Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.11.2011., 18:29   #4321
Quote:
dejjja kaže: Pogledaj post
On ti voli da pišeš svojim riječima.
Kad sam ga ja slušala, bila su ispiti tipa oko 5,6 pitanja.

Dva onako općenita, da možeš kenjati.

Jedno je znalo biti ful jednostavno, tipa da je odgovor samo jedna rečenica.

Ne mogu se sad točno sjetiti kaj se uči iz teorije n. i o., ali ako imaš nekakvih računanja ili varijabli ili tak nešto, to će ti isto biti.

Dvojka se može dobiti bez problema, pa čak i trojka.
hvala ti
još samo jedno pitanjce,iz čega se treba učit?iz literature koju je dao ili ono s predavanja i neke sažetke nam je davao..
choch is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2011., 13:18   #4322
Quote:
choch kaže: Pogledaj post
hvala ti
još samo jedno pitanjce,iz čega se treba učit?iz literature koju je dao ili ono s predavanja i neke sažetke nam je davao..
Nemam pojma, mi smo imali neke divlje skripte.
__________________
Jedino što se mora je - umrijeti.
dejjja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 11:31   #4323
Pitanjce...

Imaju li IZVANREDNI studenti prava na rad preko SC ugovora ili samo redovni?
Znam da nemaju pravo na x-icu ali mi je rečeno da x-ica nema nikakve veze s dizanjem ugovora pa molim ako itko išta o tome zna?
__________________
Don’t argue with Idiots. They will bring you down to their level and beat you with experience.
tipfeler is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 13:08   #4324
Quote:
tipfeler kaže: Pogledaj post
Pitanjce...

Imaju li IZVANREDNI studenti prava na rad preko SC ugovora ili samo redovni?
Znam da nemaju pravo na x-icu ali mi je rečeno da x-ica nema nikakve veze s dizanjem ugovora pa molim ako itko išta o tome zna?
Samo redovni imaju pravo.
Izvanredni nemaju nikakva prava.
__________________
Jedino što se mora je - umrijeti.
dejjja is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 10:22   #4325
Quote:
lizzzy kaže: Pogledaj post
Drage moje tete i učiteljice trebala bih Vašu pomoć....

Naime, završila sam srednju strukovnu školu i sad završavam višu isto tako svoje struke....

Međutim nekako me sve više vuče srce da svoj život posvetim radu s djecom...

E sad željela bih upisati predškolski odgoj pa me zanima za početak dali se treba polagati kakva razlika ispita s obzirom na to da je sam zavšila strukovnu školu gdje nije bilo ni likovnog ni glazbenog.....

Kako sad idu upisi s obzirom na državnu maturu.... jer ja je nemam... završila školu 2002....?!!!Koliko košta godina izvanrednog studija u zg-u?!

Dali postoji kakva skripta ili nešto za lakšu pripremu za prijemni?!!

Molila bih Vas da mi pomognete jer ona njihova stranica je grozna....?!!!

Kakav je inače fakultet, njegova težina, profesori?!

Ne bojim se ničeg, želim učit ali svejedno bi voljela znat kakva je sredina?!

Puno puno hvala!!!!!
Molim te informaciju dali si uspjela prići test informativnosti?Od kud si učila?Ja druge godine planiram upisati , a situacija mi je slično ko kod tebe, mali klinci , 30 godina. hvala!!!
Lidija55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 16:26   #4326
Znate li možda što sve treba za stipendiju?
tulipan_01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 22:42   #4327
Hej! I ja kanim na godinu upisati predškolski odgoj na Učiteljskoj akademiji u Savskoj. Pitanje... Mislite li vi polagati državnu maturu? Ja npr nemoram jer je prošlo više od 4 godine od kada sammaturirala (što je pravilo) a, znam da polaganjem državne dobivam puno veće izglede za upis. Znate li koji se predmeti moraju polagati, tj koje predmete oni gledaju na fakultetu? Hvala hvala na odgovoru
nixyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 22:46   #4328
ako ne ideš na državnu, nemaš nikakve izglede da upadneš. jer na našem faksu nema posebnih kvota za one koji su ranije maturirali pa da ne bi morali.
girly-girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 23:01   #4329
Quote:
girly-girl kaže: Pogledaj post
ako ne ideš na državnu, nemaš nikakve izglede da upadneš. jer na našem faksu nema posebnih kvota za one koji su ranije maturirali pa da ne bi morali.
da, to sam shvatila, baš si skupljam literaturu za napad na učenje Ako sam pohvatala informacije dobro niža razina eng i mat a viša hrv
nixyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2011., 00:34   #4330
Quote:
nixyca kaže: Pogledaj post
da, to sam shvatila, baš si skupljam literaturu za napad na učenje Ako sam pohvatala informacije dobro niža razina eng i mat a viša hrv
Neeee,od sada traže i MATKU na A razini :'( cryyy. -barem tako pise na portalima,ali sve će se znati 1.12
dbezj is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2011., 11:56   #4331
Quote:
dejjja kaže: Pogledaj post
Samo redovni imaju pravo.
Izvanredni nemaju nikakva prava.
Hvala!

