Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.10.2015., 19:45   #241
Nakon što me stolar ušlagirao s cijenom promjene fronti na velikim ormarima, mislim da ću prvo probati prefarbati taj iveral. Koliko čitam, ima vas tu koji ste, dakle, prefarbali iveral-namještaj. Prvo primer i onda boja. Jel može netko podijeliti sa mnom iskustvo, što se dogodilo s prebojanim iveralom nakon godinu-dvije-tri? Koliko to traje?
Maiken is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2015., 23:31   #242
Ja nemam još toliko dugo iskustvo,ali krevet u dječjoj sobi po kojem se stalno jaše,penje se gore dole više puta na dan,guraju se kutije sa igračkama ispod pri čemu se skoro svaki put lupi o jednu od nogu,meni je dva puta palo drvo za loženje na rubnu dasku kreveta i mislila sam da je gotovo kad ono ništa,malo se sprljalo,ja očistila i to je to ...Farbala prije 7-8 mjeseci.
Ugl.krevet izgleda netaknut.Evo sada farbam dva ormarića na isti način: očistiš površinu od prašine,packi.. netko uzme onaj najfiniji brusni papir i lagano prijeđe površinu,ja nisam..staviš prvo jednu ruku primera ,pustiš da se osuši(ja radim sa primerom i lakom na bazi vode,oni se jako brzo suše),pa drugu ruku primera,kada se osuši prva ruka boje/laka,kada se osuši druga ruka i bude super!
E da,primer možeš nanositi kostom u jednakom potezima,a lak kasnije sa malim spužvastim valjkom s tim da ga ne smiješ previše natopiti bojom kada ga toćaš jer onda kliže i neće se vrtjeti...
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2015., 02:28   #243
A gle, moj najstariji farbani ormar je ima 4 godine farban. Ima ogrebotinu tu i tamo, jer sam ga micala okolo xy puta, jer ga svako malo zakvačimo, ali i da nije farban na tim bi mjestima dobio okrhnuća i udubine

Tako da ti ja podržavam ideju farbanja. Posebno ovako kad su velike ravne površine kao što su vrata od ormara.
Samo, nije li kod tebe bio i problem asimetrije, odnosno jedan dio tog ormara je imao otvorene police bez vrata... Ne mogu se točno sjetiti.
Unutrašnjost tih polica bit će gadno farbati, a ako nabaviš bijela vrata, neće to biti ista bijela kao farbana.
E jesam ga objasnila

Inače je meni osobno najdraže raditi s Caparolom, mislim da sam to spomenula. Na vodenoj bazi.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2015., 07:29   #244
Hvala, cure. Da, dobro se sjećaš, to su tri kupovna (zatvorena) ormara, a jedan su bivši vlasnici dali raditi kod stolara i on je otvoren s policama. Sad kad čitam što pišete, razmišljam, da zovem molera što mi je bojao stan pa vidim s njim jel bi on to htio i za koju lovu. Ja nisam spretna s tim, bojim se da ne napravim veći cirkus od ovog sad. Ili da odem na Savjete i pitam kako se riješiti tih fronti s malo para? Već razmišljam i o roloima. Razočarana sam. Probat ću vidjeti s molerom što on kaže. Zmijice, da, u pravu si, garant neće biti ista bijela na ovim bež frontama i na ovoj tamnosmeđoj.
Maiken is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2015., 10:21   #245
Maiken, da budem ziher da smo se dobro shvatile.
Ne smeta za farbanje da li je ispod tamnosmedje ili bez. Sve to boja jednoliko pokrije.
Smetat ce samo ako te police odlucis zatvoriti vratima i kupis gotova bijela vrata.
Ja sam farbala crno, boju bukve, narancasto i tresnju - sve izadje ista bijela.

Majstori u principu odbijaju farbati ista sto nije drvo ili medijapan.

Moja preporuka ti je uzeti neki mali komad, neku komodu ili stolic, i uvjezbati farbanje na njemu.
Ima dosta posla i treba ti mjesta za rad, ali stvarno nije tesko i minimalne su mogucnosti da useres.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2015., 10:30   #246
Bravo zmijice! I ja koristim Caparol na bazi vide
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2015., 10:36   #247
Aha, ček, ako je ormar većinom boja slonove kosti, a jedan dio ormara tamnosmeđe boje, kad ofarbam, neće se vidjeti razlika da je dio bio tamnosmeđ? Sve će biti ujednačeno? I ne bi da se vide tragovi kista, nego onako da bude glatko. Mogu vježbati jedino na unutrašnjoj strani ormara. Pliz, u dječoj je sobi, nešto što nije štetno molim.
Maiken is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2015., 10:46   #248
Na taj otvoren ormar staviš rolo.

