Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2010., 00:19   #141
Slažem se s procjenama da se najvjerojatnije radi o upali lojne žlijezde (da, kvržica upućuje na to), ali svejedno otiđi k liječniku, jer je traženje dijagnoze na internetu, reklo bi se, neozbiljno.
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2010., 00:31   #142
Svima hvala puno na odgovoru. Naravno da idem i doktoru ali ne znam kad ću doći na red. A danas je tek petak.
!!kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 21:56   #143
bok svima. samo javljam da kod nas u zdravstvu niđšta nije normalno. mogu me primiti tek za mj. a do tada mogu poluditi od brige. zna li netko kako da dođem brzo na red za uzv?
!!kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 22:16   #144
ako si u zg, pokušaj obići više domova zdravlja u kojima imaju uzv pa možda iskopaju neki raniji termin ili da ti jave ako netko možda odustane od nekog termina. zavisi kako te dopadne, ali ima okej ljudi koji su spremni izaći u susret i imaju živaca za kombiniranje.
ništa mi bolje ne pada na pamet osim toga i privatnika
brlj is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 22:35   #145
sutra ću ponovo probati. danas sam išla po uputnicu i doktorica mi je pojasnila

- ako nešto boli , onda je mala vjerojatnost da je opasno. onda je to uglavnom se upalila lojna žlijezda. i da to ne mora biti od anti-persiranta koji sadrže aluminij, već može biti i od običnog, koji npr. djeluje na jednu vrstu bakterija i ako ste na taj neki sastojak alergični, može nastati upala
- razvoj zločudne bolesti u prosjeku traje 5godina
- u najvećem broju slučaja ta kvržica se osjeti u samim grudima. a u završnoj fazi se osjeti ispod pazuha
!!kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 02:06   #146
Joj daj, nemoj se strašit tako.
Ako si pri ikakvoj lovi, daj onda ako treba i zadnju kintu za UZV.
Brzo si na redu i sve ćeš odmah znati iako ja doista mislim da nije ništa.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2010., 23:25   #147
bok. samo da se javim da sam živa i zdrava. ipak je bila upala jer mi je jedan dezić izazvao alergijsku
reakciju koja je izazvala uslijed ćešanja i upalu.
hvala vam svima što ste mi se javili i što ste me nastojali utješiti u prvom naletu panike.
!!kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2010., 23:38   #148
Imala sam i ja taj problem ( ne sjecam se dal je bilo svrbeza, hm ) i otisla lijecnici zbog kvrzice. I takodjer mi je rekla da je to ili od depilacije ili od dezica. Drago mi je da ti je sve ok Kiki
__________________
Ne cini drugom sto ne zelis da drugi cini tebi!
AuroraXXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 20:10   #149
ti vjerojatno nisi digla paniku kao i ja?
ili ima još većih od mene?
!!kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 20:20   #150
Quote:
!!kiki kaže: Pogledaj post
ti vjerojatno nisi digla paniku kao i ja?
ili ima još većih od mene?
ja sam digla paniku, na kraju ispao aterom, makli ga pod lokalnom...

nego, što sam htjela reć... neko vrijeme sam imala užasan svrbež ispod oba pazuha (valjda kombinacija prečestog brijanja, antiperspiranata i znojenja) i spasilo me mazanje flocetom, a za dezić sam si kupila
ovo
__________________
Ne možeš više ni potpis imati, a da ti ga netko ne ukrade.
mali buco is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 00:13   #151
Thumbs up kvrga pod pazuhom