Quote:
Lidija55 kaže: Pogledaj post
Molim te informaciju dali si uspjela prići test informativnosti?Od kud si učila?Ja druge godine planiram upisati , a situacija mi je slično ko kod tebe, mali klinci , 30 godina. hvala!!!
Ovako...što se tiče Testa informiranosti mislim da tu ne trebaš paničariti obzirom na tvoje godine "starosti"
Istina, ima hrpetina pitanja, ali večinu tih pitanja ćeš znati iz opće kulture.
Ja se nisam posebno pripremala...zadnjih tjedana sam samo malo intenzivnije pratila vijesti i švrljala po Netu i to je to. (nije da se hvalim, al imala sam najviše bodova od svih upisanih na mom izvanrednom smjeru i to zahvaljujem tome što imam podosta godinica kroz koje sam čula i memorirala svega i svačega što mi je tu dobro došlo
Recimo, fulala sam na pitanjima kao što su npr. Koliko Jadranka Kosor ima zamjenika? Ili, kako se zove ministar obrane? Koji od navedenih nikada nije bio predsjednik Sabora?(šušak,Mesić,Tomčić,Šeks...)
Isto tako nisam znala neka pitanja vezana uz neke naše poznate arhitekte.
Uglavnom, pitanja su iz apsolutno svih područja!
S kojom zemljom ne graniči Poljska?(nabrojano 5 zemalja)
Tko je skladao operu Carmen?
Što znači izraz "bona fides"?
Za što se dodjeljuje Zlatna malina?
Tko je dobio Oscara za gl.mušku ulogu 2011.?
U kojim se filmovima proslavio Clint Eastwood?
i još masa drugih...znači i povijest, zemljopis, glazba, film, politika, filozofija, latinski, likovna umjestnost, antika.....


Quote:
Hej! I ja kanim na godinu upisati predškolski odgoj na Učiteljskoj akademiji u Savskoj. Pitanje... Mislite li vi polagati državnu maturu? Ja npr nemoram jer je prošlo više od 4 godine od kada sammaturirala (što je pravilo) a, znam da polaganjem državne dobivam puno veće izglede za upis. Znate li koji se predmeti moraju polagati, tj koje predmete oni gledaju na fakultetu? Hvala hvala na odgovoru
Kao što ti je odgovorila girly-girl, bez državne mature se pozdravi s mogučnošću upisa na fax jer državna matura nosi hrpu bodova
Vjeruj mi, isto pitanje sam na ovom forumu i ja postavila prije par mjeseci i dobila isti odgovor
Izašla sam na državnu i sve prošlo ok!
Sretno!



E da...još jedna informacija....osim što po novom za upis na naš fax traže višu razinu matematike i hrvatskog, te nižu engleskog....navodno više neće biti IZVANREDNOG UPISA!
Inače, godina izvanrednog košta 6000kn i plus još 1000kn koje moramo platiti za praksu u vrtiću
__________________
Don’t argue with Idiots. They will bring you down to their level and beat you with experience.