Unutra mogu ostat samo police ili kupit kutije odgovarajuće veličine u boji vratiju drugih ormara. Ovisi što spremaš na police i da uredno izgleda kad povlačiš rolo.

Rubovi polica mogu se isto prefarbat, unutra ostavit kako je, jer je nezgodno, jedino špricanjem a to već traži veći angažman.



Edit: imaš il nemaš otvoreni dio? Stavi sliku. Mada mi se čini da je već negdje bila.

Na vodenoj bazi nije štetno, ništa ne smrdi i fino se suši.
__________________
and guess what ... I'm just fine ... :lol:
↑ click ↑
malčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2015., 10:59   #249
Quote:
Maiken kaže: Pogledaj post
Aha, ček, ako je ormar većinom boja slonove kosti, a jedan dio ormara tamnosmeđe boje, kad ofarbam, neće se vidjeti razlika da je dio bio tamnosmeđ? Sve će biti ujednačeno? I ne bi da se vide tragovi kista, nego onako da bude glatko. Mogu vježbati jedino na unutrašnjoj strani ormara. Pliz, u dječoj je sobi, nešto što nije štetno molim.
Neće se vidjeti razlika
Ako hoćeš, fotkam ti sutra crni ofarbani i bukva ofarbani oba u bijelo jedan do drugog da vidiš.

Tragovi kista se ne vide jer radiš valjkom.
Ja i primer nanosim valjkom.
Kistom moraš samo ćoškove di je unutrašnjost polica, tako da tu uvijek budu tragovi kista... S druge strane, tu su i knjige/kutije, nije to sad ne znam kako vidljivo.
Nitko ne ide po kućama i zagleda kako su ormari farbani
Od normalnog svijeta, jel.

Old,
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2015., 12:05   #250
Sad sam raspršila ovaj moj problem starog ormara u dječjoj sobi na više tema, malo na Dječjim sobama, malo na Ormarima, malo na Savjetima, malo na Bojanju namještaja.

Evo sinoć sam si izračunala da mi je bolje kupiti novi Pax ormar nego dati stolaru da mi stavlja nova vrata na stare smeđe ormare. Za tu aktivnost, plus šarke, plus otvaranje na dodir, došlo bi me 3,000 kn (materijal plus ruke). Da naručujem nov novcati Pax sustav, isto vrata na šarke, plus sve police koje želim, došlo bi me 3,300 kn (bez dostave i plaćanja nekog da mi to sastavi). Znači, stari ormar u podrum, novi Pax u stan. Probat ću prebojati svakako, a onda ću za cca godinu kupiti nove ormare i to je to.

Ormar je ravno 3,5 m, visine 2,40 m.
Maiken is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2015., 12:07   #251
taman ti želim napisati da radije odustaneš od polurješenja i kemijanja i radije kupiš novi ormar kad skupiš lovu
Blackie is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2015., 12:28   #252
Da, baš tako. Pax ormar, ako sam dobro sve izračunala 3,50 m puta 2,36 m visine, najjednostavnijih bijelih mat vrata sa šarkama 3,300 kn, a s kliznim vratima 4,300 kn. Sa hrpom polica unutra (vulgaris, ništa posebno). Nagodinu to instaliram, ove ormare u podrum "i bok".
Maiken is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2015., 12:58   #253
Kako da što bezbolnije skinem boju s kinderbeta kojeg smo pred koju godinu farbali, mislim da je akrilna (a isto tako mislim da je kinder od bukve, jaaaaako je star)? Jel netko pjeskari takve stvari? Dulje stranice su od tokarenih drvenih štangica, a mjestimično se boja počela guliti, tj. neki tamo zubići su ju načeli

Ili da samo malo pobrusim s finim šmirglom?
Ćufta is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2015., 22:12   #254
A kakav se izgled želi postići?
__________________
Svi ljudi znaju sve
BILJEŽNIK is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2015., 14:51   #255
Novoobojeni

