Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong, Igre & ostalo (Eurosong)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.05.2008., 12:24   #1
Crnogorski TV kanali

Pošto u raznim temama imamo dosta rasprave o novim [ali i starim] crnogorskim kanalima, bio bi red da oni dobiju svoju posebnu temu pa da o njima sve pišemo na jednom mjestu. Pa ožežite...

Evo, kolega @cobras javlja da je početak crnogorskog FOX-a napokon poznat - 1.6. Baš me zanima kakav će imati logo, ko srpski u bojama, ili klasični sivi ili naranđasti kakav ima u Americi i po europskim zemljama ...
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 12:27   #2
LOl nadam se da niko nece imati nista protiv teme
Uglavnom, pojavio se TEST signal, ovih dana napokon ce krenuti i probni rpogram dok bi valjda puni program trebao krenuti 1.7
Inace i mene zanima kakav ce biti logo....mada vjerujem da ce u pcoetku biti ono klasicno sivi ko sto je i u Srbiji bio. I rekoh vec.....raduje me dolazak FOX-a na nasu teritoriju ako ni zbog cega drugog - onda zbog napokon neke promjene i osvjezenja kada je u pitanju grafika jer je ona trenutno kod svih nasih tv stanica manje vise jadna
__________________
Bye bye, bitches!
cobras is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 12:41   #3
Kojih tv kanala u CG ima osim RTCG1 i RTCG2 ?
Toni I. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 12:53   #4
Sa nacionalnom pokrivenoscu postoje jos IN, PINK M i ATLAS. Trebalo bi da startuju jos FOX MNE (pcoetkom juna), PRO TV (navodno za to pstoji informacija da bi i to trebalo vrlo brzo nakon FOX-a, inace vlasnik je CME) i TV Vijesti (koji je vec poceo sa emitovanjem u nekim manjim kablovskim sistemima i t-comovom iptv servisu, al je dobio i gotovo nacionalnu pokrivenost te bi i on trebao od kraja maja da se pojavi). Pored toga postoji par regionalnih tv stanica: Montena, MBC i Elmag (to pricam ono sto ja mogu obicnom anetnom gledati u Baru) al se njihov program sastoji uglavnom od telenovela i emisija domace produkcije.
__________________
Bye bye, bitches!
cobras is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 12:55   #5
Ok,a koji je tebi osim FOX-a koji će uskoro, najbolji program u CG
Toni I. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 13:00   #6
Quote:
Toni I. kaže: Pogledaj post
Ok,a koji je tebi osim FOX-a koji će uskoro, najbolji program u CG
Jako tesko mi je odgovoriti na pitanje s obzirom da otkad imam kablvosku cg programe ne gledam uopste
Kad je u pitanju moj ukus i ono sto trazim na TV-u (a to su kvalitetne domace emisije i primetime) onda su to IN i Atlas.....IN prije svega zbog zanimljivih domacih projekata, fantasticnog informativnog programa (po meni najprofesionalniji i najbolji u CG), ubjedljivo najkvalitetnijih telenovela (pustaju manje vise samo GLOBO&Argentina) i pomalo primetime-a. Atlas sa druge strane zbog odlicnog primetime-a (mnoogo dobrih serija) i jako dobrog filmskog programa. Drzavna je televizija raspad, sto je najgore placamo im pretplatu a nikakve koristi od njih, od lokalaca su mi svi isti....dok nijesam imao kablovsku gledao sam jedino Elmag nedjeljom zbog prenosa NFL-a.
Od ova nova tri programa....najvise nade polazem u PRO TV
__________________
Bye bye, bitches!
cobras is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 13:01   #7
hehe,ok
Toni I. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 13:29   #8
Ma daj 5 komercijalnih televizija?!?!?!
Kako će to opstat??????
m_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 13:36   #9
Pa Srbija ima 6+2 drzavna+mali milion jacih i slabijih regionalaca/lokalaca. Pa nekako opstaju
Druga stvar je (ne znam dal sam pisao to ovdje vec) sto se vecina stranog sadrzaja dobija od distributera iz Srbije: sto znaci ditributer (P&P ili SION npr) otkupe neku seriju ili film po odredjenoj cijeni i onda taj isti proizvod po cijenama prilagodjenim za CG trziste prodaju nasim TV stanicama. To je i odgovor zbog cega su nam titlovi tako "raznoliki" i sto dvije razlicite serije imaju dva razlicita titla, razlicite boje i fonta I sto je najgore: vrlo je vjerovatno da se ova situacija nece zalako promijeniti. Imam informacije i znam da su pojedine TV kuce pokusavale same da otkupe nesto i otitlluju ali su cijene u odnosu na one koje nude distributere astronomsko velike.

