Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > iOS

iOS Apple uređaji pokretani iOS-om

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.07.2011., 18:45   #101
Zvala sam maloprije službu za korisnike i lijepo objasnila cijelu situaciju te pitala moram li možda prilagodit neke postavke,na sto me agent pitao jesam li morala ukucat pin, i ja opet objasnim da je iPad ocitao sim normalno, ali da ne pronalazi operatera. E onda mi agent kaže da pricekam i nakon par min se javi da mi kaže kako bi mi on automatski trebao ocitat mrežu i da je onda očito zakljucan. Na netu sam našla informaciju da pod mobilni podaci>apn treba upisati web.htgprs i da onda normalno radi, međutim to takoder nije upalilo. A činilo mi se da agent na službi za korisnike nekako nije imao pojma o čemu pričam. I sad sam stvarno zbunjena....
threedots is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 19:25   #102
...očito nemaš unlock...
...dakle iPad2 ti radi sa AT&T SIM karticom, ali ne i sa tmobile, ili bilo kojom drugom...
...postupak je takav da ovisno o iOS-u koji imaš na njemu ipak trebaš raditi JailBreak...
...pogledaj na slijedećem linku, možeš li, i da li postoji opcija za unlock...
Kod:
http://hr.jailbreak-me.info/index.php
__________________
tomisličak is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 19:52   #103
Imam iOS 4.3.3. Provjerila sam na tom linku i izbacilo mi je da nema jailbreak za tu verziju, mada sam onda guglala i ipak našla neke, ali još ću malo to proucit. Hvala u svakom slučaju na razjasnjenju problema. : )
threedots is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 20:40   #104
...ma nešto sam pročitao da za iOS4.3.3 Comex tek treba izbaciti jailbreak,
pa ga netko iz njegovog tima preduhitrio...
...ovdje imaš objašnjenje i upute...
Kod:
http://www.omizio.com/jailbreak/jailbreakme-3-0-ipad-2-jailbreak-procurio-na-internetu-upute/
...a ovo je ta stranica...
Kod:
http://ipad2jailbreakpdf.weebly.com/
__________________
tomisličak is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 21:39   #105
Gdje je kupljen iPad? Jer ovo o zaključanom iPadu još nisam čuo. Svi iPadovi su otključani i rade na svim mrežama. Osim ako je kupljen kod AT&T-a pa je moguće, iako ni tamo nebi smio biti zaključan, jer Apple i AT&T nemaju ugovor za iPad kao što imaju za iPhone, pa i tamo moraju prodavati otključane.

Ako je kupljen bilo gdje drugdje, onda su teorije o zaključanom iPadu nebuloze i morao bi ti raditi na svim mrežama u svijetu.

Tu je nešto drugo u pitanju. Kakvu karticu imaš u iPadu? Kartica koja je samo za mobilno srfanje ili je to SIM kartica i za pozive, odnosno za telefon? Koliko se ja sjećam, meni karitca izvađena iz iPhonea i stavljena u iPad nije htjela raditi, pa sam morao u T-Mobile uzeti karticu samo za podatkovni promet, odnosno samo za mobile internet, upisao samo APN i sve je radilo.
__________________
aeon studio design
Um is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 22:15   #106
iPad je kupljen u americi, ne znam točno gdje jer sam ga dobila na poklon zajedno s nekom njihovom sim karticom. U t mobileu sam kupila bas sim karticu s brojem, jer za ovo treba ona mini sim, a ja imam onu staru normalnu. Ugl ne znam ni ja zašto ne radi, probala sam sve živo, upisala taj apn, resetirala mrežu, stvarno sve i opet neće. A također sam svugdje na internetu našla da bi ipad-i trebali svugdje radit, odnosno sa svim mrežama, tako da mi nije jasno sto s mojim nije u redu....
threedots is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 22:41   #107
Trebala si tražiti sim karticu za mobilni internet. Naravno, morati ćeš uzeti neku tarifu, ali uzmi nešti na prepaid, tj. na punjenje. Mislim da ima neki Simpa paket, ali NE SIMPA ZA MOBITEL, nego baš trebaš tražiti za mobilno srfanje.

