Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2014., 13:37   #1281
help! ne znam jel do masine, ili ja nesto krivo radim. sve sam pokusala namjestiti, cackati, birati razne napetosti konca, ali masina i dalje sije po svome, nema lijepog šava, sve je jedna crta. ako olabavim konac, onda je valovito...jel mozda vrijeme za servis?!

stavit cu i fotkice...



http://public.fotki.com/cokolina/svasta/slika3016.html

http://public.fotki.com/cokolina/sva...017.html#media
__________________
Falling in love is the best way to kill your heart because then it's not yours anymore. It's laid in a coffin, waiting to be cremated.

V. V.
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2014., 19:07   #1282
Knjige o šivanju

Možete li mi preporučiti neku dobru knjigu o krojenju i šivanju?
Počela sam čitati ovu temu ispočetka, i tamo su bili neki linkovi, ali su "ukinuti", nisu više dostupni.
Priznajem, nisam pročitala sve postove, nakon nekog vremena sam odustala
Pa eto, ako netko bude dobre volje da mi preporuči....Hvala
dalmatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2014., 12:21   #1283
Koji materijal bi mi trebao za sivanje onih uskih rastezljivih, tzv. Bodycon haljina? Bila sam u Emporiu danas i trazila materijal za takvu haljinu, zenska mi je sve neke gluposti pokazivala, neke rastezljive satene i slicne stvari.

Sent from my LG-P880 using Tapatalk
__________________
Another beautiful day - mutilated corpses with the chances of afternoon showers.
baby doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2014., 21:04   #1284
Quote:
baby doll kaže: Pogledaj post
Koji materijal bi mi trebao za sivanje onih uskih rastezljivih, tzv. Bodycon haljina? Bila sam u Emporiu danas i trazila materijal za takvu haljinu, zenska mi je sve neke gluposti pokazivala, neke rastezljive satene i slicne stvari.

Sent from my LG-P880 using Tapatalk


Najbolji ti je neki rebrasti pamuk ili jersey.
Probaj u "Pamigo", Ilica 510, u Vrapču. Meni oni imaju najbolji izbor i puno povoljnije cijene nego Emporio. A o pristupačnom osoblju ne moram ni govoriti, ako netko zalazi tamo može otići jedino sa smješkom na licu

Zadnje uređivanje dragonflydesign : 10.07.2014. at 21:05. Reason: zaboravila ti odgovoriti na prvotno pitanje
dragonflydesign is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2014., 11:53   #1285
molila bi pomoc...htjela bi suziti rukave kod zgloba na jakni..kako da to ucinim? jakna je od skaja i na kraju rukava ima onaj platneni dodatak
(neznam naziv tome,zao mi je..) i to se rasirilo i od pocetka je malo predugo..pa bi ja to malo prepravila a neznam kako..
ima li mozda neki video ili opis ?
hvala
__________________
...ALBUM...
baloncica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2014., 14:55   #1286
donji dio haljine, jel to til ili? kako dobiti taj neuredni efekt, zgužvati ga, rezati različite dužine? hvala.

http://media-cache-ec0.pinimg.com/or...b21a56a286.jpg
Li La Malina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2014., 15:29   #1287
Meni ovo djeluje kao milijun metara materijala u sto slojeva.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 15:46   #1288
Bok

Nadam se da sam na pravoj temi

Nakon sto mi je dugo bila na wish listi kupila sam si šivaću mašinu. Totalni sam početnik, tako da je bilo koji savjet dobrodošao. U biti bi voljela početi s osnovama tj. željela bi znati malo više o materijalima.

Koji su materijali jeftiniji a da su ok za majice i suknje itd.

Ja sam si kao prvi projekt zamislila ovo. Već sam kupila materijal (đerzej) ali moram priznati da sam očekivala da će biti jeftinije (90kn 1m) Što su svi materijali takvi? Jer nekako odmah izgubim volju kada je samo materijal oko 150kn a ista takva suknja za kupiti je po 70kn

Bilo kakvi savjeti za početnike su dobrodošli
Galadriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 19:41   #1289
Galadriel,

takvih materijala nađe se i po 20kn/m, te ti preporučam da za početak kupuješ jeftinije materijale, dok se ne uhodaš, upoznaš mašinu itd.

Jedan savjet- budući je to jersey, i jako rastezljiv, poželjno je da ti mašina ima program za rastezljive materijale, inače ćeš teško dobiti pristojan porub. Također si nabavi i iglu za osjetljive materijale, imaš i posebno za jersey, jer bi inače mogla dobiti rupice po cijelom šavu

Good luck!
__________________
why buy clothes that don't fit when you can make ones that are perfect for you
dragonflydesign is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 21:07   #1290
Koje materijale bi preporucila za pocetnike?

Pogledati cu za program ili za tu iglu da li imam (trenutno nisam doma). Nadam se da ce biti ok na kraju. Uzela sam namjerno crnu boju da se eventualne greske sto manje vide

I kako preporucate ravno rezanje tkanina? Meni je to dosta veliki problem kako nisam bas precizna. Rezem skarama.

