Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2009., 14:48   #121
I lordu i drazigoru...

jedno je navika,drugo je ljubav...
Jesu usko povezane,ali.... navika je boljela na početku...
Neke stvari tipa zajedničke kave ujutro,ili puse kad idem na posao il zagrljaja navečer u krevetu...takve stvari....
Sve ono što smo godinama zajedno radili,mjesta na koja smo zajedno išli...
Hmmm...prijateljstvo...ne vjerujem u to nakon ljubavi,bar ne još,možda kad postanem skroz ravnodušna pa će mi biti drago sresti ga kao prijatelja.

A kako je moguće voljeti bez "gnojiva" kako drazigor kaže...teško je bez svega toga zadržati ljubav jer nju zaista treba njegovati,ali ne može se ni samo tako maknuti jer me povrijedio.
Naravno da je time u meni probudio ranjenu zvijer koja se brani ,da sam iz ljutnje ja isto tako povrijedila njega.
I trebalo mi je vrijeme da se smirim,da bi danas mogla jasnije vidjeti sve...
Ne želimo isto u životu,ne više ...i tu je naš najveći problem...
__________________
kad više neznaš kamo bi išao,sjeti se odakle si došao!
medenany is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 14:55   #122
Quote:
whiteman kaže: Pogledaj post
A u što ti vjeruješ, ledena kraljice?
Što bi mi ti imala za poručiti?
Zbiilja mi je žao, nije fraza, što ti ne mogu pomoći. Ali poručujem ti da će proći. Slaba utjeha, znam.

Osobno mislim da si dobro učinio što si odlučio da se trebate razići. Sad samo trebaš izdržati, boljet će još dugo, ali proći će. Sigurno.

Zaposli um i ruke. Radi nešto što će ti odvući misli, umori se tako da zaspiš čim legneš. Druži se s ljudima, piši po forumu. Proći će.
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 14:57   #123
Quote:
xleona kaže: Pogledaj post

I onda se pitaš ko je tu lud?
I nemaš koga okriviti nego sebe. Da, ja sam luda, bolesna, ovisna...
Jedino što nisam znala je to da i s tom bolesti mogu živjeti, poprilično normalno. Otkrila sam neke nove dimenzije življenja, otkrila sam neki poseban osjećaj slobode, skužila sam da da je život lijep, skužila sam da jesam sretna osoba bez obzira na sve.

I uopće me je bilo sram bilo kome reći - ja ga još volim. Pa sad, nek neko nađe logiku.


nije ljubav matematika da bi bila logična
Niti ide iz glave...
__________________
kad više neznaš kamo bi išao,sjeti se odakle si došao!
medenany is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 14:59   #124
Da, u pravu si...
Puno sitnica čine život, tako i kave, budjenja, zagrljaji...
Prijateljstvo. Danas sam sreo svoju bivšu ( od prije cca 7 godina ), s kojom sam čisto fino razgovarao, da bi me na kraju pitala: '' smijem li spomenuti svog muža''? u kontekstu nekakvog njenog planiranja budućnosti. Takva mi reakcija pokazuje da još postoje , ako ništa drugo, sjećanja na neki prošli zajednički život, a možžda i još ponešto. U stvari, želim reći da uvijek nešto ostane. Taj ostatak može potaknuti prijateljstvo ili ga ugušiti, jer smeta.
drazigor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 15:05   #125
Quote:
drazigor kaže: Pogledaj post
Da, u pravu si...
Puno sitnica čine život, tako i kave, budjenja, zagrljaji...
Prijateljstvo. Danas sam sreo svoju bivšu ( od prije cca 7 godina ), s kojom sam čisto fino razgovarao, da bi me na kraju pitala: '' smijem li spomenuti svog muža''? u kontekstu nekakvog njenog planiranja budućnosti. Takva mi reakcija pokazuje da još postoje , ako ništa drugo, sjećanja na neki prošli zajednički život, a možžda i još ponešto. U stvari, želim reći da uvijek nešto ostane. Taj ostatak može potaknuti prijateljstvo ili ga ugušiti, jer smeta.

samo pomisao na prijateljstvo mi se trenutno čini kao utopija....
I zato znam da još ima ljubavi
__________________
kad više neznaš kamo bi išao,sjeti se odakle si došao!
medenany is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 15:08   #126
Quote:
whiteman kaže: Pogledaj post
Heh, koliko pitanja...
Kao što si sama zaključila, komunicirati moramo...
Lakše mi je poslati sms, jer ju tako ne vidim, a ni ne čujem njen glas (a i glas može prizvati mnoge uspomene i probuditi osjećaje...).
Gledati ju moram kad je ispred mene jer mi je dovela dijete do auta - zar da gledam ptice po nebu i glumim da ona ne stoji nasuprot mene?
Ili da ju pred djetetom niti ne pozdravim?
Tea... please...
gle, ja imam dvoje djece i nedavno sam otišla od muza, nisam iskusna u tom i ne zelim pametovati. postavljam pitanja jer i moj bivši upravo zeli sto više komunikacije a znam da ga boli (srce, ego...ne znam)
iz tog razloga postavljam pitanje ne bi li bilo lakše smanjiti komunikaciju?

i još nešto, tvoje dijete koliko sam shvatila ima 15 godina, pa moze ona od ulaza do stana doći sama, ne moraš ti izlaziti.....

ti traziš izgovor da je vidiš, da je čuješ, da je pozdraviš......nema potrebe toliko komunicirati kao da imate bebače, pa jel piškio jel kakio, ima temperaturu, treba jesti za dva sata i sl.....
__________________
.....srce.....duša......tijelo.......sve je njegovo - moje je....
tea_33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 15:08   #127
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
Zbiilja mi je žao, nije fraza, što ti ne mogu pomoći. Ali poručujem ti da će proći. Slaba utjeha, znam.