Ja imam jednu takvu karticu, koju trenutno ne koristim, pa ako hoćeš mogu ti je poslati da isprobaš, da sada ne kupuješ novu. Mislim da nema ništa love na njoj, ali možeš je nadopuniti i isprobati, pa ako radi, potroši novac koji si nadopunila i onda uzmi novu u T-mobileu, a meni vratiš ovu.
__________________
aeon studio design
Um is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2011., 20:41   #108
Pitam ovdje jer stvarno ne znam gdje da postavim pitanje.
U 8. mjesecu putujem u SAD i planiram si tamo kupiti iPad 2. Na Appleovim stranicama piše da s iPadom dolazi 10W USB Power Adapter pa me zanima da li taj punjač može raditi i u Hrvatskoj ili je prilagođen samo za Američku električnu mrežu (ukoliko se ona uopće razlikuje od naše, što također ne znam).
__________________
Taceant colloquia. Effugiat risus. Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae.
turki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2011., 20:51   #109
Radice bez problema uz konvertor za uticnicu koja je par kuna.

Pazi da uzmes at&t ako ces uzimati 3g model

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
Cohiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2011., 20:56   #110
Ma uzimat ću Wi-Fi verziju jer ga želim koristiti umjesto netbooka tako da nema problema oko zaključanih modela.
I htio sam pitati da li iPad može 'zamijeniti' netbook?
__________________
Taceant colloquia. Effugiat risus. Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae.
turki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2011., 21:47   #111
pozdrav svima, molim savjet i objašnjenje za ipad 2; totalni sam laik i vjerovatno će vam pitanje zvučati glupo, ali fakat se ne razumijem u tehnologiju. namjeravamo kupiti ipad2, e sad koja je razlika sa wi-fi i wi-fi + 3G ? mislim znam što je wi-fi, a muči me sljedeće ; ako uzmemo samo s wi-fi , da li to znači da se spaja samo preko wi-fi-ja ( koristi mreže u blizini), što ako nema mreže za spojiti se na nju ? u tom slučaju ne mogu na internet uopće ???

i još me zanimaju pretplata ili bonovi ;
zvala sam t-mobile, oni imaju vaučere za popust na uređaje, s tim da potpisuješ ugovor - pretplatu ; e sad što je bolje - kupiti sam uređaj, pa onda stick za mobilni internet ili ići na varijantu pretplate ? mislim ako se uzme ipad2 s wi-fi, za što se plaća onda ta pretplata ?

oprostite, nisam sigurna ni da li me razumijete, ipak cijenim svaku pomoć !
affirmation is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2011., 17:41   #112
Quote:
affirmation kaže: Pogledaj post
pozdrav svima, molim savjet i objašnjenje za ipad 2; totalni sam laik i vjerovatno će vam pitanje zvučati glupo, ali fakat se ne razumijem u tehnologiju. namjeravamo kupiti ipad2, e sad koja je razlika sa wi-fi i wi-fi + 3G ? mislim znam što je wi-fi, a muči me sljedeće ; ako uzmemo samo s wi-fi , da li to znači da se spaja samo preko wi-fi-ja ( koristi mreže u blizini), što ako nema mreže za spojiti se na nju ? u tom slučaju ne mogu na internet uopće ???

i još me zanimaju pretplata ili bonovi ;
zvala sam t-mobile, oni imaju vaučere za popust na uređaje, s tim da potpisuješ ugovor - pretplatu ; e sad što je bolje - kupiti sam uređaj, pa onda stick za mobilni internet ili ići na varijantu pretplate ? mislim ako se uzme ipad2 s wi-fi, za što se plaća onda ta pretplata ?

oprostite, nisam sigurna ni da li me razumijete, ipak cijenim svaku pomoć !
Da, ako nemaš Wi-Fi mrežu u blizini onda ne možeš na internet, tako da 3G model nemoj uzimati ako ga misliš koristiti kod kuće, u uredu itd.
Ako ne uzimaš 3G model onda ne moraš odlučivati između bonova i pretpalte jer onda uređaj nema SIM karticu. A pretplata je tu zbog jeftinijeg uređaja a kao oni ti u njoj daju neke GB za surfanje na 3G mreži pa sada ti vidi da li ti je isplativija pretplata ili bonovi s kojima ćeš si kupovati surf pakete.
Inače, ako ga misliš uzimati kao Wi-Fi verziju onda mislim da ti se više isplati ga naručiti s Apple stranice, unatoč carini, ili da ti ga netko tko ide u SAD tamo kupi, otpakira, napuni, baci kutiju i nosi ga u avion upaljenog u ručnoj prtljazi pa da ne platiš carinu
__________________
Taceant colloquia. Effugiat risus. Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae.
turki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2011., 18:17   #113
Quote:
turki kaže: Pogledaj post
Ma uzimat ću Wi-Fi verziju jer ga želim koristiti umjesto netbooka tako da nema problema oko zaključanih modela.
I htio sam pitati da li iPad može 'zamijeniti' netbook?
Sve ovisi o upotrebi. U principu, iPad 2 je mnogo brži i jačih grafičkih mogućnosti od većine netbook-ova.

