Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.10.2009., 23:27   #401
Moja teorija je da se radi o gusjenici ljiljka vrste Agrius convolvuli (klik za veću):





Sad je period godine kad je gusjenica pred kukuljenje, duga je oko 10 cm i nosi šiljak na vrhu zatka.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 11:51   #402
Quote:
BubbleTrouble kaže: Pogledaj post
Mene zanimaju one bube, svjetlo smeđe boje, jako male, tako da se jedva vide. Primjetila sam ih po zidovima u stanu i u starim stvarima. Slične su onim malim crvenim koje plaze po betonu vani. Koje su to? Zašto se skupljaju po zidovima, može li ih se nekako spriječit da dolaze?
ae!! znam za te bube, sjećam se da ih je uvijek bilo po dvorištu il školskom igralištu kad sam bila mala! svugdje se motaju
ono pogledaš na pod, vidiš užasno malu točkicu i misliš si da je neka sitna mrvica, a mali vrag počne bježat...
pneumonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2009., 22:38   #403
fora je ova na slikama
Venom_IKS is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2009., 01:00   #404
Naletih na ovu temu i sjetih se da imam u mobitelu jednog jezivog pauka kojeg sam vidio kod bake u vrtu i odmah ga morao uslikat,zna li itko o kakvom se to pauku radi?

djukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2009., 02:33   #405
To je vrtni pauk (rod Argiope), to je zenka, one su puno vece i ljepse
Pletu jako lijepe mreze i potpuno su bezopasni. Mogu pojest plijen koji je dvostruko veci od njih.
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2009., 12:27   #406
uuu hvala puno!
djukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 10:16   #407
pozdrav ljudi, našao sam u ovoj temi što me zanimalo, pa da ne otvaram novu...

Quote:
Sinderella kaže: Pogledaj post
Vjerojatno misliš na plamenu stjenicu, Pyrrhocoris apterus.

http://www.fotogalerija.net/displayi...970&fullsize=1
dakle, upravo ova čudesa su mi svuda po stanu. nije da se čudim jer živim (kao podstanar) u prizemlju u zagrebu, ima i šuma u blizini itd. al svejedno me zanima više o ovome, tko su, što su, jel žele preuzeti dominaciju stana, kako ih se riješiti i tako to

zahvaljujem na odgovorima
stuey13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 10:28   #408
Bezopasne su - ne čine nikakvu (izravnu) štetu čovjeku i zato se ne suzbijaju.
Njihov jedini problem je što su kukci i što su ružni
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 19:44   #409
Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post
Bezopasne su - ne čine nikakvu (izravnu) štetu čovjeku i zato se ne suzbijaju.
Njihov jedini problem je što su kukci i što su ružni
fala na odg

da, primijetio sam da su niškoristi, zato ih ili pustim na miru da šeću okolo ili ih počnem tamanit sve po redu kad me ulovi žuta minuta. znaju mi osim njih i smrdljivi martini doletit, oni s nekim sivim metalnim oklopom. oni me više živciraju jer mi je grozno kad lete okolo, užasan zvuk lol.

a još više užasan je miris koji ispuštaju, pa ih ja prvo namamim na neki papir, pazim da ih ne ugrozim, jer ispuste one neke kapljice i zasmrde sve čim osjete opasnost, i onda fino do prozora, otvorim i puknem ih van. drugi način je da ih uhvatim u neku maramicu i bacim u wc školjku.

al ovi crveni vragovi su dosadni, ne znam uopće odakle ih toliko.