Osobno mislim da si dobro učinio što si odlučio da se trebate razići. Sad samo trebaš izdržati, boljet će još dugo, ali proći će. Sigurno.

Zaposli um i ruke. Radi nešto što će ti odvući misli, umori se tako da zaspiš čim legneš. Druži se s ljudima, piši po forumu. Proći će.
Ovo je univerzalni recept. I djeluje. Kontakte svesti na najmanju moguću mjeru.

Quote:
medenany kaže: Pogledaj post

nije ljubav matematika da bi bila logična
Niti ide iz glave...
Niti treba gnojiti, živi korov.
xleona is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 15:10   #128
Quote:
"dragi krmak" kaže: Pogledaj post
A jesi li ti to ikada i praktično proveo u svom životu, pa da sad ovdje možeš tako kategorično iznositi navodne univerzalne istine. Vjerujem da nisi, jer ne bi se tu snebivao uz bedastoće poput "ali ja fakat ne znam kako to može postojati ljubav uz nedostatak razumijevanja i povjerenja"
Pokušavam se sjetiti jesi li dobio karton kad si Crodri napisao da ti se skine s kurca.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 15:24   #129
Quote:
xleona kaže: Pogledaj post
Niti treba gnojiti, živi korov.
ček,ne kužim te sada ?
Što vi niste baš na tom njegovanju ljubavi ?
ne korova,nego mlade biljke
__________________
kad više neznaš kamo bi išao,sjeti se odakle si došao!
medenany is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 15:39   #130
Quote:
medenany kaže: Pogledaj post
ček,ne kužim te sada ?
Što vi niste baš na tom njegovanju ljubavi ?
ne korova,nego mlade biljke
Korov kao nešto što je teško iskorjeniti.
A njegujemo i nove biljčice.
xleona is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 15:46   #131
Ljubav prođe, ponekad brže ponekad sporije. Ja sam voljela i kad sam se razvodila od svog bivšeg i vjerovala sam da ću uvijek voljeti, ali nekako s vremenom ljubav je nestala. Shvatiš da ta osoba nije bila za tebe i da si zbog te osobe izgubio veliki dio sebe, a htjeli mi to ili ne svi mi volimo više sebe nego svog partnera. Pusti vremenu da ućini svoje, zaokupiraj se s poslom ili već nećim i malo po malo ljubav će nestati, jer uvećini slučaja takva ljubav je navika.
lara32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 16:04   #132
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
Zbiilja mi je žao, nije fraza, što ti ne mogu pomoći. Ali poručujem ti da će proći. Slaba utjeha, znam.

Osobno mislim da si dobro učinio što si odlučio da se trebate razići. Sad samo trebaš izdržati, boljet će još dugo, ali proći će. Sigurno.

Zaposli um i ruke. Radi nešto što će ti odvući misli, umori se tako da zaspiš čim legneš. Druži se s ljudima, piši po forumu. Proći će.
Bravo, to je to.
Vidiš da znaš misliti i vlastitom glavom.
__________________
Dok se ne pomiriš s tim da radiš loše jer si loš, a ne zato što to loše što radiš nije loše, pisat ćeš ovakve baljezgarije, lažno zadovoljan sobom.
"dragi krmak" is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 16:06   #133
nego, whitemane, čuo si sve, boli i fali ti, to je normalno, ali proći će kad tad. a najbolje je sve to još začinit s puno humora. pa daj nam ispričaj tu epizodu kako se vratila kroz prozor kupaonice.
__________________
Dok se ne pomiriš s tim da radiš loše jer si loš, a ne zato što to loše što radiš nije loše, pisat ćeš ovakve baljezgarije, lažno zadovoljan sobom.
"dragi krmak" is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 16:36   #134
Quote:
"dragi krmak" kaže: Pogledaj post
Bravo, to je to.
Vidiš da znaš misliti i vlastitom glavom.
Odljubi se, molim te. Radi nešto, zaokupi misli, umori se. Okani me se.
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 17:42   #135
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Koje to "ovo" nisi očekivala? U postu koji quotaš samo je hrpa pitanja, bez ikakvog vrijednosnog suda, savjeta, mišljenja, ičega.