No, iPad ima i određene nedostatke poput manjka klasičnih priključaka kao USB, manjak unutarnje memorije u poređenju sa klasičnim diskom, internet navigacija je slična onom na iPhone-u što znači kako web stranice koje imaju puno Flash-a neće dobro raditi.

Preporučam ipak iPad 2 u poređenju s netbookom jer generalno govoreći, stvarno je malo stvari u kojima jedan mali netbook je bolji od iPad-a.
__________________
Jer ljevica se ponavlja k'o pokvarena traka, a desnica još samo za onaniju je šaka
vik071 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2011., 14:13   #114
Quote:
vik071 kaže: Pogledaj post
Sve ovisi o upotrebi. U principu, iPad 2 je mnogo brži i jačih grafičkih mogućnosti od većine netbook-ova.

No, iPad ima i određene nedostatke poput manjka klasičnih priključaka kao USB, manjak unutarnje memorije u poređenju sa klasičnim diskom, internet navigacija je slična onom na iPhone-u što znači kako web stranice koje imaju puno Flash-a neće dobro raditi.

Preporučam ipak iPad 2 u poređenju s netbookom jer generalno govoreći, stvarno je malo stvari u kojima jedan mali netbook je bolji od iPad-a.
A znam da ima ove gorenavedne nedostatke, ali za ono za što meni treba je sasvim dobar, a samim time što je tablet mi je primamljiviji od netbooka.
__________________
Taceant colloquia. Effugiat risus. Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae.
turki is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 21:05   #115
Bijeli ili crni iPad2

Hello svima,

sutra kupujem iPad 2 i cula sam da bi mooozda bijeli okvir mogao zasmetati ako se gledaju filmovi ili igraju igrice.. Ja Cu ga koristiti za sve- najvise naravno surfanje, pa citanje knjiga, ali i filmove i igrice.

Da li netko tko ima bijeli iPad ima mozda neke pimjedbe u vezi gledanja filmova - da li smeta taj bijeli okvir?

Inace, bijeli mi je nekak unikatan, jer niti jedan tablet nije bijeli..pa eto..unaprijed se zahvaljujem na iskustvima.


Zadnje uređivanje Tia22 : 12.07.2011. at 21:06. Reason: tipfeleri
Tia22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 16:51   #116
ja sam isto čula za te fore da smeta kad se gleda u njega, al ne kužim baš logiku...šta se crni stopi s mrakom u sobi

anyway
imam bijeli i čitam stalno na njemu....ne smeta mi ni najmanje bijeli okvir. zaista je stvar samo ukusa..
__________________
bolje i los kraj, nego neizvjesnost do kraja.
mala od oltara is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2011., 22:34   #117
Kupila sam bijeli i nista ne svijetli u mraku - cak mi je bolji jer se manje na krajevima vide otisci i naravno - ljepsi je!
Tia22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2011., 00:57   #118
gdje se najvise isplati kupiti ipad 2,najjefnitiju verziju(16 gb wi-fi.)
kad vidit tu razliku izmedu nase i americke cijene...
moze se ikako narucit iz amerike?
-Domagoj- is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2011., 04:19   #119
iPad for Parents - 2011


Kod:
https://rapidshare.com/files/3753804028/iPad_for_Parents_-_2011.pdf
__________________
tomisličak is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2011., 14:11   #120
Kako spojit iPad na wireless? spoji mi se na mrezu, ali kad pokusam ista otvoriti, napise mi kako nije connected to internet

mislio sam da ce povuci username i pass iz modema, ali nista od toga (modem je u bridge modu, ako to pomaze), u settingsima samog uredaja ne mogu naci nista
Ken is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:54.