Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Kuhinja bez mesa

Kuhinja bez mesa Vegetarijanstvo, veganstvo, makrobiotika i ostala bezmesna prehrana

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2010., 17:18   #1
Sokovnik - sirova hrana - sokovi od voća i povrća

Tko ima i koristi sokovnik?

sutra planiramo kupit Philips sokovnik HR 1865 700 w 2 brzine

zanima nas da li vi pulpu bacate ili se može još iskoristiti..?

npr. da se umješa u sok pa da sok bude gušći?

jer pulpa ima u sebi dosta vlakna, zar ne? pa zašto onda bacati pulpu?

ili pulpu možda možete koristiti za nešto drugo?

ja bi pulpu koristio za npr. " Budwigin doručak"

pozdrav


kakva su vaša iskustva i principi?
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 17:23   #2
Quote:
antik kaže: Pogledaj post
Tko ima i koristi sokovnik?
Da. Electrozetta, neka jeftinjava iz Mercatonea, koristen par puta, pise da ne smije korjenasto povrce unutra, dojadilo mi ciscenje mrezice, godinama ga nisam koristila.

Quote:
sutra planiramo kupit Philips sokovnik HR 1865 700 w 2 brzine
Javi kakav je.

Quote:
zanima nas da li vi pulpu bacate ili se može još iskoristiti..?
Bacala sam, a svakako mozes iskoristiti, ako nisi unutra gurao cijele jabuke i slicno.

Quote:
npr. da se umješa u sok pa da sok bude gušći?
Moze i tako, ali onda mozes i zblendati voce da dobijes smoothie.

Quote:
jer pulpa ima u sebi dosta vlakna, zar ne?
Da.

Quote:
pa zašto onda bacati pulpu?
Neki ljudi ju ne vole jesti.

Quote:
ili pulpu možda možete koristiti za nešto drugo?
Ma mozes, mozes i za nesto drugo. Mozes ubaciti u kolac umjesto naribanih jabuka. Samo masta je granica.

Quote:
ja bi pulpu koristio za npr. " Budwigin doručak"
Bolje da ne komentiram fad diets.

Quote:
pozdrav
Pozdrav

Quote:
kakva su vaša iskustva i principi?
Iz principa vise ne zelim cistiti mrezicu sokovnika

Iscijedim citruse rucno, ubacim s vocem u blender i izblendam.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 17:58   #3
fala !!!!!!!!!!!
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 19:05   #4
[QUOTE=patientia;24549745.



Javi kakav je.

QUOTE]

ovakav će biti
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 19:14   #5
a kaj je to fad diets ?
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 21:41   #6
Evo vidi:
http://www.faddiet.com/

Uglavnom niti jedna dijeta ne moze lijeciti rak, smanjiti vjerojatnost nastanka raka da, ali kad dobijes rak, nikakva prehrana nece pomoci.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 22:54   #7
Imam gotovo identičan sokovnik ovom kojeg namjerava kupiti Antik, jedino što ima nesto za zaustavljanje kapanja. Dobila sam ga s velikim popustom jer je to bio izložbeni primjerak.

I mene je prije živciralo čišćenje sokovnika, rastavljanje i sastavljanje, ali se ovaj super lako očisti a dijelovi se mogu oprati u suđerici.
Ovaj se isto tako začas rastavi i opere pod tekućom vodom a svako toliko stavim dijelove u suđericu.

Sok puno brže ulazi u krvotok od voća usitnjenog u blenderu. Preporuča se jednom tjedno konzumirati isključivo razrijeđene sokove (ili samo vodu), mnogima se preporuča gladovanje uz sokove, a vjerujem da olakšava tijek mnogih bolesti. Imate dosta literature o tome, kako u knjižarama tako online.
tiziana is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 23:13   #8
U svakom slucaju mislim da bi dobro dosao jedan topic za prijesnojedce. Recimo, radi li netko tortilje i pizze u dehidratoru? Kako radite kolace? Koliko jak blender treba kupiti (raw food chefs kazu 1500W, obicni blender nece bas pomoci). I tak...
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 20:48   #9
Evo, kupili smo danas sokovnik Phillips HR 1861 , 700 w, 2 brzine, u dućanu Big Bang u Ptuju za 120 eura bruto, dakle kad dobimo povrat poreza koštao nas je 100 eura. ( od Nove godine je dozvoljeno 1000 kuna uvesti po osobi, tako da nismo ništa platili na granici)

Mislim da je to zaista povoljno i da je dobra investicija .

I isprobali ga

Super je !!

Radili smo 2 soka

1. ananas, jabuka, mrkva i đumbir
2. jabuka, limun, celer, mrkva i đumbir

Sok je dosta gust, pa dodamo i još malo vode

A pulpa je ukusna za jesti, nećemo ju bacati, tu su vlakna, biti će fantastična uz malo jogurta i mljevenih oraha…

Pospremio sam ju u frižider.


a kaj ne najbitnije našoj maloj Dori (3 g) se sok jako sviđa:

Pozdrav.
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 20:54   #10
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Evo vidi:
http://www.faddiet.com/

Uglavnom niti jedna dijeta ne moze lijeciti rak, smanjiti vjerojatnost nastanka raka da, ali kad dobijes rak, nikakva prehrana nece pomoci.
ok, kužim, ali bi li to tvom promjena u načinu prehrane mogla izliječiti rak?

znam osobu koja je imala rak pa je postala makrobiotičar i dan danas je živa i zdrava....
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 21:02   #11
Jeste li pokazali obrazac za povrat poreza cariniku? Naime, uvijek se bojim kad se uzme povrat poreza, da ce naplatiti hrvatski, veci porez.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 21:09   #12
Quote:
antik kaže: Pogledaj post
ok, kužim, ali bi li to tvom promjena u načinu prehrane mogla izliječiti rak?

znam osobu koja je imala rak pa je postala makrobiotičar i dan danas je živa i zdrava....
Je li se ta osoba osim sto je presla na makrobioticku prehranu podvrgnula i nekom medicinskom tretmanu, recimo, kirurskom odstranjivanju tumora, kemoterapiji, zracenju? Ili je samo i jedino presla na makrobioticku prehranu? Makrobiotika ne lijeci rak. Makrobiotika ni ne sprecava rak i mislim da znas za bar jedan protuprimjer - Aveline Kushi. No, makrobiotika je ok nacin prehrane i moze umanjiti rizik od (barem nekih vrsta) raka.