Znači krevet je originalno lakirana bukva, pa farban akrilnom bojom kod autolakirera (boja slonovače) 16-17 god kasnije koja se sad guli. Farbala bi ga u bijelo. Čak mi i nje problem da osvježim slonovaču i da ostane u njoj, ali problem je to guljenje koje treba sanirati, a štange su tokarene.
Ćufta is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2015., 15:27   #256
Nems jednostavne metode. Struganje, šmirglanje, paljenje, pjeskarenje...Zadnje dvije metode nisu za po doma
__________________
Svi ljudi znaju sve
BILJEŽNIK is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2016., 09:29   #257
Bojanje fronti

http://i1042.photobucket.com/albums/...psnejn1lye.jpg


Pozdrav svima,
voljela bih prebojati sve ove smeđe fronte (plus 2 velike takve na ormaru). Čitala sam vas malo, a i uz to dobila savjet da je najjednostavnije temeljnu bijelu pa bijelu ili možda samo temeljnu sivu.
Hoće li se to dobro primiti na ove glatke fronte?
Bilo kakav savjet ili ideja su dobro došli... Muka mi je već od te smeđe, a nove fronte si ne mogu priuštiti
njanja6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2016., 10:10   #258
mi smo temeljnom sivom pofarbali ormare od furnirane iverice, izgledaju genijalno. primilo se sve. farbali smo spužvastim valjkom, po potrebi nekoliko slojeva - nije bilo svugdje isto.


za usporedbu, farbali smo temeljnom bijelom komodu iz pedesetih koja je većinom drvena i na to bijeli lak i ovi sivi je po kvaliteti šišaju za pet kopalja.
crvenkapica33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2016., 10:58   #259
Quote:
crvenkapica33 kaže: Pogledaj post
mi smo temeljnom sivom pofarbali ormare od furnirane iverice, izgledaju genijalno. primilo se sve. farbali smo spužvastim valjkom, po potrebi nekoliko slojeva - nije bilo svugdje isto.


za usporedbu, farbali smo temeljnom bijelom komodu iz pedesetih koja je većinom drvena i na to bijeli lak i ovi sivi je po kvaliteti šišaju za pet kopalja.
Mogu mozda dobiti koju fotku u inbox kad se uhvati vremena? jako dobro zvuci.
njanja6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2016., 21:37   #260
Pozdrav, par pitanja

Uselila u novi (iznajmljeni) stan, i obzirom da mi je gazda dao dopustenje, i da mi vrag ne da mira i oću da mi bude lijepo, pa sam spremna trošit svoje vrijeme i novac na uljepšavanje tuđeg stana riješila sam pofarbati neke stvari koje su mi prosto rečeno gadne, i tražim par savjeta.


1. Štokovi i vrata, ja bi rekla puno drvo...štokovi su koznakad prelakirani u slonovaču, a vrata su prirodna, recimo možda neki hrast, ne lakirana. Ja bi to sve u bijelo, dali je okej da te lakirane štokove i golo drvo tretiram jednako - ovlaš obrusiti od masnoća i nečistoća, temeljna za drvo, bijeli lak?
Ili boja na bazi vode? nisam na ti s pojmovima pa molim da mi pomognete, akril vs.lak vs. vodena...nije mi bas najjasnije. Riješenje bi trebalo biti ne pretjerano skupo, uredno, smrad mi ne smeta, dapače


2. Nekakvi PREODVRATNI ugradbeni ormari, dva komada. Ja bi rekla da je to nekakva iverica, iveral, furnir? e sad, fronte zatvorenih polica su vec bile farbane nekom gadnom narančastom (ne sjajnom, znači nije lak, tekstura toga izgleda kao temeljna boja)...a police koje su otvorene su znači taj neki iveral,štali, glatko, ali ne sjajno., bile su preljepljene onim nekim ljepljivim papirom. Znam, zvuči ogavno, ali bare with me.

Moja ideja opet ista, fini šmirgl, bijela temeljna. ALI, tu nebi lak, jer nebi da se sjaji...onaj furnir na pozadini otvorenih polica pretpostavljam da bi mogao izgledati kul i nakon dva sloja temeljne, jer bi se nazirali godovi, ali te narančaste fronte, nevidim da bi to mogla izribati da dodjem do "drva" a opet nebi htjela ostaviti samo temeljnu boju.

Neznam jel se dobro objasnjavam...zelim da to bude bijelo, ali mat a ne sjajno i ukratko, ne znam koju boju za taj zavrsni premaz da odaberem a da to izgleda jednako, obzirom da su različite "baze" odnosno boje u pozadini....

3. Jos jedan ugradbeni ormar, tocnije samo fronte...nekakav tamni furnir, po mojoj procijeni, ful gladak i sjajan, kojeg bi isto probala u bijelo, a nisam sigurna kako?

Prijedlozi, primjedbe? Bilo kakve cake vezano uz kistove, valjke, razrjedjivace, vrijeme, polozaj planeta i meteoroloske prilike takodjer primam, voljela bih da to ispadne okej obzirom da ipak nije moje



Unaprijed hvala
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:23.