uglavnom, hvala na odgovoru, sad sam malkoc sigurniji i pametniji
stuey13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 10:10   #410
smrdljivi martin ti je stijenica i to smedja ili zelena i kad je pipnes smrdi
a ovaj koji bruji sa zlatnim oklopom ti je Zlatar ili ti ga Zlatna mara radi puno stete na nespricanim voćkama naročito trešnjama i smokvama
inflictum is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2009., 00:43   #411
Quote:
inflictum kaže: Pogledaj post
smrdljivi martin ti je stijenica i to smedja ili zelena i kad je pipnes smrdi
a ovaj koji bruji sa zlatnim oklopom ti je Zlatar ili ti ga Zlatna mara radi puno stete na nespricanim voćkama naročito trešnjama i smokvama
mozda je to taj. samo sto nije zlatni oklop, vec neki sivi. a bome i on zasmrdi, treba pazit kako s njim

dobro onda da nemam koje stablo tresnje ili smokve zasadjeno
stuey13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2009., 20:00   #412
U stadiju dok se razvijaju bubamare bas i nisu tako ljepuskaste. Ove godine ih je bilo hrpa na vockama i napravile su veliku stetu.
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2009., 20:24   #413
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
U stadiju dok se razvijaju bubamare bas i nisu tako ljepuskaste. Ove godine ih je bilo hrpa na vockama i napravile su veliku stetu.
O kojoj vrsti pričamo? Ne mogu dozvoliti napad na božje ovčice, pogotovo jer većina vrsta ne jede bilje, čak ni u larvalnom stadiju.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 20:02   #414
to je moljac onaj koj ide na ocjecu-... imam takve u stanu..
selk is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 15:33   #415
svake jeseni pojave se ovi... setam sumom i ne mozes normalno stat na minutu, a da te ne krenu salijetat. od svih mjesta bas se meni u facu moraju zabijat. ajde ako netko zna molio bih za naziv ove dosade pa cu si po netu pogledat malo info o njima, koji im je vrag...

18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 19:26   #416
Nikako da tebi napišem reply . Ovo na slici se čini kao neka Diptera, dvokrilac. Koja vrsta od njih 1300+ složenih u 50-ak porodica, blagog pojma nemam jer njih nisam nikad temeljitije proučavala.
Možda morbid zna.

No, pohvalit ću te za fotografiju . Ovo je jedna od rijetkih u temi koja može nečemu poslužiti, a za početak meni kao dobar primjer za standard kako fotografija treba izgledati kad se traži ime vrste ili makar porodice.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 20:00   #417
heh, hvala
nemas beda...ma znas ja sam vec odustao da ce tko odgovoriti na ovo. nije mi od zivotne vaznosti, al zaista bih htio saznati naziv (tj.biologiju) ovog dvokrilca
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2009., 14:18   #418
Quote:
18Delta kaže: Pogledaj post
svake jeseni pojave se ovi... setam sumom i ne mozes normalno stat na minutu, a da te ne krenu salijetat. od svih mjesta bas se meni u facu moraju zabijat. ajde ako netko zna molio bih za naziv ove dosade pa cu si po netu pogledat malo info o njima, koji im je vrag...


A kut slikanja ti je malo loš, nevidim mu tijelo, vjerojatno spada u Hippoboscidae, a mislim da je Hippobosca equina, ali nemogu bit siguran kad mu nevidim zadak, ovo je procjena na temelju glave i prsa
Ravenlord666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2009., 22:24   #419
thanx, mislim da sam uz tvoju pomoc dosao do rjesenja...
nije se bas cinilo kao Hippobosca equina, ali trazio sam porodicu Hippoboscidae i nasao:
Lipoptena cervi
mislim da je to!!!

kaze wiki:
Quote:
They are parasites of elk, deer and other bovine animals, sucking blood and laying eggs in the fur of the host animals...
ektoparaziti ... nadao sam se necem egzoticnijem
al objasnjava odakle ih u sumi
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2009., 13:00   #420
Quote:
18Delta kaže: Pogledaj post
thanx, mislim da sam uz tvoju pomoc dosao do rjesenja...
nije se bas cinilo kao Hippobosca equina, ali trazio sam porodicu Hippoboscidae i nasao:
Lipoptena cervi
mislim da je to!!!

kaze wiki:

ektoparaziti ... nadao sam se necem egzoticnijem
al objasnjava odakle ih u sumi
Mislim da je taj koji kažeš, deer fly, a kažem ti kad se nevidi zadak pa je teško reći kad su sve slične Piše new adults emerge in autumn, pa ti evo odgovora
Ravenlord666 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:19.