Rak je kisobran pojam. Nisu svi rakovi isti. I ja znam jednu osobu koja je imala rak, izlijecila se pomocu medicine i... nisam ju vidjela godinama, ali zadnji put kad jesam i dalje se hranila prosjecno za Zagreb.

A druga je stvar kad jos nemas rak, neka hrana itekako moze povecati rizik od raka, onda ga izbjegavanje te hrane moze smanjiti. Ali kad ga jednom dobijes, trebas medicinu.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 21:24   #13
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Jeste li pokazali obrazac za povrat poreza cariniku? Naime, uvijek se bojim kad se uzme povrat poreza, da ce naplatiti hrvatski, veci porez.

da i rekao je sve ok, hvala i do viđenja...(jer račun nije bio veči od 1000 kuna tj. 150 eura)
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 16:04   #14
ja znam par primjera, covjeka koji se makrobiotikom izlijecio od raka (bez medicinske pomoci), dvoje ljudi meditacijom (takodjer bez pomoci lijecnika) itd... doduse znam jednog kojeg je makrobiotika ubila u 30oj

no ok, off sam...

Antik, prakticiras raw foodism? ili samo volis sokove?
inace nebi se bas uzdala u Phillips, kvarna je to roba...

slazem se da bi dobro dosao topic za sirovojedce
__________________
The lord giveth and the lord taketh away. Sometimes the giveth seems a little disproportionate to the taketh. There seems to be a lot more takething going on... But there it is.
yabooka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 16:35   #15
Wow, to je stvarno zanimljivo, no radi se o anegdotama, trebalo bi napraviti par double blind (placebo) controlled istrazivanja na vecem broju ispitanika. No, da bi bilo double blind, ni ljudi koji sudjeluju ni ispitanici ne bi smjeli znati sto je zapravo makrobioticko, a sto nije. Ista stvar s meditacijom. No, takvo istrazivanje nikad nece biti moguce jer se nelijecenje smatra neetickim.

I znam da bi na kraju ispalo kao kod akupunkture, kad se lazna akupunktura pokazala ucinkovitijom od prave, pobornici su poceli tvrditi da su obje ucinkovite, samo prava malo manje
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 18:09   #16
no ok, ovo su samo primjeri koje ja znam, niti je bitno za temu, samo se osvrnuh...

ako si voljna financirati istrazivanje moze

bilo bi dobro ako bi tema mogla skrenuti u nekom raw smjeru ili da se otvori nova tema posvecena sirovoj prehrani - malo o iskustvima, receptima, nacinu prehrane, pravilnom i nepravilnom kombiniranju namirnica itd...

evo mene zanima gdje nabaviti jeftin a kvalitetan dehidrator
__________________
The lord giveth and the lord taketh away. Sometimes the giveth seems a little disproportionate to the taketh. There seems to be a lot more takething going on... But there it is.
yabooka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 18:16   #17
Istrazivanje treba biti javno i neovisno financirano, bez kreiranja sukoba interesa.

I mene zanima dehidrator, to kod nas zovu aparatom za susenje voca, zar ne? Ima Tefal.

Koliko posto sirove hrane jedete? Ja bolje ne bih o svom postotku, barem zimi. Sto sve jedete sirovo, a da nije uobicajeno? Brokulu? Kelj? Jeste li gdje nasli neprzeni kikiriki?

U Mercatoru u Sloveniji ako se kupi Philips sokovnik, dobije se stapni mikser gratis, mislim da do 14.02. vrijedi akcija.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 19:13   #18
Jos jedno pitanje u vezi povrata poreza: kad uzimas povrat poreza, uzmu li ti racun i gubi li se zbog toga garancija?
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 19:23   #19
uff, bolje da ne pisem... recimo da sam 75% al to varira ovisno o godisnjem dobu. zimi malo teze, recimo 50% a ljeti 100%
zapravo se trudim sto je vise moguce prakticirati frutarijansku monodijetu.

jedem sirove tikvice, kelj, brokulu ponekad, neko korjenje i sve ostalo sto je uobicajeno uz sjemenke lana i sezama (zbog omege)

kikiriki nije zdrav, bio sirov ili przen pa ga ne konzumiram. od orasastih najvise bademe orahe i indijske. inace nije dobro jesti puno sjemenki - to je kao junk food sirove prehrane, kao i suseno voce.

inace tesko da se moze proci ispod 1500kn za kvalitetan dehidrator. neznam koliko bi se to isplatilo uz potrosnju struje kad bi ga koristila rijetko za npr kruh ili kukuruzne tortilje. mozda se vise isplati koristiti pecnicu
__________________
The lord giveth and the lord taketh away. Sometimes the giveth seems a little disproportionate to the taketh. There seems to be a lot more takething going on... But there it is.
yabooka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 20:46   #20
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Jos jedno pitanje u vezi povrata poreza: kad uzimas povrat poreza, uzmu li ti racun i gubi li se zbog toga garancija?

ne uzmu ti taj, jer dobiš 2 računa, jedan za garanciju, drugi za povrat poreza..
antik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:16.