Meni jednostavno u priči fali elemenata, a dovoljno sam sta..., ups, iskusan da sam se nagledao topica koji krenu jednim smjerom da bi negdje nakon prve trećine ispali nešto sasvim deseto.
znači ti bi trpio varanja samo da osoba ostane kraj tebe?

kako je tebi lako napadati druge.
Cameron is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 17:53   #136
Quote:
tea_33 kaže: Pogledaj post
gle, ja imam dvoje djece i nedavno sam otišla od muza, nisam iskusna u tom i ne zelim pametovati. postavljam pitanja jer i moj bivši upravo zeli sto više komunikacije a znam da ga boli (srce, ego...ne znam)
iz tog razloga postavljam pitanje ne bi li bilo lakše smanjiti komunikaciju?

i još nešto, tvoje dijete koliko sam shvatila ima 15 godina, pa moze ona od ulaza do stana doći sama, ne moraš ti izlaziti.....

ti traziš izgovor da je vidiš, da je čuješ, da je pozdraviš......nema potrebe toliko komunicirati kao da imate bebače, pa jel piškio jel kakio, ima temperaturu, treba jesti za dva sata i sl.....
Sama donosiš zaključke bez da uopće razmisliš...
Ja sam naglasio da sa njom NE ŽELIM kontaktirati i da kontaktiram uglavnom sa kćerkom, a sa ženom samo ako je neophodno!
To uključuje vizualnu, audio i pisanu komunikaciju.
Ne tražim razloge da komuniciram i ne želim komunicirati, i iskreno... mislim da bi mi bilo najlakše da ju nikad više ne vidim...
I kad si već iznijela svoj problem, mislim da nije u redu da vi supruge pokupite stvari i djecu i ostavite nas muževe kao pokisle pse na cesti...
Da sam ja odlazio, ne bi mi palo na pamet da joj odvedem i dijete, bio bih toliko fer i pokupio svoje prnje i otišao...
whiteman is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 18:06   #137
Quote:
Cameron kaže: Pogledaj post
znači ti bi trpio varanja samo da osoba ostane kraj tebe?
Gdje sam i kada napisao bilo što iz čega si mogla izvući ovaj velebni zaključak?

Quote:
kako je tebi lako napadati druge.
Gdje sam i kada (na ovom topicu napisao bilo što iz čega si mogla izvući ovaj veleban zaključak (da napadam druge)?

Jebogapatak, pitanja. Pitaš to-i-to, pa čekaš što će čovjek odgovoriti, ako mu se da odgovarati. I da sam znao da će ljudi iz pitanja zaključivati "aha, znam ja što si zapravo htio reći", ne bih se mučio pojašnjavati. Briga me.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 18:09   #138
Quote:
whiteman kaže: Pogledaj post
Da sam ja odlazio, ne bi mi palo na pamet da joj odvedem i dijete, bio bih toliko fer i pokupio svoje prnje i otišao...
15-godišnje dijete ima, koliko znam, zakonsko pravo odlučiti s kojim će roditeljem živjeti. Ako mala želi živjeti s tobom, majka je ne može niti smije spriječiti u tome. Doduše, bojim se da ćeš se načekati dok dobiješ takvu službenu odluku...
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 19:51   #139
Kako prestati voljeti? U traganju za tajnama srca lutamo u vremenskim bespucima,patnjama,...ljubav se savrseno uklapa u samu bit neopisivosti tog dijela zivota,, zato ja mislim,, "preskoci vrijeme,,da,, i to brzinom 9",, ne brini neces prestati ni tada , ali voljet ces na drugaciji nacin?
orah99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 20:48   #140
[QUOTE=whiteman;23585387]Sama donosiš zaključke bez da uopće razmisliš...
Ja sam naglasio da sa njom NE ŽELIM kontaktirati i da kontaktiram uglavnom sa kćerkom, a sa ženom samo ako je neophodno!
To uključuje vizualnu, audio i pisanu komunikaciju.
Ne tražim razloge da komuniciram i ne želim komunicirati, i iskreno... mislim da bi mi bilo najlakše da ju nikad više ne vidim...
I kad si već iznijela svoj problem, mislim da nije u redu da vi supruge pokupite stvari i djecu i ostavite nas muževe kao pokisle pse na cesti...
Da sam ja odlazio, ne bi mi palo na pamet da joj odvedem i dijete, bio bih toliko fer i pokupio svoje prnje i otišao...[QUOTE]

Reagiraš na isti način kao i moj ex. Doduše, ta je faza došla nakon kaj smo sate i sate, dane i dane razgovarali.
I on izbjegava svaki kontakt. Tebi ću reć - djeci to smeta. I zamjeraju njemu.

Boldano, moram priznat ne razumijem. Kakve veze ima tko odlazi. Po tome ja sam ex izbacila iz stana
Pa kaj niste malu pitali s kim želi živjet
Kad sam se odlučila rastat, rekla sam ex i klince smo pitali s kim žele živjeti.

Vi ste joj i dalje otac i majka i to se nije promjenilo. Ali u toj dobi i ona ima prava glasa. I ako niste s njom o tome razgovarali, ona možda misli da ti ne želiš da je ona s tobom.

A ex ćeš preboljet... samo kad
__________________
Suze mi teku od smijeha. Ako se prestanem smijati, ostat će samo suze...
xxxyz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:45.