I jos jedna zanimljivost vezano za nasu TV scenu: nemamo mogucnost mjerenja dnevne/nedjeljne/mjesecne gledanosti jer nema peoplemetera niti nema interesovanja zbog malog trzista za njihovim ugradjivanjem. tako da svu gledanost koju dobijamo dobijamo na osnovu nekih "objektivnih" agencijskih istrazivanja (naravno svaka TV kuca ima svoju agenciju)
__________________
Bye bye, bitches!
cobras is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 15:15   #10
evo teme i za mene

RTCG1 i RTCG2 skoro uopšte ne pratim, IN sam prisiljena zbog Šofranca(sportski komentator od koga mi se diže kosa na glavi ) a Atlas pratim u prolazu (iako mi se čini da imaju jako kvalitetan program) a ciljano ga uključim(Atlas) petkom u 21 00 kada ide prva sezona Dr. House
__________________
"Stars died so you could live!" L. Krauss
Killi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 15:24   #11
Imam RtCg 1, preko kabla....živi užas od programa, ali ni SLO1 nije ništa bolji
__________________
Be present, it's a gift.
cincilator is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 15:28   #12
a kolko iznosi pretplata u CG?
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 15:29   #13
Quote:
cobras kaže: Pogledaj post
i TV Vijesti koji je vec poceo sa emitovanjem u nekim manjim kablovskim sistemima i t-comovom iptv servisu,
Kakvu programsku shemu imaju TV Vijesti? Po imenu bi se zaključilo da je to čisti informativni program, no čitao sam da će dio programa puštati i serije i filmove ...
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 15:47   #14
Pretplata iznosi mislim 3.5 eura al s obzirom kakav im je program ne zasluzuju ni toliko.
Vijesti imaju super program.....imaju dosta informativnih emisija , al emituju svkao vece u 20:30 film, od serija emituju South Park, Masters of Horror cak vikendom, zatim neku francusku i footballers wifes. Ovdje mozes propvjeriti raspored programa: http://www.extratv-cg.com/vodic_kanal.php?kanal=327468
__________________
Bye bye, bitches!
cobras is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 16:15   #15
Usporedba nekoliko tv kanala HR i CG :

HRT1 - RTCG1
HRT2 - RTCG2
IN - RTL
NOVA TV - ATLAS TV
Toni I. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 16:24   #16
Imamo i Montenu, Elmag,MBC i PinkM

@Toni I. upoređenje je
__________________
"Stars died so you could live!" L. Krauss
Killi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 18:26   #17
Sto se tice mene najbolji program ima Atlas(House,Monk,Low and order,Project Runway).
IN je najpoznatiji po sportu(La liga,Seria A,Euroleague,Euro2008,Wimbledon),a Pink po filmovima.Za RTCG1 nemam reci(program je uzasan) dok RTCG2 emituje F1 i Ligu sampiona pa moze da prodje...Od foxa i pro tv ocekujem kvaliteten program!!!
eko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 19:24   #18
Quote:
cobras kaže: Pogledaj post
ovih dana napokon ce krenuti i probni rpogram dok bi valjda puni program trebao krenuti 1.7
Sjećam se kako je u Srbiji kretao FOX.

Prvo se 6.09.2006 pojavila test slika:


9.9.2006. - napokon, nakon tisuću probijenih rokova, FOX je krenuo sa radom točno u 20:00h i to sa dokumentarcem o životinjama. Program je trajalo cijelih 45 minuta a logo je bio katastrofalan


Nakon dokumentarca, ponovno je zavrtio plavi logo i tako u krug nekih 10tak dana, kada su napokon krenuli sa nekim večernjim programom. Ujutro bi vrtili logo, kasnije video spotove, a navečer bi pustili koju košarkašku utakmicu Uleb kupa ako se ne varam, španjolsku sapunicu i film. I takav usran program je bio do kraja godine.

16.11.2006 - napokon promjena loga u sivu boju



22.12.2006 - prvi vlastiti LIVE projekt FOX Televizije, kičenje bora i paljenje božićnih lampica u središtu Beograda


31.12.2006. u 19:00 - NAPOKON službeni početak cjelodnevnog emitiranja FOX televizije i to preko informativne emisije "Danas", koju su još prigodno i nazvali "FOX STIŽE". [tko se sjeća slično se zvala i ona emisija na našem RTL-u na samom početku koju je vodila Ivana Plechinger - "RTL DOLAZI", samo kaj je ona bila više kao zabavni magazin] U prvih 5 minuta starta je i sam Rupert Murdoch poželio sretnu novu godinu građanima Srbije i sretno lansiranje FOX Srbija programa, koji na žalost [unatoč najavama] osim cjelodnevnog programa i dalje nije ponudio gotovo ništa od domaćeg programa. FOX se je još uvijek nalazio u unajmljenom a ne vlastitom studiju, koji je izgledao trećerazredno.