hej pozdrav, nadam se da cete mi pomoći, trudna sam 3 i pol mj- vec god dana imam kvrzicu pod pazuhom koja je bila velicine graska, pred menstruaciju je bila bolna i povecana a nakon nje bi se smanjivala. Sada u trudnoci je stalno veca i povremeno bolna. mekana je i pomicna, odmah ispod kože i vidi se kad podignem ruku. prije god sam radila ultrazvuk i rekli su da nije nista, vjerojatno zlijezda. Zabrinjava me jer je veca nego prije. jel tko ima nesto slicno
crnkaaa is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 26.04.2011., 17:58   #152
i ja sam napipala nekakvu kvržicu na lijevoj dojci malo iznad bradavice je. ispod kože je i miče se na dodir. ali se ne vidi izvana da je kvrga. čitala sam o simpotima na internetu, crvenilo,svrab,iscjedak,bol...a ja nemam nijedan taj simptom. otići ću na pregled, al me strah šta će otkrit
liina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 09:24   #153
O hvala bogu da je otvorena ova tema.

Prije sest mjeseci sam radila UZV dojki, sve je bilo ok osim sto imam ciste koje su na povrsini, plitke i ne uzrokuju neke probleme osim prije menge (malo vrse pritisak, ali nista bolno, vise osjecaj napetosti).

E sad kako ja stalo nesto prtljam po svojim cicama jer sam stalno u nekom strahu, panici, malo jacim pritiskom sam napipala neku kvrzicu (na lijevoj dojci, vanjski kvadrant prema unutra) koje nije bilo prije sest mjeseci na UZV.
Od silne panike vise ne znam mice li se ili se ne mice, nekad mi se cini da se mice, a nekad kao da stoji.

Narucila sam se odmah na UZV (naravno da se sve dogadja preko vikenda, ah taj Murphy - nikada ne spava) za ponedjeljak, ali treba docekati ponedjeljak.

Naravno da su mi crnjaci u glavi, pa sad me zanima kolike su sanse da je UZV prije sest mjeseci bio uredan (i nisam tu kvrgu imala prije 2-3 mjeseca, barem je nisam napipala), a da je sad ta kvrzica nesto zlocesto?

Znam da mi ne mozete reci nista konkretno, ali eto barem da cujem malo da mogu docekati ponedjeljak.

Pozz
__________________
svako zasto ima svoje jebi ga
putnica kroz vrijeme is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2011., 21:34   #154
upomoć, kako da joj kažem?

pozdrav, forumašice, imam pitanje i ne znam kamo s njim pa me evo k vama. dakle, sinoć napipao onu nesretnu kvržicu u dojci moje drage, sve baš onako kako ne bi trebalo biti..lomim se kako da joj to kažem. uputite me na drugu temu, premjestite, zbrišite, radite što morate - samo pomagajte!
novovrijeme is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2011., 23:15   #155
Quote:
novovrijeme kaže: Pogledaj post
pozdrav, forumašice, imam pitanje i ne znam kamo s njim pa me evo k vama. dakle, sinoć napipao onu nesretnu kvržicu u dojci moje drage, sve baš onako kako ne bi trebalo biti..lomim se kako da joj to kažem. uputite me na drugu temu, premjestite, zbrišite, radite što morate - samo pomagajte!
sta joj nisi odmah rekao??
nista,kad je pipas opet pitaj ju kakva je to kvrzica. mozda ima ciste. imala sam ja jednu cistu sa nekih 16-17 godina koja je nakon par mjeseci sama od sebe nestala ali treba pratiti. neka ode na uzv. nema mjesta panici
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2011., 23:43   #156
Ne mora biti ništa.

Nekim ženama, recimo meni u pms-u znaju oteknuti grudi a samim time povremeno i koja mliječna žlijezda pa se to da napipati ko kvržica. Nakon dolaska menge, to se povuče.

Možda je kod cure o tome riječ.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2011., 23:53   #157
Quote:
novovrijeme kaže: Pogledaj post
pozdrav, forumašice, imam pitanje i ne znam kamo s njim pa me evo k vama. dakle, sinoć napipao onu nesretnu kvržicu u dojci moje drage, sve baš onako kako ne bi trebalo biti..lomim se kako da joj to kažem. uputite me na drugu temu, premjestite, zbrišite, radite što morate - samo pomagajte!
Pa nije to kao da ideš umjesto cure dignuti nalaze i da joj moraš priopćiti da ima rak i da nema pomoći. Najnormalnije si joj trebao odmah reći. Ne znam koliko cura ima godina, ali ako je prešla 20. trebala bi lagano početi ići na redovite godišnje preglede UZV-om.

