao što vidimo služe kao inkubatori VSS+ kadra kojeg naravno financiraju iz svoji sredstava, a onda ih razvijeni koriste kad su već na visokom nivou. Isto tako, netko u EU mora biti i odredište za poluproizvode koji bi se mogli smatrati smećem, koje ne zadovoljavaju standarde razvijenih zemalja, ali kod nas se prodaje bez problema, jer mi ipak volimo piti koka kolu od, karikiram, kukuruznog škroba, a ne kao ove neuke razvijene zemlje od, opet karikiram, pšeničnog škroba. Ili nama je ok jesti "plastične" toffife, a ne one luzerske koje se tope u ustima koje prodaju u razvijenim zemljama.
GemsBond is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 18:57   #100
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Ja predlažem sljedeće, da svatko, tko se besplatno školovao u RH, a ide vanka raditit u struci, da plaća određen porez, poput ZAMP-a.

Zašto hrvatske škole nemaju pravo na intelektualno vlasništvo????

Neki komercijalni kompjuterski programi koštaju ko svetog Petra kajgana, kažu treba platiti licencu jer netko je stvorio program, u redu, ali zašto hrvatske škole moraju biti besplatne za one koji ne žive u RH, a zarađuju svojim znanjem dobivenim u školama RH?
Nitko se nije besplatno skolovao, sve je to dobro placeno. oliko jos puta ce se to ponavljati
newone is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:34.