No ako ništa drugo došao je cjelodnevni program, koji je odmah idući dan [dakle za novu godinu] izgledao ovako:

07.00 Muzicki spotovi
07.30 Crvena zvezda, ULEB kup, spotrtski program
08.00 Pipi duga carapa, crtani film
09.00 Lovac na blago, serija
10.00 Muzicki spotovi
11.00 Druga strana ljubavi, serija
12.00 Muzicki spotovi
13.00 Odvazni i lepi, serija
14.00 Upoznajte Deda Mraza, film
16.00 Lovac na blago, serija
17.00 Druga strana ljubavi, serija
18.00 Odvazni i lepi, serija
19.00 Danas, informativni program
19.30 ALF, serija
20.00 Deda Mraz 2, film
21.30 Madonna, koncert
23.30 Naj, naj, specijal
00.00 Novogodisnja Cestitka Ruperta Murdocha
00.05 Gopodin Magu, film
02.30 Madonna, koncert
04.00 Scissor Sisters, koncert

A sljedećih 4 mjeseca je programska shema izgledala više-manje ovako:

06.00 Lovac na blago
07.00 Alf
07.30 Najsmešnije životinje
08.00 Druga strana ljubavi
09.00 Pipi duga čarapa
09.30 Naj, Naj specijal
10.00 Ubedi-Pobedi, predizborna emisija
11.00 Sanja, tok šou
12.00 Razvedi me, zavedi me, film
14.00 Priča o filmu
14.30 Najsmešnije životinje
15.00 Druga strana ljubavi
16.00 Lovac na blago
17.00 Tri hil, serija
18.00 Odvažni i lepi
19.00 Danas, informativni program
19.30 Alf
20.00 Nataša, igrani film
22.00 Ubedi-Pobedi, predizborna emisija
23.00 Lovac na blago
00.00 Sanja, tok šou
01.00 Ubedi-Pobedi, predizborna emisija
02.00 Priča o filmu
02.30 Najsmešnije životinje
03.00 Muzička noć
04.00 predizborna emisija

Da, bio je tu i Sanja Show sa RTL-a

16.04.2007 - novi studiji, novi logo, nova programska shema, nove vlastite emisije, sve novo. FOX TV je napokon "progledao", i od tog dana je krenuo sa punim plućima u borbu za gledatelje ...

Napokon u vlastitom studiju:


23.4.2007 u 22:30 se počela emitirati i moja omiljena emisija na FOX-u "Marko Živić show". Iako je bila full gledana iz političkih razloga je svrgnuta sa programa ... šupci ..



Eto, ovo je kratki opis iz mog kuta kako je startala FOX Televizija u Srbiji. Nadam se da nisam nešto zaboravio.

FOX je dosta amaterski krenuo u Srbiji, ja se iskreno nadam da neće iste greške činiti i u Crnoj Gori. Kada povučem paralelu sa RTL-om i njegovim startom u Hrvatskoj, razlika je nebo i zemlja. RTL je u Hrvatskoj od prvog dana krenuo sa svojim najjačim adutima i full programom.
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 19:46   #19
Soundvision za ovu retrospektivu . Vidjecemo kako ce sve ovo izgledati u CG.
Medjutim, mene najvise cudi sto se skoro nista ne prica o njegovom dolasku ovamo. niti se spominju neki moguci transferi novinara (dok je reicmo sada prilikom startovanja TV Vijesti bilo jako puno price oko toga i uspjeli su da sakupe jako dobru ekipu) niti znam gdje su im prostorije, studiji.....nista! I iskreno, mnogo bi mi bilo draze da je RTL dosao kod nas umjesto FOX-a, jer mislim da bi to puno profesionalnije odradili (ne kazem da FOX nece to profesionalno uraditi al svo ovo probijanje rokova mi izgled amnogo traljavo) i po meni on - uprkos svim pljuvanjima zbog nekih zaista gluposti koje radi - ima veoma veoma jak program. No dobro...ukoliko na kraju krajeva FOX i razocara - uvijek imamo tu PRO TV. Inace onaj plavi klip sa logom FOX-a mi je bio super....mislim da ga jos uvijek imam na kompu Nadam se da cemo mi izbjeci fazu plavog loga jer je katastrofalna.

Inace...meni je FOX u tim nekim pocecima imao i OK program....kad se samo sjetim Amazing Racea kojeg su emitovali.....bilo mi je mnogo krivo sto ga nijesam mogao gledati i cak sam tad razmisljao o uzimanju totala samo zbog Foxa (dobro da to nijesam uradio )

I nikad im necu oprostiti sto su skinuli Zivica sa seme i ubacili onaj dosadan kabare sa Gutovicem. Pogledao sam mozda svega 3 ili 4 Ziviceve emisije (i to sve pposlije ponoci kad bi montena greskom ukljucila reemitovanje FOX-a umjesto MTV-ja ) i mnogo mi se svidjelo kako je sve to bilo uradjeno.
__________________
Bye bye, bitches!
cobras is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 14:14   #20
Da, i mene to najviše čudi što mediji skroz šute, pa čak niti na crnogorskim forumima nitko ništa ne zna. Ono, izgleda mi kao da starta neka tajna organizacija a ne televizija kojoj je poželjno dobiti što više besplatne reklame po medijima prije nego što krene. Znam da su u Srbiji kada je počinjao FOX, a osobito u Hrvatskoj kada je počinjao RTL pisalo na veliko, od tiska do foruma. Ali dobro, čekamo taj misteriozni 1.6...
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:46.