Zadnje uređivanje Bat Kol : 12.11.2011. at 15:55.
tipfeler is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2011., 16:17   #4332
Quote:
dejjja kaže: Pogledaj post
Za razrednu + moduli - viša matematika, viši hrvatski, niži strani jezik
za razrednu + njemački - viša matematika, viši hrvatski, viši njemački
za razrednu + engleski - viša matematika, viši hrvatski, viši engleski
za predškolski - niža matematika, viši hrvatski, niži strani jezik

Ukida se vanredni predškolski jer se tom kvotom popunjuju mjesta na diplomskom.
Quote:
tipfeler kaže: Pogledaj post


E da...još jedna informacija....osim što po novom za upis na naš fax traže višu razinu matematike i hrvatskog, te nižu engleskog....navodno više neće biti IZVANREDNOG UPISA!
Inače, godina izvanrednog košta 6000kn i plus još 1000kn koje moramo platiti za praksu u vrtiću

jel za predškolski na kraju treba viša ili niža matematika?
recite mi otkud vam informacije da znam prema kome da se ravnam
kuštrava kokoš is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2011., 21:40   #4333
Quote:
kuštrava kokoš kaže: Pogledaj post
jel za predškolski na kraju treba viša ili niža matematika?
recite mi otkud vam informacije da znam prema kome da se ravnam
Za višu matematiku sam osobno(ne znam za druge) čula danas na radiju i to u par navrata....e sad...koliko je to točno...

Što se tiče ukidanja izvanrednog predškolskog smjera....to nam je rekla naša voditeljica i još par profesora na fax-u.
__________________
Don’t argue with Idiots. They will bring you down to their level and beat you with experience.
tipfeler is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2011., 00:24   #4334
Quote:
tipfeler kaže: Pogledaj post
Za višu matematiku sam osobno(ne znam za druge) čula danas na radiju i to u par navrata....e sad...koliko je to točno...

Što se tiče ukidanja izvanrednog predškolskog smjera....to nam je rekla naša voditeljica i još par profesora na fax-u.
Ja sam čula od predsjednice Studentskog zbora.
Za PO treba niža matematika, za RN viša matematika, ali to će se točno znati 1.12 kad je nekakava sjednica.... ne znam koga.


Izvanredni predškolski se ukida nagodinu jer će se tom kvotom popuniti mjesta na diplomskom. Znači, ona kvota koja je bila za izvanredne će biti sad za diplomski, s tim faks traži i veću kvotu jer računaju na to da će na diplomski dolaziti i studenti koji su prijašnih godina završili PO.
__________________
Jedino što se mora je - umrijeti.
dejjja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2011., 13:23   #4335
nadam se da će ostavii matematiku na nižoj razini!!!!!!!!!! sve će se znati 1.12 kada krecu prijave
- dali su te izmjene samo na svučilištu u zg. ili cijela hrrr ??????
dbezj is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2011., 11:56   #4336
Dali netko zna dali će idući tjedan biti predavanja s obzirom da po kalendaru treba biti izvanredni dekanski rok?
Nauk is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2011., 13:06   #4337
Izvanredni PO u zagrebu jel tko prijavljivao kolegije u iva sustav ja sam sad išla malo to gledat i vidim da kod razvojne psihologije nema našeg predavača...
keti92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2011., 14:38   #4338
Quote:
keti92 kaže: Pogledaj post
Izvanredni PO u zagrebu jel tko prijavljivao kolegije u iva sustav ja sam sad išla malo to gledat i vidim da kod razvojne psihologije nema našeg predavača...
Koliko sam ja vidjela, nije samo problem u Razvojnoj nego i u ostalim predmetima kojima još uvijek nisu promijenili nazive, a čini mi se da nisu niti dobro raspoređeni po semestrima nego je ostalo onako kako je bilo prije ovih zavrzlama s novim predmetima i petogodišnjim studijem (ista stvar kao i s našim indexima u kojima nam je još uvijek sve krivo napisano )
__________________
Don’t argue with Idiots. They will bring you down to their level and beat you with experience.
tipfeler is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2011., 14:51   #4339
da skužila sam i kaj onda ni ne treba prijavljivat kolegije il kaj??? jer je nedavno bilo na stranici fakulteta da prijavimo kolegije pa...a i objavljeno je kao kaj treba pisat u indeksu al opet ima predmeta koje mi nemamo ....
keti92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2011., 16:03   #4340
Bok svima.
Htio bih pitati organizira li učiteljski fakultet sveučilišta u Zagrebu ispite za polaganje hrvatskog kao stranog jezika!
Hvala vam unaprijed!
__________________
Ajde se zabij u pitar i cvitaj!
Finner is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:39.