Zapelo mi je za oko i ovo. Da li bi to mogla napraviti sa nekim jeftinijim materijalom,,npr. viskoza?
Galadriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 16:52   #1291
sta kazete na ovu endlericu: dobra ili ne: (str.15-16)
http://katalozi.net/lidl-katalog/lid...eprehrana-31-8
__________________
Falling in love is the best way to kill your heart because then it's not yours anymore. It's laid in a coffin, waiting to be cremated.

V. V.
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 19:22   #1292
Pozdrav, imam nekakav problem s mašinom, neće da mi "gura" tkaninu ispod igle, odnosno, moram potezati tkaninu da normalno šije, uopće se ne pomiče niti malo.. I nije bitno o kojem tipu materijala da se radi, uvijek kad šijem, da sama ne vučem, ali baš vučem tkaninu, samo bi šivalo na istom mistu..

Kako da to popravim?
Drifter DIY is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 14:12   #1293
Preporuke za stranice za naručivanje zanimljivih tkanina sa raznim uzorcima?Preko eBay-a? Hvala!
Meow6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 19:45   #1294
Quote:
Galadriel kaže: Pogledaj post
Koje materijale bi preporucila za pocetnike?

Pogledati cu za program ili za tu iglu da li imam (trenutno nisam doma). Nadam se da ce biti ok na kraju. Uzela sam namjerno crnu boju da se eventualne greske sto manje vide

I kako preporucate ravno rezanje tkanina? Meni je to dosta veliki problem kako nisam bas precizna. Rezem skarama.

Zapelo mi je za oko i ovo. Da li bi to mogla napraviti sa nekim jeftinijim materijalom,,npr. viskoza?
Za početnike...pa ono, nešto ne previše rastezljivo, ne klizavo poput svile ili šifona...i ne nešto što košta 200kn/metar


Rezanje ravno- škare, ali neke dobre, krojačke, položene baš da leže na podlozi, a ne da su u zraku dok režete.

Za ovaj kimono sa slike...hm...neki viskozni voal, ili tanji saten, brijem. Ovisi želite li štampu ili jednobojno, jer su rukavi prilično široki, pa se vidi i naličje tkanine.

LP!
__________________
why buy clothes that don't fit when you can make ones that are perfect for you
dragonflydesign is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 19:49   #1295
Hvala

Vec sam uzela materijal za kimono, ceka u ladici
Galadriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 19:50   #1296
Quote:
Drifter DIY kaže: Pogledaj post
Pozdrav, imam nekakav problem s mašinom, neće da mi "gura" tkaninu ispod igle, odnosno, moram potezati tkaninu da normalno šije, uopće se ne pomiče niti malo.. I nije bitno o kojem tipu materijala da se radi, uvijek kad šijem, da sama ne vučem, ali baš vučem tkaninu, samo bi šivalo na istom mistu..

Kako da to popravim?
Ispo igle imate jedne "zupce" koji povlače tkaninu. Vjerojatno su zaglavili (zna se ispod nabiti dlačica od materijala i to se zakuca tvrdo ko karton). Odvinite šarafić, izvadite zupce, počistite sve ispod njih (da se vidi kroz otvor donja špula s koncem) i vratite nazad. Ako to ne upali, savjetujem da je onesete nekome stručnijem, kako se ne bi oštetilo nešto, jer ti zupci moraju biti pomični gore-dolje i napred-nazad dok je mašina u pogonu.

Good luck
__________________
why buy clothes that don't fit when you can make ones that are perfect for you
dragonflydesign is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 22:06   #1297
Koliko otprilike dođe šivanje podstave za haljinu, tj. podstave podstavi?
Haljina je čipkasta i njena podstava je poluprozirna pa bih još ispod podstave stavila još jednu podstavu da ne bude poluprozirna.

Moram li materijal sama kupiti ili krojačice same to već imaju? I što se više isplati? I zna li netko neku povoljnu krojačicu u Rijeci?
Alayna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 11:42   #1298
Ne znam gdje da pitam ( admini -prebacite ,molim vas)

Gdje bih u Zg ( jug, zapad, novi zg i okolica) mogla prekrojiti zimski kaputić? Trebalo bi ga suziti u ramenima i rukavima i skratiti rukave. Već sam nosila i suzili samo ramena a rukave (i ispod pazuha ) ostavili široko....
Kvalitetan je kaputić pa se nadam da se to isplati raditi..
Može odgovor na pp u slučaju da admini prebace temu...
Amelie12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 10:12   #1299
Jutro jel zna neko di ima kupit gaze na metre za suknju mi triba
ali777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 23:09   #1300
Haljinica za djevojčicu

Pozdrav svima,
molim info da li ima netko od vas tu da bi mogao sašiti ovakvu ISTU haljinicu za djevojcicu od 4 godine?

Može na PM,treba biti gotova najkasnije do kraja mj. i zanima me cijena.
LP

Zadnje uređivanje ruzica0303 : 11.10.2014. at 23:21.
ruzica0303 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:55.