Ja imam male "vodenaste" cistice koje nestaju i pojavljuju se i ne mogu se osjetiti ni napipat nego se vide UZV-om. Mojoj prijateljici je tadašnji momak napipao cistu, odmah joj rekao pa je napipala i otišla na pregled i bila je sasvim dobroćudna vezivna kvržica iliti fibrom. Vrlo lako moguće da to što si napipao nije ništa nego sasvim normalna "struktura" dojke zato joj reci i neka sama napipa.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2011., 18:39   #158
Quote:
mejan kaže: Pogledaj post
sta joj nisi odmah rekao??
a ne znam, jbg, u tom momentu me presjeklo, pa reko' malo ću se bolje informirati da ne lupam gluposti, izguglati i tako to..sve što sam pročitao upućuje baš na tumor, i pozicija i tvrdoća, i nepravilan oblik, veličina (cca 2,5cm), kasno rađanje, hrana (slavonka), pušenje, godine (40), malaksalost, čudni bolovi u kostima. jedino je dobro što nema genetsku predispoziciju (barem koliko ja znam).
e sad, znate o čemu govorim, nema "dobrog" načina za priopćiti tako nešto, postoji loše i manje loše. ne želim da odmahne rukom, radije bih je i naljutio ako treba, ali da je već sutra kod doca.
novovrijeme is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2011., 21:17   #159
Quote:
novovrijeme kaže: Pogledaj post
a ne znam, jbg, u tom momentu me presjeklo, pa reko' malo ću se bolje informirati da ne lupam gluposti, izguglati i tako to..sve što sam pročitao upućuje baš na tumor, i pozicija i tvrdoća, i nepravilan oblik, veličina (cca 2,5cm), kasno rađanje, hrana (slavonka), pušenje, godine (40), malaksalost, čudni bolovi u kostima. jedino je dobro što nema genetsku predispoziciju (barem koliko ja znam).
e sad, znate o čemu govorim, nema "dobrog" načina za priopćiti tako nešto, postoji loše i manje loše. ne želim da odmahne rukom, radije bih je i naljutio ako treba, ali da je već sutra kod doca.
s obzirom na godine mislim da bi ionako trebala redovito ici na mamografiju.
ja sam mislila da je rijec o teenagerici
pa pitaj ju lijepo drugi put i reci da se brines.. da si nesto cuo o tome i da bi volio da ona to prekontrolira sto prije
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2011., 02:08   #160
Quote:
Tiare Flower kaže: Pogledaj post
Nije ništa opasno, ne brini. Imala ja nekoliko puta, a i znam par ljudi koji su tome dosta skloni pa često dobivaju. To ti je neka žlijezdica natekla, a razloga može biti gomila, ugl. ništa strašno: jesi li promijenila dezodorans, jesi li npr. stavila prejaki dezodorans (neki anti-perspirant, kao što ti gore već kažu) na friško obrijanu ili depiliranu kožu (pa te zapeklo), jel te nešto od odjeće izirititralo, grudnjak, majice ili sl.? I može biti još gomila sličnih stvari. Nema beda, malo je bolno i zateže, ali prođe za tjedan dva. Nemoj prčkati po tome i stiskati to. Baš ako ti je jako veliko i jako boli, idi doktoru da ti da antibiotik. Ne brini, nemaš razloga.
Evo i meni se ta kvrzica pojavila prije 2 dana...bas trazim na netu nesto o tome i naidjem na ovo... u ponedjeljka cu ici kod doktora,ali sam opet bila zabrinuta...

...boli me citava desna ruka
__________________
❤❤❤
Eysan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:01.